Великден в чужбина

  • 7 049
  • 90
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 2 032
Ами в Англия много традиции за Великден, на пръв поглед, няма, освен тъпкане с шоколадови яйца.

Аз боядисвам по някое яйце-взимам бои от гръцките магазини, оттам и купувам по някой козунак. Печа парче агне (любимият много го кльопа, аз месо не ям). Преди ходихме на черква, ама сега не можеш да припариш: тя- малка, а народът-много. Тази година ще си поиграя повече с украсата на яйцата, че Калина вече разбира и ще й е интересно. Също така смятам да отидем до някое друго имение от National Trust заради egg-hunt, които организират- пак за Калина.

# 31
  • Мнения: 2 257
    - някакви такива яйца боядисвам обикновено, празнуваме тукашния Великден, не българския, просто празника е тук и сега, а не по БГ календар; аз поне така процедирам дълго време...Козунаци не меся, не правя големи софри, само яйцата са ми тръпка. На БГ Великден разбира се, паля свещичка и тук....Като си женена за чужденец се губи българското в празника, защото е малко по-различен от Коледата, но на мен ми е добре всякак...

# 32
  • Мнения: 636
Ние празнуваме и двата. Де що има празник - важното е да се празнува  Crazy
Даже преди 1-2 години двата Великдена съвпадаха по дати. Няма да забравя разо4арованието си - ама как така само веднъж ще празнуваме.  #Cussing out 4увствах се като дете, на което са казали, 4е дядо Коледа няма да дойде тази година.  Cry  hahaha  Cry  hahaha

Нашият Великден се празнува тържествено - от дете оби4ам да боядисвам яйца. Козунак още не съм се пробвала да меся, но някой ден и това може да стане  Flutter Ходим на църква задължително. Това е единственото време, когато отиваме на църква, остава и да пропуснем  ooooh!

"4уждият" Великден отбелязваме с екскурзийка или нещо друго за душата  Hug Предполагам, 4е като имаме де4ица ще празуваме заради тях 4уждия Великден по местните оби4аи. Макар и българ4ета, не бива да ги разграни4аваме от средата, в която растат. На мнение съм, 4е децата трябва да се възпитават и в двете култури.

# 33
  • Мнения: 7 430
Празнуваме само нашия, православен Великден Wink
Меся си козунаците, правя си кифлички и си боядисвам яйца Mr. Green много ми харесва  Wink сама да си правя всичко това Peace ходим и разбира се на църква Laughing



Билянка, веднага ти давам рецептичката да пробваш - ама ти си масТър за това - спокО Wink

# 34
  • UK/София
  • Мнения: 7 681

Билянка, веднага ти давам рецептичката да пробваш - ама ти си масТър за това - спокО Wink[/tt][/size]
Тъкмо примигвах на снимката ти преди да видя този текст LaughingКозунак никога не съм правила Confused, тъй че приемам рецепти LaughingСтига да не се за машина за хляб, защото аз изпълнявам ролята на машина, а помня че ти май ползваше такава Wink

# 35
  • Мнения: 1 363
ТАзи година за първи път ще се опитам да боядисам малко яица- на Алекс може да му стане интересно, но на тукашната дата. Купих от боята за сладкиши (течната)белким стане нещо.
 В нашето семейство не сме традиционалисти.  Flutter

# 36
  • Мнения: 1 072
Празнуваме по_скоро православния празник. Не сьм месила никога козунак, ако имам кьсмет от Бг като ми пратят боята да муШнат и някой козунак... Mr. GreenЗа мьж ми Ще е добре доШла и някоя агнеШка софра... аз не ям агнеШко...
 Католи4еският с някое Шоколадово яйце и разходка из гората, ако времето позволи.

# 37
  • в Tara
  • Мнения: 3 287
празнуваме нашия както си му е реда. правя козунак, боядисваме яйца....
козунак правя в машината за хляб вече и  става
божествен и на вкус и на вид...тук малко го поизгорих обаче Blush
агнешко задължително приготвям.

на католическия използваме почивните дни, та пак празнуваме-ходим няkъде на екскурзийка, разходчица, ресторант  chef повод да има.

# 38
  • Canada
  • Мнения: 1 773
Празнуваме и двата - боядисвам яйца и правя козунаци. Само миналата година за нашия Великден не стигнах до козунака (яйцата обаче успях да боядисам), защото точно тогава родих Grinning

# 39
  • Мнения: 3 880
....божествен и на вкус и на вид...
Давай сега и рецептата, не е честно да ни дразниш само със снимка Wink Аз както нямаше да правя може и да размисля, (щом машината за хляба ще ги меси Mr. Green)

# 40
  • Мнения: 7 091
празнуваме нашия както си му е реда. правя козунак, боядисваме яйца....
козунак правя в машината за хляб вече и  става
божествен и на вкус и на вид...тук малко го поизгорих обаче Blush
агнешко задължително приготвям.

на католическия използваме почивните дни, та пак празнуваме-ходим няkъде на екскурзийка, разходчица, ресторант  chef повод да има.


 Давайте рецепти за козунак за машина за хлаб плс!  Praynig Heart Eyes Аз днеска бях на лекар, имам много контракции, доктора каза да не ставам въобще Rolling Eyes и май месенето на ръка ще ми се размине Sad Ама важно е бебчето да е добре, че доста се поизплашихме снощи.  newsm78

# 41
  • в Tara
  • Мнения: 3 287
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=82556.0 eй тук я бях писала рецептата Simple Smile

# 42
# 43
  • Там,където се събуждам щастлива.
  • Мнения: 8 967
Празнувам само по православна традиция. Дори съм обучила всички за какво става въпрос и като наближи датата ме чакат да им дам яйца. Вечерта задължително ходя на църква. Българската ми е малко далеч и затова отивам в една руска на 100 км от тук. Холандците нямат традиция за празнуване на Великден . В нашата част са предимно реформирани , което значи, че не признават украси в църквите, както и някакви по-специални празнувания...Така че, пропускам чуждите празнувания / ако има такива/ и съм страшно горда с нашето.

# 44
  • Мнения: 7 091

Скарлет, аз погледнах рецептата, ама пак имам въпрос  Embarassed Simple Smile
Когато извадиш тестото от машината си писала, че тогава слагаш стафидите. Как точно ги слагаш би ли обяснила? В смисъл премесваш отново тестото или? Понеже аз преди да извадя тестото съм слагала, но след това, когато вече и олио трябва да се сложи не съм сигурна, че ми е много ясно как точно го правиш ти.
Освен това след като сложиш козунака в тавичката оставяш ли го да втаса преди да го сложиш да се пече?
Мерси за допълнителното инфо предварително Wink

Общи условия

Активация на акаунт