Чувствам се дискриминирана.

  • 2 697
  • 19
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • Всички
  • Мнения: 1 363
sorry

Последна редакция: сб, 14 яну 2006, 00:49 от miravmbd

# 1
  • Там,където се събуждам щастлива.
  • Мнения: 8 967
Нищо ново под слънцето....

   Мисли позитивно и си казвай: Всяко зло за добро! Може би нещо по-добро ще излезе скоро.

  И един съвет: не казвай истината на интервю за някои работи. По-добре лъжа /на тях това им трябва/. Та като те питат кой ще се грижи за детето- давай вариант.

  Как мислисш, че тук има хиляди бежанци с разрешение за престой- една прекрасна история, която звучи убедително и истински. Много важно, че не е вярна. За съжаление, така стоят нещата в днешното общество.

# 2
  • Мнения: 3 562
spoko  spoko  spoko
Не се ядосвай миличка. ВСЯКО ЗЛО - ЗА ДОБРО.
П.П. Знам как се чустваш - аз загубих работата си (където се бях доказала) само защото реших да стана майка.

# 3
  • Мнения: 1 072
Мира, Мира, даи си воля на 4ерните помисли за мьст и кво друго ти доиде, така Ще ти мине по_бьрзо. Не се от4аиваи, дискриминация има навсякьде Close Сигурно и там както в БГ., мястото сигурно е било потенциално  заето, а са обявили конкурса и интервЮто еи, така , за прах в о4ите на хората .
Кураж и успех за другият пьт.

# 4
  • в Tara
  • Мнения: 3 287
Цитат на: miravmbd
Даа,но то лъжата идва с практика.АЗ не съм от най-изпраксаните.Виж,някоя друга невинна лъжа може да мине през устата ми,но не съм убедителна.Все си мисля,че ако ще ме харесат искам да е заради самата мен.ДА видят потенцияла ми,
И както казва една моя приятелка,след като те не са те харесали и не смятат,че ти ще паснеш в гледката,значи не ти е там мястото и е за твое добро,защото неби  искала да работиш с хора,които не харесваш и имаш несъвместимост на характер и пр.И е права.Знам че е за добро и мъжо ми го повтаряше,че не ми трябва да работя за тях и беше малко притеснен ако ми дадат мястото колко ще съм била нещастна там,ама аз упорито магаре.Знам ги всички неща на теория,но ми е гадно и обидно,че могат да ме сравняват с тази рускиня. ЕГОТО ми е засегнато Grinning   Grinning

да,понякога една лъжа върши работа.а как ще те оценят като не ти знаят възможностите? Confused като мине време ,ще те поопознаят и така няма да искат да се лишат от теб.а дискриминацията все я има,много лошо когато причината е дете .аз така не получих една работа,поради същата причина Cry .горе главата,хич да не ти дреме Laughing  Laughing

ех,тия рускини Wink

# 5
  • Мнения: 3 394
Мира, сестрице, какво ли очакваме ние тук-като дойдох тук един месец не можех да си намеря работа /дори да подреждам рафтовете в магазин/ и то защото в паспорта ми пише че съм българка , А ИМАМ ПРАВО НА РАБОТА. Тука по-скоро индуса ще седне на баровския стол, отколкото бял,млад и кадърен източноевропеец. Не искам никого да засягам има и свестни хора,но аз бях почнала да мисля че нещо не съм у ред,докато не попаднах на свестен интервюиращ

# 6
  • Мнения: 4 358
А представяш ли си тази жена да ти е шеф, да те юрка по цял ден, а ти да знаеш, че си няколко пъти по-добра от нея...
От все сърце ти желая да си намериш хубава работа и да попаднеш на чудесен шеф! Grinning

# 7
  • Мнения: 530
Горе главата Мира, хич да не ти пука. Права е наистина твойта приятелка, сигурно щеше да ти е много по-зле да работиш за някой който гледа на това, че си майка с дете, като на някакъв недъг! Кретени!! Лошото е че има много такива.

Не знам за каква компания става въпрос, но нещата свързани с майчинството и болнични за гледане на дете в тази държава са повече от неуредени. И това им оставя вратички на работодателите. Лошото е че и за много от тях, особено за по-малките компании наистина е трудно да наемат майки, просто защото държавата не ги компенсира достатъчно за разходите свързани с майчинство, нужда от наемане на временен персонал и т.н..

Една приятелка в неделя ми казваше че е чела някакво проучване направено на хора работещи в областта на персонала (чов. ресурси) и съвсем открито в това проучване са си признали че ако имат избор биха наели мъж, а не жена във възраст между 25 и 40 години, защото е по-вероятно жената или да има малки деца, или да планува да има деца!!!! То неофициално всеки го знае този факт, но е гадно като ти се случи на теб. Аз например се считам за късметлийка донякъде защото компанията ми разрешава да работя на гъвкаво време, но например с въпроса за болничните е доста мътно. Неясно е колко можеш да вземеш за детето си и т.н. По принцип шефката ми си затваря очите, защото и тя има малки деца, и общо взето дори и официално не декларирам болнични понякога. Слава богу Анна не се е разболявала от доста време да чукам на дърво. Но миналата година имаше един момент в който за цели 5 дни излъгах, че аз съм болна, а не Анна. Иначе просто не знам какво щеше да стане. Добре че тогава наистина имаше грипна епидемия в офиса и прозвуча правдоподобно....

Но наистина, не я мисли повече тази работа, зареди се с положителна енергия и знай, че тази която ще намериш в крайна сметка ще е много по-добра.

# 8
  • Мнения: 768
Здравей Мира.
Честно казано никой не обича особено в собтвената си дьржава да наема чужденци и е много взискателен. Но честно казано в Бьлгария са много по-гадни сьбеседванията за работа и и се почва даже -"ами ти си жена ще родиш едно дете и после".
А ако имаш дете да не говорим.
А рускинята са я взели защото по принцип и да има деца сигурно са вече много големи. Те рускините адски рано се женят и не е вьпрос кой от вас двете е по-умен, а кой им е по-изгоден на собствениците. Никьде никой (дори да не ти го казва) не е особено щастлив като наема жена с малко дете. Това автоматично означава че тя често ще отсьства от работа.
А и по-добре да не работиш на едно място заедно с мьжа ти все пак. Някак не е добре и за него. Ама това си е мое мнение.
Ще намериш 100% по добро място за работа, така че действай
Ако някьде не ти допада нещо шеф-а или особено ако ще имаш шефка не се хващай.  
По-скоро се дрьж като че ти избираш кьде да работиш, а не че много искаш на всяка цена работата за която кандидатстваш.
Давай го малко по високомерно и сьс самочувствие.
Ние бьлгарите сме много добре образовани и  умни, ама понякога май ни липсва самочувствие в нужния момент -типично за хората от малки и бедни дьржави.

# 9
  • Мнения: 177
Мира,защо не поискаш фиидбек от интервюто и там би трябвало да ти дадат причина за отказа.има доста интернет саитове с правата ти като работеща жена-маика,кое е и кое не е сексизам и дискриминация.това естествено ако искаш да се оплачеш офицялно.иначе другото е късане на нерви от което само ти страдаш.все пак ти пожелавам късмет при следващи интервюта

# 10
  • Мнения: 4 390
О, я спокойно, Мира!
Като не е тази, ще е друга работа!
И не забравяй, когато Господ затваря врати - отваря порти!
Не съжалявай и не страдай.

# 11
Цитат на: miravmbd
....Хонда ми послуша тази сутрин глупостите,за което сум и много благодарна-целувки.
Та така,Вече се чувствам по -добре.МЕрси момичета

Я стига - глупости били. Нали за това са приятелите spoko
Ти да не би да не слушаш моите "глупости" Wink
Радвам се, че настроението ти се е поповдигнало

# 12
  • Мнения: 2 452
Diviana много точно ти го е казала: Господ като затваря врати отваря порти.
Лаура  Hands Thumbsup

# 13
  • сред цветята
  • Мнения: 3 032
Радвам се, че вече ти се е пооправило настроението. Няма zащо да съжаляваш, че не са те вzели, при това положение това явно е бил по-добрия вариант zа теб. Пожелавам ти да си намериш хубава работа в скоро време. Simple Smile

# 14
  • Мнения: 1 975
Да ти кажа и тука е така / по-лесно ще си намериш работа ако имаш две деца , отколкото да имаш само едно на няколко годинки ......... Защото тогава работодателя очаква че може би ти ще си имаш още едно дете в скорото бъдеще ... и те нали тогава майчинство трябва да ти плащат около година........ Абе ... какво да ти разправям..... Не си само ти ! Чувала съм мноооооого такива историй.... Те като са си сметнали че няма да те назначът - и на 10 интервюта да отидеш - пак тая..........
Ама не се притеснявай! РАно или късно всичко ще се оправи. И работа ще си намериш и всичко.........

А това дето са те питали какво ще правиш ако детето се разбоелее - е защото те ТРЯБВА да ти плащат заплата даже и когато детето ти е болничко.........

# 15
  • Мнения: 3 394
Цитат на: MM
По принцип шефката ми си затваря очите, защото и тя има малки деца, и общо взето дори и официално не декларирам болнични понякога. Слава богу Анна не се е разболявала от доста време да чукам на дърво. Но миналата година имаше един момент в който за цели 5 дни излъгах, че аз съм болна, а не Анна. Иначе просто не знам какво щеше да стане. Добре че тогава наистина имаше грипна епидемия в офиса и прозвуча правдоподобно....

Това и една моя колежка-англичанка ме посъветва да правя в случай че детето ти е болно-казваш че ти си болния

# 16
  • Мнения: 1 909
Мога ли да ти дам един съвет? Понеже аз самата съм в кадрите на нашата фирма, знам накъде бият  с такива въпроси. И не само в тази фирма ще имаш проблем, а с всяка друга, ако не измислиш алтернатива, в случай че Алекс наистина се разболее. Никой работодател не иска заради деца служителите му да отсъстват от работа и заради децата да страда работата. 3атова измисли, че имаш някого, който в случай на болест, би поел детето. И моят съвет е наистина да потърсиш някого. Било то гледачка, au pair, жена на почасово пла6тане.
Този проблем го нямаш само ти, всички майки го имат. В България се гледа по-толерантно на такива проблеми, но в чужбина не е така. А един ден, като си намериш работа, бих те посъветвала да не казваш, че детенцето е болно (да не дава Господ, де), а кажи, че ти си болна.

# 17
  • Мнения: 1 909
Цитат на: Roshalche
spoko  spoko  spoko
Не се ядосвай миличка. ВСЯКО ЗЛО - ЗА ДОБРО.
П.П. Знам как се чустваш - аз загубих работата си (където се бях доказала) само защото реших да стана майка.

В чужбина ли си? В много държави нямат право да прекратяват договора, докато си бременна.  Shocked

# 18
  • Мнения: 1 975
Абе и по-хубава работа ще си намериш!! Всяко зло за добро!
Късмет  Wink  Grinning

# 19
  • Мнения: 1 909
Цитат на: miravmbd
Geminarius,привет.
Аз поразгледах каква инфо има из нета относно интервютата и непозволените въпроси.Също така говорих с мои приятел.Извън закона е да те питат за дете,семеиното положение и всякаква лична инфо,която не е свързана директно с възможностите ти за изпълване на изискваните от работата задачи.
Вече съм подготвена и знам как да реагирам в подобен случаи в бъдещето. Човек се учи от грешките си.Но определено е факти неизбежно да се отрече,че ако детето ако е болно то иска мами да е с него.Не говорим за малка настинка.Говорим за нещо по сериозно.Според мен не виждам проблем ако говирм за настинка детегледачката да му даде необхоимите сиропи в дадения час.Определено си взех поука,пък се надявам и другите мами да са намерили моето преживяване за полезна инфо за четене.


Всичко зависи от държавата.  По принцип няма забранени въпроси, има такива, на които не си длъжна да даваш отговор.  Wink  Т.е. няма такова животно "извън закона" да те питат напр. дали си болен от СПИН. Пак казвам, че зависи от държавата.  Че нямат право да те питат за сем. положение... много ми е странно. Тук то се пише в СиВито, както и религията, наред с адрес, телефон, име... В края на краи6тата човек и да не е женен, може да има малки деца.  Wink
Но не си го слагай на сърце, досега останах с впечатлението, че наистина не си е струвало при теб и е може би добре, че не е станала работата.  Simple Smile
И мъжът ми имаше трудности в началото, отказваха му дори в скапания МакДоналдс заради разрешителното, дипломите, езиците, които говори... бил преквалифициран. А той искаше просто работа, каквато и да е.
 И сега си работи по професията, за която има и висше образование.  Sunglasses
Успех ти желая и не им се връзвай. Не знам откога сте в чужбина, но с моя опит (вече повече от 1/2 живот зад граница) смея да ти кажа, че човек никога не може да е сигурен в причината, да не те вземат на работа. Така че не си троши хубавата главица, а гледай напред и знай, че те очаква по-добра работа.  Wink

Общи условия

Активация на акаунт