?Въпроси всякакви за СО?

  • 1 820 780
  • 20 915
  •   1
Отговори
# 2 520
  • Мнения: 4 292
Е, как не си прекъсвала, спомням си, писа, че я беше отрязала, защото не спазила някакви разпореждания твои за детето или нещо такова.
 Имала съм властна, доминираща, не търпяща опозиция майка, цял живот сме били на контра, но от години не позволявам това да ми влияе. Подреждам си приоритетите. Майка ми обожава Мм, но не мога да си представя, ако откровено беше против него, с какъв акъл ще ги събера под един покрив и то в такъв деликатен момент. За мен свърши тая с празници, деца и какво трябвало. Много настоявах да присъстват на 1-ят РД на детето и те пътуваха цял ден, за да дойдат. В резултат баща ми се беше спукал да повръща по пътя, тя вдигнала кръвно, изобщо не стана както си мислих мила фамилна снимка с наследника Simple Smile Сега вече само ние ходим.

# 2 521
  • София
  • Мнения: 24 839
Ти си тази, която вижда майка си във всеки родител. Неведнъж си казвала, че е била много властна и ти не си можела да направиш нищо. Напротив, можела си, но не си го направила. И ти си тази, която сравнява всички самотни родители с нея, виж си предишния пост.   При това я оправдаваш и ти било ясно защо направила това и онова и защо била еди каква си.
Оправдаването и разбирането на тормозителя, не го прави по-добър и действията му правилни. Прави само тормозения още по-зависим.
И ако ти само твърдиш, че си се справила, аз съм го направила реално още като дете. Айде, тинейджър. С майка ми контакт не съм прекъснала, с изключение на двата месеца покрай детето, за което се заяде в друга тема, и до ден днешен. не давам всекидневен отчет, не се съобразявам с нея за нито едно решение, дори не ми хрумва нея да питам за съвет, но отношения не съм прекъсвала.
Много отдавна тя е много по-зависима от мен, отколкото аз от нея.
Спри да се излагаш, бе жено, че почвам да те съжалявам!

# 2 522
  • Мнения: 4 292
Как ви оставих, как ви намирам отново двечките Simple Smile Ааа, Ма Ко, това с двата месеца май сега го дописа Simple Smile

# 2 523
  • при късмета
  • Мнения: 24 122
Zoι, пак не четеш. Казах, че не съм прекъсвала отношения, с изключения на два месеца, именно покрай това, че не можа да ми се наложи с някакви глупости за детето. Отрязах я без никакво колебание и тя беше тази, която поднови контакта и при моите условия. Още тогава ѝ казах, че ако иска наистина да вижда детето, ще се съобразява. Изобщо не съм ѝ оставяла избор. Съобрази се, което мен ме води на мисълта, че наистина иска да го вижда, а не само да се хвали пред приятелки и колежки. Детето стои много при баба си към момента по желание и на двамата, не ги спирам. Но нямаше изобщо да се случи, ако ми се беше запънала да е на нейното. Това е положението, ако ѝ харесва. И конкретно в това отношение, за детето, правилата определям аз, абсолютно еднолично. Спрямо майка ми имам предвид. За друго, много отдавна не може да ядоса. Тя си говори, а аз дори да ѝ отговарям не си правя труда понякога.
А пък дами наложи неин възглед, различен от моя никога не се получавало. Като дете е можело да ми се налага да не споря с нея, но това не значи, че съм ги приела тези възгледи. Те не са се променили, просто съм ги наложила по-късно.

П.П. докато публикувам и веднага - дописала съм го.  ooooh! До виждаш редакция в поста?

# 2 524
  • Мнения: 4 292
Хубаво, добре, сигурно аз не съм го прочела, но все ми се струва, че тая борба за доказване на твоето аз спрямо майка ти, повече от година те чета тук, има някакъв резон, колкото и да го отричаш и да парадираш независимост.
Както и да е темата не е за твоята майка, а тази на любимата ми Мушмулка Simple Smile Сигурно са интересен сериал две чепати баби, гръцко-български Laughing

# 2 525
  • Мнения: 2 309
Добре де,
Скрит текст:
от момента, в който съм казвала, че вече не съм дете (грижех се сама за себе си от 13-годишна възраст, плащах сметки, грижех се за къщата, докато майка ми я нямаше, което беше почти през целия месец, всеки месец, ходех на училище и всичко останало) и съм доказвала не един път, че сама си се грижа за себе си, какво да направя така, че да не излиза в очите й че съм дете! Не един път съм се грижила за нея дори финансово! От както съм с мъжа ми помощ не съм й искала, но съм приемала когато е давала нещо , не й споделям проблемите си, нито й рева когато нещата не са наред, а дори спестявам подробности и казвам винаги, че всичко е наред и така! Просто имам чувството, че от както се обвързах с този човек тя сякаш видя, че няма нужда от нея и факта, че взех решение на 21 години с кого да бъда и то първа сериозна връзка и то с чужденец от нация, която тя не понася, сякаш й бръкнаха в гърлото и не може да го преглътне! HighSpeed е права, че дори по този начин наказвам мъжът ми и някак си я награждавам. Но и двамата с мъжа ми сме на мнение, че не искаме да изолираме родителите си от такива моменти, въпреки че и неговата майка не е цвете за мирисане и не малко проблеми ни е създала както по време на първата бременност и раждане, така и след това, с тази разлика, че тя поне затихна и сега единствено се опитва да покаже колко лоша домакиня съм, но никога пред него (отделен е въпроса, че той знае за това й държание, но не й обръща внимание вече поради простата причина, че знае що за човек съм и мнението й не го интересува)! Просто майка му поне се е примирила до някъде, че независимо какво на нея й харесва, той ще си живее така както иска, докато моята не се дава независимо от това какво й казвам! Отдръпнали сме се една от друга много... или по-скоро аз от нея (още една причина поради която тя не го харесва и се оплаква, че вече не сме толкова близки)! Та въпроса ми е трябва да спра всякакви контакти с нея ли? Тя дори с баба ми и дядо ми (родителите й) също се държи сякаш само нейното е правилно и те много добре знаят какво съм изживяла с не, но както и вие казвате тя не може да се промени особено на тези години! Мъжът й не един път й е казвал, че държанието й е неправилно и тя сама си е виновна, но в очите й няма такова нещо! Живеем повече от 2500 км разстояние, чуваме се един път седмично и то не винаги  (както казах и преди минавали са и месеци, без да говорим)! Единственото, което постигам е да си намира нови теми свързани с живота ми и семейството ми, за които да се оплаква и да казва колко са неправилни без да знае дори подробности! Не един път сме се карали за държанието й, всеки път когато съм й казвала колко е некоректна и незряла е наставала такава драма (стигало се е дори до заплахи за самоубийство от нейна страна), че по някое време просто спрях да обръщам внимание на настроенията й и често когато говори от едното ухо влиза и от другото излиза! Не е лесно да се опитвам да не обръщам внимание на острите й думи и не винаги се получава както се вижда, но пък не мисля че ще има и резултат ако я изолирам изцяло!

П.С. само да вметна, че възгледите й рядко съм ги приемала и то единствено ако са съвпадали с моите! Има много неща, които са коренно различни от нейните и до ден днешен не може да ги приеме (не само мъжът ми, но и че съм съм веган, активист и всякакви други)! Мисля, че е грешно да се смята, че ако майката си изказва мнението и няма отговор да кажем това означава приемане на мнението!
Зои, хахаха сериала свърши доста бързо и то доста безвъзмездно! Незнам какво я накара да си промени виждането за свекърва ми, но и дума не обелва за нея, а не е от типа хора, които харесва!

# 2 526
  • Мнения: 1 972
От кога се мъча да накарам свеки да се изкаже, че съм лоша домакиня и с кеф да я поканя да домакинства из къщи ама.... не би Crazy Всичко съм, само не и лоша домакиня Joy Знае си гадината какво ще я споходи и си трае Crazy Последна грижа ми е какво ще мрънкат и майка ми (тя вече не може де....) и свекървата! Такива семейства, зависими от мнението на старите, трябва да емигрират в чужбина и да оценят свободата. Аз като не им обръщам внимание какво да оценя? Joy

# 2 527
  • при късмета
  • Мнения: 24 122
Хубаво, добре, сигурно аз не съм го прочела, но все ми се струва, че тая борба за доказване на твоето аз спрямо майка ти, повече от година те чета тук, има някакъв резон, колкото и да го отричаш и да парадираш независимост.
Както и да е темата не е за твоята майка, а тази на любимата ми Мушмулка Simple Smile Сигурно са интересен сериал две чепати баби, гръцко-български Laughing
То и повече от година не е ставало дума за майка ми. При това не е тази тема.
Не се опитвам да се доказвам на майка ми по никакъв начин. Давам пример от опит, как да се промени такова положение и отношения. Не е едно и също, нали? Понеже Абсурд тръгна с репликата, че говори от опит и изкара всички родители, който са били баща и майка налагащи се тирани. За това пак казах моя опит.

Mushmoranka,  да питаш нас какво да направиш няма да е меродавно. Ти трябва сама да го разбереш. Заплахите за самоубийство още повече ме карат да мисля, че тя е целяла да те направи зависима цял живот. Според мен, подчертавам дебело, според мен, трябва да я стреснеш здраво. Тя знае, че ще клекнеш при нейна сцена, изненадай я. Като те заплаши, че ще самоубие ако още се отдалечите, я стресни с безразличие или направо ѝ кажи да го направи. Няма да се случи.
Следващия път като тя определи кога да идва и къде да се настанява ѝ кажи, че няма начин да стане, не е удобно, може да го направи еди кога си.
Като започне да критикува мъжа ти и напомни, че ще пребивава в майна му като на хотел. А като тръгне към вас да не забравя, че обижда домакина и той в този дом е равен на теб, а майка ти е тази, която трябва да се съобразява.
Изобщо прави наобратно всичко, което си правила до сега. Майка ти е напълно наясно, че те манипулира и го прави съвсем съзнателно според мен.
Освен да ѝ покажеш, че напълно няма значение за теб мнението и поведението ѝ нямаш друг избор. Тя сама ще смекчи тона и държанието си. Ако не го направи, колкото и да ти е тегаво в началото в един момент ще осъзнаеш, че си се отървала от нещо, което ще те тормози винаги. Но това е краен вариант, до който надали ще се стигне.

# 2 528
  • Бургас
  • Мнения: 10 827
Четейки ма ко си мисля, че просто не е успяла да изпита уважение към майка си като личност и родител. До голяма степен я разбирам и това й отношение и чувства според мен няма общо с демонстрацията на независимост. Предполагам, че обстоятелствата в живота й сами са я принудили да бъде независима. Това понякога се случва, когато децата растат без да е налице авторитет към родителите. Не казвам, че съм права. Да не се обидиш, ма ко  Peace

# 2 529
  • Мнения: 4 292
Не изолираш, разбира се, много съм против такива действия, просто провеждаш един монолог сама със себе си, за всичко написано и не допускаш вмешателството да те изнерви, натъжи, разстрои или влияе на семейните отношения. Щом, обаче отношенията са толкова комплицирани, трябва да има физическа дистанция. За мен знам, че ако живеехме наблизо, можеше и до развод да съм стигнала. Гостувания с негативизъм, не са добре дошли за никого!

# 2 530
  • при късмета
  • Мнения: 24 122
Джули, почти права си, но причината не е това, че съм расла с един родител. Независимостта ми е вродена. не съм я давала никога, дори като много малка. Така съм по рождение така де се каже. И имам инат да го отстоявам откак се помня. Просто характер.
Уважение към майка ми имам. Няма я силната връзка, като при други, заради опитите ѝ да ми втълпи нейните възгледи и възпитание. Като всички нейни набори, като бяхме деца си мислеше, че е абсолютно задължително децата да са възпитани в ценностите и начина на мислене на всички преди тях. тогава всички бяха по калъп, знаеш, и ней Боже някой да не е в калъпа. Не съм обидена в никакъв случай

# 2 531
  • Бургас
  • Мнения: 10 827
Джули, почти права си, но причината не е това, че съм расла с един родител. Независимостта ми е вродена. не съм я давала никога, дори като много малка. Така съм по рождение така де се каже. И имам инат да го отстоявам откак се помня. Просто характер.
Уважение към майка ми имам. Няма я силната връзка, като при други, заради опитите ѝ да ми втълпи нейните възгледи и възпитание. Като всички нейни набори, като бяхме деца си мислеше, че е абсолютно задължително децата да са възпитани в ценностите и начина на мислене на всички преди тях. тогава всички бяха по калъп, знаеш, и ней Боже някой да не е в калъпа. Не съм обидена в никакъв случай
Разбирам те!

# 2 532
  • София
  • Мнения: 24 839
Четейки ма ко си мисля, че просто не е успяла да изпита уважение към майка си като личност и родител. До голяма степен я разбирам и това й отношение и чувства според мен няма общо с демонстрацията на независимост. Предполагам, че обстоятелствата в живота й сами са я принудили да бъде независима. Това понякога се случва, когато децата растат без да е налице авторитет към родителите. Не казвам, че съм права. Да не се обидиш, ма ко  Peace
Добре го каза: " Демонстрация на независимост".
Всеки човек е нормално да става все по- независим с порастването и без да има насреща си деспотичен родител.
Но, истински независимият, не чете лекции от вида " копи- пейст" по темата под път и над път и не подскача като ужилен във всеки момент, в който се заговори за авторитети и чужди мнения.
Той просто знае, че тежи на мястото си и не му е нужно да афишира независимостта си, за разлика от другия,който не се е справил и избива комплексите вербално и във виртуала.

# 2 533
  • при късмета
  • Мнения: 24 122
absurt, ти първа афишира твоя опит, нали помниш? Мнението и опита ти както винаги бяха поднесени, като абсолютната истина и не може да има никакъв друг вариант. Вижда се, чии са демонстрациите. Съдейки по възрастта ти, е голяма вероятността мака ти вече да не е на този свят. Сигурно за това си толкова смела в изказванията си, че си се справила. Забележи, че казвам, че е вероятно, а не като теб да твърдя нещо със сигурност за друг и напълно допускам възможността да не съм права

# 2 534
  • София
  • Мнения: 24 839
absurt, ти първа афишира твоя опит, нали помниш? Мнението и опита ти както винаги бяха поднесени, като абсолютната истина и не може да има никакъв друг вариант. Вижда се, чии са демонстрациите. Съдейки по възрастта ти, е голяма вероятността мака ти вече да не е на този свят. Сигурно за това си толкова смела в изказванията си, че си се справила. Забележи, че казвам, че е вероятно, а не като теб да твърдя нещо със сигурност за друг и напълно допускам възможността да не съм права
Да, наистина проблема с майка ти продължава да те мъчи.
Щом може да ти мине през ума, че е въпрос на смелост да обявиш че си се справила, едва когато майка ти е починала.
Забелязвам, разбира се, че поомекваш, което е добре- за теб.
Но, още много път имаш да извървиш.

Общи условия

Активация на акаунт