Средата на март наближава, Лорка на една година става! - 13.03-19.03

  • 6 624
  • 136
  •   1
Отговори
# 30
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
какво е това ебебтата Айнщайн?
и къде да ги видя, тегля и тем подобни?
ама Дани не схваща и се ядосва и почва да ми бута книгата - обича само като му се пее и сам да си се занимава... дано ми поумнее детето Wink ама какво да се прави - асно е, че няма да е Айнщайн

# 31
  • Мнения: 4 414
http://store1.data.bg/gateto/BgMamma/Moviez/Baby%20Beethoven/
това са филмчета...освен тях, Ния гледа само реклами...нищо друго не може да я задържи на едно място.

# 32
  • Мнения: 2 327
Наде, то проблемът с ученето като гледам при теб е от липса на време. Все пак за да седнеш би трябвало да имаш време и поне малко спокойствие. АКо не си сдоспиваш едва ли имаш желание за каквото и да е. Дано малкия скоро се оправи напълно и ти да си поспиш малко.

# 33
  • Мнения: 3 698
Добро утро /ден/ любими майчета Heart Eyes Досега с Лорка гледахме Мерелин по тв-то, аз ревах, а малката ми се смя с глас, какво ли си е мислела...Наде, аз се дипломирах в последния момент след години прекъсване, почти се бях отказала, но мъжа ми ме буташе и ръчкаше, че ще успея и накрая си седнах на д-то и успях.Важно е да вярваш и да се явиш  Wink Не те виждам кога ще четеш, но ако има как отгоре-отгоре да преглеждаш нещата по 20 мин. на ден, поне да знаеш за какво става дума и на изпита да "изплува".
За игрите и аз само целувам Лората и си играем с играчки, натискаме копчетата на пеещите и им се радваме.Песнички й пускам на компа, че аз пея страшно фалшиво.Малко ми е кофти, че по-малките бебчовци дават боц, показват лампата, вдигат ръка за чао и т.н., а Лоричка не го прави.Знам, че това е , защото не я уча, ама как да й говоря половин час "лампааааа" и да соча, като не сме спали цяла нощ и се чудя какво да готвя и кога да пера, дали ще заспи, за да простра...Понякога се изкушавам да се оплача, че никой не ни помага, но си знам, че ако имах някоя баба-помощник щях да съм по-недоволна.Угодия няма Wink.
Много целувки от нас за всички прекрасни дечица и за вас Heart Eyes

# 34
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
само да питам - някой като бремене да е пил нещо леко успокоително - не мога да спя а душата ми спи... та примерно каптките глог-валерьяна дали стават?

Сети, разбирам те, и май повечето тук сме на този хал - сами. Вярно е и за недоволството Wink Аз оставям Дани с мен на балкона - нямам избор - той разбира и пада едно реване. Докато приготвям обяда той играе с две купи и една две чинийки които си вади от шкафа. В тоалетната ходим двамата Wink даже седим на нея двамата - единствената причина да не му скършвам кахъра, е че се надявам от това да му се пииска сам да седи.

имам ПРОБЛЕМ - Дани не иска да си яде манджите - откакто боледува свикна покрай мен да яде /аз съм на хляб и варени кремвирши и баница сутрин. Яде много МАЛКО. Какво да правя? Как да му събудя апетита? Нещо какпки? Моля за идеи, че с това боледуване и нисък хемоглобин само това ми липсваше. Яде по два сухара на ден и може би най-много едно бурканче ядене.

# 35
  • София
  • Мнения: 2 262
Силвеееееееееее, не се тормози става дума за старата ми фирма, където съм работила преди и може да ми дават пак по-малко работа у дома, нали все плача че никой не ще да му правя предпечат у дома и да помагам така на отслабналия (за разлика от мен) бюджет. Но още сме на вълна първа среща и дано не остане само с това! За това стискайте ми палци, трябва да почна нещо да правя, защото иначе ще почна да ви говоря вече и с езика на Мишо и ще разполагам и с неговия капацитет от думи, и той ще ме оправя накрая, хехехехе! Искам да се чуствам полезна и да си изкарвам и аз някой лев, за да отида и да си купя нова дрешка, не ми се е случвало от поне 2 години, добре че са магазините втора употреба!
И аз не мога да спя от бремеността нещо, и мисля да опитам довечера да пия само една чаша топло мляко и даже да не вечерям да видим какво ще стане!

# 36
  • в края на града
  • Мнения: 4 446
agneshka и  tigonew, тези филмчета ВавуЕinstein какво представляват горе-долу, че ме заинтригуваха?
А за  catnadeen, за ученето по време на бременност - аз имах проблеми, трябваше да се дипломирам, държавен изпит, беше ад. По принцип никога не съм имала проблеми с ученето, лесно се концентрирам, обаче дакото бях бременна, аз чета, все едно нищо не съм прочела, чета го втори път - все едно за първи път го виждам - нищо не ми влиза в главата, беше кошмарно. Все ми се спеше, не ми се сядаше да уча, беше ми супер досадно, как се справих и аз не знам - нещо ще да е от хормоните  newsm78 А ти, Наде си и недоспиваш и недояждаш - още по-зле, как искаш да ти се учи. Повече почивка и по-ведри мисли трябват! Колкото до капките - по-добре недей, мама Иги ти е дала много добър съвет, чаша прясно мляко вечер, наистина успокоява и отпуска, дано има ефект и при теб.

# 37
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
Днес исам да ви се похваля - дано не е прибързано - че от вчера май повръщам един пътна ден и май ям пълноценно поне два пъти - е гади ми се,но не повръщам .. .и съм весела даже!
Направо съм щослива

# 38
  • Мнения: 644
       wavey
Здравейте, и щастлива седмица от нас     bouquet

Margo не се притеснявай,всичко ще бъде наред.Още малко Ви остава.Желая ти късмет и много търпение,защото ще ти е нужно     smile3521


Catnadeen,радвам се за тебе.Дано скоро ти приключат мъките,защото наистина е много гадно.Скарошно оправяне    newsm10

# 39
  • Мнения: 3 698
...повръщам един път на ден ...
Ей, много се радвам, дано спрат вече тези непрестанни срещи с 00, спокойствие и щастливо дебелеене  Hug .За повишаване на апетита една приятелка даваше на синчето си /тогава момък на 1.5г./ саностол, не съм наясно що е то, но тя беше доволна. Целувки на всички.Аз чистя и ми е едно щастливо на сърцето, а дребосъчката гледа семейство Симпсън  Grinning

# 40
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 539
setony, не се притеснявай за малката, важно е да проявява жив интеес за света около себе си и да се опитва да имитира. Не е важно само дали я занимаваш и колко, а дали детето има интерес към това. АЗ съм оставила Евгени напълно самостоятелен, ходи навсякъде, бърка навсякъде  имитира кака си, която не става за пример, ама това е. Аз с бебоци дето не ме разбират не обичам да се занимавам,какво да се прави. И с каката беше така, макар че имах повече възможност тогава. Тя на година вече казваше ам ам и да(вода). Так че си е до детето. Не е нужно пловн час да повтаряш, 2-3 път на ден е съвсем достатъчно. Все пак всяко дете си има приоритети - някои обичат да им пеят, други да си играят с тях, а някои са си дивачета.
catnadeen, за апетита може би трябва да изчакаш малко, все пак детето е изтощено още. Д-р Емилова(с гладолечението) слушах веднъж, че в тези случаи е добре на детето да се предлагат чайчета и плодове сутрин, апетита постепено се нормализрал.
За съня не знам нищо, и аз не можех да спя, ама нощем от 2 до 5-6. Но не ми се и спеше после. От хормоните е.

# 41
  • Мнения: 1 271
не се смейте ама съм забравила - кога започват коликите и може ли да ни се разминат?

мисля че засега плаче от глад а не са колики още - ще видим

# 42
  • в края на града
  • Мнения: 4 446
Щом е девойка има вероятност и да се разминат  Simple Smile При нас положението беше много зле, Яни имаше колики още като се прибрахме от Родилното, тоест от 7-мия ден, но педиатърката ни не посмя да изпише капчици толкова рано се мъчихме с чайче чак до 20-тия ден... Може би е нормално тогава някъде да се появят, хич не знам.

# 43
  • Мнения: 3 698
На Лора й започнаха в края на втория месец /още беше в МД/.Обаче познавам момченце което няма колики, а е вече на три месеца.Дано ви се разминат  Heart Eyes

# 44
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
моя синковец мина с леки колики
Светле, ако плаче преди да е яла - значи е от глад. Ако плаче като се наяде 30мин до час след това - най-вероятно са колики. Обикновено вечер коликите са по-силни, но това не е стандарт
При колики си свива крачетата и някак се напъват - бе друго си е като реве от глад... не се гърчи така а просто се дере

Общи условия

Активация на акаунт