Да обсъдим чужбинските и български свекърви!

  • 4 233
  • 69
  •   1
Отговори
  • Мнения: 6 167
Какво ви впечатлява в 'чужбинските' ви свекърви? (за добро или лошо)...
Как ви приеха/ приемат? Има ли разлика между българско и чужбинско свеки?
Е такива въпроси си задавах днес на обяда у свеки.

Ще започна с мойто! Общо взето е твърде възрастна ( към 75 май), за да създава умишлено проблеми, а и като вижда, че сина и е щастлив - и тя е щастлива.
Много ми е милинка, гледа строго... но понякога се усмихва много мило и виждам, че просто внимава за сина си, дали е в добри ръце  Joy
Отгледала е 2ма сина - това, което ме възхищава у нея е, че е онлайн ( като говорящ вестник) за всичко, което вълнува синовете й. Гледа ФОРМУЛА 1 и е наистина страшен фен. Според мен даже леко прескача границата на нормалното))) Много яко бабе е! Обсъжда със синовете си Шумахер, дали на пистата в Бахрейн навява пясък.... , последния гол на Интер, Берлускони и тн. Всякакви теми.  В замяна те я гледат като един малък БОГ, думата й е тотален закон.
Та, в общи линии - интелигентна жена.
досега не съм почуствала 'отношение' за това, че съм българка...
ма има време де ...!!! Peace

Последна редакция: вт, 14 мар 2006, 23:51 от lenilaf

# 1
  • Мнения: 146
"странна птица" Laughingе моето свеки,пък и не само тя-вси4ки май в тая държава са такива ooooh!
И мен ме гледаше"на кръв" като взех сина и,мислеше,4е за пари съм се намърдала Whistling,но с годините разбра,4е е либоФ и сега е мила Flutter
Ина4е е млада-55г,модерна,нато4ена,не работи Whistling и никога не е работила,но...за да и идеш на гости трябва да те покани,както и тя на нас ако идва се обажда по телефона за 'покана',двама сина има,който като са станали на 18 са си хванали пътя,та тя със свекъра да си живуркат Naughty,и си го правят де Peace.Влюбена е в макия сега,само се вла4и през ден,иска да го вземала да го гледа,ама аз не и го давам Laughing,да си роди като иска бебе hahaha.Ако някой ни види как ме целува като ме види,ще помисли,4е съм и дъщеря Laughing,ама аз винаги си имам едно наум Naughty,защото я знам,4е е хиенка Wink

# 2
  • Мнения: 3 880
Аz нямам оплаквания от моята. Неzнам дали е по_добре или по_zле от БГ_екzемпляр Wink, zащото съм нямала такъв zа да сравнявам, но определено не мога да кажа ниЩо лоШо. Моята е прекалено млада zа свекърва (45), като се оженихме нямаше още 40 и й трябваше малко време да свикне с мисълта и ситуацията, но сега се справя чудесно Simple Smile. Първата година като живеехме при тях се е опитвала да дава тон zа някои работи, но беШе, zаЩото й бяхме в къЩата, от както сме се отделили не се е случвало. Не си ходим на гости по покана, но се обаждаме предварително и ние и те, zаЩото 300 км не са малко zа да се пътуват напраzно. Много се обичат с дребната, но zасега не се е налагало да ги оставя насаме zа повече от 2_3 часа. Винаги са помагали ако ги помолим zа неЩо.
Това е, може да не е идеална, но има къде къде по_лоШо по zемята Laughing

# 3
  • Мнения: 464
МОята свеки е на 54 мисля. Много е готина. Винаги ми праща подаръци по и без повод. Харесва ме и ме одобрява много. Имаме си "кънекшън"  bouquet

# 4
  • Мнения: 1 393
Аз даже имам и база за съпоставка- имах българска свекърва, сегашната е чужбинска.
Първата беше олицетворение на много преувеличен, наистина засилен вариант на типичната свекърва, тази жена се опита не само моя живот да отрови, но и този на моите близки. Имаше маниакално отношение към синовете си, не даваше нищо в живота им да мине без нейното знание или одобрение, сърдеше се и вдигаше скандали, ако някой от въпросните синове не и се обади повече от 2 дена...въобще кошмар. Rolling Eyes
 Сегашната ми свекърва е просто песен (може би и защото имам горчивия опит с предишната така ми се струва, но с майката на мъжа ми ми е наистина много леко и лесно, хем сме различни култури и т.н.)
Мила е и любезна, не се натрапва, показала е (и е доказала), че можем да разчитаме на нея в случай на нужда, но никога не преминава никакви граници. На гости идва само и единствено с покана, винаги ми носи подаръци, нас като покани- готви ми нещата, които съм им казвала, че харесвам и сладкишите, които знае, че обичам. На сина си се обажда точно веднъж седмично, в неделя, и то за няма и 5 мин. Разказва на приятелките и колежките си за мен и за нас с мъжа ми. Праща бонбони и картички на моята майка за празници и винаги я кани на вечеря, когато тя ни гостува. Сега чака с нетърпение да стане баба (въпреки, че това ще и е 4то внуче).

# 5
  • Мнения: 980
Често ме питат как се раzбирам със свекървичка, а аz отговярам, че и zвяр да е 400 км раzстояние поддържат добри отношения.  Mr. GreenА сега сериоzно. Много съм доволна от мойта немска свеки. Малко над 60 е и е много внимателна. Винаги ни носи подаръци, не zабравя имен или рожден ден, не ми се бърка в работите (zа раzлика от моите родители Close). Гледа Формула 1, фен е на Шумахер, ходи на курс по английски, zа да можела по_добре да сърфира в Интернет Mr. Green
Нетърпелива е zа внуци, но НИКОГА не ме е подпитвала (МОИТЕ родители ме питаха даже по колко пъти го правим, та не съм zабременяла досега Sick)
От това, което написах досега оставям с впечатлението, че ние, българите, обичаме да се месим в живота на другите, дори и да ги тормоzим несъzнателно. В БГ имах навремето кандидат_свекърва, която никога не пожела да ме види и беше абсолютно против мен. Баща ми се майтапеше, че се е намерило някой, който да ме вкара в правия път, ама...нъцки, отървах кожичката Mr. Green

# 6
  • Мнения: 1 645
Ей тука вече се заформи дълга темичка Mr. Green
Да кажа и аз.Моята и тя в графа-55 годишна,наточена,не работи и почти не е работила.Дай и да харчи пари за щяло и нещяло докато остане без цент.Като всички холандки си има хобита-гледа овце,играе карти/със залагане/,бинго и кара нон стоп колело.Мрази всичко което изисква усилие,готви от дъжд на вятър а чисти само на приказки.В началото много ме обичаше,защото нямах приятелки и когато моя ми даде парички взимах нея да ходим да ги харчим.После като разбра,че съм бременна не се обади 1 месец,след това бяхме малко като куче и котка а сега сме в добри отношения,гледа все да ми се подмаже.
Ако седна да разправям случки един ден няма да ми стигне,пък ако заговоря и за дъщеря и-отиде коня у барата.
Ако трябва да я съпоставя с предишните майчици /не са ми били свекърви/ е цвете.Предишната не беше добре жената,клюкарстваше за мен,пращаше хора да ме следят и ми правеше магии при разни врачки Laughing Laughing LaughingЛеле,ама колко цветно изглежда сега като не ми е на главата,а тогава хич не ми беше смешно.

# 7
  • Мнения: 1 854
Ще си спестя отрицателните характеристики и "сбльсьци", защото такива имахме доста, особено преди да се омьжа, за да не ми е песимистичен разказа.Та за свеки - тази година ще стане на 58, един син си има и си го пази като очите.Винаги си прави косата, слага си разни вьшки и фибки, облича се модерно(разни спортни панталони сьс големи странични джобове), пуши като комин, флиртува с чужди мьже, използва неприлични думички Mr. Green, интелигентна и сьвременна е, иска всичко да знае и доста чете и се интересува.Понякога имам чувството, че се сьревновава да покаже колко много се интересува от коли, новости на техниката и технологиите с цел да блесне в очите на сина си.
Ако разни приятели и сьседи имат проблем, развод, скандал - все на нея се обаждат да ги "разтьрвава",сьрди ни се когато не и се обаждаме, но иска и аз и синьт и да и звьним поотделно.Когато ходим при тях(почти всеки уикенд, пьтуваме 200 км) ме дьржи будна до 3-4 през нощта и ми плямпа на холандски само, но благодарение на това доста си подобрих езиковите познания.Голям инат е, много е чувствителна и лесно обидчива и зад гьрба и седи майка и която е над 90 годишна и още командва яко парада.Но иначе не са лоши хора, ако си клоун да им се подмазваш и да ги забавляваш - ще си им интересен, а аз не го правя често ooooh!
А Вие момичета какво си говорите сьс свекьрите и свекьрвите, когато сте повече време с тях и половинката я няма наоколо(както често ми се случва Tired)?

# 8
  • Там,където се събуждам щастлива.
  • Мнения: 8 967
Оранжево небето, ама защо пътувате толкова често толкова много километри????  Confused

# 9
  • Мнения: 6 167
:
А Вие момичета какво си говорите сьс свекьрите и свекьрвите, когато сте повече време с тях и половинката я няма наоколо(както често ми се случва Tired)?


OOO, аз изработих стратегия още в ден 1-ви. миналата година. мълча и се усмихвам. освен това още не владея добре езика, та е идеално - така и двете си живеем в мир и спокойствие. имаме си излизане с нея всяка седмица - ходим на пазар до супермаркета. в колата я питам как е, тя след това 3 мин обяснява, че не е добре, аз кимам, казвам - от времето е или нещо такова и сме стигнали в супера.  като си мисли, че не разбирам добре сме рахат - не можем да си създадем кой знае колко впечатления една за друга. като излизаме от супера аз много държа да нося покупките и да ги прибирам в колата ( щото ме изнервя,че бавно се справя ,а тя си мисли, че я глезя).
освен тва, понеже сме къща до къща й пращам млечна баница да й се подмазвам. много обичат))) тя все намира кво да ми подари  - я нова тавичка, я силиконовка формичка... неща дето са й нови, ама не ги ползва.
съпруга ми много се гордее с нашите отношения и казва ' ей, вие приятелки си ставате))'
та така. гледам тъпо , но засмяно.

# 10
  • Мнения: 1 854
Оранжево небето, ама защо пътувате толкова често толкова много километри????  Confused

Незнам защо.Мьжьт ми се е отделил от семейното майчино гнездо още като младеж, работил е в много дьржави, различни от Холандия и все е бил далече от родителите си.Отделно от този факт, все е имал гаджета, които не са се понясяли с родителите му и не са искали да ходят там, а аз сьм явно много отстьпчива и добра.Може би това са причините.Мечтая си за денят в който ще имам дете(деца) и ще си измислям причини за да не ходим там така често Crazy

# 11
  • Мнения: 3 423
Виждаме се много рядко, щото живее в друга държава,
целуваме се за протокола, говорим си глупости и айде,
кой от къде е. Като подпийне, е весела, кефи се на AC/DC,
куфее, тревата за нея не е само за газене, абе за купона
е супер. Доволна съм, че не ми натяква какво да правя и
как да го правя, че не ми дава тон в живота и не ми поднася
готови отговори, без да съм я питала. Има богата обща култура
и е хитра като стадо лисици. Не помага, ама и не пречи.

# 12
  • Мнения: 1 363
 Grinning
Moята е много добра и мила женица на 73г. Прие ме за 4тата дъщеря, която никога не е успяла да има. Като всеки човек си има странности, но никой не е идеален. Живеем доста далеч една от друга та много се обичаме и по телефона си говорим веднъж седмично. Когато ни дойдат на гости -аз казвам да, да, избягвам конфликтни ситуации, разпитвам за всички комшии, роднини и приятели и децата им и ходим на пазар по женски в събота в Маркс и Спенсър, където задължително ритуала е да пием капучино и хапнем сладкишче.
Малка семейна идилия.  Grinning

Последна редакция: нд, 12 мар 2006, 23:49 от miravmbd

# 13
  • Мнения: 7 914
А-а-а каква тема !!!

За свекърва си мога да говоря много...и хубаво и лошо! Но да си кажа честно това че не ни се бърка ми е достатъчно за да я сложа в графата " добра свекърва"!

Обаче момичета зълва ми е за 2gunfire:  smile3512
Честно!!!

Защото свекървата все пак възрастна жена бла-бла бла...ама зълвата направо ми разказва играта... добре че от година-година и половина си наложих на моето и я виждам само по празници newsm68 newsm44




# 14
  • Мнения: 3 880
А Вие момичета какво си говорите сьс свекьрите и свекьрвите, когато сте повече време с тях и половинката я няма наоколо(както често ми се случва Tired)?


Ами обЩи прикаzки, дъра_бъра, най_вече zа детето (може би единствената тема, която ни вълнува еднакво силно и двете Mr. Green), zа някоя интересна случка или клюка случила се наскоро, някои проблеми и ядове от чисто битов характер (никога няма да ми дойде на акъла да споделям с нея дуШевни терzания, но аz по принцип не съм от много споделяЩите, та какво остава със свекито Wink). Тя от своя страна ми раzкаzва zа родата, пита и zа моята, пак клюкинки и така. НиЩо, ама ниЩо ангажираЩо и никакви сериоzни и дълбоки раzговори, което намирам zа много добре Laughing

# 15
  • Вече с постоянно местожителство на село...
  • Мнения: 408
 Уф аз ще избия рибата ако тръгна да разказвам за моето свеки тя не ме прие още от самото начало преди мен имало още една бг снахичка която не и се е понравила и тя си изградила мнение всички бг жени еднакви ама както и да е голям дзвер е моята само гледа да се мръщи мърси като за световно прави каране между мен и съпруга ми прави разлика между внуците никога не дава пари за рождени дни или подаръци дори и не ги честити за нея единствено съществува големия й внук нищо че чакам второ и то момче ядосва се като купувам бебшките дрешки или като харча пари които сама съм изкарала има закони неписани и другите не съществуват тогава има си режим става в 6 сутринта излиза на разходка връща се към 8-9 и започва да си прави закуска само за нея независимо дали сме станали или не хващала съм я няколко пъти съвсем спокойно да се хапва пред детето а то горкото гладно но баба му не я е грижа след като закуси от 9 до 11 спи задължително и ние ходим по терлички да не събудим баба нищо че тя тропа и отваря вратите и ги тряска приготвя обяда защото племенника ми идва в 12 да обядва и после от 13 до 15 часа пак спи след това на разходка прибира се към 17 часа вечеря пак отново сама и излиза към 18.30 и се прибира в 21часа и гледа тв до 1 през ноща независимо че малката спи с нея и детето трябва да спи и това е всекидневно с изключение когато не идва племенника събота и неделя тя не готви квото си направи това си хапва нас ни няма.
 Няма да ви разправям че 5 статий няма да стигнат и цял месец не мога да свърша , отначало се ядосвах на това и отношение но мъжа ми все ме успокояваше сега сме били дошли и не била свикнала с присъствието ни, дръжки вече 2,5 години престой тя се държи все така.Никога не съм имала предразсъдъци за свекърви все съм си мислела че ще сме големи приятелки и тя ще ми е като майка тъй като моята е починала преди 20 години но не би. Та така с моята кошмарна госпожа но и мъжа ми вече не може да я диша а като си помисля че майка й е още жива бая има да ни тормози с присъствието си нищо че е на 65г.

# 16
  • Мнения: 2 257
Уф аз ще избия рибата

 Joy Nushinka, душицо златна, верно изби рибата! Joy 19 реда изречение и чак накрая точка, задъхах се, докато го изчета, евалата! Laughing Моля те, не ми се сърди, но се смях с глас, хем на режима на бабата китайка, хем на твоя талант точките за нищо да ги нямаш!
Не се сърди, моля те и пиши пак, радваш ме! Grinning И не се връзвай на китайката, чуваш ли! Peace Приложи й някое китайско мъчение примерно.... Laughing

# 17
  • Мнения: 3 537
Честно да ви кажа , много ми е интересна темичката ви, защото аз съм българска снаха и няма да ми се отдаде възможност да съм на вашето място. Направо чета тук с удоволствие и се опитвам да си представя всичко много детайлно , да разбера как точно се чувствате като чужбински снахи.  Продължавайте в същия дух и дано не ми се обидите , че се меся там, дето не ми е работа! newsm10

# 18
  • Мнения: 7 605
Мисля, 4е е до 4овека а не до това, дали свекървата е българка или 4ужденка.

Та zа протокола, свекърва ми е немкиня и отноШенията ни са толкова добри, 4е от една година ве4е хи4 не си говорим.
Мъжът ми се е иzнесъл от тях когато е бил на 20 години, т.е. като се zапоzнахме беШе отдаааавна самостоятелен (8 години и полувина). От самото на4ало тя не ме прие, никой не можа да раzбере zаЩо. Била съм арогантна, била съм не zнам си какво. 4 години се опитах да съм в добри отноШения с нея, много неЩа преглъЩах, много. А тя е съвърШен лицемер. Ще ви спестявам подробностите, но само като факт Ще ви кажа 4е не е идвала нито на подписването, нито на сватбата ни. Подаръци zа нас НЯМА. Една Коледа бяхме у тях и полу4ихме неЩо по ниЩожно от символи4но, докато вси4ки други полу4иха съвсем приемливи подаръци, а ние все йм купуваме по неЩо хубаво, скъпи4ко.
4аШата преля миналата година. Бяхме в БГ zа Коледните праzници и тя се обади у нас (в БГ) zа да поръ4ва да й донесем някакво лекарство, 4е в БГ по евтино (е как няма да е, след като го купуваме ние и тя дори не пита никога, колко е струвало). Та вдигам аz телефона и се обаждам с Ало?, както му е редът в БГ. Тя каzа тук е еди си коя, искам да говоря с еди си кой (мъжът ми), викам да, добре, един момент, и му дадох слуШалката, бърzайки, zаЩото тя все много бърzа когато се обажда в 4ужбина, нали пари струва.
2 месеца след това (междувременно тиШина) праzнувах 30тия си РД. Никаква 4еститка от тях, ни имейл, ни карти4ка, ни по телефона се обадиха, ниЩо. Мъжът ми йм намекна, 4е са zабравили мой РД, пак ниЩо. Тогава ги пита направо и какво му отговориха, "ами нали миналата година й 4еститихме"  #Crazy  Накрая иzплю камъ4ето, била обидена 4е аz съм се обадила по телефона само с Ало  #Crazy  Crazy

С други думи, жената въобЩе не иска да сме с нормални отноШения и аz тогава вдигнах ръце. Мъжът ми, слава богу, е на моя страна, горкият, но виждам 4е страда от ситуацията. Сега и тя страда zаЩото все много искаШе вну4е (Теди, постоянно питаШе "ОЩе ли не си zабременяла?" и то поzнай в какъв тон) и сега се опасява 4е няма да го вижда. Но ако си мислите, 4е ми се е обадила по телефона zа да си поговорим, да е направила опит да си управим отноШенията...няма такъв филм.
След броени дни имам РД и ми е много любопитно дали Ще има неЩо от тяхна страна....

# 19
  • Мнения: 992
Много готина темичка.
Моята свеки е готина, на 67 години, винаги гримирана с направена прическа и т.н. Виждаме се в месеца по веднъж(живее в друг град), постоянно ходи по почивки, живее си живота жената.
На гости ходим, само ако сме се обадили предварително по телефона, тя също.
Казва, че ме харесва, но дали наистина е така, само тя си знае.В началото имах някой издънки с нея, защото не знаех много добре езика, но го прие откъм веселата страна.
Дава съвети, но не се меси в отношенията ни.
Когато мъжът ми я пита  дали ще гледа бебето когато се роди, тя каза "ако не съм заета или на почивка". Mr. Green

# 20
  • Мнения: 1 768
Здравейте

Моята свекърва е германка ConfusedМлада,наконтена,обле4ена като от каталог..Абе кокона с една дума.Не работи,мъжът носи парите в къ6и,а тя му ги хар4и и раЗбира се готви и 4исти.Маня4ка е на тема 4истота.И раЗбира се оби4а да си реква,но и аЗ не и мъл4а иЗоб6о..Много не6а я драЗнят в мене,какво и мене в нея..Ама няма да се променим.Няма zа кога Laughing.Слава на Господ,4е не живеем с тях.И 4е не се виждаме 4есто,4е преди ходихме всеки уикенд там,4е те не могат беz мъжо.Има работа да им вър6и-де да им укоси тревата,де да им посее дръв4ета и така нататък.Ама като тропнах с крак,да види6 как всях респек.И сега е по рядко и предимно по праЗници..Но българките са славим,4е сме командирките  и,4е стъпваме много яко на мъжете и не им даваме да 6ават..Но това е положението. Joy hahaha Stop

# 21
  • Вече с постоянно местожителство на село...
  • Мнения: 408
Уф аз ще избия рибата

 Joy Nushinka, душицо златна, верно изби рибата! Joy 19 реда изречение и чак накрая точка, задъхах се, докато го изчета, евалата! Laughing Моля те, не ми се сърди, но се смях с глас, хем на режима на бабата китайка, хем на твоя талант точките за нищо да ги нямаш!
Не се сърди, моля те и пиши пак, радваш ме! Grinning И не се връзвай на китайката, чуваш ли! Peace Приложи й някое китайско мъчение примерно.... Laughing


 Ами какво да ти кажа, в това отношение съм стриктна, обаче днес ме насъбра яд и го излях на един дъх, щото на нашите не смея да споделям за проблемите си тук прощавайте ама не ми е едно на главата  Cry.На 29 чак ще пътувам и гледам да се пазя защото като настина не мога да пътувам,пък госпожата кара племенника ми да остане у нас , а той болен и отгоре на това трябва да спим с малката в едно легло а сега никак не мога с нея,тя си е свикнала на пространство и като сме тримата на другия ден сме с червени очички  Twisted Evil.Просто много ми се насъбра излязох 3 часа шматкам по улиците за да не съм си в нас и сега се прибирам етърва ми се обажда да бил останал тук сина й пък той на 12г и е 78кг егати заема място за двама #Cussing out.Не знам какво да направя за да се утеша от нерви съм цялата в червени петна по гръдния кош и не смея да изляза от стаята Close.

 Приятен ден ви желая и много слънчеви усмивки.


P.S.Само недейте да ме съжалявате кажете нещо интересно и се нодявам да ми мине Hug на всички вас .

# 22
  • Вече с постоянно местожителство на село...
  • Мнения: 408
 G&J пък и аз не съм някоя отмъстителна, ама за да ми мине яда си поплаквам, защото не искам да я обидя и да направя каране между мъжа ми и свекито.Аз като не я понасям не значи че и при него е така, просто си трайкам защото много си обичам мъжлето и не искам него да го поставям между чука и наковалнята Rolling Eyes.Пък и те китайците са големи лицемери така че аз съм внимавам имам си едно наум Wink

# 23
  • Мнения: 500
Моята свекърва (и свекъра също) ме прие много радушно още в началото на връзката ни със съпруга ми.  Имах възможност да я опозная преди сватбата и досега нямам никакви оплаквания от нея. Никога не съм усетила някакво особено отношение за това, че не съм англичанка. Винаги се стреми да ни помага с каквото може, гледа детето, когато я помолим. Даже последния път си взе почивен ден да го гледа за да не го мъкна с мен на преглед в болницата. Не се опитва да ни се меси в нищо и да налага мнение. А много често опираме до нейните съвети и аз ги приемам като добре дошли, защото в повечето случаи винаги е била права. Виждаме се поне веднъж в седмицата и винаги с удоволствие и от двете страни.

Иначе е много интелигентна и модерна жена - адвокат е и си се поддържа много добре (не можеш да и дадеш годините - 54). То май си е до ген в нейния случай, но пък и тя е винаги в крак с модата, знае кое и отива за годините и е много стилна винаги. Отгледала е 4-ма сина и всичките я обожават. Успяла е да ги възпита много добре и всички са постигнали доста досега.

Не мога и да си мечтая за по-добра свекърва.  Grinning

# 24
  • Мнения: 343

Ще започна с мойто! Общо взето е твърде възрастна ( към 75 май), за да създава умишлено проблеми, а и като вижда, че сина и е щастлив - и тя е щастлива.
Много ми е милинка, гледа строго... но понякога се усмихва много мило и виждам, че просто внимава за сина си, дали е в добри ръце  Joy
Отгледала е 2ма сина - това, което ме възхищава у нея е, че е онлайн ( като говорящ вестник) за всичко, което вълнува синовете й. Гледа ФОРМУЛА 1 и е наистина страшен фен. Според мен даже леко прескача границата на нормалното))) Много яко бабе е! Обсъжда със синовете си Шумахер, дали на пистата в Бахрейн навява пясък.... , последния гол на Интер, Берлускони и тн. Всякакви теми.  В замяна те я гледат като един малък БОГ, думата й е тотален закон.
Та, в общи линии - интелигентна жена.
досега не съм почуствала 'отношение' за това, че съм българка...
ма има време де ...!!! Peace

все едно моята си описала Hug
тя е на 74, австриика, но родена в чехия, бивша графиня, която сега си реституира замъка... ма не става толкова лесно като на наш симеон. говори 3 езика без акцент, работи и до ден днешен по 8ч. всеки ден в чешката си фирма, и всеки уикенд е във виена, кара кола като луда. има си куче и внуци не и трябват #2gunfire но поне не ми се бърка. радва се че съм от източна европа и че разбирам чешки, щото сина и една дума не отцепва.

# 25
  • Мнения: 5 183
Моята свеки си е българка и слава Богу е дале4:) Но какво ме шокира - моя позната е женена тук за англи4анин /родителите му са дошли да живеят тук преди 20-тина години/. Та английската баба беше поела изцяло отглеждането на вну4ката си СРЕщУ ЗАПЛАщАНЕ!!!

# 26
  • Мнения: 3 367
на вну4ката си СРЕщУ ЗАПЛАщАНЕ!!!
ми според мен няма нищо нередно в това,а с радост бих плащала на баба/дядо да гледат децата,ма не искат пусто..които си ражда-тои си гледа съм учена аз,никои(пьк бил и роднина)не е длъжен да търчи след 2годишно торпедо и да се прави на маймуна по цял ден..мое мнение,просто не го намирам за толкоз възмутително..за час-два или ден на седмица е ок,но  за постоянно си е работа и то не лека..
Анна

# 27
  • Мнения: 7 914
Моята свеки си е българка и слава Богу е дале4:) Но какво ме шокира - моя позната е женена тук за англи4анин /родителите му са дошли да живеят тук преди 20-тина години/. Та английската баба беше поела изцяло отглеждането на вну4ката си СРЕщУ ЗАПЛАщАНЕ!!!

Моята свекърва също гледа внучетата от дъщеря си срещу заплащане newsm12 за 3 дена в седмицата! И когато аз разбрах това и го изкоментирах с мъжа ми той ми даде обяснението: " Тя не е длъжна да си губи от свободното време с деца които не са нейни ( донякъде съм съгласна) и парите които получава, тя ги била давала на внучетата си понеже им купувала подаръци  !" 
#Shocked rotfImbo smile3555

 newsm78

# 28
  • Мнения: 5 476
Аз даже имам и база за съпоставка- имах българска свекърва, сегашната е чужбинска.
Първата беше олицетворение на много преувеличен, наистина засилен вариант на типичната свекърва, тази жена се опита не само моя живот да отрови, но и този на моите близки. Имаше маниакално отношение към синовете си, не даваше нищо в живота им да мине без нейното знание или одобрение
  Сегашната ми свекърва е просто песен (може би и защото имам горчивия опит с предишната така ми се струва, но с майката на мъжа ми ми е наистина много леко и лесно, хем сме различни култури и т.н.)
Мила е и любезна, не се натрапва,

И моето положение е такова ,така че италианската свекърва е доста по-различна от българската.
 Понеже със съпруга ми живеехме заедно почти 2 години преди да се оженим,още като се преместих при него тя ни посети и заяви че е щастлива че сме заедно.Когато обаче казахме че сме решили да се оженим имах малък разговор с нея.
  Насаме ми каза,че вижда сина си щастлив с мен и се радва,но е чувала за разни румънки #Crazy и прочие...наложи се да и обясна че едва ли има значение националността,зависи от човека.Оттогава не е отворила и дума по този повод.
   А за гледането на внуците,виждам че когато се отнася за детето на зълва ми,което е на 6 години ,му се радва ,но заяви да си   вземат гледачка,когато трябва.
  Естествено за разлика от повечето бг родители тук хората не живеят в услуга на децата си, newsm78гледат си живота,ходят си по почивки и не смятат че са длъжни с нещо на някого.
   
 

# 29
  • Мнения: 945
Много се чудя, дали националността играе роля... МОята свеки е рускиня, на 45 години. Въzпитавана в страри руски ценности като дом, семейство, деца.

В общи линии жената е всичко, което не мога да понасям в една жена. Лицемерничи, главата си я полzва по често zа украса, отколкото да мисли с нея. Случвало се е да каже толкова груби неща на мен или на сина си, а след 10 мин чак се сеща, че така ни е обидила. Абе първо прикаzва, понякога после и мисли.
И тъй като от 15 години не работи и се е zанимавала само с децата си (а сега тях ги няма около нея), винаги и е много скучно. За zабавление тормоzи околните. Миналата седмица не си говореше със свекъра няколко дни, zащото той видиш ли, не и купил цвете zа рожденния ден, а само подарък. На мъжа ми се обиди zащо не и бил пожелал zдраве като и честитял рожденния ден, а на мен zащо само съм каzала честито беz да и пожелая нещо. За zабавление също настройва децата си едно срещу друго...

Абе в общи линии, смятам, че поне 1 континент трябва и zа в бъдеще да ни дели. 3те ни срещи до тоzи момент са го докаzали...

# 30
  • Мнения: 907
И моята свеки е рускиня , ама пълна противоположност на това, което описваш. Тя е на 74, т.е. друго поколение все пак. С нея се разбирам и по-добре от колкото с майка ми, която си се меси и даже се сърди като не и угодим или мърмори, което е още по-лошо. Е, аз повече си обичам майка си, де въпреки всичко. Но свекито си го бива , много помага  1ironing wash hang newsm28 и не дава съвети като фюрер ами го прави по-скоро като разговаря и се съобразява с моето мнение. Абе кара ме да се чувствам уважавана. Само с готвенето  много не се разбирахме. Тя не може да разбере, че синът и вече не е кожа и кости   261uu  и че не бива да го тъпчи (пък и мен) с толкова блини, пироги и пр  food002. . Веднъж даже мусаката ми  я беше използвала като пълнеж за палачинки  smile3515.  А пък де що види крем го маже по торти. Най-големия бисер беше като намаза тирамису-то на блатове  smile3511 (тя сама си ги прави както и много други неща, навик кво да се прави).

Последна редакция: вт, 14 мар 2006, 11:30 от MegiX

# 31
  • Мнения: 6 167
Ето ме пак - според мен зависи до известна степен от националността.

С по-голяма вероятност можеш да си осигуриш независимост, регламентираност в отношенията. Друг е в-са до колко това е семейство.
Има си и характеропатии, разбира се.
За заплащането - майка ми никога не би взела пари, но аз пък винаги бих намерила форма да я подпомагам, защото в България пенсиите са мизерни.
Майката на приятелката ми в България по същия начин - голяма драма беше дали да 'взима' пари, защото по цял ден е с детето, и наистина е от голяма помощ! Нали й е внуче, как може да се печели от внуче....както според мен само една бг-бабба може да бъде отдадена, така и тя. Тя много се тормози, че не е редно и тн, в началото взимаше пари само за такси през зимата, за да може да се прибере, да не виси по тролеите в студа. Те й дадат за такси, тя си ги прибере за хляб и мляко. Обаче после почна да 'взима' парите, които й дават и така се регулираха нещата и получава  вече всеки ден. Просто си затвори очите и каза - парно плащам, пенсионерка съм със 160 лева няма какво да се преструвам, че не ми трябват.

Иначе , баби - западнячки пенсионерки, които смятат, че помощта за едно бебе отнема от времето за почивка и релакс - не уважавам такива хора. Как може да има изисквания към мен, след като проявява семейно чуство само когато й изнася. За мен това не са семейства - които не са способни да си помагат, да са съпричастни, да имат общи проблеми, да ги решават заедно. да споделят и радостите също така.

за мен много от семействата на запад всъщност не са семейства , а някакви симбиози, в които се партнира цял живот, но си запазваш чуството, че си сам и самостоятелен цял живот. и от там тоя манталитет да са егоисти цял живот. моята свекърва и свекър например са много сладки хора, и както се казва до сега зор не съм видяла ( напротив), живеят 45 години заедно, но са в такава симбиоза цял живот.
толкова са различни от мама и татко в България! как всичко се обсъжда, преживява, решава, парите са общи и тн.

свекърва ми и свекър ми ни подариха различни подаръци за сватбата. тя едно, той друго. е тва какво е! Няма ли общо семейно решение за това? Сигурно има, ама не се и сещат! Това ако сме в БГ ще си помислим, че са скарани! а те изобщо не са скарани!)))

затова семействата са толкова различни на запад и в Б-я.  И затова някоя бабка тъпа , която не е опряла до парите , смята, че й се отнема от свободата , ако прояви съпричастност и семейственост и дойде да помогне с бебе или нещо друго.

да, не са длъжни, но семейството е семейство за това. да си помагат хората и да бъдат заедно и в добро и в лошо.

# 32
  • O.A.E./ Пазарджик
  • Мнения: 2 477
с моята се виждаме веднъж седмично, въпреки че сме на 10мин с кола разтояние.
тя е семеен тип и религиозна жена. сама е отгледала 7 деца. на 35 е останала вдовица и въпреки, че са искали да я вземат с всичките деца, тя е отказала- един мъж си имала, стигало и. за това много я уважавам. и до сега децата и са големи, но пак имат уважение и респект към нея.
към мен имаше една реплика в началото- ако сина ми е щастлив, ти ще си ми на сърцето Grinning и до сега е така.
опитвала се е да ми наложи някои стари разбирания за малкия, но като види, че не ги прилагам не мрънка много. за баланса и мъжа ми допринася много.
за мен винаги се е грижила. като бях бременна ми пращаше ядене, дори и сега като се храним непрекъснато гледа дали си имам всичко. вода е ставала да ми дава Embarassed, а е на 60.
най-много ме кефи като се накичи по празниците Grinning. много си обича шаренко и лъскавко, но то си и е в гена. Wink хич не се дава.
от различни светове сме, но гледаме да си помагаме, не да си пречим. 
не мога да се оплача от нея Peace

# 33
  • Мнения: 650
не знам само аз ли сам но не мога да ги понеса моите свекита-егоисти и неблагодарници.За ръчичка ги водим и само мрънкат. Мога да изпиша тонове но пиша ужасно бавно с кирилица  Embarassed След 10 месеца кошмарни много искам  #2gunfire #2gunfire #2gunfire В българия бяха бедни като църковни мишки и ги издържаме откакто сме тук -да не мислите че има благодарност само мрънкане и сега им разбутахме спокойствието да гледат детето, а то е за тях иначе няма да го видят и там едно мрънкане-ужас! Сега пак идват и сам решила да сам наи-гадната снаха на света-досега мълчах мъжа ми се караше 24 часа с тях сега аз започвам и накрая може и да ги изгоня-не знам...Не мога да ги понасям... Хиляди истории станаха за 10 месеца и все преглъштах-не мога,не мога,не мога... Започва да ми пречи-говоря си наум с тях и се карам наум-изкуквам!Как ги поставяте на място?А изгоним ли ги не се знае дали ще им дадат визи някога....Може би е добре Laughing

# 34
  • Мнения: 6 167
Синът им ще си остане син за цял живот.
хич не се сравнявай с него ти да ги гониш!
дали той се кара с тях или не, това е без голямо значение.
ти си снахата. ти ще опереш пешкира накрая.
с хитрост се постига много повече отколкото с агресия.
хайде, не с хитрост, ама с дипломация  Laughing Peace

# 35
  • Мнения: 650
Ама каква дипломация. Какво да направя? Аз работя по 10-12 часа да им издържам гъзовете за да моге сина им да вземе някакво образование, което те не са поощтрили и като се върна от работа те ми връчват детето и хората ме питат дали сам добре като го разхогдам ж парка. И после ми се заявава че аз работя на бюро и нищто че сина им работи парт тиме по-малко отколкото аз работя иизвънредно. И нияма обувки че трябва всички глупави билкови лекарства да си жземе на дрТошков, кръшков и Измислеников ама като и подаря ми вика-аз предпочитам билки и се кипри като че ли някои ги гледа как изглеждат...Задесет месеца 3 манджи сготви че стиахме да изхжърлим продуктите-гледали били детето-идвамата хжани единиа удари другиа-приспят детето ипосле аз да бера душа през нощта. А свекъра-голи голям-всичко е много трудно прекарва 8 часа да иаде баааавно и глупачката опъва и после аз сам виновна че работя и ощте хиляди #2gunfire #2gunfire

# 36
  • Мнения: 4 629
Моята свекърва е страхотна. Едва ли това има нещо общо с това, че не е българка. Мила и добра жена е. Много неща знае и мога да науча от нея. Помагат ни със свекър ми, често се чуваме и виждаме. Аз се считам за късметлийка, че попаднах в добро семейство  Grinning

# 37
  • Мнения: 10

.Лицемерничи, главата си я полzва по често zа украса, отколкото да мисли с нея.  Абе първо прикаzва, понякога после и мисли.
 За zабавление тормоzи околните.  За zабавление също настройва децата си едно срещу друго...
Абе в общи линии, смятам, че поне 1 континент трябва и zа в бъдеще да ни дели. 3те ни срещи до тоzи момент са го докаzали...
Това,като че ли zа мойта свекърва си го писала.С таzи раzлика,че тя не само е на моя континент,но и в моя град живее. #2gunfireЗа 3 години се наслуШах на всякакви интриги и лъжи.Сега престанах да и обръЩам внимание(доколкото може),но положението понякога наистина е нетърпимо.Вярно,че с хитрост се постига повече,но има моменти в които само агресията помага-от личен опит го каzвам.

# 38
  • Мнения: 6 167
Ама каква дипломация. Какво да направя? Аз работя по 10-12 часа да им издържам гъзовете за да моге сина им да вземе някакво образование, което те не са поощтрили и като се върна от работа те ми връчват детето и хората ме питат дали сам добре като го разхогдам ж парка. И после ми се заявава че аз работя на бюро и нищто че сина им работи парт тиме по-малко отколкото аз работя иизвънредно. И нияма обувки че трябва всички глупави билкови лекарства да си жземе на дрТошков, кръшков и Измислеников ама като и подаря ми вика-аз предпочитам билки и се кипри като че ли някои ги гледа как изглеждат...Задесет месеца 3 манджи сготви че стиахме да изхжърлим продуктите-гледали били детето-идвамата хжани единиа удари другиа-приспят детето ипосле аз да бера душа през нощта. А свекъра-голи голям-всичко е много трудно прекарва 8 часа да иаде баааавно и глупачката опъва и после аз сам виновна че работя и ощте хиляди #2gunfire #2gunfire


ситуацията ти е сложна. налага се да им дадеш пътя! кураж!   #2gunfire #2gunfire

# 39
  • Мнения: 650
Уф аз ще избия рибата

 Joy Nushinka, душицо златна, верно изби рибата! Joy 19 реда изречение и чак накрая точка, задъхах се, докато го изчета, евалата! Laughing Моля те, не ми се сърди, но се смях с глас, хем на режима на бабата китайка, хем на твоя талант точките за нищо да ги нямаш!
Не се сърди, моля те и пиши пак, радваш ме! Grinning И не се връзвай на китайката, чуваш ли! Peace Приложи й някое китайско мъчение примерно.... Laughing


 Ами какво да ти кажа, в това отношение съм стриктна, обаче днес ме насъбра яд и го излях на един дъх, щото на нашите не смея да споделям за проблемите си тук прощавайте ама не ми е едно на главата  Cry.На 29 чак ще пътувам и гледам да се пазя защото като настина не мога да пътувам,пък госпожата кара племенника ми да остане у нас , а той болен и отгоре на това трябва да спим с малката в едно легло а сега никак не мога с нея,тя си е свикнала на пространство и като сме тримата на другия ден сме с червени очички  Twisted Evil.Просто много ми се насъбра излязох 3 часа шматкам по улиците за да не съм си в нас и сега се прибирам етърва ми се обажда да бил останал тук сина й пък той на 12г и е 78кг егати заема място за двама #Cussing out.Не знам какво да направя за да се утеша от нерви съм цялата в червени петна по гръдния кош и не смея да изляза от стаята Close.

 Приятен ден ви желая и много слънчеви усмивки.


P.S.Само недейте да ме съжалявате кажете нещо интересно и се нодявам да ми мине Hug на всички вас .


Nushinka мила,не мога да не те сажалявам като 100000% те разбирам колко е ужасно положението Cry Тази китайка откъде я намери, ние с българските свекита умираме, а таз ужасна. Има ли начин да сте самостоятелни?Аз мисля че ако викна ще доубиа каквато риба е останало и така сам го насъбрала #Crazy Ти не разбрах на кои си го изля на свекито, ли? Аз в началото им дадох шанс, ама те ми се качиха на главата и аз може и да греша си изревах болката на мъжа ми и сег май те не знаят че сега им е последния шанс да живеят нормално и да виждат внуци. Последното което ме изкара отново извън жсякакви нерви е че им казахме че ще имаме второ детенце и настъпи малчание и повече от месец аз не сам чула нищто по жъпроса-все едно нямя да имат второ внуче-как сме, това, онова-нормално отношение. Ама как тяхнотоспокойствие на първо място #2gunfire #2gunfire #2gunfire

# 40
  • Мнения: 1 049
 
И моето положение е такова ,така че италианската свекърва е доста по-различна от българската.
 
  Естествено за разлика от повечето бг родители тук хората не живеят в услуга на децата си, newsm78гледат си живота,ходят си по почивки и не смятат че са длъжни с нещо на някого.
   
 
Цитат
Напълно съм съгласна моят свекър гледа малкия един път седмично /въпреки че е пенсионер/ #Cussing out #2gunfireвзема го от градина водиго на фитнес и после го оставя на свекървами  #Crazyот как се разделиха и двамата имат активен социален живот #Crazy, свекървами го гледа от 16 до 19,30 от понеделник до петък, но само защото живее в наща къща  Mr. Green/на долния етаж / през ваканцията имаме график направен предварително поне 15 дни по рано  #Crazy #2gunfire

# 41
  • Вече с постоянно местожителство на село...
  • Мнения: 408
 Ами то неприятностите идват и отминават  Wink.Свекито откакто разбра че сме купили билетите за 29 е върха мие, чисти, готви, грижи се за мен абе супер е направо #Crazy.
 Аз не го изливам на никого събирам си го в мен и си търпя, няма друго положение, само като ми кипне и отивам на пазар, или преди да забременея на сауна и след това масаж пък ела ми виж каква съм фурия и щастлива след това.Намирам начин да не и казвам нищо на нея пряко от моята уста, понеже като се карам на малката едва ли не било, че другите пречели, пък аз си се възмущавам че не мога да я оправя моята госпожица която е като за 5 момчета #Crazy.Та така свикнах и станах непукист и гледам да е в моя изгода Wink

# 42
  • Мнения: 1 178
Моята свекърва е гъркиня и като повечето такива вярва в Бог, моли се на Богородица и живее за семейството. Разбира се, като разбрала че синът й иска да се обвърже с чужденка се притеснила, но дала благословията си в името на Афродита. Живее от 36 години в Германия и е успяла да вплете положителни елементи от западната култура в горещия си балкански темперамент. Има вроден усет към естетичното.
Модерна е, шофира с удоволствие, познава собствениците на любимото и кафене, оптика и др. гешефти и всички те я поздравяват по име, но как и няма, като харчи за световно. Винаги се е отнасяла добре с мен, уважава ме и мисля, че наистина ме възприема, както тя казва "дъщерята, която не съм имала".
Пазарува за мен дрехи, козметика, слънчеви очила и винаги успява да ми улучи размера и предпочитанията. Правила ми е много подаръце още преди да се оженим. Готова е по всяко време да се отзове, когато имаме нужда от помощ.
Това което не ми харесва у нея е прекаленото притеснение, притеснява се за всичко, последно се притеснява от сега, че когато се роди бебчо, малкия ще страда от липса на внимание Rolling Eyes
И в заключение да подчертая, че живеем на около 700 км. разтояние и се виждаме по празниците.

# 43
  • Bristol
  • Мнения: 9 367
Лелееее, що пищови що чудо  Laughing Момичета ще застреляте някой невинен в тази патаклама.
Така като четох от всякъде намерих нещо, което мога да лепна на моето свеки   Heart Eyes
Тя е украйнка, но с руски произход. Това го подчертавам, защото там след разпадането на съюза много важни станаха тези подробности  Crazy В пълна сила за нея важи това становище:
И моята свеки е рускиня ... Тя не може да разбере, че синът и вече не е кожа и кости   261uu  и че не бива да го тъпчи ...

Много често прелитат искри като стане дума за здравословно хранене и ограничаване на количеството храна.
Много обича да ми дава акъл и да прави подаръци. Проблемът е, че на мен не ми допадат. Редовно златни украшения и бижута, но аз пък като не си падам по такива неща. Това я прави нещастна. Сега се радва на внучката и се надява тя да не е като мен  Mr. Green
Мегстар, и моята се притеснява за щяло и нещяло. Мъж ми вика, намирала си занимание по този начин. И аз като чаках второто беше изпаднала в депресия, че ще игнорираме баткото. Но това при нея също е свързано със загубата на големия й син. Мисля че още не го е преживяла и обвинява себе си за случилото се, което е много тъжно  Confused
И тя е на принципа който има деца да си ги гледа Whistling Е помага, но само ако има възможност и се чувства добре. Най-мразя фразата "живи, здрави има време до тогава" в отговор на въпрос, дали може да гледа детето някой ден. Преведено това означава, ако не изникне нещо до тогава, няма проблеми  Laughing

# 44
  • Мнения: 1 072
Моята е Бг Simple Smile. Образована жена, по4ти пенсионерка, винаги с маник*р за разлика от мене hahaha), високо само4увствие следствие работата й, Що годе разбран 4овек. Има гор4ив опит с другата си снаха( отноШения под то4ката на замрьзване), та с мене явно е внимателна. Винаги прави и насам изпраЩа подарьци и колети, 4есто звьни и поо телефона. Ведньж годиШно се виждаме, но сьм кандидат_снаха в тяхното семейство по4ти от три петилетки Joy Joy Joy, ... добре се знаеме. Не ми гледа детето, заЩото сме дале4е, но и да живеехме наблизо пак нямаШе да позволя , аз си имам една теория, 4е който не е гледал своите деца не би се справил и с внуците. Това важи и за майка ми, макар, 4е майка идва всяко лято тука за 2,3 месеца да помага, но под строг контрол... Wink Laughing

# 45
  • Мнения: 522
Леле...просто няма чудовище като моето свеки!Не я понасям и тя мен - също!Не се харесахме още в мига в който се видяхме!Няколко дни преди да се оженим със съпруга ми, тя продължаваше с опитите да ни раздели като говореше на мъжа ми неща като:мюсюлманите не се женят, за християнки;тя се жени за теб само заради парите ни;ще те опропасти - по цял ден е по магазините пари харчи;Основният проблем беше това,че не съм мюсюлманка - като,че ли има някакво значение кой в какво вярва! smile3515Вече минаха 5 години, три деца родих, но отношенията са ни съвсем същите!Децата ги вижда в годината 3 пъти - на рожденните им дни!На семейните събирания си лицемерничим и така....

# 46
  • Мнения: 5 476
Леле...просто няма чудовище като моето свеки!
]Вече минаха 5 години, три деца родих, но отношенията са ни съвсем същите!Децата ги вижда в годината 3 пъти - на рожденните им дни!На семейните събирания си лицемерничим и така....

   Наистина е жалко че се държи по този начин...но има и такива хора..не се отчайвай,дръж се добре ..пък дано някога да и "дойде акъла"...според мен със сигурност вече е разбрала какво е положението ,но може би е горда и не иска да го покаже. Simple Smile

# 47
  • Мнения: 522
Леле...просто няма чудовище като моето свеки!
]Вече минаха 5 години, три деца родих, но отношенията са ни съвсем същите!Децата ги вижда в годината 3 пъти - на рожденните им дни!На семейните събирания си лицемерничим и така....

   Наистина е жалко че се държи по този начин...но има и такива хора..не се отчайвай,дръж се добре ..пък дано някога да и "дойде акъла"...според мен със сигурност вече е разбрала какво е положението ,но може би е горда и не иска да го покаже. Simple Smile
аз въобще не и обръщам внимание вече, когато бях на 18г. токущо пристигнала в Турция, незнаеща още къде се намира, се скъсвах от рев на глупостите и, толкова ми беше тежко и болно!Третираше ме като най - голямата беднячка, която е намерила богат мъж и се е хванала за него като удавник за сламка!И то при положение, че съм от страхотно семейство на юристи, аз самата тъкмо започвах да уча право и т.н!Добре, че мъжа ми беше винаги до мен.Сега вече е друго - не,че тя е спряла да ме нарежда, но разликата е там, че на мен не ми пука...от едното влиза и от другото излиза  smile3534

# 48
  • Мнения: 5 476
 А така,браво...щом се разбирате с мъжа ти и имате хубаво семейство изобщо да не те интересува,горе главата ... ще дойде време когато тя ще съжелява newsm10

# 49
  • Мнения: 7 430
Моята свеки е българка и за нея мога само да напиша
"БЕЗ КОМЕНТАР" Peace

# 50
  • MERIGNAC, FRANCE
  • Мнения: 1 551
Хайде и аз да си кажа- мойто свеки е на 78 години и никога не е работила, отгледала е 5 деца.
Виждаме се по 2-3 пъти седми4но, живеем в един град. Помагала ми е няколко пъти, гледайки Тони, но винаги аз съм я питала. Не е проявявала сама инициатива.  Не ми се меси в живота, но се опитва да дава съвети. На няколко пъти ми казва да съм говорела на Тони на френски, 4е нямало да може да я разбира, но аз и казах , 4е няма да стане.
За подаръци не се се6та, освен за внуците. Дори забрави да поздрави Брюно за рожденния му ден преди 3 дни  Confused
Ина4е гледа Формула 1, следи ма4овете с интерес, решава судоку,играе на карти и има всяка седмица организирани излизания,  въоб6те модерно бабе  Grinning

Последна редакция: чт, 16 мар 2006, 22:02 от Mama Strumpf

# 51
Ей браво,супер тема!

Аз тъкмо за свеки си мислех Laughing
Германка е на 72,работи още,абе пъргава бабка.
Ама много лицемерна бе #2gunfire
Помага ми с голямата откакто разбра,че искам да се махна от синчето и.
Тои милият и до 27 години при мама живял и все още си мисли,че е там Crazy
7 години се изтрайваме със свеки smile3515
Ей не успя да научи да не ни се меси! #Cussing out
и моя все мама слуша-
Сега даже сме съседи,като погледна през терасата виждам свеки Heart Eyes,добре ,че имаме два балкона. Whistling
Ама писна ми!
Ние правихме планове да живеем в Бг,
така и така работиме с Интернет,супер,с парите които изкарваме,
ще живеем там като крале Party
Да,ама не, #2gunfireсвеки като чу така се разфуча,кой щял да я гледа    smile3508
 #Cussing outАз 7 години си пропилях от живота с нейните глупости,тая да вземел моя,оная да вземел,комшийката била добра,да ме махал и сега да съм я и гледала smile3514
Аз по принцип съм добра,ама пък чак толкова!
Моя разбира се набързо реши проблама-
като починела мама му,тогава ще се преместиме в Бг,
имала още 10 годинки... Sick
Eй момичета не съм злонамерена,ама какво ще стане ако живее още 20,
тогава ще съм на 53 newsm45 и целият ми живот ,ще отиде съмо за свеки ooooh!

# 52
  • Мнения: 1 526
Та значи много неща ме дразнят в мойте свекър и -рва, но общо взето се понясаме. Нещото което не мога да им премълча е когато нещата опират до децата.Сега заради работата ми се налага след обяд да се гледат за 2-3 часа и забелязвам, че `я`то изчезна от думичките им- няма-нема, дядо- дедо, някой- некой.....а и сменят правилните ударения на думите. Не го правят нарочно но мен това ужасно ме дразни! И без това тук слушат малко  български- иска ми се да говорят добре-та вечер преговаряме провилните произношения! имате ли такива проблеми. Все си мисля до не се вживявам, ама пусто кото чуя сладките да викат нЕма и ми става лошо Sick

# 53
  • Мнения: 649
я и аз да пиша, значи свекито и свекърът от гооодини са разведени, имат 3 деца, свекито е на 50 (стана таз година) и общо взето си гледа живота   Wink  не ни се меси ама изобщо, идва на гости само с покана, ние също. обаче се отнася супер с мен и с бебо, виждаме се някъде 1 път в месеца, работи, учи английски, ходи на фитнес  Crazy тя е ОК!!!  Peace ама свекърът си има една нова и тя е направо..  #2gunfire само иска да  ходим у тях, да гледат малкият, оплаква се, че не им звъним. досега за 6 часа се наложи да го гледат, че аз бях заета и после се оплаква колко бил сложен  #Crazy много лицемерна! и моят хич не я харесва, а баща му иска да се жени за нея  Sick

# 54
  • Мнения: 650
Ей браво,супер тема!

Аз тъкмо за свеки си мислех Laughing
Германка е на 72,работи още,абе пъргава бабка.
Ама много лицемерна бе #2gunfire
Помага ми с голямата откакто разбра,че искам да се махна от синчето и.
Тои милият и до 27 години при мама живял и все още си мисли,че е там Crazy
7 години се изтрайваме със свеки smile3515
Ей не успя да научи да не ни се меси! #Cussing out
и моя все мама слуша-
Сега даже сме съседи,като погледна през терасата виждам свеки Heart Eyes,добре ,че имаме два балкона. Whistling
Ама писна ми!
Ние правихме планове да живеем в Бг,
така и така работиме с Интернет,супер,с парите които изкарваме,
ще живеем там като крале Party
Да,ама не, #2gunfireсвеки като чу така се разфуча,кой щял да я гледа    smile3508
 #Cussing outАз 7 години си пропилях от живота с нейните глупости,тая да вземел моя,оная да вземел,комшийката била добра,да ме махал и сега да съм я и гледала smile3514
Аз по принцип съм добра,ама пък чак толкова!
Моя разбира се набързо реши проблама-
като починела мама му,тогава ще се преместиме в Бг,
имала още 10 годинки... Sick
Eй момичета не съм злонамерена,ама какво ще стане ако живее още 20,
тогава ще съм на 53 newsm45 и целият ми живот ,ще отиде съмо за свеки ooooh!

Леле аз пък съм злонамерна #2gunfire Онзи ден като чух че вуичото на моито свеки починал на 86 и си викам леле какво си натресох на главата. Вуйчото!!! а тя е още на 64! И ние си ги натресохме уж с добра цел а те ни отхапаха протегнатите ръце. Срам , не срам, смейте се както бяхме на 10000 километра ние далеч в САЩ а те в българия решихме да ги поканим и "добрите" хора от посолството два пъти ни правиха услуга и отказваха визи и ние им изкарахме  hahaha зелени карти ако ниякои иска да прочете нагоре какво си натресохме #Crazy Егоисти! Добре че поне мъжа ми е на моя страна, но те са ужасни. Както казва моята приятелка като ги видия и притрепервам, личи им #Cussing out #2gunfire

# 55
  • Мнения: 1 370
Моята свеки е полякиня, която ще навърши 50 години скоро. Голяма снобка, голямо чудо. Само за пари мисли и обикаля магазините без да се спре. Напоследък се е укротила малко, в отношението си към мен, защото видя, че няма къде да ходи. Няма нито една приятелка, а и не иска. Тя се мисли за най-великата и затова не контактува с никой, за да не разбере, че хората са много над нея.Дразни ме с адски много неща, но не й обръщам внимание, свикнах й. Но това, което ме влудява в нея е принципа й:"който има деца да си ги гледа". Малкия е на година и половина и тя да го е гледала 2 пъти за по половин час. Така че за мен тя е само една добра позната

# 56
  • Мнения: 2 952
Настрана , много се обичаме така.Виждаме се , идва да гледа малкия , но имаме  необходимата дистанция за запазване на отношенията , които са топли (може би затова) Peace

# 57
  • Мнения: 1 366
... Но това, което ме влудява в нея е принципа й:"който има деца да си ги гледа". Малкия е на година и половина и тя да го е гледала 2 пъти за по половин час. Така че за мен тя е само една добра позната

Не знам защо не си съгласна с нея?  newsm78
И изобщо, трябва да ви призная, че от изчетеното съм меко казано потресена. Първо защото една голяма част от нас утре ще сме също свекърви, но и друго ме удивлява наистина. Такова плюене по жените отгледали и възпитали човека, когото обичате!! Ум не ми го побира. Тъжно наистина...

# 58
  • Мнения: 822
Моята свеки е българка и за нея мога само да напиша
"БЕЗ КОМЕНТАР" Peace


И аз така...Освен ако твоето свеки не е най-милото и невинно бабе на света... Mr. Green

# 59
  • Bristol
  • Мнения: 9 367
... Но това, което ме влудява в нея е принципа й:"който има деца да си ги гледа". Малкия е на година и половина и тя да го е гледала 2 пъти за по половин час. Така че за мен тя е само една добра позната
Не знам защо не си съгласна с нея?  newsm78
И изобщо, трябва да ви призная, че от изчетеното съм меко казано потресена. Първо защото една голяма част от нас утре ще сме също свекърви, но и друго ме удивлява наистина. Такова плюене по жените отгледали и възпитали човека, когото обичате!! Ум не ми го побира. Тъжно наистина...
Абсолютно! Не искам да мисля как ще реагира снахата, живот и здраве, дано имам такава  Flutter Аз съм ужасна, обичам да давам акъл и мързеливичка  Embarassed май и аз ще съм на принципа, който има деца да си ги гледа  Flutter

# 60
  • Мнения: 3 367
И изобщо, трябва да ви призная, че от изчетеното съм меко казано потресена. Първо защото една голяма част от нас утре ще сме също свекърви, но и друго ме удивлява наистина. Такова плюене по жените отгледали и възпитали човека, когото обичате!! Ум не ми го побира. Тъжно наистина...
напълно подкрепям!!малко толерантност не вреди,проблеми има навсякъде,но всеки има по една майка и татко;не мисля че можем да възпитаме децата си в уважение и добро ако ние не го проявяваме към хората около нас..иначе става като в приказката дето детенцето даде на татко си да яде на пода и да спи при овцете защото навремето така е видяло че се прави с дядо му..
весела седмица дами,
Анна

# 61
  • Мнения: 2 952
Сега ако праснем и по една  снимка на  свекървите ще е  готино!Дайте весело! Wink

http://pg.photos.yahoo.com/ph/petia911/detail?.dir=ab30&.dnm … 0.jpg&.src=ph

Ето тук майка в средата и   свекъра и свекървата с нея ...тази снимка е от обрязването на малкия.

# 62
  • по пътеката
  • Мнения: 3 149
ами май съм единствена дето живее с тях( 2 г у тях)и над тях (сега)  и вси4ко се вижда и преценява- техните и моите дейности и грешки или реакции.имах опита с бг ми свеки. аз гледам да си остана, както и преди, коректна и дипломат в отношенията си и да гледам напред,не съм злопаметна явно. а ина4е тука си оби4ат театъра и клюкането по адрес, вклю4ая и моя, но това е май навсякъде съберат ли две жени от една порода. знам  урока, пред свеки никави коментари  или ли4ни споделяния за  да не ме нау4ат и в пустинята #Crazy. пробвам и си давам сметка за грешките и успехите. гледам да избягвам конфликтите, даже да ми е гадно. особено ме дразни, 4е замина  ли някъде да се поразходя из страната, оставям облизана къща, а тя се опитва да я препо4исти и пренареди и после аз пак наново по моя тертип. изливам си яда на бг  и после отивам да гледам врага в о4ите и ако мога да го убия с поглед, ама театралката сменила ве4е пиесата или пък аз съм си взела новата роля и така -една поговорка ме топли-" блага дума, железни врата отваря". Peace

# 63
  • Мнения: 2 952
хаха  в пустинята... #Crazy Grinning .....скица! Simple Smile

# 64
  • Мнения: 650
И изобщо, трябва да ви призная, че от изчетеното съм меко казано потресена. Първо защото една голяма част от нас утре ще сме също свекърви, но и друго ме удивлява наистина. Такова плюене по жените отгледали и възпитали човека, когото обичате!! Ум не ми го побира. Тъжно наистина...
напълно подкрепям!!малко толерантност не вреди,проблеми има навсякъде,но всеки има по една майка и татко;не мисля че можем да възпитаме децата си в уважение и добро ако ние не го проявяваме към хората около нас..иначе става като в приказката дето детенцето даде на татко си да яде на пода и да спи при овцете защото навремето така е видяло че се прави с дядо му..
весела седмица дами,
Анна
Аз пак не съм съгласна. Явно не са ви ужасни свекитата! Затова така говорите. не знам за какво уважение става въпрос...нека сме наясно като се оженим и имаме семеиство и деца, и да искаме и да не искаме преценяме свекита и родители и ако им пишем "2" на семейство и родители за какво тогава става въпрос? Аз и техниа син никога не можем да сме такива родители като тях и никога няма да си поставяме собствения рахатец пред това какво трябва да се направи за детето. на всичкото отгоре са и безотговорни! Добре че мъжа ми не е като тях-не мога да си обясня как е станало но не е!Моге би защото всеотдайна баба го е отгледала докато неговите родители пак са си гледали рахатеца! Аз пак ще повторя за последната издънка защтото това наи-много боли освен ежеминутните други и понеге ме е срам да го споделя с приятели си излиам мъката тук анонимно Sad Първата ми бременност трябваше да се прекрати ж 19 седмица, детето имаше проблем, после имах здраво детенце и винаги сме искали две дечица и сега като им казахме че ще имаме второ -ни дума, ни вопъл, ни стон! Свекитата се ужасиха пак за техния рахатец и нито казват поздравления, нито питат как сам, или поне да кажат хаиде дано всичко е наред-една дума поне-нищоооооо! Ама как техния рахатец изчезва ние с две деца току виж сме ги оставили без пари да си харчат за глупости. Мдаа , ако ви кажа колко пари сме им пратили за определен период при наличието че са здрави, прави и нищо им няма ще стреляте по мен! Ама сега уважение към тях само затова че са физически родители на мъжа ми, а те да ме правят на идиот-айде няма нужда-не сам толкова смотана! Просто сега си показаха рогата и аз с една ножица сам приготвила ей така ще го отрежа, та ако трябва и главите Mr. Green Потресена? от какво? от идиотското им отношение кам нас двамата с мъжа ми? Хе-хе нека да ви доидат такива на главата и ще ви питам тогава какво ще правите? Вместо да сте потресени от изстрелите се потресете от тях,а то си е за потрисане #Cussing out И тук не става въпрос за примера които ще даваме на децата, ама изобщто, чак пък толкова .... Просто баба и дядо ще изчезнат от картинката... като сме в една къща май не искам с такива егоисти да е детенцето и да стане като тях егоист и мрънкало, нали? А иначе като са далече-нека си плачат и мрънкат на арменския поп ако искат Laughing Блазе ви, имате разбрани свекита, затова така възвишено говорите. И аз много искам разбрано свеки, ама на - нямах късмет!

# 65
  • Мнения: 340
на вну4ката си СРЕщУ ЗАПЛАщАНЕ!!!
ми според мен няма нищо нередно в това

За мен тази културна разлика е фрапираща и напълно неприемлива.   Не става въпрос за дълг, а за желание и никога няма да разбера как може баби и дядовци да не изпитват удоволствие да си гледат внучетата.  Според мен този начин на мислене е върховно егоцентричен и принизява любовта в едно семейство до някакви сметки кой точно колко дава и получава.  По същата логика когато родителите се разболеят и имат нужда от гледане, отиват в дом или си наемат гледачка и не им хрумва да разчитат на децата си.  За какво тогава има семейства? Тази културна норма за мен изтрива границата между семейство и непознати и прави хората страшно самотни.  Това е лично мое мнение, разбира се.  Заради него, въпреки, че не живея в БГ от 13 години и не изпитвам никаква носталгия, сега ме гони параноя, че децата ми няма да са българи и ще мислят по този начин. 

Ама изместих темата, извинете.  Мойта свекърва си е българка и е много толерантна и мила жена, която никога не ме е ядосвала или огорчавала с нещо.  А иначе нямаме абсолютно нищо общо, съвсем различен тип жени сме.

# 66
  • Мнения: 1 072
Но това, което ме влудява в нея е принципа й:"който има деца да си ги гледа".

Споко бре, Що не я светнеШ на другият принцип:Който има внуци, да си ги гледа" Mr. Green Joy hahaha hahaha

# 67
  • Мнения: 650
... Вместо да сте потресени от изстрелите се потресете от тях,а то си е за потрисане #Cussing out

Май минаваш някои и други етични граници...  newsm78

явно не можеш да разбереш за какъв тормоз става въпрос и явно не разбираш какво означава думата егоист и това че е свекърва няма значение има значение взаимоотношенията които създава, и тъща да беше и зълва и братовчедка просто не са хора #Crazy нека да чуем как би постъпила в ситуация ако твои близък ти каже хаиде ако ти си свекърва който искаш си избери и аз цитирам какво ми каза моя свекър с кимането на свекървата: "За какво ви е друго дете нали имате едно. Ние второ дете не искаме!" Като че ли той го гледа-ето така го гледа -става в девет и яде до 12 и после се разхожда и пак започва да яде и така до 4 следобед-аиде пак разходка, обърне му внимание точно 5 минути и се качва да си почива и през цялото време мрънка без повод. аз такива родители не съм имала и не мога да ги нареча родители-мдааа. Иначе сме много "културни" Mr. Green Аз досега дума не съм им казала, затова и казах изливам го анонимно тук. Синът им се разправя с тях и какво-само се измъчва и го е срам от тях и не защото аз го казвам или нещо му намилам. Ако толкова имаш мерак да ти ги пратя малко само на гости-то не ти трябва повече от половин час за да разбереш за какво става въпрос Mr. Greenда видя тогава каде ще са етичните граници Mr. Green

Последна редакция: сб, 25 мар 2006, 12:37 от Diviana

# 68
  • Вече с постоянно местожителство на село...
  • Мнения: 408
 Споко Лана тук е мястото изливай си яда, хората различни като пръстите на ръцете Peace

# 69
  • Мнения: 3 367
Lana,, не е лесно на техните години да доидат на края на света и дас е "у1ат как се пуска водата в тоалетната"(цитат от моя свекьр)...
усмихнат уикенд,
Анна

Последна редакция: сб, 25 мар 2006, 12:34 от Diviana

Общи условия

Активация на акаунт