Сладкарничка за книги - тема 38

  • 20 731
  • 773
  •   1
Отговори
# 735
  • на североизток от Рая
  • Мнения: 6 251
 Хайде и аз да дойда отново, мислех да се включа в новата тема, но сега спрях да чета за малко и ви поглеждам.  Simple Smile

Лофче, що каза крем карамел. Подсети ме да направя Кодрит кадир, но нямам мляко.  Thinking А днес се бях сетила и за войнишки курабии, тях мога да направя, но утре. И като идея, ако ви се прави сладко  - локумено руло. Купих локум преди 3-4 седмици, също и бисквити, а още не съм направила рулото.  Mr. Green

 

# 736
  • Пловдив
  • Мнения: 13 589
Лофче, я вирни нослето  Peace утре ще стискам палци. Бъди спокойна и самоуверена!

Аз също нямам стикери и затова си мълча /сигурно 2-3 пъти в годината влизам в Била/.

И тук е мрачно и дъждовно.
Ще почета книжка.

Нели, за тази книжка ли става въпрос?

# 737
  • на североизток от Рая
  • Мнения: 6 251


Нели, за тази книжка ли става въпрос?


 Да! Искаш ли да я четеш?  Hug

# 738
  • Мнения: 1 831
Нели, я сподели рецептата за това локумено руло  Blush

# 739
  • на североизток от Рая
  • Мнения: 6 251
Нели, я сподели рецептата за това локумено руло  Blush



 Ох, само аз пиша май, напълних страницата, но така се получи неволно.
 
Лофче, лесна и елементарна е рецептата. Нарязвам или начупвам на по-дребно бисквитите /обикновени някакви вземам/. Нарязвам локума на парченца. Слагам ги в една тенджерка с по-дебело дъно и по-тясна, сипвам и малко вода /топличка слагам/, понякога режа и орехи, но не винаги. И това на газовия котлон, на слабо и бъркам, докато стане еднородна смес. После изсипвам върху найлон или фолио и оформям руло. Някои слагат и какао, но на мен в локуменото руло не ми харесва, губи се вкусът на локума от него.

# 740
  • Мнения: 7 010
Много обичам десерти с локум.  Crazy
Нели,а какво е Кодрит кадир?
От Лиза Сий имам само "Песента на Божур" ,но още не съм я чела.
Заинтригувахте ме с това Снежно цвете.  Simple Smile

# 741
  • Мнения: 10 749
От Лиза Сий имам само "Песента на Божур" ,но още не съм я чела.

"Любовта на Божур" Wink Мисля, че няма да ти хареса особено... малко е шантавичка  Wink
"Снежно цвете.." обаче - да  Wink След майчето на Кали можеш ти да прочетеш моята  Simple Smile

Въх, сега забелезАх, че Книжарницата на Литературния Гид я няма най-горе във форума  Thinking
Уволниха Гида ли???  Mr. Green

# 742
  • на североизток от Рая
  • Мнения: 6 251

Нели,а какво е Кодрит кадир?


 Нези, неотдавна писахме тук за него. Аз от нета взех рецептата, има я стъпка по стъпка. Представлява крем карамел реално, но има отдолу и тъничък блат. Много интересно се прави, аз преди да го направя, го опитах, влюбих се във вкуса му и нестандартния му вид. Опитай, ще ви хареса.  Hug

 Напиши Кодрит кадир  и ще видиш рецептата.  Peace

# 743
  • Пловдив
  • Мнения: 13 589
Нели, ще си я запиша в списъка  ooooh! ако я няма в библиотеката, ще се обърна към теб  Hug

# 744
  • Мнения: 7 010
Ммм,звучи вкусно!  Heart Eyes Не съм много по десертите,но някой път може и да го направя. На ММ определено ще му хареса.
Мижжж-обърках се "Любовта на Божур" Embarassed И аз чух ,че е малко шантава и затова още не съм я чела.  Peace

# 745
  • на североизток от Рая
  • Мнения: 6 251
Нели, ще си я запиша в списъка  ooooh! ако я няма в библиотеката, ще се обърна към теб  Hug

 Обърни се към мен, с удоволствие ще се отзова!  Hug Как са котенцата?  Heart Eyes В този студ тях има кой да ги гушка и топли.  Simple Smile

 Отивам да направя пиле с ориз.

Костиииии, идвай бързо, имам въпроси.

Мария, и теб мога да попитам същото. А и други могат да ми отговорят, но искам включване от Гърция.  Wink

Авлига, какво става с теб. И с твоята съгражданка Нара.  Thinking

 
Скрит текст:
Изписвах имената ви онзи ден, в мислите сте ми всички.
Heart Eyes

# 746
  • Benelux / Varna
  • Мнения: 1 524
Здравейте момичета, записвам се на последната страничка  Blush
Ама и  новата ще се запиша   Blush
Как сте?, добре сте надявам се , едно гуш от мен  Hug

# 747
  • Benelux / Varna
  • Мнения: 1 524
На мен и двете книжки на Лиза Сий, които коментирате ми харесаха изключително много! Любовта на Божур не ми се стори никак шантава, дори напротив- много ме трогна.

# 748
  • на североизток от Рая
  • Мнения: 6 251
Зорииии, как си ти? Hug Изплъзна ми се онзи ден, но друг път ще те хвана.  Heart Eyes

# 749
  • София
  • Мнения: 6 210
Ехо, прегръдки и от мен! Уморих се много днес, въвеждам една информация и е толкова пипкаво всичко, че се и изнервих  Crazy.

Добе че имах едно марс-че да се подсладя, щото с тия приказки за десерти огладнях   chef.
Вчера Ули даде една рецепта за кифлички - аз ги правя с пълнеж от локум с орехче, много е вкусно, много!

Кости, и аз те търся! Пратката с книгите трябва да е пристигнала вече, дай знак на близките ти да си я поискат от пощата  Grinning Hug.

И аз много харесах "Снежното цвете", още споменавам Миж с добро, когато се сетя за тази и още няколко други книги  Heart Eyes.

Общи условия

Активация на акаунт