помощ телго на бебе

  • 7 581
  • 15
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • Всички
  • Мнения: 373
бебето ми е наддало малко на кг. много малко около 200-300 г. на какво може да се дължи, само се кърмим какво да направя по този проблем....

# 1
  • Мнения: 2 488
Не даваш никаква информация, а искаш помощ. Хората да не са гадатели?!
На колко месеца е бебето,колко килограма се е родило,колко е в момента,пълни ли редовно памперсите?

# 2
  • Мнения: 598
Принципно щом наддава не е проблем. И да, на каква възраст е бебето. Има един момент, след който качват по малко. Ако пишка и ака нормални количества, и наддава, независимо колко, не би трябвало да има проблем. Пиши подробности!

# 3
  • Мнения: 1 495
Ако си само на кърма е възможно да не му достига. Бяхте ли на педиатър и той какво каза? Ако бебето е гладно то ще плаче най-малкото. Освен това дай малко инфо на колко месеца е, през колко време хапва, спокойно ли е детето, пълни ли памперсите, както е казала valian1 и т.н.

# 4
  • Мнения: 21 469
 Защо смяташ, че е малко?

# 5
  • Мнения: 13 549
Бебето е родено средата на април.
Авторката е по късите съобщения.

# 6
  • 42°37'41.83N 23°21'53.29E
  • Мнения: 3 074
Мда, къси съобщения в които липсва каквато и да е информация...  ooooh!
Колко голямо е родено детето?
Колко кила е в момента?
На какъв режим се кърмите?
Какво мисли педиатърът му?

# 7
  • Мнения: 373
родено в средата на април - на два месеца т.е.
родено - 3,800, изписано 3, 500 кг. , първо теглене на месеца - 4,300 кг., а в момента 4,600 кг на кърма сме, на 3 часа

# 8
  • Мнения: 68 659
Е, щом пълни памперсите, значи може да предположим, че му стига кърмата. Все пак-щом излиза нещо, значи влиза...

Може да почнеш да предлагаш пО начесто ...

Иначе за втори месец минимума е 400-500г наддаване...

# 9
  • 42°37'41.83N 23°21'53.29E
  • Мнения: 3 074
Три часа са прекалено дълга пауза.
 За повече съвети трябва де се обърнеш към момичетата с Кърмаческия.
Пробвай с тази тема Бързи въпроси и отговори по темата КЪРМЕНЕ
Те ще те насочат.

# 10
  • София
  • Мнения: 396
Ако спазваш стриктно графика на 3 часа е възможно да ти намалее кърмата. Все пак си е индивидуално, има жени, на които кърмата тече като река, каквото и да правят. По принцип по-успешно се кърми ако няма график, а "на поискване" т.е. когато и колкото бебето иска. Аз бях от тези с малко кърма. Първото си дете храних по график-успях да кърмя по-малко от месец. Освен това ситуацията беше доста изнервена - будех го да яде, а в други случаи той плаче гладен, а аз чакам да дойде часа. Вторият път кърмих на поискване и беше супер. Детето наддаваше по 1200 грама на месец, на 2 месеца имаше страхотен режим, който сам си беше изработил и спеше по цяла нощ. Доста дълъг пост излезе Simple Smile, дано съм била полезна.

# 11
  • Плевен
  • Мнения: 1 615
Ако спазваш всички допотопни съвети на личната лекарка на детето,естествено че няма да наддава както трябва!То тези съвети се дават именно с тази цел-да отказват майките от кърменето и да го заменят изцяло с АМ.За тези съвети ЛЛ на детето получава комисионна!Ако искаш да кърмиш успешно детето си повече от стандартните 2 месеца(и то с дохранване) НЕ КЪРМИ НА РЕЖИМ,НЕ ЗАЛЪГВАЙ ДЕТЕТО С ВОДА НОЩЕМ,НЕ ГЛЕДАЙ МИЛИЛИТРИ,ЧАСОВЕ И ВРЕМЕТРАЕНЕ НА КЪРМЕНЕТО.ПО ТОЗИ НАЧИН КЪРМАТА НАМАЛЯВА И СПИРА!Кърми на поискване,дори и да е минал само половин час от предното кърмене.Никаква вода и залъгалки.При всяко мрън даваш гърда,и кърмиш докато детето не пусне самО гърдата или докато спре да преглъща(тоест млякото от гърдата е свършило),тогава оригваш и даваш втората гърда.Ако и след нея плаче и си лапа ръцете го прехвърляш пак на първата, и пак на втората и пак на първата...Докато детето се наяде и спре да дава сигнали за глад.През ноща е същото,никакви часовници и режими,никаква вода със захар за да има режим....Кърмиш по описания по-горе начин.Нощем трябва да имаш поне 2 кърмения за да даваш сигнали на организма ти че имаш нужда от още кърма.Кърменето е лесно и просто нещо,но само ако слушаш правилните съвети...
ПП.Потърси консултант по кърмене за твоя град и спазвай съветите му.Безплатен е консултанта!!!А съветите му са безценни.Лично на мен съветите на моята са ми спестили куп нерви и пари!

# 12
  • София
  • Мнения: 44 122
Предлагай по-често кърма, на 3 часа и за мен е голям интервал за толкова малко бебе. Допълнително даваш ли вода? Това може да намали приема на мляко, нощем кърмиш ли? Колко често? Нищо не писа за  пълните памперси, колко са за денонощие?
Това наддаване за месец ли е?
То малко зависи и как се мери - скоро ли е нахранено, с памперс или без, пълен или не...

# 13
  • София
  • Мнения: 396
Пропуснах да кажа - второто ме дете спеше вече по цяла нощ на 1-2 месеца, но аз си слагах аларма поне един път през нощта и цедях с помпата за да не спре лактацията Grinning

# 14
  • Мнения: X
Може да не суче ефективно, демек суче, но не яде. Трябва ти експерт по кърмене, личните лекари претупват нещата, най-лесното е да му тикнеш шише в устата.

# 15
  • Мнения: 6 214
По-обективна мярка за растеж е дължината на бебето, ако е измерена точно, а не грамовете.  Peace Грамовете може да са само от надебеляване, а сантиметрите със сигурност са растеж.  Peace

Общи условия

Активация на акаунт