Север-Юг и проектите на актьорите след него; С Русия в сърцето - 39

  • 36 270
  • 736
  •   1
Отговори
# 375
  • Мнения: 18 547
Айрич  Heart Eyes thumbsup








# 376
  • Мнения: 18 547
Добро утро!  Hug Hug Hug
Скрит текст:
Да ви почерпя, ММ днес има имен ден
Скрит текст:
Ако има именяци в темата - да сте честити!   bouquet
А сега видео и с нашето момиче, да не я забравяме


а я вижте кой ви поздравява ?  Laughing

Последна редакция: пн, 29 юни 2015, 08:17 от queen_fenka

# 377
  • Мнения: 18 614
Здравейте Hug
Фенче Heart Eyes да ти е жив и здрав именника  bouquet
много сладка двойка са Ойкю и този младеж  Simple Smile

какво намерих, рускините са го превели Laughing





и хороскопа Wink

Скрит текст:

# 378
  • Мнения: 18 547
Айричка  Heart Eyes Hug благодаря!   bouquet
Да, много са сладки Йойкю и младежа / не мога да му запомня името, но играеше в Карадайъ Орхан /
Значи, и рускините ни четат, а ?  hahaha
Изгледах и 2 серия на Любов назаем, много ми харесва този сериал  Laughing
Днес голяма пустош в темата  newsm78
Аз днес няма да мога да гледам с вас, че съм на купон  Peace
Хубав ден ви желая! До късно вечерта!  Hug

# 379
  • Мнения: 14 830
Фенче,честито на съпруга ти.

Пожелавам щастие и здраве на цялото семейство.

И аз ще съм на имен ден довечера и няма да мога да гледам и затова ще помоля някоя добра душа да ми го разкаже

# 380
  • Мнения: 18 614
Фенче,честито на съпруга ти.

Пожелавам щастие и здраве на цялото семейство.

И аз ще съм на имен ден довечера и няма да мога да гледам и затова ще помоля някоя добра душа да ми го разкаже



http://www.vbox7.com/play:118503c0a2

серията, която ще дават довечера Wink

# 381
  • Мнения: 14 830
Айре, много благодаря

# 382
  • Мнения: 1 012
Мацкии!  Hug

Фенче, да ти е жив и здрав мъжа и много късмет да му носи името!

# 383
  • Мнения: 5
Привет на всички и от мен. Малко инфо за "С Русия в сърцето" - четох , че накрая Сейт остава с друга жена , а не с Шура.  newsm78 newsm78 http://thebest4womens.blogspot.com/2015/06/blog-post_15.html

# 384
  • Мнения: 3 634
Здравейте!  Hug
Благодаря за всичко в темата от последните дни. Аз бях малко във ваканция.
Да си имаш малък Кузей в къщи, хареса ми.
Фенче, да ти е жив и здрав именикът!
Дива, добре си се сетила за прощалното писмо на Христо Ботев. Да, същият тип герой е и Сеит. Той ще каже почти същите думи на Мюрвет скоро. И не е станал сега в Турция такъв. Да си припомним как остави Шура да отиде на театър сама, а той отиде при царя. И коментара на Петро тогава по този повод. И за Сеит Родината е на първо място, семейството е след това.
Между другото, интересно е, че Петро  е поставил любовта на първо място; той върви след двамата заради Шура, разчитайки на слабите места във връзката им. А със свалянето на униформата престана да бъде войн.

Баде Ишчил и съпругът и посещавали бракоразводен адвокат. А скоро се ожениха...


http://televizyongazetesi.com/bade-iscilin-evliliginde-kriz-cikt … 6373#.VZFpNkZSL_B

# 385
  • София
  • Мнения: 6 287
Малко след като излезе новината за развода на Бааде тя пусна тази снимка




А тези са само от преди три седмици






Наскоро май бяха на почивка заедно. Ако има нещо вярно в новината за развода, то ще си покаже.

# 386
  • Мнения: 3 634
Зарани, дано да няма нищо вярно. 

# 387
  • София
  • Мнения: 6 287
Дано наистина не е вярна. Това са интерпретации на този, който е писал статията (малко не ми се ще да го/я наричам журналист) според мен. Срещнали се случайно в търговския център, седели са на различни маси, тя е била с адвоката си - това разбрах. Но няма нито изявление, нито нищо друго официално.

# 388
  • Мнения: 3 634
Къде сте?
Докато организираш сватба с една, да си поискаш друга жена.
Как се стигна до решението на Сеит да поиска Мюрвет и коя е основната причина или причини да се откаже от Шура? Преходният период в присъствието на двете жени и избистрянето на решението на Сеит, според мен, е била най-трудната задача на сценария на сериала като цяло и затова заслужава повече внимание и адмирации. Трудно е да се аргументира раздяла с жената, която Сеит обича, в името на борбата и едновременно да се развие една нова връзка, която освен начална симпатия да е заредена с потенциал за пълноценна връзка в бъдеще. В тази част на сериала са развити няколко теми и на зрителя е дадена възможност по негова преценка да даде отговор на поставените по-горе въпроси. Кое определя раздялата: характерите на двамата и отсъствието на комуникация и разбиране, гордостта им или обективният процес на все по-дълбоко навлизане и заживяване на Сеит в турското и освободителната борба?
Според мен успехът на сценария е в това, че в тази своя част в него продължава основната  и най-важна за Сеит тема на вграждането му в турската освободителна борба и турското, при което Шура и Мюрвет (с техните обкръжения) са проектирани върху тази борба с принадлежността си, тяхното участие и съответно техните реакции. Така двете жени са поставени при еднакви условия и не е трудно и за Сеит, и за нас зрителите да видим разликите.
Тук могат да бъдат сравнени два момента, В първия виждаме Шура, Петро и Тина, които изразяват руската теза, отношението на тези, които не са ангажирани, защото това не е тяхната борба,  към дейността на Сеит: никой и нищо не му е скъпо, изгорил семейството си, сега изпепелява и тях с неговото безразсъдство; всичко, което умее Сеит е да разрушава и да прави хората около себе си нещастни. По-късно пред Джелил Шура ще каже, че Сеит живее само за своите принципи и вече и е омръзнало да не бъде на първо място в живота му. Съвсем очевидно е, че това отношение влиза в противоречие, пречи и не може да бъде съчетано с възгледите на Сеит.
Съвсем различна е картината, която виждаме в дома на Лютфи при връщането от операцията по намирането на оръжието. След двумесечно отсъствие Сеит отива първо там. Двамата с Джелил са посрещнати като герои, цари оживление и радост. Мъжете говорят, жените шетат и слушат. Чуваме разказа за изпълнена успешно задача от общата борба на всички присъстващи, тук Сеит е оценен и получава подкрепа и одобрителните погледи на всички, усмивка от Мюрвет. Разменените погледи между двамата не убягват на Джелил. След дългата приятна вечер двамата остават тук и да нощуват. Да припомня, че от разговора край дървото беше ясно, че намирането на оръжието е свързано с красива девойка. И ето, две сцени, които насочват към такъв финал: Мюрвет и Сеит лежат замислени в една и съща поза, сякаш обърнати един към друг, дели ги само разстоянието помежду им. Тя си спомня момента на завръщането на двамата и случилото се със Сеит на водата, Сеит е замислен, но не е трудно да разберем къде го отвеждат неговите мисли: тук се чувства добре, но предстои среща с Шура.
Събирането на Сеит и Шура след затвора беше ясно, че е обречено; един последен акорд на любовта им, която ги кара да искат да са заедно, да копнеят един за друг след дългата раздяла. Същото може да се каже и за подготвяния без знанието и участието на Шура брак. Но това е събиране след вече обявена раздяла в края на първи сезон, за която причините не само не са премахнати, но са задълбочени. Шура е все повече принадлежаща на своето руско обкръжение, сега Петро е настъпателен и в желанието си да бъде близък с нея. Сеит се дразни от Тина и Петро, но той я оставя при тях; с нищо не скъсява дистанцията между себе си и Шура, а тя няма къде другаде да отиде.
Всичко, което Шура прави, аз си обяснявам с болката, която изпитва. Много малка надежда (още не смее да скъса снимката), но загуба на контрол над чувствата и поведението. Танците, смехът, чупенето на чаши са гротеска на вътрешното и състояние на опустошение и дълбока тъга – тя в началото дори не искаше да отиде на тази вечер.
Сеит дойде на вечерта на белогвардейците с готово решение: след като ние като зрители ги виждаме, вижда разликите между Шура и Мюрвет и той. Той беше взел своето решение и каквото и да се случеше тази вечер, то щеше да има същия край. Сънят също го беше подготвил какво да очаква и как да действа. След нощта на турското и приятно споделено „свое“ дори Сеит беше шокиран от гротесковото крещящо руско, крещящо безхаберно и безполезно към събитията в страната и към самия Сеит, към което принадлежи неговата Шура. Два свята на огромно разстояние един от друг. Сеит дори нямаше нужда да казва каквото и да е. Мръсен поглед към Шура, обидни думи към нейната опора Петро и групата и си тръгна; Шура само увеличи звука и темпото на фалшивото изпълнение. Оттук до вратата на Мюрвет пътят е толкова кратък, колкото беше от видяното пред аптеката до леглото на Вера. Натрупаното винаги се нуждае само от един малък повод, за да поеме действието в друга посока.
Раздялата между Сеит и Шура е заложена още с идването им на турския бряг. Отсам Черно море за Шура няма полезно поведение, за да остане със Сеит такъв, какъвто е.
Според мен малко са прекалили с фолклоризирането на Мюрвет. Последната приказка сигурно присъства, за да може публиката по-добре да разбере вълка в Сеит. От тази приказка сега става ясно, че в ролята на жертвалия се непознат трябва да видим Шура, която (нейната снимка) беше простреляна и така (за пореден път) спаси живота на Сеит. Тя и реагира в момента на прострелването на фона на сърдечен пулс, знак за сърдечната връзка между тях.
Досега не съм гледала турски сериал, в който на главния герой да не му е премерена температурата и това да не е било вълнуващо преживяване.   Grinning
Светле, тази вечер имаше една много хубаво режисирана сцена с оръжие – пред затвора. Няма ли да има помилване за Хилял Сарал?
     
                     

# 389
  • Мнения: 18 614
аз сега влизам, че бях заета
Ваня страхотен пост Peace
мен ме мързи да пиша тая вечер Simple Smile





лека Hug
сега в Шоуто на Слави щели да пародират Киво и Али Ръза Laughing

Последна редакция: пн, 29 юни 2015, 23:08 от Airra

Общи условия

Активация на акаунт