Бременни, на коя страна спите?

  • 8 567
  • 93
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 1 947
...защото пречело на кръвопотока
към бебока...
   Теоритично е така - тежестта притиска долна куха вена /vena cava inferior/, но всеки си намира удобното положение за себе си.  Simple Smile

# 31
  • варненка от София
  • Мнения: 4 881
Бях на кардиолог преди няколко седмици и лекарката ми препоръча да спя на лявата страна, защото по този начин бебо се хранел по добре по този начин. Не знам дали е вече психическо внушение, но на мен ми е по-удобно на лявата страна, винаги преди това съм избягвала да спя на тази страна, за да не натоварвам сърцето си. Чето, че спането по гръб не се препоръчва, защото така матката се сплесквала или не знам си какво  newsm78, но като цяло ми е останал спомен, че не се препоръчва така да се спи.

# 32
  • Мнения: 1 146
Спя и на двете страни. Избягвам по гръб. А понякога и седнала в кревата заспивам  Joy

# 33
  • Мнения: 128
Спях на лявата, свикнах Peace
Не е добре на дясната, тк.изходът на стомаха е от дясно и не е препоръчително да се притиска.

# 34
  • ГО
  • Мнения: 3 955
И на двете страни спя, зависи как ми е удобно, но избягвам да спя по гръб.
И аз така.По гръб не мога,а и чух,че не е хубаво.

# 35
  • София
  • Мнения: 2 671
Само на ляво и на дясно от 12 г.с.  Crazy , така ми изтръпват ръцете, които поемат тежестта на тялото, че се налага периодично да сменям страните.

# 36
  • Мнения: 505
И нам мен ми препоръчваха да спя на лявата страна заради бебо и аз така си свикнах та има -няма 2 месеца си откарах на тази страна. Разбирасе че съм се обръщала и на дясн ,но значително по-рядка ,а и толкова бях свикнала ,че не ми бе комфортно. А сега ако щете вярвайте имам чувството ,че ребрата ми от ляво са се изкривили и все ми страрчат повече от тези отдясно #Crazy

# 37
  • Мнения: 1 193
Това е цитат от книга:"Не е комфортно, а и не се препоръчва да лежите по гръб - така тежестта на матката пада върху коремните органи, притискат се и някои важни кръвоносни съдове, от което може да почувствате леко замайване. Затова препоръчително е да спите на лявата страна.Сложете и възглавничка между краката си. Това положение ще улесни притока на кръв към бебето, ще подобри и работата на бъбреците ви. "

Аз току що се връщам от консултация и лекарят ми каза същото, въпреки, че на мен по гръб ми е най- удобно. Все пак мисля да се съобразя след толкова мнения. На дясно въобще не мога да си легна - започва се едно лудо ритане.

# 38
  • Мнения: 318
При мен още е раничко, но да си кажа и аз , аз все още си спя по корем, не знам обаче после как ще свикнада лежа само на ляво newsm78 newsm78

# 39
  • София
  • Мнения: 44 106
аз знам пък, че по гръб особено в напреднала бременост не трябва въобще да се спи, а това за надясно, само препоръчително съм го чувала, а също имаше нещо в зависимост къде ти е и плацентата ...

# 40
  • Мнения: 1 027
Спя си наляво, надясно и по гръп от време на време, както ми е удобно, така. Само по корем не мога вече  Joy

# 41
  • Мнения: 109
По добро кръвообращение има като се спи на лявата страна,докторите така казват и в книгите го пише.Гледам да спя повече на лявата страна,но не може без да се завърти човек-то се схващаш,аз редувам.Виж по гръб немога да спя много е неудобно newsm68

# 42
  • Мнения: 5 103
Аз спа на ляво или дясно, по гръб не.

# 43
  • Мнения: 2 663
Спях само на ляво,защото когато исках да легна на дясно бебчо започваше да ритка като луд и нямаше как ,а по гръб не мога да заспя ако ще да не съм спала 5 дни!Иначе до 4-5  месец спях по корем

# 44
  • Мнения: 8 505
Спях на която страна ми паднеше,без значение.Последния месец само по гръб не ми беше удобно.

Общи условия

Активация на акаунт