Отговори
# 705
  • Мнения: 1 390
На годинка ще пускат кръв и урина. Сестрата се опита да ни каже следващия път да ходим, за годинката, но се изяснихме, че ще е по-следващия Simple Smile

Аз забърках едни бебешки палачинки Simple Smile тоест само с жълтък и с вода вместо мляко. Ще видим дали ще ми оцени труда или аз ще ги охрупам Simple Smile
Добавям: не ги искаше, но аз нямам против, защото намазах Simple Smile като не иска да не яде, ама пак ще е прегладнял за обяда. Трябва да го планирам по-раничко, но пък може да използвам случая и да пробутам спанак Simple SmileSimple SmileSimple Smile
За водата и дребния пие от икейската лейка, но най-добре пие от едно супер смотано пластмасово шише. Даже вече си го държи сам - знам, че не е кой знае какво, но той никога не си е държал шишетата и сега започна да си държи водата и супер уверено да пие. Ще се научи и с чаша някой ден. А вчера беше супер смешен с душа - навежда се и подлага езика да пие, но явно не му хареса и се намръщи. И така десетина пъти Simple Smile)))

Последна редакция: пт, 12 юни 2015, 09:22 от danny_p

# 706
  • Мнения: 519
Мисля, че на годинка е следващата профилактика.

# 707
  • Мнения: 438
Малчо е болен Sad Има 39 гр и е супер отпуснат и много мрънкащ.  Такава безсънна нощ не сме имали отдавна.  Дано бързо да минава,  че ми е мъка да го гледам такъв,  без блясък в очите:(
Шишета обсъждате,  аз нямам против да пие от каквото и да е шише,  само да пие,  но... уви,  не ще и това си е. Споделете някоя хитринка да го поизлъжа с водаата.

# 708
  • Мнения: 1 390
Измий му лицето с вода и му дай да пие Simple Smile Сега точно като е болен не знам колко ще помогне, но по принцип дребния така пропи. Бързо оздравяване на малчо!

# 709
  • Точно където трябва
  • Мнения: 4 764
И бебка пропи вода точно като беше болна. То пиенето и е по 10мл. на ден, но все пак.
Миналия път забравих да я похваля. Изправя се! И пада по дупе с изпънати крака. Ама нали съм се фокусирала в пусто неядене, та и пропускам постиженията. Показва как прави кученцето, и маха за "здрасти", "чао" и "ела" То нали е едно и също  Joy Имаме задача до РД да показва на колко ще стане. Вече пълзи навсякъде, изправя се и взема каквото види. Вчера бутна една бутилка с вода и се заигра с мои лакове. Едно шишенце го тряска в земята поне 30 мин., голяма заигравка. Но най-голям стимул са и телефоните. Зърне ли го, го преследва до дупка и реве зверски. Та ми е натиснала нещо на моя и сега нон стоп се върти едно кръгче и пише зарежда се. Някой, ако знае как да го махна, да сподели.
Водих я за закаченото езиче. Резнаха я отгоре, след месец и отдолу. Не плака много, очаквах повече. Laughing
Иначе е много активна  и емоционална. Много се впечатлява от деца, но ги хапе и те бягат. Simple Smile Слагам я и в паяк за минутки свободни ръце. Върти градско из двора с бясна скорост. Осъзнавам, как вече не мога да се обърна за секунда. Онази вечер дръпна и изключи ТВ от кабела. Добре, че не стана беля. Усетихме се като ни спря ТВ-то.
Още не иска да яде, но няма какво да коментирам, изчерпах се.
И тъкмо се похвалих, че има режим и спи по 3 пъти на ден и сега сутрешното спане се измести към 11 преди обед. Поне понякога я приспивам в количката, че не се издържа вече.

# 710
  • Мнения: 334
Дани пък започна от три, да спи само веднъж и то на обяд за 1.30м. Ужас...на всичкото отгоре не ще да спи нощем...буди се с зверски рев...
Педито но даде направление за детски хирург за пишлето за Пирогов.Ако някоя е ходила и може да сподели мнение и име на добър доктор там ще съм признателна.И дали е с час или мога да ида на свободно...уж опъвам пишлето ама съм до никъде била.

# 711
  • Мнения: 834
И нашите спанета от 3 станаха 2, даже май скоро трябва да остане 1, бях чела някъде. Сам си го направи така режима и му е добре така.
Ние сме във Велинград вече и малкия тук си е като на спа  Joy. Снощи стана само веднъж, в 4:30, предиобед спа повече от час, сега пак спи, къпем го с минерална вода топла - въобще, специален е много  Sunglasses
Май не съм го похвалила, че по цял ден говори нещо  Joy направо ми надува главата понякога  ooooh!. Най-често казва тататат и дъдъдеее, изкарва ги като песен даже. И като му пея аз песни и той с мен заедно говори  Whistling. Научи си и да казва чао и да дава пет. И също така е много контактен - това не знам към хубавите ли да го слагам  newsm78. Както си вървим по улиците и се смее та хората, преди два дни така се закачаше с едно момиче на съседната маса в кафето, че тя накрая дойде при него да си говорят. После в магазина докато подвикваше та една жена ееее, ееееей, и тя като се обърна и ме гледаше мен странно, а той почна да й се смее  Joy. А вчера пак така се закачаше с един дядо от количката, че той спря и извади хармоника да му свири песнички  Joy Та притеснява ме, че и с непознати си говори и да не стане беля някой ден...
За неяденето няма да се оплаквам и аз, че то става банално вече.  
Айде хубав уикенд от нас  Sunglasses Party

# 712
  • Мнения: 519
Хайде, момичета, новото заглавие върви на балотаж  Joy

# 713
  • Мнения: 1 390
Хихихи, да Simple Smile Освен да съберем балотажните заглавия и така да караме Simple SmileSimple Smile

Дребното също спи по два пъти през деня от известно време насам. Но преди ги събираше по 2.5-3 часа дневен сън, сега макс 2 часа и то с късмет и люшкане. Пак периоди значи.... А тази вечер пак се опита да прави скандали, аз пробвах да го сложа в кошарата с играчки - е няма такъв рев! Игра на дивана в крайна сметка, а като мина 8.30 си дояде млякото, защото не го беше изпил цялото и си легна на рамото ми почти без протести, оставих го да спи и зясега е тишина. Евентуално може да ме викне да оригвам. Пак си е сменил часа за спане, преди заспиваше в 8, сега почти към 9.

# 714
  • Варна
  • Мнения: 4 962
Честито на първите ни рожденичета! Да са много здравички и палавички.

За рд и аз днес реших, че тогава ще е кръщенето, а мислих да го оставим за ИД. Като ще е лудница да е пълна. Преди обяд с мами с бебоци, следобяд кръщене и роднини, а на другия ден компанията ни. Е, ще оцелеем-няма как... Хахах Трябва да почерпим да ни е здраво детенцето.
За готвенето-мисля, че няма проблем вече да хапват печено особено рибка-ще стане по-вкусна. Аз мнооого се прехласнах с това готвене и както щях да захранвам с пюрета така още не е вкусвал такова нещо. Мама готви всичко-закуска, обяд, следобедна и вечеря. Още правя и само в бейбикукъра та всичко е на пара, но мине ли годинката го почвам да свиква с всякакви вкусове и различно приготвени манджи да видим ще хапва ли по 300гр., а може и като спре да расте така интензивно да намали грамажа. На 8 юни беше 10.700кг и 79см. Даже се чудя как е толкова кг, защото не е дебел и 1 гривничка даже няма, а не се спира за 2секундииии, обикаля къщата като луд-чак свят ми се завива.  А сега като много писах и снимки да кача Simple Smile

# 715
  • София
  • Мнения: 1 110
Та ми е натиснала нещо на моя и сега нон стоп се върти едно кръгче и пише зарежда се. Някой, ако знае как да го махна, да сподели.
......................................
И тъкмо се похвалих, че има режим и спи по 3 пъти на ден и сега сутрешното спане се измести към 11 преди обед. Поне понякога я приспивам в количката, че не се издържа вече.
Изключваш го, сваляш батерията и ще се рестартира. Аз така ги лекувам телефоните. Simple Smile
И Миа от няколко дни заспива в 10,30-11. Ама ако я чакам да спи вкъщи, после ще излезем в най-голямата жега. Затова спи навън, а сутрешният й сън беше единственото ми време за готвене, чистене, гладене и компютър. Сега се чудя как да сготвя на големите обяд, като тя като е будна или ми виси по краката и реве да я взема и водя  да ходи, или лази и все бели прави.  newsm78

Педито но даде направление за детски хирург за пишлето за Пирогов.Ако някоя е ходила и може да сподели мнение и име на добър доктор там ще съм признателна.
Защо хирург? Не трябва ли уролог? По спомен водих близнаците при д-р Момчилов - детски уролог. В сградата преди Пирогов. То си пише "Урология". Без кръв, без инструменти свърши работата и само един ден след това ги болеше, но още помнят, защото бяха големи.

kremolin, бързо оправяне на малкия! Много са жални като са болнички.  Hug

# 716
  • по пътя
  • Мнения: 2 360
Греталинка, бях го пускала това, може да ти е полезно:
http://www.pedsurg.net/forum/viewtopic.php?f=13&t=2081

# 717
  • Мнения: 1 390
Дребното тази сутрин като за добро утро свали цветарника! С орхидеите!! Всички са живи и здрави, по орхидеите има малко поражения, но ще живеят. После дребното се счупи да реве, защото го изолирахме в другата стая докато почистим. И така....хубав уикенд на всички Simple Smile

# 718
  • Мнения: 28
............... И 30 човека са гласували Shocked Категорично не сме толкова пишещите, така че призовавам и криещите се да се присъединят към пишещата дружинка 
Ами да взема да се разпиша след година и половина четене   newsm78  стимулирахте ме хихих
Признавам, само веднъж съм гласувала за заглавие. След това ми беше гузно да гласувам без да съм писала и не съм Simple Smile 
Моето августинче и той е от ниските мъже май. На килограми е екстра 9100, ама височината се губи нещо. Нооо най-важното е да са здрави.
И веднага един въпрос от мен - възглавница - от кога, колко дебела и пр?

# 719
  • Мнения: 397
Здравей,Paddington! Simple Smile
Възглавници има в различни дебелини. ,според месеците. Аз съм чела за възглавница от 6ти месец и от годинка. Но все пак мисля ,че трябва да се съобрази спрямо детето. Ние например скоро възглавница не смятаме да слагаме,че шилото се върти все още из цялата кошара. Смятам да я пробвам към годинката.
Греталинка,да се оправяте бързо Simple Smile !

Общи условия

Активация на акаунт