Средата на март наближава, Лорка на една година става! - 13.03-19.03

  • 6 602
  • 136
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 743
Добро утро, мили приятелки  bouquet
Дано покрай тези дъждовни дни да ни тръгне "по вода" Wink и темичката се напълни с хубави новини Praynig
Искрице, пиши ни Hug
Преди една година открих форума и първите бебета, с които се "запознах" тогава са Ради и Лорка - много целувки на двете красавици lovekiss
Усмихнат и успешен ден на всички Peace

# 1
  • Мнения: 3 698
Силве, много   love001
Аз бях решила като Лорка стане да яде в 4 сутринта и да пусна темичка, нооооо нещо ни се провали спането и не можах да допълзя до компа.Заглавието на тази определено ми бодна в сърдечната област, много е хубаво как растат децата ни  Grinning На всички ви желая от сърце:
Седмица на чудесата-със здраве да дари децата!!! Flowers Four Leaf Clover

# 2
  • София
  • Мнения: 4 412
Много хубава седмица и от мен!!! Сети, прекрасен празник ви предстои!
Много хубави моменти на всички!!! Hug

# 3
  • Мнения: 2 327
Хубава седмица и от мен Simple Smile
Радвам се много че ви видях или поне повечето.
Сети приятни приготовления за празника  smile3525

# 4
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
Лека и хубава седмица на мамите, весела и изпълнена с любов за всички!

# 5
  • При рома, пурите, какаото и бабиериндосите
  • Мнения: 3 607
Хайде да ни е на късмет.
Сетих се че скоро не съм чела нещо от elinger, някой знае ли как са.
veni_b също- на тях им предстоеше операция.

# 6
  • Мнения: 2 543
Щастлива седмица и от нас! Hug

Тази сутрин в яслата имаше голяма среща - Петя доведе Яни, а Мирабел - Веси! Направихме си мамешка среща в кафенето срещу яслата, докато хлапетата се учеха! Е, имало е и доста плач, но като за първи ден няма да им придиряме! Wink Йоан пък тъкмо го бяха похвалили за миналата седмица какъв бил послушен и добър и днес пак им се беше качил на главите! Ама, така де, няма да си разваля имиджа! Crazy

# 7
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 539
yosarian, любимото ми цвете е маргаритата, много ти е свеж подписа.
И аз напоследък за торти се размислих, но знам че ще мина с купешка, може би Мечо Пух. Иначе в нета има страхотни : http://www.artcake.ru/cakes.htm/b723/
Аз въпреки всички поведенчески проблеми на Наталия мога да се похваля, че скачането на пружиненото легло даде резултат - вече успява да отскочи от земята 1см.

# 8
  • Враца
  • Мнения: 871
    Здравейте и  от мен.  Много съжалявам , че не можах да си организирам нещата да дойда на срещата.  Embarassed  Имах огромно желание да се запознаем ....но уви понякога нещата не зависят от нас.Често ли организирате такива срещи? За да имам време да се подготвя.Наистина много ме е яд.    smile3511   Тук във форума срещнах много разбиране ,топлина , сърдечност  и най - вече голямата подкрепа която получавам не може да се опише с думи... Благодаря на всички мами   newsm51  
         Сети желая на малката Лорка да расте все така красива ....и най-вече много..много  здравичка.   newsm59
        Радвам се много , че малките калпазанчовци са вече  на градинка.За Йоaнчо  знам че е свикнал вече....Но да видим Яни какъв герой  ще се покаже. Въобще не се съмнявам , че ще представи на ниво! А Веси пък като една малка госпожица  със финес ще преодолее и тази промяна..Браво на децата.    smile3501
        На всички желая.....най- хубавото което същестува.
     А дано и на нас тази седмица ни донесе хубави новини...защото много съм притеснена  ...така чакам новини за предстоящата имплантация , че направо ...сама се съсипвам.  smile3518  
    На всички успех    newsm10

Последна редакция: пн, 13 мар 2006, 15:25 от margo_vr

# 9
  • Мнения: 997
Хубава седмица на всички!
Приятно приготовление за празника, Setony! Laughing

# 10
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
yosarian-че аз пък умра откакто го сложи да питак - ква е тая баница, пък и с праз? направо ще се пръсна вече от любопитство

Марго-то, я горе главата! Какви са тия притеснения? Няма да се даваш. Ти си мама-герай и няма да се даваш на  някакви си притеснения! НИе сме с теб - виж колко бръмбъзъци щъкат с имплантанти вече - живот и здраве и вие ще сте скоро. Имай търпение - най-лошото е минало - това да узнаеш страшната новина, да я приемеш, да я осъзнаеш и най-вече - да чуеш и хубавата - че може да се имплантира! Сега остава търпеливо да почакате щасливото събитие и после с много търпение и малки ситни крачици да се устремите към подобрение и развитие!
Целувки и горе главата.

Мила Искрице, желая ти хубава седмица, да оздравяват децата, а и твоята душа лека полека да заздравява, ако не и да оздравява. Пътя към изцелението е дълъг, но ти желая да ти донесе пролетта хубави неща, които да помогнат! Прегръщам те и ако не др ни пиши как е КАлоянчо - как той се справя с тази тежка за всички ви ситуация, как преживява твоите несгоди? А и ти как се справяш сама с децата? Има ли кой да ти помогне?

Аз се опасявам, че няма кой да ми помогне - нашите са на работа, а свеки е далече. Само събота и неделя, но пък детето не може да спи на чуждо място - събота като стана и го оправя /туй ще рече към 11ч/ го мягам в колата и го карам на нашите и вечер към 9 се прибираме в къщи. Но честно казано освен душевно да се разтоваря няколко часа... друго не мога да направя. Детето иска внимание, лошото е, че не умее да играе с мен или аз не знам какво да правя - и просто се боричкаме и врънкаме на ръце. Иначе има все пак и часове в които се заиграва сам. То туй е хем плюс хем минус - че не може с друг да играе, щото като се заиграе сам около час е супер, ама и после само обикаляме от ъгъл в ъгъл щото не умее на нищо да играе а и не вдява или аз не знам на ккаво да играем.
Та вечер съм парцал. Мъжа дневна като  есе връща 21.00-21.3 и кое по-напред - да хапне ли с детето ли да поиграе. НОщна като е - връща се 9.00-9.30 и като закуси - ляга да спи и става за вечеря и нощна. Това е 3/3. На първата почивка след нощна спи до вечерта... Остават 2 дни в които да изведе детето и да помогне.
Мисля, че ми е най-зле от недояждането и недоспиването покрай боледуването на детето - дано спрът тези проблеми и малко поне да се окопитя, че мисля, че просто няма да се справя физически. Все още мога ама до кога....Иначе детето спи 1-2ч денем и нощем о т00.00ч до 9.00-9.30 сутрин, като само от 3 дни не се храни нощем, ма пък мама дежури 3-4 пъти в тоалетната Wink
Та исках да ви питам за идеи - аз ли лошо се организирам, нещо бъркам ли... просто не мога вече да се справям, а и не виждам как да стане.... Страх ме е, че така ще се преуморя, че вместо да се радвам на бебето ще го намразя още преди да се е родило, а като се роди - намя да мога да се грижа добре за него... Много ме е страх!

# 11
  • Мнения: 462
Здравейте и от най-несериозната сред несериозните Wink
Пожелавам много весела и успешна седмица, изпълнена с много положителни емоции! На всички, които им предстоят важни дела, нека им върви като по вода...само да не се застудява много да не стане пързалка де Wink
Не прекалявам с чувството за хумор, нали? Simple Smile
Целувки и много неповторими мигове!

# 12
  • При рома, пурите, какаото и бабиериндосите
  • Мнения: 3 607
Наде,  Laughing Laughing Laughing Баницата с праз е едно стихче от книжката Мечо Пух:

Баница баница баница с праз-
мухите не птичкат, но птичките мушат се.
Задайте ми гатанка казвам завчас
"Баница баница баница с праз"

Баница баница баница с праз-
не свиркат си рибките, също и аз
Задайте ми гатанка казвам завчас
"Баница баница баница с праз"

Баница баница баница с праз-
кокошките що тъй незная и аз.                       
Задайте ми гатанка казвам завчас
"Баница баница баница с праз"

Това всъщност не е от автора на книгата, а популярна английска детска песен Simple Smile

# 13
  • Мнения: 3 698
За баницата разбрахме, кажи сега за маргаритите...  Joy Heart Eyes Hug

# 14
  • в края на града
  • Мнения: 4 446
Хубава седмица и от нас! Нека ни радват само щастливи новини!
Сети, голям празник ви чака  Simple Smile, приятна подготовка.
Наде, дай по-ведро  Hug и изхвърли всички лоши мисли от главата си!
Цитат
...Но да видим Яни какъв герой  ще се покаже. Въобще не се съмнявам , че ще представи на ниво...
Даааа, на ниво се представи първия ден в яслата, подобаващо рева (при това бяхме само за един час) ooooh! А аз добре, че не останах сама да го чакам, а бях с други майки, че сигурно щях да ревна повече и от него  Crazy Ей, тия ясли и тия бебоци, голям зор...

# 15
  • София
  • Мнения: 1 677
ВЕСЕЛА И УСПЕШНА СЕДМИЦА И ОТ НАС! sweatingА това е,за да не си мислите за лошото време навън.

С обич от моето семейство! Laughing

# 16
  • София
  • Мнения: 1 333
Здравейте и от нас!!!
Разписваме се с пожелания за една хубава и успешна седмица за всички дечковци и мами!!!!

Сетони: приятни приготовления и прекрасен утрешен ден!
Подготви фотоапарата и снимай целият ден Simple Smile нека бъде документирана всяка усмивка на госпожицата на първият й рожден ден..... така ще се радва след години като разглеждате заедно снимките !!!

# 17
  • Мнения: 1 710
Аз въпреки всички поведенчески проблеми на Наталия мога да се похваля, че скачането на пружиненото легло даде резултат - вече успява да отскочи от земята 1см.
Любознателна, за Гого скачането на пружиненото легло беше невероятен старт. Трябва да ти кажа, че благодарение на него сега си имаме добре скачащо дете и доста добре тичащо. Та у нас забраната за скаченето по леглата падна - отдавна.

# 18
  • София
  • Мнения: 2 262
Сети много хубаво да си изкарате този единствен по рода си празник, първата годинка е най-мила, за първи път рожден ден и вече чустваш как расте и детето!
На всички други пожелавам само успехи тази седмица, дано и на мен ми върви по вода, започнах едно ново нещо, стискайте палци да стане и да го довърша успешно! Радвам се, че сме заедно!
 Heart Eyes

# 19
  • Мнения: 3 743
Аз нали не подведох някой с това заглавие на темичката, защото Лорка има Рожден Ден на 15 март (в средата на месеца Wink), понеже гледам, че някои мами й честитят вече Hug

# 20
  • Мнения: 997
Не, мисля че заглавието е много ясно, а  пожеланията са в насока подготовката на празника. Но благодаря, че спомена точната дата. Първият рожден ден е единствен и неповторим и още веднъж пожелавам весело изкарване!

# 21
  • При рома, пурите, какаото и бабиериндосите
  • Мнения: 3 607
За баницата разбрахме, кажи сега за маргаритите...  Joy Heart Eyes Hug
Маргаритите са подарък за рождения ми ден от приятели, във връзка с личната ми титла "Малката мама с големите ...маргарити" , която е своеобразна компилация от двете прословути картини в сериала "Ало, ало"- Грешната мадона с големите бомби" и " Счупената ваза с големите маргарити". Титлата е измислена от мъжа ми окачествявайки някои мои прелестни надарености Mr. Green

# 22
  • Мнения: 3 698
Момичета, аз много се радвам и на ранните честитки  Hug
Иги, стискаме палци, Heart Eyes
Вале, много сладурски подарък за ден-ден  Grinning Кокичето също си го бива обаче  Party

# 23
  • Мнения: 3 743
...
На всички други пожелавам само успехи тази седмица, дано и на мен ми върви по вода, започнах едно ново нещо, стискайте палци да стане и да го довърша успешно!
...

 fingerscrossed fingerscrossed fingerscrossed, поне на ЛС пиши за какво Wink не ме оставяй да гадая Praynig Hug

# 24
  • Мнения: 4 414
здравейте мами и от нас!
ейййййййй, кога мина една година откак Лорката се роди!? приятни приготовления и още по-притен купон  bouquet Heart Eyes
много радости на всички и да ни върви по вода, както ни тръгна тая снежна седмица...
за моето отсъствие на срещата няма да се извинявам...като ми мине ядът може и да кажа що пак липсвах Sad радвам се, че сте си прекарали добре!
радвам се за Наталия Heart Eyes
стискам палци на мама Иги.
на всички, които не споменах - много здраве и усмивки през цялата седмица  bouquet  bouquet  bouquet
п.п. абе, много се ядосах на тоз Бърди #Cussing out само глупости пише! моля да ме извините, че така се разприказвах в темата на дробчо Embarassed

# 25
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
Успех Иги!

Аз само да ви кажа, че гледах едно предаване с психотерпевтка и се засрамих от себе си, че съм черногледа. Но пък вие сте моята терапевтична група и като споделя с вас ми олеква - защото ще посъчувствате или пък ще ми покажете, че проблема не е толкова страшен. А  и като споделя ми олеква - сама виждам че дявола не е толкова черен!

Затова - простете, че напоследък ви рева виртуално - но това ми помага да видя, че проблема е разрешим, а и като го напиша го възприемам по-трезво.
Аз и Дани ви поздравяваме, както и малката буба /тя малко нелегално/.

Някой да има представа как да се боря с нежелание за учене? Имам сериозен проблем, а не мога да разбера от къде идва и как да го боря - не мога да седна да уча... или по-точно докато почна е проблема. Някой с подобен?

А и да ви кажа - мноого ви обичам, но вие си го знаете!

Петенце, горе главата. Малкия мъж пребори толкова трудности, пък детската ли ще го стресне Wink

Агнешка, да драснеш ред как се справя малката ни приятелка с детската, а и ти как  си в работата.

Светле да гушкаш Радост, а и оставяй баткото да ти помага /ако иска/ - така като се умори покрай беба и ще спи по-добре ноще Wink а и като я гледа как спи - може би ще му сработи стадния инстинкт - и той да спи по-добре.

Силве, големия красавец Марти как е? Дано пребори у-щето тази седмица? Имам позната приятелка - направи кабинет - тя е психолог, и тя каза, че нейната "партньорка" работи и с деца. Не знам лично не я познавам жената, но моята приятелка каза, че е добра - ако те интересува?

Сети, малката е много сладка. Чакам с нетърпение снимки от нейния рожден ден. Помня колко се развълнувах когато съвсем случайно попаднах на историята ти - връщах се назад в отчетните да търся какво е станало и защо - а тръгна от подобно заглавие на отчетна тема - за малката борбена Лорка. Бях много щаслива когато писа при нас - е не за повода, но пък за това, че вече сте големи и в къщи и дори сте готови за рехабилитация! Като вмидях днешната тема и ми трепна сърцето от спомена. Бях силно впечатлена от малкото борбено човече в кувьоза - толкова крехко и толбкова борбено! Щаслива съм, че сте сред нас! Чакам да празнуваме виртуално Wink

# 26
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
Вал докато пиша ити се отчете! Я не се ядосвай! Ти си солидарна с мен и затова не си отишла - мисли го от тази позитивна гледна точка... Да не ми е самотно, че само аз не съм ходила Wink

# 27
  • София
  • Мнения: 4 412
agneshka, и аз много се ядосах на бърди, какъв нахален човек, а ми се струва и много слабо компетентен. и аз мислех да се разпиша в онази тема, но този бърди ми прилича по държане на митьо-пищова и ми се струва безмислено. дано да се изнесе скоро от форума ни.

И много се зарадвах на Наталка, да скача още по нависоко!
Наде, и аз не знам как да се занимавам с Дара, подобно на теб само се борим и се правя на маймуна. Обаче нещо смислено да я науча, не ми се отдава. Днес много се зарадвах, като я видях, че прояви инициатива да наниже ринговете на стойката, от известно време ме тормозеше кога ще стигне това умение. Забравих да ти напиша, че едно от тайните ми оръжия са филмчетата ВавуЕinstein.
Хайде успехи на всички деца!

Последна редакция: пн, 13 мар 2006, 23:23 от tigonew

# 28
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
Уф аз пък изпуших и му писах - но и за доктор е високомерен и некомпетентен.
Някои обвиняват д-р Чавдаров във високомерие и некомпетентност - но дори и да съм имала забележки за самата болница и да не съм и велик фен като други тук - той винаги е бил на изкл висота в отговорите си и в комуникациите си тук.
За разлика от Бърди. Д-рЙонков пък от темата за консултациите е също невероятен човек и никога не си е позволявал подобно високомерие, надутост и помпозност! Чак ме чешат ръцете да помоля д-р Чавдаров да го навре дето му е мястото - но първо, че е тъпо да занимавам човека с такива дребни неща /въпреки, че едно дезинформиране е много СТРАШНО/, и второ - не си струва. Такова самовлюбване е нелечимо и е за цял живот.
Жалко, че майката на детето не пише нищо за това дали обръща някакво внимание на спора или не - но съм и сигурна по това коте очетох, че Бърди ще има голям успех при нея - жалко за детето - дано не му се навреди от некомпетентни съвети дадени на неговите родители.

# 29
  • Мнения: 4 414
този бърди ми прилича по държане на митьо-пищова и ми се струва безмислено. дано да се изнесе скоро от форума ни.
hahaha hahaha hahaha верно на него прилича Joy да е жив и здрав! само да не обърква майчетата, дето и без това са объркани.
и Ния е страшен фен на ВавуЕinstein...а за ученето...и аз си мислех, че Ния нищо не схваща, ама и четях редовно, пеех песни и стихчета казвах ...и сега като проговори започна да ми рецитира разни неща, които не съм и казвала от месеци #Crazy складирало детето Laughing ти и говори, нищо, че не ти обръща внимание...разказвай и разни неща...аз като ходим на разходка непрекъснато говоря - "това е кола...сега пресичаме...чакаме на светофара....хоп! стана зелено и сега минаваме"...такива работи. тя не ги разбира, но помни като слон Wink
ама Надето май имаше предвид, че тя самата не може да учи newsm78 няма как да ти се учи, ако стоиш в тоалетната по цял ден, а Дани не спи нощем. почивай колкото можеш и това е! една голяма  Hug имаш от нас!


# 30
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
какво е това ебебтата Айнщайн?
и къде да ги видя, тегля и тем подобни?
ама Дани не схваща и се ядосва и почва да ми бута книгата - обича само като му се пее и сам да си се занимава... дано ми поумнее детето Wink ама какво да се прави - асно е, че няма да е Айнщайн

# 31
  • Мнения: 4 414
http://store1.data.bg/gateto/BgMamma/Moviez/Baby%20Beethoven/
това са филмчета...освен тях, Ния гледа само реклами...нищо друго не може да я задържи на едно място.

# 32
  • Мнения: 2 327
Наде, то проблемът с ученето като гледам при теб е от липса на време. Все пак за да седнеш би трябвало да имаш време и поне малко спокойствие. АКо не си сдоспиваш едва ли имаш желание за каквото и да е. Дано малкия скоро се оправи напълно и ти да си поспиш малко.

# 33
  • Мнения: 3 698
Добро утро /ден/ любими майчета Heart Eyes Досега с Лорка гледахме Мерелин по тв-то, аз ревах, а малката ми се смя с глас, какво ли си е мислела...Наде, аз се дипломирах в последния момент след години прекъсване, почти се бях отказала, но мъжа ми ме буташе и ръчкаше, че ще успея и накрая си седнах на д-то и успях.Важно е да вярваш и да се явиш  Wink Не те виждам кога ще четеш, но ако има как отгоре-отгоре да преглеждаш нещата по 20 мин. на ден, поне да знаеш за какво става дума и на изпита да "изплува".
За игрите и аз само целувам Лората и си играем с играчки, натискаме копчетата на пеещите и им се радваме.Песнички й пускам на компа, че аз пея страшно фалшиво.Малко ми е кофти, че по-малките бебчовци дават боц, показват лампата, вдигат ръка за чао и т.н., а Лоричка не го прави.Знам, че това е , защото не я уча, ама как да й говоря половин час "лампааааа" и да соча, като не сме спали цяла нощ и се чудя какво да готвя и кога да пера, дали ще заспи, за да простра...Понякога се изкушавам да се оплача, че никой не ни помага, но си знам, че ако имах някоя баба-помощник щях да съм по-недоволна.Угодия няма Wink.
Много целувки от нас за всички прекрасни дечица и за вас Heart Eyes

# 34
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
само да питам - някой като бремене да е пил нещо леко успокоително - не мога да спя а душата ми спи... та примерно каптките глог-валерьяна дали стават?

Сети, разбирам те, и май повечето тук сме на този хал - сами. Вярно е и за недоволството Wink Аз оставям Дани с мен на балкона - нямам избор - той разбира и пада едно реване. Докато приготвям обяда той играе с две купи и една две чинийки които си вади от шкафа. В тоалетната ходим двамата Wink даже седим на нея двамата - единствената причина да не му скършвам кахъра, е че се надявам от това да му се пииска сам да седи.

имам ПРОБЛЕМ - Дани не иска да си яде манджите - откакто боледува свикна покрай мен да яде /аз съм на хляб и варени кремвирши и баница сутрин. Яде много МАЛКО. Какво да правя? Как да му събудя апетита? Нещо какпки? Моля за идеи, че с това боледуване и нисък хемоглобин само това ми липсваше. Яде по два сухара на ден и може би най-много едно бурканче ядене.

# 35
  • София
  • Мнения: 2 262
Силвеееееееееее, не се тормози става дума за старата ми фирма, където съм работила преди и може да ми дават пак по-малко работа у дома, нали все плача че никой не ще да му правя предпечат у дома и да помагам така на отслабналия (за разлика от мен) бюджет. Но още сме на вълна първа среща и дано не остане само с това! За това стискайте ми палци, трябва да почна нещо да правя, защото иначе ще почна да ви говоря вече и с езика на Мишо и ще разполагам и с неговия капацитет от думи, и той ще ме оправя накрая, хехехехе! Искам да се чуствам полезна и да си изкарвам и аз някой лев, за да отида и да си купя нова дрешка, не ми се е случвало от поне 2 години, добре че са магазините втора употреба!
И аз не мога да спя от бремеността нещо, и мисля да опитам довечера да пия само една чаша топло мляко и даже да не вечерям да видим какво ще стане!

# 36
  • в края на града
  • Мнения: 4 446
agneshka и  tigonew, тези филмчета ВавуЕinstein какво представляват горе-долу, че ме заинтригуваха?
А за  catnadeen, за ученето по време на бременност - аз имах проблеми, трябваше да се дипломирам, държавен изпит, беше ад. По принцип никога не съм имала проблеми с ученето, лесно се концентрирам, обаче дакото бях бременна, аз чета, все едно нищо не съм прочела, чета го втори път - все едно за първи път го виждам - нищо не ми влиза в главата, беше кошмарно. Все ми се спеше, не ми се сядаше да уча, беше ми супер досадно, как се справих и аз не знам - нещо ще да е от хормоните  newsm78 А ти, Наде си и недоспиваш и недояждаш - още по-зле, как искаш да ти се учи. Повече почивка и по-ведри мисли трябват! Колкото до капките - по-добре недей, мама Иги ти е дала много добър съвет, чаша прясно мляко вечер, наистина успокоява и отпуска, дано има ефект и при теб.

# 37
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
Днес исам да ви се похваля - дано не е прибързано - че от вчера май повръщам един пътна ден и май ям пълноценно поне два пъти - е гади ми се,но не повръщам .. .и съм весела даже!
Направо съм щослива

# 38
  • Мнения: 644
       wavey
Здравейте, и щастлива седмица от нас     bouquet

Margo не се притеснявай,всичко ще бъде наред.Още малко Ви остава.Желая ти късмет и много търпение,защото ще ти е нужно     smile3521


Catnadeen,радвам се за тебе.Дано скоро ти приключат мъките,защото наистина е много гадно.Скарошно оправяне    newsm10

# 39
  • Мнения: 3 698
...повръщам един път на ден ...
Ей, много се радвам, дано спрат вече тези непрестанни срещи с 00, спокойствие и щастливо дебелеене  Hug .За повишаване на апетита една приятелка даваше на синчето си /тогава момък на 1.5г./ саностол, не съм наясно що е то, но тя беше доволна. Целувки на всички.Аз чистя и ми е едно щастливо на сърцето, а дребосъчката гледа семейство Симпсън  Grinning

# 40
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 539
setony, не се притеснявай за малката, важно е да проявява жив интеес за света около себе си и да се опитва да имитира. Не е важно само дали я занимаваш и колко, а дали детето има интерес към това. АЗ съм оставила Евгени напълно самостоятелен, ходи навсякъде, бърка навсякъде  имитира кака си, която не става за пример, ама това е. Аз с бебоци дето не ме разбират не обичам да се занимавам,какво да се прави. И с каката беше така, макар че имах повече възможност тогава. Тя на година вече казваше ам ам и да(вода). Так че си е до детето. Не е нужно пловн час да повтаряш, 2-3 път на ден е съвсем достатъчно. Все пак всяко дете си има приоритети - някои обичат да им пеят, други да си играят с тях, а някои са си дивачета.
catnadeen, за апетита може би трябва да изчакаш малко, все пак детето е изтощено още. Д-р Емилова(с гладолечението) слушах веднъж, че в тези случаи е добре на детето да се предлагат чайчета и плодове сутрин, апетита постепено се нормализрал.
За съня не знам нищо, и аз не можех да спя, ама нощем от 2 до 5-6. Но не ми се и спеше после. От хормоните е.

# 41
  • Мнения: 1 271
не се смейте ама съм забравила - кога започват коликите и може ли да ни се разминат?

мисля че засега плаче от глад а не са колики още - ще видим

# 42
  • в края на града
  • Мнения: 4 446
Щом е девойка има вероятност и да се разминат  Simple Smile При нас положението беше много зле, Яни имаше колики още като се прибрахме от Родилното, тоест от 7-мия ден, но педиатърката ни не посмя да изпише капчици толкова рано се мъчихме с чайче чак до 20-тия ден... Може би е нормално тогава някъде да се появят, хич не знам.

# 43
  • Мнения: 3 698
На Лора й започнаха в края на втория месец /още беше в МД/.Обаче познавам момченце което няма колики, а е вече на три месеца.Дано ви се разминат  Heart Eyes

# 44
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
моя синковец мина с леки колики
Светле, ако плаче преди да е яла - значи е от глад. Ако плаче като се наяде 30мин до час след това - най-вероятно са колики. Обикновено вечер коликите са по-силни, но това не е стандарт
При колики си свива крачетата и някак се напъват - бе друго си е като реве от глад... не се гърчи така а просто се дере

# 45
  • Мнения: 3 698
Лека вечер на всички, утре с това дребосъче

мноооооого ще черпим!!!
Извинявам се много, че снимката е голяма, обещавам да не се повтаря...

Последна редакция: чт, 16 мар 2006, 00:34 от setony

# 46
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 539
kuneto , казват, че след 20ти ден почват колики, но при голямата бяха след 10ти и бяха ужасни. На мъничкия му се разминаха, спеше си като херувимче. Понеже и Наталия имаше , едва след трети месец, мога да кажа, че при нея капките не помогнаха особено, да не кажа изобщо. На малкия превантивно взех чай Хип, аз съм го пила при болки в корема и ми помогна Wink
setony, снимката не се вижда Sad

# 47
  • София
  • Мнения: 2 262
Sanostol-a е сироп, който е като добавка не е точно лекарство, вкусен е на вкус, доста е като количество, май че беше 200 мл, и наистина се дава и за повишаване на апетита! Аз дадох поне 4 шишета на Мишо преди време, но при нас проблема беше много сериозен и незнам дали помогна, мисля че имаше някакъв ефект, но не и фрапиращ! Няма да ви навреди, ако го пробвате!

# 48
  • Мнения: 644
...повръщам един път на ден ...
  За повишаване на апетита една приятелка даваше на синчето си /тогава момък на 1.5г./ саностол, не съм наясно що е то, но тя беше доволна.

Това са 9-вет витамина във вид на сироп.Подходящ е за всякаква възраст Wink


По въпроса за коликите Ивета си ги имаше от самото начало.Да не те плаша,ама беше   #Crazy  дано на вас да ви се разминат или да са по леки    Hands Thumbsup


Последна редакция: ср, 15 мар 2006, 00:31 от ЯНЕВА

# 49
  • При рома, пурите, какаото и бабиериндосите
  • Мнения: 3 607
Светле, добре ли уригва бебето(баси въпроса)? Иначе, както казва любимия ми мечо Пух - "то с пчелите никога не се знае", та и с коликите така- Калоян имаше от родилния дом още- гърчеше се ужасно. Всички ми казваха, "ама не- не може да са колики-от 15-я ден са коликите". И така детето се гърчи 15 дни, на 14-тия ден не бяха колики, но виж на 15-я вече били. Пфу, че ги слушах тогава бабишкерите. И после " сокченце на 30 дни"- на ти после сокченце - три години алергия боря и уж съм я преборила и пак току се раздриска със седмици. В момента пак е с разстройство.
Уф, сори, в късна доба ме връхритат спомени и ме хваща яд на себе си. Светле, не слушай никого за бебето- само бебето  и себе си.

# 50
  • Мнения: 934
ЧЕСТИТ РОЖДЕН ДЕН МАЛКА ЛОРА.
РАСТИ ВСЕ ТАКА СИЛНА И БОРБЕНА.
ЧЕТИТ ПРАЗНИК СЕТОНИ, ДА ТЕ РАДВА ПРЕКРАСНАТА ТИ ДЪЩЕРЯ И МАЛКИТЕ ВИ УСПЕХИ ДА СЕ ПРЕВРЪЩАТ В ГОЛЕМИ ТРИУМФИ.
ОБЕЩАЙ ДА Я ЦЕЛУНЕШ ПОНЕ ВЕДНЪЖ И ОТ МЕН ЗА ТОВА ЧЕ СЕ Е ПЕБОРИЛА И Е ПОРАСНАЛА ТОЛКВА ИЗЯШНА МАЛКА ДАМА

# 51
  • Мнения: 3 698
Малкото ми момиченце става на годинка  newsm44 много сме щастливи, благодарим на прекрасните неонатолози в МД и на вас, мои чудесни приятелки, за подкрепата, куража и целувките, нали знаете...обичаме ви Heart Eyes !
Снимките довечера!

# 52
  • София, в офиса
  • Мнения: 1 269
 за Светкето, че съум пропуснала - не разбрах кърмиш ли я или сте на изкуствено мляко, че има разлика. Ако сте на адаптирано мляко могат и по-рано да започнат - правило няма обаче, да си спокойна, има хватки за "разминаване" - има грейки дето се слагаст на корамчет на бебока или както научих тук във форума - торбички с костилки от череши, затопляш в микровълновата и пак на коремчето И ако е много критично , слагаш бебка в кенгуруто или слинга, така че нейното коремче да е към теб и се разхождате или ти си вършиш домашната работа Hug

# 53
  • Мнения: 644
                             newsm67            newsm38           newsm59

Много късмет,здраве и щастие и желая на малката принцеса    ladyuu
весело посрещане      ura      bigdance2    Tada

# 54
  • в края на града
  • Мнения: 4 446
Коликите на Яни бяха много гадни, не стига, че почнаха рано, но и късно свършиха (въпреки, че нашата педиатърка в началото каза, ааа нищо, че почват толкова рано, тъкмо по-бързо ще минат - да , ама не), продължиха до края на 4-ти месец, ама ние сме изключение... Капките подействаха, чак 3-тия месец, а дотогава  #Crazy Чайчетата хич не помагаха, това на Хип си му го давах ей така, вместо водичка, че му харесваше вкуса. Единственото, което помагаше, беше лек масаж на коремчето и затоплена кърпа. Тези методи дето Нина ги описва не ги знаех, ама затопляхме пелена на парното (нали зимно бебе) и я слагахме на коремчето и пак, и пак... леле голям зор беше, Светле дано ви пропуснат, а дори и да има да са и лекички на малката Радост.

# 55
  • Мнения: 1 710
Светле, аз и по телефона ти казах - на Гого коликите започнаха от 8 ден и свършиха след 6 месец. Не ми се спомня периода, но ревеше зверски независимо от времето през деня или нощта, а също така и независимо дали имаше режим или не. До края на 6 месец не се успокоих и все си мислех че не ми стига кърмата - а то момчето нандаваше по 1кг и половина  Rolling Eyes Ния също беше от 9 ден с колики и при нея особеното беше, че не ми се гърчеше толкова, просто си плачеше. А как спеше върху нас - стоплеше ли и се коремчето и спане - и тя си наддаваше, е не колкото Гого, но по 800 до кило на месец. Претеглете бебка и ще си по-наясно.

# 56
  • София
  • Мнения: 1 677
ЧЕСТИТ  РОЖДЕН  ДЕН  НА  ЛОРА! newsm38 newsm59 dazzler1  Party Time Gift Gift Gift Gift Gift
Бъдете щастливи!!!

# 57
  • София
  • Мнения: 2 262
Светле и Мишо ми беше със страшни колики и никакви капки не помагаха, само топла пеленка огладена с ютията и така по цяла нощ не спях ами топлех и масажирах стомахче, а наистина като не издържах вече просто спяхме на два етажа, като английски автобус, все ме беше страх, че ще се обърна без да искам в съня си и ще го метна до леглото! Това е единственото спасение, на мама топлата гръд и притискащото се коремче, а освен това и завъртане с ръката по посока часовниковата  стрелка, но така не може цял ден или цяла нощ нали?Хехехе, сега ми е смешно ама денонощно до 4 месец никак не ми беше смешно!

# 58
  • Мнения: 4 414
Светле, може и да ви се разминат...пожелавам ти го от все сърце!
Ния нямаше колики, спеше си през нощта, а и през деня...изобщо бебе - мечта. Дано и Радост да е така и да можеш да си почиваш повече!  bouquet
ако имаш време, кажи как е малката принцеса? кърмите ли се? спи ли?

# 59
  • Мнения: 3 537
А когато го сложиш да спи по коремче не се ли успокоява? Анелия имаше колики до 6 месец и често я слагах да спи по корем, не знам дали е позволено или не , не съм питала лекарката.Но това беше единствения ми шанс да дремна и аз малко-тогава нямах от никой никаква помощ .Майка беше при мен 2 седмици, пък свекървата каза че ми е второ дете и съм била знаела как да си го гледам. На шестия месец коликите от раз спряха.

# 60
  • София
  • Мнения: 4 412
Петя,
Цитат
agneshka и  tigonew, тези филмчета ВавуЕinstein какво представляват горе-долу, че ме заинтригуваха?
Филмчетата нямат много сюжет, основно картинки, движещи се играчки, животни, деца и други, направени са за бебета над 9 месеца до около 3 год. Имат малко музика, но е като фон. Много добре се заплесват децата по тях, гледат основно картинките
Светле, и аз топлех коремчето и слагах по корем, Дара по скоро ръмжеше като мече, дано бързо да ви минат!

# 61
  • Мнения: 1 271
Здравейте на всички - за коликите мисля че още не са ни споходили и се надявам да ни се разминат. засега спи добре и нощем и денем и се оригва добре и сме малко на смесено хранене всмисъл че първо суче и когато реве след това (не всеки път) и давам добавка 20-30мл АМ. Радвам се че още не се е отказала от сученето въпреки всички предупреждения. Моля се да имам повече кърма за да й стига и да махна нацяло АМ. За шишето за АМ купих ортопедична биберона (ако не се лъжа така се казваха - тези дето приличат на жабка) и пие по-бавно и гълта по-малко въздух и преди това се кърмим Joy
Теди само я търси особено като плаче. Като я къпем става купон, че хич не обича гола и все гледа да се хване за нещо и така... Heart Eyes
При нас е весело.
Дали пак идва пълнолуние - Теди тая нощ хич не спа, а бебе спа добре - но ние с тати също не че Теди си помрънкваше...
Какво друго да ви кажа - надявам се скоро да се стопли че вече ми доскуча да стоя вкъщи. Даже на терасата не ме пускат да простирам че било студено  Laughing

Стига толкова че стана дълго - пожелавам ви усмихната вечер и мноооого любов  - до скоро

# 62
  • Мнения: 462
Светле, радвам се, че Теди приема беба така добре Simple Smile
Това е хубава новина Simple Smile
А за студа...ако питаш мен...не му се плашете много и след някой и друг ден...е нека поне на 15-20 дни да стане де а поизвеждай на тераската Wink

# 63
  • София
  • Мнения: 2 356
Светле, не прави моята грешка, не давай АМ за дохранване. Питай във форум Кърмене, или слагай по често на гърда, давай от другата, но не давай АМ, ако искаш да не се отбие. Просто в един момент решават, че им е по-лесно с шишето. Първия месец по цял ден шишета миех, направо се побърквах, а нощем как се прави на 2-3 часа мляко не ме питай. Като ми се спеше, две не виждах, а как броях лъжиците АМ... И то от дохранване. Пий много течности, яж, че аз забравях и то какво да ми суче горкото. И почивай, нали имаш помощници сега  Wink

Чакам новини и снимки от партито на Лорка   bouquet

Момичета, каква е тази болест Морбус Лайл:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=84107.0

# 64
  • Мнения: 997
На всички мами, здравейте ! Искам да споделя малките си притеснения и радости. Седмицата започна не до там добре за мен. В градината на батко Вени три дечица се разболяха от скарлатина. Безкрайно се уплаших, защото в  събота той вдигна температура. Чак в понеделник успях да го заведа на лекар -  не казаха нищо конкретно, рано е да се каже, може да е скарлатина, може и да е гнойна ангина. Не ми стигаха притесненията около баткото, но и като погледнех бебето ми се плачеше. Само това му липсва! Днес, обаче, получих хубава новина - не е скарлатина/това е добре/. Вени вече е здрав, а аз от радост забравих да попитам дали ангината е опасна за бебето! Дали някой знае?

# 65
  • Мнения: 3 698
Имаме си купонджийски снимки, малката се забавлява чудесно, целувам ви.Лека нощ мили момичета  Heart Eyes

# 66
  • Мнения: 4 414
Сети, къде са снимките, миличка? и аз пак не съм в час ooooh!
Светле точно снощи беше пълнолунието - на 15.03. много се радвам, че сте добре и че баткото е спокоен с беба Hug и моя съвет е да не даваш АМ, а да слагаш на гърдата. ако имаш да питаш за кърменето нещо/предполагам, че нямаш много време за Кърмаческия форум/ - питай. Валя е с голям стаж, а и аз кърмих 14 месеца и съм изчела Библиотеката на Кърмаческия. много, много радости ви пожелавам! Heart Eyes

# 67
  • Мнения: 2 232
Честит Рожден Ден  със закъснение на Лорка    bouquetДа радва все повече мама, да е здрава и много обичана. newsm51


Аз искам да ви питам- не помня коя от вас беше пуснала рецепта за чай за кашлица, не мога да я намеря ако може да ми я публикувате и на нас.....Вики отново е със страшна кашлица  и температура. Sad

# 68
  • Мнения: 3 698

dezho, рецептата е от Валя:

..."Давам на моите деца компот от дюли- има на пазара, а аз си държа няколко в хлдилника. Сварявам много плод с малко вода за да стане сладък- не слагам захар. Но пък слагам и семките ако са чисти и няма червейчета  Варила съм и само дюлеви семки с ленено семе.

Сиропа е от Народната медицина на Димков:

1ч.л. - равна - ленено семе
400 гр вода
Дебело обелена кора на зелена и кисела ябълка. Кората трябва де без нагнивания. Има един много хубав сорт ябълки за целта- Грийн Смит.

Аз добавям и една лъжичка Дюлево семе.
Вари се докато остане приблизително половината течност. Изстива и се прецежда. Дава се по лъжичка на половин- един час.
Това го пие синът ми от малко бебе още...." Бързо оздравяване, благодаря за милите думи.
Агнешка, снимките са в подписа ми, в последното "тук"
Хубав ден на всички Hug

# 69
  • Мнения: 2 232
Благодаря ти Сетони  bouquetСамо да видя дюла откъде ще намерим.

# 70
  • София
  • Мнения: 9 857
dezho,преди време бях виждала да се продава дюлево семе някъде в магазин за диетично хранене,но не помня точно къде.Иначе и аз съм давала сварено семе на моите бамбучки,наистина има ефект.Момичета,не знам дали тук е мястото да споделя,но ще го направя.Някои от вас знаят,че моята Буби е с клапа за хидроцефалия.Ходим на контрола през 6месеца и в края на месеца ни се пада да ходим.Не знам как е при вас,но аз всеки път съм толкова притеснена...Постоянно за това мисля,не мога да се съсредоточа,изнервена съм.Иначе прегледа при Сурчев трае точно 10мин. и досега всичко е наред,надявам се все така да е.Не знам,само за това мисля,не мога да спя.Обикновенно като се върнем от прегледа лягам и два дни не мога да стана.Не знам това нормално ли е.Как е при вас?

# 71
  • Мнения: 4 414
gele73 съвсем нормално е да се чувстваш така. стискам ви палци и съм сигурна, че всичко ще бъде наред Praynig Hug
Краси, моля се майчицата да се оправи и скоро да ви пише Praynig Praynig
dezho, пожелавам ви бързо оздравяване, че горкото мъниче се измъчи  Sad
Сети, Лорката е прекрасна! и как само си е полегнала след купона Heart Eyes  истинска принцеса  bouquet още веднъж да ти е жива и здрава и само хубави неща от тук нататък!

# 72
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
  Най - сетне да се добера до компютъра...
  Прибрахме се от София още в понеделник вечерта, но аз упорито се опитвах да се разболея последните два дни. Вече се пооправих, но сега пък не мога да изчета всичко, което съм пропуснала последната седмица  Wink

  Ели, гнойната ангина може да бъде опасна за бебето. Ако уточните, че това е диагнозата на Вени, доколкото е възможно избягвай контакта между двете деца и наблюдавай бебо.

 

  Сети, страхотни са снимките, т.е. вие сте невероятни! Да нацелуваш малката  - порастнала вече принцеса!

............Само да видя дюла откъде ще намерим.
  В аптеката ми казаха, че дюлевото семе било нетрайно и лесно мухлясвало, затова трудно мога да намеря. Аз ползвах пелте от дюли, то се прави точно от семките, а и много приятно подслажда чайчето. Наистина рецептата на Валя е вълшебна!!!

............дали изобщо имам право да да го споделям тук , защото рядко се включвам във вашата темичка и не ви познавам лично- на срещите не мога да дойда, защото съм от Ямбол.
  Разбира се, че можеш да споделяш тук, аз самата до скоро не се познавах с майките лично, но винаги, винаги съм срещала топлота и съпричасност от тях. Дано на майката от Ямболския форум уточнят бързо диагнозата и тя да се оправя, за да се връща при дечицата си  Praynig

  И накрая, но не на последно място, искам да ви кажа колко съм щастлива, че се видяхме на срещата на 11 март  Hug И аз не успях да се наговоря с всички, но се надявам скоро да имам възможност да поправя тази грешка  Wink

# 73
  • Мнения: 882
Боже, тази седмица въобще не ми остава време да се включа.
Има толкова много работа в офиса и хиляди хора на главата ми.
Въпреки всичко направо съм болна, ако поне не надникна в седмичната ни темичка.
Пожелавам на Яни, бързо да свиква с детската ясла. Петя, когато Ивчо беше малък, учителката ме караше да заставам до вратата и да го наблюдавам. Значи сърцераздирателни викове"мамо вземи ме", "защо ме оставяш мамо", съответно два реда сълзи и сополи и всичко това докато хлопне вратата. Оставайки сам се променяше неузнаваемо. Нямаше следа от сълзи или безпокойство. Заиграваше се веднага с децата. За съжаление и до ден днешен ми спретва такива номерца.
На най-малката принцеска, пожелавам живот без колики, кърма на корем и спокойни нощи. smile3534
На всички останали дечица да са здрави и послушни.

# 74
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
agneshka как е малката? а мама свиква ли? казват, че нямало несвикнали деца, а само такива родители

Краси 76, разбирам те! и защо да не споделяш тук? и веднъж на две години да влезнеш - пак можеш да пишеш за притесненията си. Дано майчето се оправи... не бях чувала, че от жълтеница могат да станат такива бели. А и дано никой друг не се е заразил! Ще ви мислим, така, че моля те пиши когато мйчето се върне от болница!

Геле73, съвсем нормално е да си притеснена, аз бих се учудила що за майка си ако си спокойна и непоклатима като скала. да си смел значи да преборваш страха си, а не да не те е страх. Да не те е страх значи да си луд поне според мен /е не е точно - в света наистина има 10-тина души страдащи от много рудко генетично заболяване - те НЯМАТ стрях от абсолютно нищо - и това застрашава живота им неимоверно/!

Сети,  пиши как изкарахте. Малката беше ли доволна от подаръците? Ти като мама на малка принцеса - ка си? А гордия татко?

radini честит нов ник. Как сте вие? Малката как се справя с хора - свикна ли? Лека седмица и ... ми тя почти свърши Wink

Бим Бам никакво разболяване! Дръж се и не се давай на грипа. Нацелувай малката маца от мен и Дани-бой - показвах му нейни снимки и ако знаеш кобко смешно бърбори, сочи с пръсти и пипа екрана... малкия ухажор от сега си пада по каки /все се лепи на майките на девойките Wink/

# 75
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
Имам въпрос - Дани отказа да пие мляко /АМ/. Никак не могада го съблазня с кисело - аз много го отлагах въпреки, че го почнах 6-ти месец /щото и тогава дрястично намали АМ/, но се изриваше. И сега просто не иска.
И пие САМО компоти - НИЩО друго... А те са подсладени знаете... Голям ли е риска за него от тези неща?
А яде много малко - попара от 2 сухара и едно бурканче ядене на ден...
Много съм притеснена, че не яде правилно и ще си увреди стомаха, а от многото захар в компотите да не стане беля!

Моля ви кажете какво мислите и ако и5мате идея каква тактика да приложа? Фрешове и с МНОГО захар не пие - държа го жаден по половин ден и пак повече от 50-60мл и то от зор не иска да пие. И ако и др дам - пак не иска. Чака компоти.

# 76
  • Мнения: 882
Наде, ти сама ли му приготвяш компотите?. Защото ако не е така, добре е ти да ги правиш. Ще ползваш, например за подслаждане по сладки плодове, като круша, стафиди, сини сливи, кайсии сушени и т.н. Аз мразя захар и знаеш защо, но по принцип тя е вредна за децата.

# 77
  • София
  • Мнения: 2 262
Искам да ви разведря малко! Както знаете Мишо е на гости на баба и дядо, и чакат един път с баба си в колата, Мишо сяда на шофьрското място и бръмчи уж че кара колата, по някое време се провиква към баба си: "Бабо, дръж се, ще завивам подир ей оня кака, много обичам русиняви мацки!" Друг случай играе си в апартамента и казва, аз съм ей тука седнал с една страхотна кака и не ме притеснявайте сега!
Аз не мога да повярвам на ушите си, какво чувам за него, тук не го е правил това, не го е казвал, макар че си имаше "гадже Яна" н акоято все иска да купува подаръци и ми бърка из джобовете за пари, и си мисля моя малък любовник да не би да го тресе някакъв бебешки пубертет, май ще ровя из книжките да търся нещо по темата. Много ми е смешна цялата ситуация!

# 78
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
radini не съм ги правила аз - а свекървата, с 5л захар /супени/
затова ме е страх - той нищо не толкова сладко не иска да пие....

# 79
  • Мнения: 3 698
Иги, голям сладур е малкия  Joy
Краси 76, дано скоро се оправи майката, ех, че страшно звучи, стискам палци скоро да има  добри новини за жената.
Наде, моята информация по захарния въпрос е...
..."Захарта е най-лесно и най-пълно усвоимия източник на енергия и е необходима за растежа на детето, особено когато то е малко, болно, недоносено или изостава в развитието си.В малки количества захарта е необходима за растящия детски организъм.Захарта е безвредна в количество не повече от 30г.на ден, което е равно на 2 супени лъжици.За да сте сигурни, че детето ви приема достатъчно пълноценни въглехидрати /плодова захар, нишесте, хранителни влакнини/, включвайте редовно в менюто му ориз, картофи, плодове и зеленчуци.За да удовлетворите нуждата от захар, давайте на детето редовно умерено количество сладки плодове.По този начин захарта може да се намали, без да се нарушават потребностите на детето."-"Хранене на детето от 1 до 16г"., Л.Трифонова

# 80
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 539
Краси, много съжалявам CryЗнае ли се от какво? И защо в Пловдив са я завели?

catnadeen, ние си имаме един педиатър, от когото съм изключително доволна, защото досега не е допуснал нито една грешка, та от него знам, че когато детето е болно и няма апетит е добре да му се дава нещо много сладко, за да получи някаква енергия.А малкия болен лие още и това с компота от сега ли е или от повече време? Не става ли да ги разреждаш мъничко?

Mama Igi, твоя малкия много от рано се е ориентирал Grinning Това трябва да го е чул от някъде за да го каже?!

setony , да ти е жива и здрава сладураната! Много е оригинална тортата.

# 81
  • в края на града
  • Мнения: 4 446
Не мога да не се похваля. Яни днес не рева в яслата, помрънка малко, ама си влезе с бодра крачка, чак се изумих. След вчерашната одисея, когато двамата с Веси на Mirabel опищяха яслата и той ревеше и се теглеше за мен и не ме пускаше (досега не ме беше дърпал така), пък после бил се успокоил и заиграл с децата, а аз цял ден треперих, дори и като го взех и учителката ми каза, че всичко е наред и даже ми го показа как чете книжки с една кака-студентка, аз все си треперих... Пък и ми се сърди вече 3 дена, нито ме гушка, нито целува, а е толкова любеобвилен малък лигльо иначе, само баща си гушкаше тия дни - мен не и не слуша и на пук ми правеше... Ама днес - коренна промяна, щастлив, даже ме гушна и си е предишния Яни, направо не мога да повярвам, че свикна толкова бързо (пу, пу,пу). То яслата му е позната, нали е специализирана и от бебе, от както отрихме глухотата го водих и много му харесваше, ама аз седях с него, а сега сам. Много се притеснявах, като се замисля, това му е първото отделяне от нас, нито е оставал сам при баби, нито при дядовци, все с нас, а пък от мен всичко на всичко се е отделял (да го гледа баща му) 4 пъти - от както се е родил  Crazy Дано наистина свикне, за да внимава и в рехабилитацията, днес даже са го карали да повтаря за говора, нали там сме много зле... А той раздавал усмивки, слушал много и искал само с него да правят упражнения, като почнели с друго дете и се сърдел  Laughing
Малко му идва в повече на мъничето, че сме в яслата сутрин, после път до вкъщи, спи и пак на рехабилитация на друго място, то милото се скапва от пътя... ама нали е за добро уж  Confused
Много се радвам, че почна да му харесва, от както съм го взела не мога да си намера място  Simple Smile
radini, май ще се окаже вярно, че каквото напишеш и се сбъдва   bouquet
Цитат
Пожелавам на Яни, бързо да свиква с детската ясла.
Сети, снимките са много хубави, а Лорка е голямо бонбонче  Heart Eyes
tigonew, мерси за обяснението за филмчетата, ще му ги смъкна, засега единственото, което му примвлича вниманието за дълго от телевизора (изключвам рекламите) е някакъв Телетъбис на френски  Crazy, дано му харесат.
catnadeen, за АМ, Яни също ми го отказа категорично малко след като навърши годинка, киселото също не го искаше, принудих се да му давам прясно, но голям страх брах, в смисъл правех му попара с кроасан с прясно мляко и кремчета също, ама той не е проявявал никаква непоносимост към дадена храна до тогава...Така, че с Дани си внимавай, пробва ли различни марки АМ, те нали имат различен вкус (въпреки, че Яни като го отказа, нито една марка АМ не прие...), или поне кисело... Колкото до захарта, аз му слагах кафява, а също продават и фруктоза ли се казваше, което е още по-добре...

# 82
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
...............Ходим на контрола през 6месеца и в края на месеца ни се пада да ходим.Не знам как е при вас,но аз всеки път съм толкова притеснена...Постоянно за това мисля,не мога да се съсредоточа,изнервена съм.Иначе прегледа при Сурчев трае точно 10мин. и досега всичко е наред,надявам се все така да е..............

  Напълно те разбирам и това състояние е повече от нормално. Мъж ми казва, че преди всеки контролен преглед на малката съм ставала почти непоносима...  Embarassed
  gele73, исках да ти кажа нещо друго, ти може и да го знаеш, но за всеки случай... Детската клиника в Александровска вече е на ново място - до Военна болница, в една ниска сграда, бившата клиника по професионални заболявания. За контролен преглед там задължително ти трябва Направление за преглед при неврохирург, иначе ще плащате, направили са специален кабинет за прием. Съмнявам се, че Сурчев ще ти каже, затова реших да те предупредя.

  Светленце, стискам палци коликите да ви отминат, защото аз имам мн.лоши спомени от тях. И при нас започнаха още от родилния дом /като четях на Валя поста, все едно за мен ставаше дума/ и след около месец на мъки, реших да зарежа т.нар. почасово кърмене. И буквално на втория ден след като започнах да я слагам на гърдата при поискване, от коликите не остана и спомен  Laughing Не казвам, че това е универсална рецепта, но при нас подейства.

# 83
  • София
  • Мнения: 9 857
Благодаря,bim bam,но ние последните пъти ходим винаги в частния кабинет на Сурчев.Просто на мен гледката в болницата трудно ми понася-толкова много болни дечица има.Освен това ни се е случвало там да чакаме с часове,а в частния кабинет ни казва един час и никога не чакаме.Е,плащме си,но както казва мъжа ми -моето спокойствие не струва 20лв.

# 84
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
  Това за спокойствието и парите е така, наистина...
  Но само да знаеш, че в новата клиника въобще не се качваш при лежащо болните. Кабинетът за прегледите е на първия етаж. Е, има чакащи пред вратата, но ние минахме точно за 10мин. Дъщеря ми даже не разбра къде се намира, а на старото място започваше да плаче неистово още от входната врата.

# 85
  • София
  • Мнения: 9 857
Отново благодаря,може и да се възползваме тогава.Като се замисля може би си права.Само да не се разсърди доктора,свикнал е всеки път да му плащаме.Много е хубаво това че вече не се влиза в отделението.И откога е така.Ние от две години-все в частния кабинет,никой не ми е казвал за тази промяна.Сигурно е отскоро.

# 86
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
Любознателна, Дин пие САМО /не се майтапя и не преувеличавам/ компоти поне от средата на януари, а и да не кажа началото. За това време ако е изпил 200мл други течности - ще е чудо.
Много ме е страх да не стане нещо, пробвех - купих чай от бебешките, пробвах да РАЗРЕДЯ компота - не иска, пробвах фрешове с много захар...

Radina ако имаш идея за ЗАМЕСТИТЕЛИ на захар или нещо друго - дай насам, че просто много ме е страх и свекър ми днес подчертя, че не е хубаво... Имаш ли идея като прекалява със захар дали може да му се случи нещо лошо... Нали ти много си чела покрай малката та теб питам. Или не е чак толкова страшно...

Ох момичта, толкова ми е тъжно за милото майче, вместо да се радва на детенце... Аз като си спомня каква мъка беше моята приятелка като почина от левкемия и остави детенце на 3г... само от разказите на баба му какъв стрес е било за детето... А и тя си беше дете...
Голяма мъка е за мен това разделяне - много трудно го приемам и много трудно се примирявам. Някъде дълбоко в себе си имам проблем с приемането на загубата /каквато и да е тя - в игри, в живота и въобще/ и направо откачам - опитвам се, да сепренастроя, но такива неща направо ме избиват от релси.
Господ да дава сила на останалите - защото мисля, че на тях им е най-трудно, защото вярвам, че след смъртта човек отива на по-хубаво място!

# 87
  • Мнения: 3 537
И аз вярвам, че човек след смъртта отива на по-хубаво място,но как ще бъде мястото по- хубаво, щом децта ти не са при теб.И като знам какво желание имаше тя да кърми малкото до като може,а то сигурно сега се чуди какво е това нещо в шишето, дето му го дават.

# 88
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
..........................И откога е така.Ние от две години-все в частния кабинет,никой не ми е казвал за тази промяна.Сигурно е отскоро.
  Да. Съвсем от скоро е, няма два месеца, откакто се преместиха.
  А въпросът не е в 20-те лева. Готови сме да даваме много повече, когато се касае за децата ни... но наистина д-р Сурчев е от лекарите, които са свикнали "да им се плаща"  Sad и не знам как би реагирал, щом досега сте ходили все в частния кабинет  newsm78

# 89
  • Мнения: 882
Сети, немога да приема, че едно дете се нуждае от две супени лъжици захар. Това са остарели, незнам какво точно цитираш. Статистиките сочат, че всяко 10 дете страда от затлъстяване, а всяко 5 е с наднормено тегло.
Все повече случаи има на деца болни от диабет и хипертония, а възрастовата граница слиза все по-ниско. И нищо чудно, ако даваме на децата си по две лъжици захар. Отделно, мед, бисквити, шоколади, вафли и други чудесии.
Вредата от захарта е неоспорима. Никога не бих дала на детето си (изключвам това че Ради е болна) просто така бяла захар, в чая, киселото мляко, попарата и т.н.
Вкусът е въпрос на навик и познаване.

Наде, опитай моля те. Свари една, две круши, сложи няколко, стафиди и ще се получи страхотен компот. Ако детето иска, няма да му отказваш. Само трябва да го поставиш в същия съд. Може и да усети разликата, но след като му предложиш един два пъти, той ще го хареса, ако пък вземе, че се откаже- идеално.
В малко извара, сложи една настъргана ябълка да постои 15 минути. Получава се страхотен десерт. Защо е необходимо да даваме например: бисквитена торта - съдържание(нишесте, захар, бяло брашно, оцветител и ароматизатор за нишестето). Сещаш ли се за едно полезно нещо.
От нас зависи, как ще научим децата си да се хранят. Едно няма да харесат, друго няма да харесат, но все нещо ще им се понрави. Сега например, ако сложа една лъжица захар в попарата на Ради, ще я изплюе и няма да хапне нищо. Ако обаче и предложа сладки неща няколко пъти, познай дали ще иска попара със сирене само.
Докато са малки можем, после е сложното, когато в училищата се изхранват с теста и пици и джобове.....
Може да съм крайна, ама това е моето мнение.

# 90
  • София
  • Мнения: 4 412
И аз мисля, че 2 с.л. захар са много. Обаче видях, че книгата е една от най-популярните на нашия пазар... Мисля си, че около 1/2 чаена е достатъчно и то общо от всички продукти, например 4 бисквити Закуска са достатъчно като захар за деня. Наде, аз давам кисело мляко с 2 бисквити Закуска и много й харесва.

Гледайте ме тази вечер в 19,00 и 21,00 часа по новините на ТВ 7. Днес правиха репортаж в офиса за наш софтуерен продукт в областта на храненето. Казаха, че към края на новините ще го излъчат. То ще бъде кратно, може и да не ме дадат, ще видим.
Поздрави

# 91
  • Мнения: 3 698
Книжката е на проф.д-рЛиляна Трифонова и от всички книги за хранене на детето,които зачитах, на мен нейните доста ми допаднаха.Има полезно инфо и доста рецепти за детски и бебешки манджи.Аз избрах книжките й като единствени /поне не намерих други, сигурно има.../ в които се отделя макар и малко, но все пак някакво по-специално внимание при хранене на недоносено дете.За захарта обаче не мога да кажа, не съм достатъчно информирана, вярвам, че Радини е права  Peace
Танчееееееееееееее, чакам те да се появиш на теУЕвизора...

# 92
  • Мнения: 644
ПЕТЕ много се радвам за Яни,хубаво е че е започнал да свиква.Мисла  другата седмица да почнеме и ние да идваме.Определено има ефект от заниманията там   Simple Smile

Много съжалявам за майчицата.Мир на праха и   Praynig

# 93
  • София
  • Мнения: 4 412
Пропуснаха репортажа за нас в 19,00. Ха дано в 21,00 да се появя, иначе ще си остана с новата прическа, спретната за случая. И това е нещо Wink

И аз си мисля за майката и се чудя каква е тази скоротечна жълтеница, често  сме безсилни.

# 94
  • Мнения: 997
Току що прочетох за майката починала от жълтеница, и не мога да повярвам. Горките деца!
 Бим Бам, благодаря ти за информацията. Правя всичко възможно да опазя бебето, но баткото сякаш нарочно все при него стои! Ще е въпрос на голям късмет да ни се размине.
 Краси 76, не знам нищо за жълтеницата, не разбрах дали има опасност за вас.  Споменаваш нещо, че са ви питали след събирането - вие сте добре нали?

# 95
  • Мнения: 2 327
Сети, от вчера като видях снимките на Лорката ми се иска да ти кажа колко голяма хубавица е станала Simple Smile
 

# 96
  • Мнения: 480
Да се включа иаз че докато се наканя и седмицата ще свърши...Едновременно съм радостна и бясна.Започвам с добрата новина-на 14-ти бяхме на контролен преглед в София и ЕЕГ-то на Айда е хубаво за което съм щастлива.След дълъг разговор с генетичката категорично отказах да вляза в б-ца само за взимане на кръв за изследвания след което се оказа че въпросните изсл. са обща кръвна картина а Радева иска да влезем защото здр.каса плащала добре на отделението-това ме ядоса. Но вчера се сблъскахме с големия проблем при заверяването на протоколите в касата в Сливен.Не могат да заверят протокола защото изписаното мляко е за деца от 2 до 12 год. а ние сме на 1г.9м.В същото време от фирмата вносител ми заявяват че няма договор със здр. каса за старото мляко което се дава от раждането до 2г. на деца с това заболяване.Все си мисля че нещо фирмата ме мотае и не им се занимава защото логично и пет деца да се родят на година с нашето заб. как ще живеят до 2г. си възраст?И така лекарката уж обеща да провери дали от фирмата ме лъжат и се моля да е така.Иначе има 2 варианта-или да си закупим въпросното мляко /1кутия струва 180лв. а на нас ни трябват 3 за месец / и като го сметна за 3 месеца ума ми не го побира.Втория вариант е да се изпращат всички документи до НЗОК  СОФИЯ и оттам да разрешат и направят изключение....не ми се мисли за това как ще стане.Та от вчера не съм на себе си.Каква е тая наша държава скапана !Не стига че след раждането някой не си е свършил работата и детето ни плати прескъпо за това ами сега тъкмо тръгнаха нещата и пак спънка.Това е оплаках се и поне ми олекна. Днес ще пробвам и аз рецептата за кашлица дано да помогне и на нас.Радвам се за успехите на всички дечица и желая всичко добро на мамите!
           

# 97
  • Мнения: 882
Иги, пропуснах да те питам, коя зодия е Мишето. Защото, ако е скорпионче, да не се учудваш от интереса му към нежните половинки. Аз лично съм си отгледала едно такова скорпионче и ми е много познато. Сега пък на 17 години, не ме питай.

Наде, кажи какво стана с компота. Имам още много лекции за изнасяне. Laughing

Аидичка, много съжалявам, че вместо да си гледаш детето трябва да обикаляш и да се молиш за тези млека. Защо не напишеш едно писмо до шефа на тая фирма и да го помолиш. В края на краищата става въпрос за 3 месеца. Той може да го направи, даже като дарение. От личен опит знам, че има готини шефове. newsm78

# 98
  • Мнения: 3 698
Аидичка, много се радвам, че еег-то е хубаво, страхотна новина Grinning .За другото просто нямам думи  #Cussing out , такива невероятни неща май е напълно възможно да са истина у нас...Дано намерите начин, направо не ми го попира ума как може , ама знам че може  #Crazy
При нас има добри новини-Лоричка започна да прави крачки, като се държи за мебелите, много е смела, аз не толкова  Laughing
Много прегръщам всички, Наде кажи как сте Hug
...между другото компа ни нещо се е увирусил, дано го излекуваме...

# 99
  • Мнения: 997
Здравейте Айдичка! Миналата година гледах интервю с Тинчева точно по този въпрос. Тя се оплакваше от недоглеждането в закона, принуждаващо родителите  на деца до 2г. да закупуват храната. Мислех, че този проблем е решен, а сега с  въэмущение научавам, че нещата са си все същите. Разбрах, че живееш в Сливен! Ако може нещо от тук да се помогне - другата седмица ще ходя до здравната каса по повод свое запитване! Радвам се за ЕЕГ-то  и ви желая успех!

# 100
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
Аидичка само да ти кажа, че ако мога да ти помогна поне да пренощуваш безплатно в Сф ако ти се налага да идваш до тук - заповядай
Наистина и аз гледах един репортаж миналата година за деденце, което можеше да пие само някакво спец. мляко - и то беше даже май по-скъпо...
Дано намерите решение - пиши до шефа на фирамата! Пробвай всички варианти!

Ние с компота зор берем - днес преди час му дадох последната чаша - и мисля да го държа жаден докато почне да пие др неща - просто много ме е страх, че организма му няма да се справи да преработва толкова много захар. Още повече, че той се зцасища и изглежда заради това тотално отказва да яде - щото 2 сухара и почти едно детско бурканче с храна за целия ден - не е нормално за едногодишно дете...
Дадохме секрет от носа, като минахме през поредното откачане на гърне на колата и лежане в калта и закачане... не питайте как лазех с 30-40км - картинка...

А като капак моя приутелка /доста недосетливо/ с цел да сподели /без да се замисли как аз ще го приема/ ми се обади да ме види как съм, щото др наша приятелка в шести месец родила мъртво дете... И аз и без това нещо се шашкам тия дни, че ме боли корема и сега направо ми е едно чоглаво... казвам си, че просто уви човек понякаго няма какво да направи - съдба. Просто много смърт от вчера и нещо напоследък ми е малко тъжно - едно такова тежко, не виждам нищо хубаво в държавата, в хората... все лоши неща на където и да се обърнеш...Дано е от пролетната умора и за всички нас и най-вече за нашите деца дойдат по-добри дни.

# 101
  • София
  • Мнения: 4 412
Наде, много тъжни новини. Не се подавай на паника, както се казва каквото е писано ще стане, почивай си повече.
За Дани, не му се връзвай толкова, давай компота разреден с вода, и все по-голям процент вода и ще се сети и за други храни.

Дано малко по-смешно да ви стане - нали снощи обявих, че ще да ставам ТВ звезда, ама не останало време да ме покажат, та казаха че днес в новините на ТВ 7 или най-късно утре /в събота/ ще ме покажат.

# 102
  • Мнения: 3 537
Ljuboznatelna, / дано правилно да съм ти написала името/ нали ти беше от Пловдив? Първият лекар при когото ходихме,беше д-р Богдан Кръстев . Познаваш ли го? Беше ако не се лъжа във втора поликлиника до някакъв ресторант" Стадиона". Как е той ? Беше доста възрастен .Последно идвахме в една клиника за лечение с аминокисилини при някакъв руски доктор, но минахме само прегледа и се отказахме от лечението. После се прехвърлихме в София. В  Ямбол един къдърен лекар няма, даже сега издирвам класически хомеопат тук и не мога да намеря.

# 103
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 539
krasi 76 , за съжаление доцент Кръстев почина . Ти по какъв повод ме питаш? А името ми можеш да го пишеш на кирилица или да го копираш от преден постинги да го пействаш, както правя аз Simple Smile

# 104
  • Мнения: 3 537
 Не знаех че е починал. SadПросто се чудех как е.Без неговите съвети и напътствия нямаше да се справим тогава.Още си ги пазя, той ни ги пишеше всеки път на лист, защото смяташе, че половината от болеста ни е глезотий.Ама то си беше така и още си е така.Горкия човек, напоследък все лоши новини! Четири години се лекувахме при него.

# 105
  • в края на града
  • Мнения: 4 446
tigonew, а от колко са тези новини? Вчера не съм ги гледала  Embarassed, така де, да ти видим новата прическа  Flutter
Наде, много тъжно, но твоята приятелка ... какво да ти кажа, бива ли пък толко да не се усеща къде какво да говори... Не си мисли глупости и по-спокойно, най-малкото нерви и напрежение са ти нужни.
Айдичка, искрено се надявам да решите този проблем.
А за смелите крачици на Лорка какво да кажа, браво на голямото момиче  Heart Eyes

А аз пак да споделя за моето отроче и яслата Embarassed  Днес едва изчака да го преоблека, още не му бях прибрала дрешките и той ме заряза и връхлетя вътре, дори чао не ми каза, дори не се обърна... И мен ми стана едно гадно... Е кажете сега - нема угодия  Laughing, до вчера "ревях", че не може да свикне, а днес, че не му е мъчно за мен  Wink

# 106
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
ПетиаК, наистина е много тъжно как се спряват без нас малките Wink Но пък дай боже да са все така оправни! Да го нацелуваш по малката сладка муцунка!

Сети, да ти е жива и здрава малката и смело я оставяй - те са толкова жилави и жизнени! Честити първи стъпчици на малките краченца!

Габи, къде си мила? как си? Нещо ми се е свило сърцето за теб - все тъжна звучиш...

Иги, да даваш отчет кака си, че да не дойдем на проверка Wink пиши и кво стана с преговорите.

Танче, днес ще се пробвам на новините - много искам да те видя с прическа - аз видях, че си отслабнала и страшно си се разхубавила 8да кажеш рецептата/! Ама искам и прическата да видя Wink

# 107
  • София
  • Мнения: 4 412
Сети, честити стъпчици на Лорка!

Петя, вярно няма угодия, ама по-добре с желание да ходи на ясла.
Новините са от 19 и 21 часа, репортажа ще бъде в по-забавната част и казаха, че ако не остане време ще го пуснат утре със сигурност, доколкото е сигурно нещо в журналистиката.

Наде, мисля че си ме объркала на снимките с някоя друга мама, чак такава промяна няма в мен Wink

Поздрави

# 108
  • Мнения: 480
Благодаря на всички за подкрепата!Днес говорих със служителката на РЗОК и тя ми обясни че светлина в тунела очакваме към сряда другата седмица и явно в момента се обсъждат някои промени.Айде стискайте палци нещата да се наредят!Честно да си кажа малко ми олекна като споделих с вас проблема и сега съм по-оптимистично настроена.Дано не се налага да идвам в София но си запазвам поканата за гости Catnadeen !.Лека вечер на всички мами и дечковци!

# 109
  • София
  • Мнения: 2 262
Наде добре съм! Днес бях на гости цял следобяд, в една приятелка и тя много присърце взе отглеждането ми,  готви ми, сипва ми, направо се почуствах още по-мързелива и охайлазена. Как ще се стягам после незнам!!!
А Доре, Мишо трябваше да се роди скорпионче, но понеже решиха цезарово и бебетата ги вадят по-рано, той се падна във Везните, но не бих казала, че засега показва качества на Везни, мъничък е още, ще го видим. Най-новото е от снощи, искал с баба си да играят на: Плащане на сметки на хубави каки!!! Та Мишо се прави, че звъни, баба му отваря и той говорейки и на вие, подава един плик и казва: Ето дошъл съм да платя сметката на една хубава кака!!! Щях да падна от смях! Помолих майка ми (на шега разбира се) да обърнат малко смисъла: Хубави каки плащат сметка на Хубав Мишо! - е наистина се шегувам, но си мисля, че моя син ще ме разори - "ПОМОЩЩЩЩЩЩЩЩЩЩ", хехехе, горе главите за всичко момичета, трябва да се поддържаме и да вярваме, че ни чака все по-добро!
Прегръщам ви!

# 110
  • София
  • Мнения: 2 356
хехе Мамо Иги, такова щедро момче, дай ми го за моята мома, аз такъв мъж й търся, е, не му е кака, ама нищо  Laughing голям наплив ще има при него, даа  Wink

Сети, браво на Лорка, хайде скоро да разкажеш как тича около тебе и не можеш да я стигнеш  Heart Eyes

А мойта се научи да се катери на спалнята (която е висока 1 педя) с пълзене, първо я слагах на коленца пред леглото и тя се катери, а днес се набра на ръце за одеалото и се изправи на колена (за пръв път) и се качи на спалнята за да докопа едни торбички.  Laughing Но иначе още не ще да лази, и не може да седне от легнало  Confused Права стои хваната за секцията (и я гризе), но се страхува да мръдне.

# 111
  • София
  • Мнения: 4 412
Denat, браво на детето! Много се е раздвижила и сигурна съм, че ще имаш скоро още по-добри новини! Може и да не лази, а направо да ходи странично и после напред. За самостоятелното сядане от легнало положение, поне при нас се прояви наскоро - преди Дара се обръщаше по корем, изправяше се на колене и после сядаше. Абе някаква странна система имаше. Мислех си да те питам, на теб уважиха ли ти талоните за различни специалисти в клиниката по ДЦП и съответно да ти дадат допълнителни процедури?

# 112
  • София
  • Мнения: 2 356
tigonew тази седмица се уредихме с пътека и другата ще сме, а преди това бяхме с по три направления на месец - за физиотерапевт, педиатър и невролог. Лекуващата ни лекарка обаче каза, че с талона за невролог й било по-трудно и затова сега взехме пътека. Пътеката я исках най-много заради логопед и психолог, просто да ни види специалист, но пък ни казаха - на следващата пътека щяли да ни пуснат, сега имаме електростимулации.
А тая система на сядане на Дара, при нас я няма, гледам другите бебета така правят, обаче Белослава още не може да застане на колена и ръце /четириопорен/ и после да се завърти да седне. Тя някак си не се сеща сама, прави това, на което я учи рехабилитаторката.

# 113
  • Мнения: 1 520
Другарчета, здравейте.

Ние бяхме болни. И даже ни прибраха в болница. Изкарахме там седмицата с диагноза бронхиолит.
Като гръм от ясно небе ми падна тая болест в неделя, а в понеделник от джи пи-то директно в болницата.
Лошото е че миналата година май месец пак със същото лежахме, т.е. по-малко от година и пак.
Уши, нос, гърло, която го преглежда каза че имал и трета сливица. ( Но това ще го уточнявам с други доктори, защото впечатлението ми от тази е малко  Confused така-така).
В болницата се побъркахме, Теди бързо му влияят лекарствата и още във втроник беше на въртележката - щастлив, доволен, закача се, едни усмивки пуска. Не че е мойто дете, ама голям чаровник се е пръкнал. Единият ден даже ходи да разнася лекарствата с едната сестра. Залепил се нашия за сестрите в отделението, аз му казвам отивам си. А нашия вика "Тао, мамо", маха с ръка и продължава нещо да си "флиртува". Абе, добре че прави такива смешки, та да се развеселим, че каквото и да си е - болница е.

Сега спи сладко и дано да откара поне докъм 8 сутринта, че там се извъди един ранобудник - те в 6 сутрин му носеха лекарствата, а той още от 5 се оцъклил, играе си нещо, гледаме детски.

Много за разказване натрупахме през тая седмица.
Лошото е че и в болницата за рехабилитация бяхме с направление 7, но им се обадих. Къмто понеделник ще ходя там да уреждам нещата. Мисля и да си починем няколко седмици, да поукрепнем и после с двете направления да направим направо 15 ден гимнастика.

Ние след прегледа на д-р Чавдаров продължаваме с гимнастиката. Пусна ни и на логопед и психолог. Теди и при тях му е гот. Едни целувки, пък и се старае. Не е като вкъщи - с номерата. За следващият талон си мислех да помоля да му пишат само логопед, че те нали 10-те процедури иначе ги разделят по пет за психолог и пет логопед. А пък иначе поне 10 дни ще ходи само при Вяра. Но това ще го мисля като стане време пак да ходим. Сега трябва да се закрепим, по-точно укрепим здраво, че май сме под прицела и на астма. (В болницата споделиха че смятам, че ще отшуми като оздравее, но... после пък всяко закашляне ли ще го мислим. Sad )

Теди много й се радва на Ради, но сега пак започнаха да правят Войта, (първата фаза малко за стимулации да започне да си гълта по често лигите  (майко, как го обясних Simple Smile ) и той още на втория ден беше разочарован от това. Но има сега и един младеж - Мишо, който си го е хванал за дружка, незнам с кое точно се занимава там момчето, да ме прощава, ама Теди му е фен. И сега вече сме си направили двойка. Ще ни липсва през времето на почивка, защото на тях Теди не им прави много номера и е по-изпълнителен. В къщи все иска да е на собствена програма.

Ох, много впечатления, много случки през това време.


Гледам за жалост и много лоши неща са се случили. А сигурно не съм и прочела всичко. Wink
Бог да пази децата на майската мама, която си е отишла от този свят.  Praynig

Много пожеляния за хубави и слънчеви почивни дни. Радост и спокойствие за дечицата.
 И до писане.  Heart Eyes

П.П. А трябваше да черпя за именник вместо да пиша за болници.  Grinning

Последна редакция: сб, 18 мар 2006, 00:37 от elinger

# 114
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
  elinger, добре сте си дошли! Ама много ви се събра... Дано да е за последно този болничен престой! Нацелувай малкия чаровник!

  Аз съм болна, даже много болна. Снощи отново се тръшнах, този път с мн.висока температура - 39.7  Sad Добре че през деня се обадих на майка ми и тя пак е тук, че да има кой да гледа детето /мъж ми е на работа и събота и неделя/, аз съм като парцал. Само се притеснявам да не съм лепнала нещо и на малката, че вчера целия ден беше само с мен... Ох, оплаках ви се...

# 115
  • Мнения: 3 537
Я да ви се оплача и аз още веднъж-нещо не се чувствам добре от вчера.Събудих се със силна хрема, а днес съм много отпаднала и ме тресе.В понеделник ще водя малката на консултация и ще накарам лекарката да ми даде едно талонче да се изследвам за жълтеница, защото знам че и Иви в началото си мислеше че има грип, а то какво излезе.Макар че не ми се вярва да съм се заразила,защото най-добрата и приятелка си прави изследвания,също и на бебето, но резултатите им са отрицателни.Ама аз нали съм си пъзла... Laughing

# 116
  • Мнения: 997
Бим Бам, стискам палци на малката да и се размине. Днес гледах рожденните дни и се оказа, че с твоята дъщеричка сме на една дата. Да ти кажа аз няколко пъти боледувах от разни вирусни инфекции, а на Боби му се размина - а сме все на ръце. Бързо оправяне!
Краси 76, стискам палци всичко да е наред. Вярвам, че всичко ще е наред. Нали никой друг член на семейството на горката жена не се е заразил?! Сигурно е някой мартенски вирус!

# 117
  • Мнения: 2 531
Здравеите и от мен. Пиша от комп. на сестра ми,в4ера се прибрахме от болницата. За сега вси4ко е пов4е от добре, Ицо се 4увства отли4но и аз още не мога да повярвам 4е толкова бьрзо се вьзтановява! Като се прибера сте ви разкажа подробно !

# 118
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 539
bim_bam , бързо оздравяване ти желая и дано на малката й се размине Praynig
Вени, срам не срам ще питам, щото спомен нямам, а и в публикациите ти нищо не открих - за каква операция говориш ?Embarassed
elinger, големи премеждия, хайде оправяйте се и само хубави новини ще чакаме!
Denat, за системата за сядане да кажа нещо - моя син (без проблеми е, да поясня) пропълзя на 4 "крака" на 7м, но започна да сяда по този начин чак на 10м , иначе си прибираше тялото към краката и си седеше на колена, а после почна да изкарва краката напред. А Наталия също няколко месеца след като пропълзя почна да го прави това упражнение, но така и не седна, защото имаше спазъм и падаше назад. Иначе и тя се изтегляше назад както си е на колена и седеше така.
Mama Igi , твоя Казанова е много сладък, прави му сметката! Wink

# 119
  • Мнения: 3 537
Здравеите и от мен. Пиша от комп. на сестра ми,в4ера се прибрахме от болницата. За сега вси4ко е пов4е от добре, Ицо се 4увства отли4но и аз още не мога да повярвам 4е толкова бьрзо се вьзтановява! Като се прибера сте ви разкажа подробно !
Браво! newsm10 .Само такива новини да се чуват!Мен днес страшно ме боли пък главата. На 8 март бях болна,сега пак. Този грип... smile3511 Като чета по-нагоре, та знаеш ли че аз съм родена заедно с твоето детенце на 9 февруари, само че съм родена няколко годинки преди него. newsm62

# 120
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
Краси, иди да те прегледат утре - сигурна съм, че няма да ти има нищо, но знам какъв е ужаса от притеснението - излишен, е най-малкото! ЗАтова утре рано, рано в болницата и да те изследват - кажи, че си имала досек с човек болен от жълтеница - и да ти направят изследвания, просто не ги оставяй да те пуснат ей така с преглеждане на гърлото.
А главоболието е от стреса - то аз се изприщих покрай тези ужаси, за теб... просто  не знам...

veni-b прощавй и аз не помня каква операция - срам, срам... Ти затова напоследък не си писала... пък аз се чудех къде сте и как сте. Радвам се, че поне сте побре и малкия се оправя! Пиши ни непременено!

Denat браво - толкова бързо! Не мога да повярвам - кога влезе тук, а какво прави вече малката терминаторка Wink да е жива и здрава малката принцеска, да тича, лази и прави бели!

Любознателна, при вас какво става - спряхте онези амер.добавки, и ти беше намерила някакъв сайт - има ли там инфо приложима за вас или? Въобще кажи как е малкия - правихте ли прощъпулка /вече не помня - знам, че ходи далече преди моя синковец, ама това не помня/. И какво направи за прощъпулката?

# 121
  • Мнения: 2 531
 ooooh!То аз трябва да се срамувам,щото сега се сетх 4е само на мамите в кю-то сьм расказала Embarassed
Ами Ицо има една пластка за удьлжаване на небцето , преди 2г и 5м. Само 4е от нея особенна полза до сега няма . Лошото е 4е не можеше да диша през носа след това. И тьи като хирурга си я харесваше аз реших да доида в Германия. Оказа се 4е тук нещата се правят по друг на4ин , което много ме обезпокои в на4алото. Както и да е ,   в 4етвьртак го оперираха и направиха сьвсвм нова пластика. Много ме беше страх от следоперативните болки , които бяха страшни пьрвия пьт. За всеобща изненада, тои пропи веднага след опер. , говори без проблем а на втория ден нямаше и болка ве4е и като го гледаш не можеш да резбереш 4е е имало нещо Rolling Eyes Сега 4акам да спаднат отоците и вси4ко да <улегне> и да продиша наи накрая детето нормално PraynigСложиха му и нови трьби4ки в ушите и определено 4ува доста  по добре! Това е на кратко!

# 122
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 539
catnadeen, специално за теб пускам отново линка за прощъпулника Wink За любопитните - отдолу под снимките има и другите ми албуми, имам и мои снимки Simple Smile
Ти направи ли вашия, сега на свой ред срамежливо да попитам Blush Малкия е фен на мобилни телефони. Кака му Наталия беше хвнала гердан и огледалто като втора опция Grinning
С американските добавки (много смешно ми звучи Laughing) почнахме от онзи ден отново с доста по-ниска доза. Преди това Наталия почти не ядеше, а сега е като ламя. Но пък следобед е адски крива и раздразнителна. Абе има полза от това, но не зная дали ще издържим. В руския форум за аутизма прочетох мнение на една майка, при дъщерята на която проблема е почти същия като нашия - леко ДЦП, по-скоро диспраксия, леки аутистични прояви и т.н., та тя е използвала други ферменти плюс вани с английска сол и ефекта бил поразителен. Разбира се, на форум ням как да се вярва 100%, но ще се посъветвам с нашата доФторка.
 А за прощъпулника - аз не го направих "както си му е реда", даже питката ми е маяна, а не содена. Много е важно диаметъра на питката да е по-малък от височината на чатала на детето, че нашата беше равна и едва я търкулих:)
Вени, видях сега постинга ти, браво на вас, бързо да се оправяте!

# 123
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
  Браво, Вени!!! И на теб и на батко Ицо! Сега бързо възстановяване, а подробностите искаме да ги чуем на живо  Laughing

  Аз днес съм по - добре, температура вече почти нямам, но само се взирам в малката /вече се побърквам сигурно  Embarassed/, за сега всичко е о`кей. За тези, които не са го карали грипа все още да кажа - много е гаден  Sad НЕ правете като мен и веднага почвайте лечение, още като усетите първи симптоми, че иначе е яко поне тридневно тръшване на легло.

  Но днес като изгря слънчицето, сякаш ми сгря и душицата... така съм се затъжила за пролетта. И за топла слънчева среща с пловдивските мами, само да се постопли малко  Hug

# 124
  • в края на града
  • Мнения: 4 446
Като сте почнали за болести, дайте и аз да се оплача  Sad, Яни ми е болен, Т над 39 градуса, трудно се смъква - кошмар. Една седмица ясла - ето резултата  Sad. И на всичкото отгоре не мога да се освободя от мисълта, че в яслата някой си е завел и оставил болното дете и че учителките най-малкото е можело да ме предупредят... На всичките проблеми единственото, което ни радваше при Яни е, че ни е доста здравичък (пу, пу, пу), трудно лепва болести, много рядко боледува, обаче... Толко му е зле на милото  Cry Високата температура я овладяхме за около ден, но сега си поддържа една по-ниска и е на антибиотик, сутринта даже повърна (той никога не повръща) и се уплаши мъничето и се разтрепера, явно стомахчето му се е раздразнило от антибиотика. Съвет да ми дадете, нещо за раздразнено стомахче, знам че трябва да яде, мъчим се, ама няма апетит милото...
Направо ще се изям от яд, да го пусна на ясла в най-грипавото време, какво съм овца! Вярно, че дори за седмица имаше резултат с говоренето, започна да вокализира по-често, да повтаря звуци, ама пък да го гледам как ми се мъчи болно...

# 125
  • Мнения: 997
PetiaK,  някои родители постъпват много безотговорно като пращат болни деца на ясла/или градина/, Други просто нямат избор. Мъчно ми е, че е болничък. За повръщането -  и Боби при последното боледуване повърна веднъж. И после нищо. И той не ядеше. Лекарката каза, че така е по-добре, да не се товари стомахчето. После да знаеш, така си навакса - от 200мл. мляко, почна да пие по 300, а за кухнята да не говорим.  Пожелавам ви бързо оправяне! А, на какъв антибиотик сте?
veni-b - браво за успешната операция, от тук нататък само хубави неща да ви се случват.
Ние също имаме повод за оплакване! Първите две горни зъбчета са наболи, но вече сигурно десетина дни не излизат. Боби е хремав, кисел, непрекъснато иска нещо да хапе, а нали не може сам да вкара играчка в устенцата. Рядко успява да нацели юмручето и с такова настървение захапва, че долните му зъбчета се отпечатват. Има и лека млечница, а Дактарина е изчезнал от аптеките. А баткото още е на антибиотик и вече не може да си намери място! Дано поне от вторник тръгне на градина - вече не се издържа. Има толкова енергия, а няма къде да я изразходва.

# 126
  • Мнения: 462
Да ви кажа и моят Гого миналата година изкара някакъв много тежък грип. 4 дни не смъкна 39.5 температура та знам какво е...Но това което се чудя е дали наистина е бил наложителен антибиотика...Нашия детски лекър много рядко изписва антибиотик ииии слава Богу, че като ги знам какви ги има...Когато сме пили антибиотик успоредно с него са ни изписвали и лакто флор мисля че се казваше...за регулиране на стомахчето. Пожелавам скорошно оздравяване!

# 127
  • Мнения: 997
Кремена ме подсети да споделя, каква дивотия сътворих наскоро. Нашата лекарка също не предписва лесно антибиотик. Януари месец Боби вдигна висока температура - по закона на гадостта в петък. Педиатърката изписа Аугументин с изричната препоръка да не се дава веднага, да се изчака до неделя.Същата вечер Боби вдигна  39,5, аз се уплаших и дадох антибиотика. Естествено, се оказа напълно излишно - той не може да подейства толкова бързо. Детенце се оправи от температурата още през нощта, а за лош късмет се оказа  алергичен към Аугментин-а. Спряхме го веднага и  се бръкнахме 17лв за Зиртек - а аз лично отнесох и голямо конско от педиатърката.

# 128
  • Мнения: 3 537
Добро утро! smile3507 Ние до сега само два пъти сме пили антибиотик. И то единия беше през лятото , нещо въздуха на морето не и понесе и това лято си провалихме  почивката.А тази зима,освен една хрема, изобщо не се е разболяла.Само че сега като я пусна на ясла ,сигурно ще е все болна.Поне така казват другите. Weary Е , аз да отивам да си пия кафенцето.

# 129
  • в края на града
  • Мнения: 4 446
Аугументин пие... Пил е и преди и нямаше странични ефекти, хем е бил доста по-мъничък тогава. Хич не харесвам антибиотиците и за това ме е яд, че ще го тровя детето поне 6 дена. Ама честно казано се уплаших- петък вечер, той вдигна Т от раз, направо над 39, смъкваме с илачи и хладни вани за половин-един час и пак вдига #Crazy, без никакви други симптоми. Оказа се, че гърлото му е червено, затова Аугументин, нали е за горните дихателни пътища... Пък и ходихме на дежурен лекар, днес ще си идем при нашия педиатър. Само като си представя на какви опашки ще чакаме през докторския кабинет, призлява ми... Аз като и звънях по телефона, каза жената, че масово са и болни децата...

# 130
  • Мнения: 4 414
Петенце, не се обвинявай за яслата...много деца не боледуват преди това, а после се скъсват от боледуване Sad кашля ли Яни? да не е повърнал от храчки? Ния често повръща, защото се дави с храчките. за стомахчето - чай от джоджен знам аз...
и аз да се наредя при болните. Ния е сополива от 1 седмица и тази нощ вдигна 38,6. не много, но реших да не я водя на ясла и да отидем на лекар.
на всичкото отгоре на свекъра ми му оперираха сърцето и днес го изписват. ние нямаме асансьор/на 15 етаж сме/, а и се притеснявам Ния да не го зарази с някой вирус...
уф, не исках да се оплаквам в понеделник рано, а то какво излезе....
айде всички да оздравяват, че идва пролееееееееееееееееет!

# 131
  • Мнения: 3 537
Нашия дежурен лекар е пълен некадърник , за кой ли път се убеждавам! Пък то се така се случва че се разболяваме все в събота и неделя. smile3511 Ако не е много наложително,чакам да дойде понеделника, за да не ходя при него.

# 132
  • в края на града
  • Мнения: 4 446
Ами нито кашля, нито сополи, направо някаква страшна Т. Всъщност опита се да му се запуши нослето, прохърка малко, ама аз му налях веднага Виброцил 2-3 пъти и пресякохме сополите. Нищо, висока Т и май коремчето го боли, нали не може да си каже... А повърна от антибиотика май, защото беше около час след като му го дадох, само стомашни сокове... Ох, да чукна на дърво, днес май е по-добре, игрив е, даже ми "се скара", че го тъпча (да закусва), а не ще да яде и няма Т, до вчера си поддържаше малко под 38 и не смъква...
Агнешка, дано и на Ния да и мине бързо, времето навън е толкова хубаво, а дечицата болни... Аз затова и пиша в старата тема, да останат болестите в нея  Wink

# 133
  • Мнения: 4 414
Аз затова и пиша в старата тема, да останат болестите в нея  Wink
айде и аз няма да ги прехвърлям в  новата  Wink
Пете, да нямате шарка? тя докато избие, има висока Т...и май без други симптоми...така съм чувала, де
ние ходихме на лекар - гърлото и гърдите са ОК...ще се пробваме да минем без антибиотик Praynig

# 134
  • Мнения: 997
 PetiaK,  често при висока Т се подуват лимфите, включително в коремчето - може за това да има болка. Бързо оправяне на всички дечица, те и моите нещо са настинали. Но са по-добре!

# 135
  • в края на града
  • Мнения: 4 446
Ами вярно е, лимфните възли са подути, особено от едната страна на гърлото. Няма Т вече, аз си мислех, че му минава, ама днес педиатърката като го видя, гърлото ужасно подпухнало и червено - не е шарка, вирусна инфекция си е...
Благодаря ви момичета за съветите и милите думи, дано бързо ни оздравяват дечицата и вече никакви болести!

# 136
  • Мнения: 997
Да ви кажа, не съм много доволна от Военна болница. Пратиха ни там за ЯМР. Записаха ни час чак след два месеца, и то с връзки. Дано  сега не е така. В Пирогов ни приеха веднага. В последствие се оказа, че там работи мой познат,  но това е друга тема. Възмущавам се за скенера на Марго - въэмутителна работа! Как може първо да упоиш детето, а после да проверяваш дали апаратурата работи! И то в елитна болница.

Последна редакция: пн, 20 мар 2006, 19:17 от елена акманова

Общи условия

Активация на акаунт