Септемврийки 2012

  • 57 610
  • 642
  •   1
Отговори
# 120
  • София
  • Мнения: 58
пецата само такива нови неща ли не разбира или и други прости команди. На тази възраст вече трябва да разбират и доста по-сложни неща. На Иво му е трудно да разбира като му обясняваш нещо къде е и той не го вижда, върти се като муха без глава и някак си неможе да свърже нещата въпреки че знае че това е маса онова е стол ама пак се бърка. Иначе като го питат как се казва нищо не казва и на колко годинки е пак не казва, понякога само показва нещо в опит да покаже две ама рядко.



 За прости команди като -дай ми топката, ела при мен или хайде да излизаме или хайде да ходим да спим- тръгва и знае, а иначе както Иво прави и Пепи. Започва да се оглежда и  да иска да ми угоди, но не ме разбира и аз трябва да му помагам в задачката. Елементарни изпълнява, но не са ли вече по-големи и да трябва нещо по-сложно да ипълняват.
 Иначе като иска вода ми казва - water, на обувките си казва shoes, socs  на чорапите и много други, но две думи не свързва. А, бе майчиният език му е английски и сега се опитва да говори на бг newsm78
 

# 121
  • Мнения: 184
Пецата и моята не говори като хората. На нейния си език не млъква. Ние я разбираме, ама никой друг не вдява. Разбира като и говоря, ама ако е нещо ново прави една много смешна физиономия и вика ААА???  Mr. Green Като я питаш - кой направи това, тя вика Их. Това излиза от Хриси. В много редки случаи си казва Сиси  Twisted Evil . Идея си нямам как ще се оправя, като тръгне на градина. Как ще ги разбира, те как ще я разбират???
Има случаи на деца, които използват(чуват) 2 езика и проговарят на около 4-5 години. На някои им се отдават езиците и могат да ги говорят паралелно от малки. На други, като моето им е трудно дори с един.
Мъчих се да махна памперса, ама пак ударих на камък. Сяда на гърнето, пиква малко, става, обува си гащите, пак сяда на гърнето и се доизпикава. Не и харесва допира на гърнето до кожата и. И за нашето има седалка, ама и там същата работа. Не знам какво да измисля вече.
Тя отново е с Ангина и на АБ. И на мен ми омръзна, ама явно ще е така.

# 122
  • shumen
  • Мнения: 18 013
Стефис,Хриси не научи ли немския?При нея може би това,че не я учите само на български си оказва влияние.
Пецата,да не би някой да го е учил на английски или пък да се е научил от ТВ?

# 123
  • Мнения: 201
Пецата - а ат къде ги знае тези думи на английски?
Това, че не свързва две думи все още не бива да те притеснява. Някои деца просто го правят по-късно. За разбирането не мога точно да те разбера, но щом изпълнява просто команди значи всичко е ОК. Според мен е нормално да не разбира /или просто да не иска/ да направи нещо, което не е правил до сега сам.
Иначе, Ники разбира и говори всичко, друга е работата какво от разбраното прави...
За да не се притесняваш, консултирай се със специалист.

До колко години е нормално да се изпускат и да се напикават в съня си?

# 124
  • shumen
  • Мнения: 18 013
Зори,мисля,че е нормално да се напикават още в съня си.
Дени миналата седмица сам каза,че не иска да му слагам памперс за съня и от тогава е без.За сега фалове нямаме през нощта и сутрин става сух.Първата вечер го вдигнах да го изпикая към 12 като лягах аз,но не прави нищо.После две вечери се събужда сам и ме вдига и мен,че му се пикаело.Сега пък от няколко дни пикае към 22.00 като да ляга и после чак сутринта като се събуди.Според мен сами ще си покажат като са готови да спят без памперс.

# 125
  • София
  • Мнения: 58
Пецата - а ат къде ги знае тези думи на английски?
Това, че не свързва две думи все още не бива да те притеснява. Някои деца просто го правят по-късно. За разбирането не мога точно да те разбера, но щом изпълнява просто команди значи всичко е ОК. Според мен е нормално да не разбира /или просто да не иска/ да направи нещо, което не е правил до сега сам.
Иначе, Ники разбира и говори всичко, друга е работата какво от разбраното прави...
За да не се притесняваш, консултирай се със специалист.

До колко години е нормално да се изпускат и да се напикават в съня си?

 Знае ги от филмчета по Интернет. Обожава ги , а и има едни игри на телефона, в които пише азбуката на английски и на всяка буква, казват някаква дума, която започва със същата буква. От тази игра пък се научи да пише и ако ви кажа, че от две седмици хваща на кака си флумастера и пише буквите до Д/на българската азбука/. Нея пък я знае от една книжка Rolling Eyes
 Да си призная не бях притеснена с развитието му, докато личната му лекарка един ден не ме попита дали прави словосъчетание от няколко думи и аз й казах,че не може. За да не съм се притеснявала да съм го завела на логопед и психолог Thinking Оттогава бял ден не видях от притеснение и само се вторачвам в него. Затова ви и разпитвм така надълго и нашироко. Честно казано не ми се води по такива доктори само да го травмирам допълнително. Но така като ви чета май нямаме някакъв проблем. Деца различни! Одеве при приспиването го накарах да си остави книжките на скрина и да се върне на спалнята и той го направи  Party

# 126
  • shumen
  • Мнения: 18 013
Пецата,аз имам позната на която детето е с 2 месеца по-голямо от нашите и не говори.Тя също се притеснява и сега го води по доктори и са и казали,че няма никакъв проблем.Според мен това,че още не разбира и изпълнява всичко си е напълно нормално и му няма нищо на Пепи.
Аз пък да питам някои от Вас водили ли са децата вече на цирк?При нас сега от 14 до 19.05.ще има и се чудя дали да не заведа Дени,но не знам ще стои ли и дали няма да го е страх от животните?

# 127
  • Мнения: 184
Взех вече да се притеснявам за вас  Hug Къде се покрихте всички??? Живи ли сте, здрави ли сте?

# 128
  • София
  • Мнения: 58
Взех вече да се притеснявам за вас  Hug Къде се покрихте всички??? Живи ли сте, здрави ли сте?


 Mr. Green Според мен повечето вече сме на работа, а и децата като попорастнаха и можем да сме до по-късно навън с тях.
 Вие как сте? Ангина май имахте, мина ли? Исках да те питам доктор ли й изписа антибиотика?

# 129
  • shumen
  • Мнения: 18 013
Стефи,тука сме,но на ясла през деня и като го взема по разходки.Нашите днеска за първи път ги бяха изкарали и чак не му се тръгваше на Дени.
Хриси,как е?Оздравя ли?

# 130
  • Мнения: 184
Взех вече да се притеснявам за вас  Hug Къде се покрихте всички??? Живи ли сте, здрави ли сте?


 Mr. Green Според мен повечето вече сме на работа, а и децата като попорастнаха и можем да сме до по-късно навън с тях.
 Вие как сте? Ангина май имахте, мина ли? Исках да те питам доктор ли й изписа антибиотика?

Ами тя още на 2-рия ден беше добре, започна да се храни и Т изчезна. Да, нейната педиатърка и го изписа, ама тя и е поредната ангина тук, така че те си я знаят вече.

Хубави и слънчеви почивни дни  Heart Eyes

# 131
  • shumen
  • Мнения: 18 013
Стефи,браво на Хриси.Бързо се е преборила с болестта.

# 132
  • Мнения: 2 802
Взех вече да се притеснявам за вас  Hug Къде се покрихте всички??? Живи ли сте, здрави ли сте?

Тук съм, жива съм  Crazy Crazy Crazy
Почнах работа на 8 часа и общо взето време за форума почти нямам  Whistling

Иначе днес на малкия му биха последната ваксина, дето я отлагаме от миналата година февруари  Laughing После го пратих на село с дядо му да го наблюдава, а аз отидох на бачкане. Дадох заръки и за сега уж няма Т, но ще видим до довечера и изобщо вечерта как ще мине.

Иначе вече отнесох глоба за неправилно паркиране на тротоари  Blush Mr. Green олекнах с 30 кинта, но каквото такова. Лошото е, че на работа ми е много трудно паркирането, понеже 99 % е само сини зони  ooooh! но вече ще внимавам  bowuu Хубавото е, че колата се води на името на ММ и глобата съответно е на негово име, та аз мога спокойно да си извадя златен талон  Joy да му мисли той  Laughing

Бързо оздравяване на всички  Hug

# 133
  • shumen
  • Мнения: 18 013
Хаха,Фейт,ами ти кажи,че нямаш глоби щом колата се води на ТМ.
Дано е добре Пламката след ваксината и няма Т,
Нашите деца от днеска ги извеждат на двора най-после.

# 134
  • Мнения: 478
Фейт ако е фиш за неправилно паркиране от тея дето ги лепят на стъклото не е към КАТ а към общинска полиция и нямаше да ти попречи на златния талон Simple Smile ММ имаше няколко такива в Пловдив защото покрай поделението му все щъкаха от общинска полиция и им лепяха. Ходих после да ги плащам в общината, че да нямаме задължения като кандидатствахме за ясла Simple Smile

Иначе и ние сме живи ама ми е много умряло последно време и не ми с пише иначе си чета редовно. Вече официално имам две деца с астма. След последния преглед при пулмолога и дребната се сдоби с рецептурна книжка и диагноза неалергична астма. След като от декември не е била здрава за повече от две седмици, а разболее ли се почва една лаеща и дрънчаща кашлица и накрая и тя прави спазми (по-леки и не толкова бързо) се оказа че и това било астма. Докторката и изписа и флексотид освен сингулера дето го вземаше Иво и каза че защото била момиче трябвало по-бързо да се овладеят нещата, ама защо точно не каза. Хубавото е че Иво е на път да спре да се води с астма, но ще почакаме до зимата да видим, но неговата лекарка му спря лекарството и каза че иска да го види чак на есен да преценим дали пак да го почва или е приключил с лечението. Той не е правил спазми от много време, а последно време даже успява да се размине без антибиотик като е болен(да чукна надърво) та ще видим.
Като цяло чакам да излезе класирането за градината и да видим какви ще ги вършим от там нататък дали ще си търся работа или ще си го гледам още една година.

Общи условия

Активация на акаунт