Средата на март наближава, Лорка на една година става! - 13.03-19.03

  • 6 603
  • 136
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 3 698
Лека вечер на всички, утре с това дребосъче

мноооооого ще черпим!!!
Извинявам се много, че снимката е голяма, обещавам да не се повтаря...

Последна редакция: чт, 16 мар 2006, 00:34 от setony

# 46
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 539
kuneto , казват, че след 20ти ден почват колики, но при голямата бяха след 10ти и бяха ужасни. На мъничкия му се разминаха, спеше си като херувимче. Понеже и Наталия имаше , едва след трети месец, мога да кажа, че при нея капките не помогнаха особено, да не кажа изобщо. На малкия превантивно взех чай Хип, аз съм го пила при болки в корема и ми помогна Wink
setony, снимката не се вижда Sad

# 47
  • София
  • Мнения: 2 262
Sanostol-a е сироп, който е като добавка не е точно лекарство, вкусен е на вкус, доста е като количество, май че беше 200 мл, и наистина се дава и за повишаване на апетита! Аз дадох поне 4 шишета на Мишо преди време, но при нас проблема беше много сериозен и незнам дали помогна, мисля че имаше някакъв ефект, но не и фрапиращ! Няма да ви навреди, ако го пробвате!

# 48
  • Мнения: 644
...повръщам един път на ден ...
  За повишаване на апетита една приятелка даваше на синчето си /тогава момък на 1.5г./ саностол, не съм наясно що е то, но тя беше доволна.

Това са 9-вет витамина във вид на сироп.Подходящ е за всякаква възраст Wink


По въпроса за коликите Ивета си ги имаше от самото начало.Да не те плаша,ама беше   #Crazy  дано на вас да ви се разминат или да са по леки    Hands Thumbsup


Последна редакция: ср, 15 мар 2006, 00:31 от ЯНЕВА

# 49
  • При рома, пурите, какаото и бабиериндосите
  • Мнения: 3 607
Светле, добре ли уригва бебето(баси въпроса)? Иначе, както казва любимия ми мечо Пух - "то с пчелите никога не се знае", та и с коликите така- Калоян имаше от родилния дом още- гърчеше се ужасно. Всички ми казваха, "ама не- не може да са колики-от 15-я ден са коликите". И така детето се гърчи 15 дни, на 14-тия ден не бяха колики, но виж на 15-я вече били. Пфу, че ги слушах тогава бабишкерите. И после " сокченце на 30 дни"- на ти после сокченце - три години алергия боря и уж съм я преборила и пак току се раздриска със седмици. В момента пак е с разстройство.
Уф, сори, в късна доба ме връхритат спомени и ме хваща яд на себе си. Светле, не слушай никого за бебето- само бебето  и себе си.

# 50
  • Мнения: 934
ЧЕСТИТ РОЖДЕН ДЕН МАЛКА ЛОРА.
РАСТИ ВСЕ ТАКА СИЛНА И БОРБЕНА.
ЧЕТИТ ПРАЗНИК СЕТОНИ, ДА ТЕ РАДВА ПРЕКРАСНАТА ТИ ДЪЩЕРЯ И МАЛКИТЕ ВИ УСПЕХИ ДА СЕ ПРЕВРЪЩАТ В ГОЛЕМИ ТРИУМФИ.
ОБЕЩАЙ ДА Я ЦЕЛУНЕШ ПОНЕ ВЕДНЪЖ И ОТ МЕН ЗА ТОВА ЧЕ СЕ Е ПЕБОРИЛА И Е ПОРАСНАЛА ТОЛКВА ИЗЯШНА МАЛКА ДАМА

# 51
  • Мнения: 3 698
Малкото ми момиченце става на годинка  newsm44 много сме щастливи, благодарим на прекрасните неонатолози в МД и на вас, мои чудесни приятелки, за подкрепата, куража и целувките, нали знаете...обичаме ви Heart Eyes !
Снимките довечера!

# 52
  • София, в офиса
  • Мнения: 1 269
 за Светкето, че съум пропуснала - не разбрах кърмиш ли я или сте на изкуствено мляко, че има разлика. Ако сте на адаптирано мляко могат и по-рано да започнат - правило няма обаче, да си спокойна, има хватки за "разминаване" - има грейки дето се слагаст на корамчет на бебока или както научих тук във форума - торбички с костилки от череши, затопляш в микровълновата и пак на коремчето И ако е много критично , слагаш бебка в кенгуруто или слинга, така че нейното коремче да е към теб и се разхождате или ти си вършиш домашната работа Hug

# 53
  • Мнения: 644
                             newsm67            newsm38           newsm59

Много късмет,здраве и щастие и желая на малката принцеса    ladyuu
весело посрещане      ura      bigdance2    Tada

# 54
  • в края на града
  • Мнения: 4 446
Коликите на Яни бяха много гадни, не стига, че почнаха рано, но и късно свършиха (въпреки, че нашата педиатърка в началото каза, ааа нищо, че почват толкова рано, тъкмо по-бързо ще минат - да , ама не), продължиха до края на 4-ти месец, ама ние сме изключение... Капките подействаха, чак 3-тия месец, а дотогава  #Crazy Чайчетата хич не помагаха, това на Хип си му го давах ей така, вместо водичка, че му харесваше вкуса. Единственото, което помагаше, беше лек масаж на коремчето и затоплена кърпа. Тези методи дето Нина ги описва не ги знаех, ама затопляхме пелена на парното (нали зимно бебе) и я слагахме на коремчето и пак, и пак... леле голям зор беше, Светле дано ви пропуснат, а дори и да има да са и лекички на малката Радост.

# 55
  • Мнения: 1 710
Светле, аз и по телефона ти казах - на Гого коликите започнаха от 8 ден и свършиха след 6 месец. Не ми се спомня периода, но ревеше зверски независимо от времето през деня или нощта, а също така и независимо дали имаше режим или не. До края на 6 месец не се успокоих и все си мислех че не ми стига кърмата - а то момчето нандаваше по 1кг и половина  Rolling Eyes Ния също беше от 9 ден с колики и при нея особеното беше, че не ми се гърчеше толкова, просто си плачеше. А как спеше върху нас - стоплеше ли и се коремчето и спане - и тя си наддаваше, е не колкото Гого, но по 800 до кило на месец. Претеглете бебка и ще си по-наясно.

# 56
  • София
  • Мнения: 1 677
ЧЕСТИТ  РОЖДЕН  ДЕН  НА  ЛОРА! newsm38 newsm59 dazzler1  Party Time Gift Gift Gift Gift Gift
Бъдете щастливи!!!

# 57
  • София
  • Мнения: 2 262
Светле и Мишо ми беше със страшни колики и никакви капки не помагаха, само топла пеленка огладена с ютията и така по цяла нощ не спях ами топлех и масажирах стомахче, а наистина като не издържах вече просто спяхме на два етажа, като английски автобус, все ме беше страх, че ще се обърна без да искам в съня си и ще го метна до леглото! Това е единственото спасение, на мама топлата гръд и притискащото се коремче, а освен това и завъртане с ръката по посока часовниковата  стрелка, но така не може цял ден или цяла нощ нали?Хехехе, сега ми е смешно ама денонощно до 4 месец никак не ми беше смешно!

# 58
  • Мнения: 4 414
Светле, може и да ви се разминат...пожелавам ти го от все сърце!
Ния нямаше колики, спеше си през нощта, а и през деня...изобщо бебе - мечта. Дано и Радост да е така и да можеш да си почиваш повече!  bouquet
ако имаш време, кажи как е малката принцеса? кърмите ли се? спи ли?

# 59
  • Мнения: 3 537
А когато го сложиш да спи по коремче не се ли успокоява? Анелия имаше колики до 6 месец и често я слагах да спи по корем, не знам дали е позволено или не , не съм питала лекарката.Но това беше единствения ми шанс да дремна и аз малко-тогава нямах от никой никаква помощ .Майка беше при мен 2 седмици, пък свекървата каза че ми е второ дете и съм била знаела как да си го гледам. На шестия месец коликите от раз спряха.

Общи условия

Активация на акаунт