73-то ОДЗ "Маргарита" в Люлин - актуални мнения и съвети

  • 9 354
  • 24
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • Всички
  • Мнения: 46
Здравейте мили мами!

Синът ми скоро ще навърши две годинки и подадохме молба в 73-то ОДЗ в Люлин, което ни е териториално най-близо. Засега не сме се записали още, ще ходим най-вероятно от есента и то в яслите до навършване на тригодишна възраст. Първоначалните ни впечатления са добри, но все пак ще ви бъда благодарна, ако споделите лични мнения относно тази детска ясла и градина - кое е добре, кое не чак толкова, препоръки и съвети.

Благодаря от сърце!

# 1
  • Мнения: 5 468
А къде по-точно се намира тази градина?

# 2
  • София
  • Мнения: 2 530
Тази градина се намира зад "БИЛА". Моето дете също ще ходи там при положение, че живея в първи микрорайон. Работила съм там и мисля, че това е най- чистата и подредена детска градина. А директорката г-жа Савова е много слънчев и организиран човек. Това е една от двете детски градини в Люлин с басейн.За мен лично това е най- добрата градина в Люлин.

# 3
  • Sofia
  • Мнения: 310
Големият ми син ходи в ня, а живот и здраве и малкия ще е там от Септември. Даже може и да са в една група с твоето детенце Simple Smile
Аз не мога да се оплача. Сина ми ходи с удоволствие и много си обичаше учителките. Сега е предучилищна в градината и госпожите са други, но също нямам оплаквания.
В градината има басейн, но аз не съм се престрашавала да пускам Димитър, най вече заради настинки. Иначе ходи на танци, като учителката им по танци е хореографката на танцово студио "Пумпал", което танцува в "Бонбон". От танците съм много доволна, защото сина ми много се забавлява, а и начина, по който госпожицата ги учи на отделните движения е много интересен.
Предишни години го бях записала и на английски, но не бях доволна и го спрях, а и недоволствто не беше само мое, а и на други родители.
В градината всяка група изучава език. Нашата е с немски. Е, децата не си общуват на немски Wink, но пък учат стихчета и песнички, и също е много приятно да ги слушаш. Това обучение по езика не се заплаща допълнително.
За храната не знам дали да споменавам, но редовно сина ми се сърди, че еди-какво си не е както в градината Simple Smile
До колкото знам, в момента има голям наплив и почти няма места.Аз молба подадох още Януари, но директорката ми каза да потвърдя отново Юни.

И пак си мисля, че всичко зависи от госпожите в групата!

Ню, градината се намира точно зад Била.



# 4
  • Мнения: 46
Големият ми син ходи в ня, а живот и здраве и малкия ще е там от Септември. Даже може и да са в една група с твоето детенце Simple Smile

С удоволствие ще се запознаем! Simple Smile

До колкото знам, в момента има голям наплив и почти няма места.Аз молба подадох още Януари, но директорката ми каза да потвърдя отново Юни.

Ние също подадохме молба. Малко по-късничко, в началото на март, но също ни казаха да потвърдим през юни, когато да ни обяснят и какво трябва да подготвим към септември като документи и изследвания. Много се надявам да ни приемат, защото сме с детегледачка в момента и въпреки редовните разходки в градинки и игри с други деца, смятам, че детето вече има нужда от детски колектив и занимания именно със специалисти-педагози. Засега и той е много ентусиазиран -  всеки път като минаваме покрай градината се радва, че ще ходи там, чак напира през решетките да влезе при децата. Simple Smile Записах го в яслата по съвет на старшата сестра и разбрах, че после си продължава в градината при другите госпожи.

# 5
  • Sofia
  • Мнения: 310
До три години задължително са в ясла. Само, че когато Димитър беше на тази възраст направиха Първа група - вариант (с деца големи за ясла и малки за градина), и по този начин беше 2 години първа група Wink
Аз очаквам Огнян доста да пореве, докато свикне, но най се притеснявам от болестите, защото колкото и да е хубава градината от тях няма спасение.
А щом се разхождате покрай оградата, значи ли, че живеете на близо, да не се окажем съседи? Ако искаш ми отговори на лични.

# 6
  • Мнения: 3 663
ех, много ми е драго да прочета хубави неща за тази градина
таня живот и здраве ще ходи там на ясли
подадох молбата през януари и се целим за месец май
дано да няма проблеми с местата...

# 7
  • Мнения: 5 468
Ню, градината се намира точно зад Била.
Благодаря ти. Сещам се коя е. Ех, толкова ме навива дружката ми да си запишем там децата /тя живееше в блока срещу градината/, ама аз като се запънах, че ми е далече и нямам транспорт до нея... та в Надежда отидохме.
Радвам се, че има добри мнения за там, ще кажа на приятелката ми, защото тя май пак ще се връща в този блок, срещу градината да живее.

# 8
  • Sofia
  • Мнения: 310
Пак казвам, аз съм много доволна, но при тези неща всичко е субективно. Сигурно ще се намери някой да открие някой кусур Wink
Ще видя сега как е втория път!

# 9
  • Мнения: 2 242
виждам темата е стара, но да я побутна - може някой да се включи с нови мнения Praynig.
Аз се колебая между 86 и 73ОДЗ Сега, както изискват да се подава завление само към една градина, голямо чудене ще падне. Моля споделете впечатления Praynig

# 10
  • Мнения: 5 468
Аз мислех, че "Маргарита" се казва тази градина синята на ул. Юмрукчал, която е обаче номер 139. Пада се между Люлин 8 и 9, там спира тролей 6. Сещате ли се? Как се казва тя, тогава? Ето тази
Сега видях, че се казва "Панорама"...

Последна редакция: чт, 11 яну 2007, 17:09 от Ню

# 11
  • Мнения: 912
Аз искам да подам в яслата зад Била, дали още приемат молби за септември?Сигурно ще отида днес да огледам лично...

# 12
  • Мнения: 2 722
От месец януари  Милен - сина ми ходи на ясла в тази детска градина.   Персонала с минимални изключения е много добър и внимателен. Единственият недостатък /за някои може да е предимство/ е че няма портиер и входящ медицински контрол на вратата, така че "ясленските сополи" са гарантирани! Но пък има басейн и разнообразни занимания а големината на двора е подходяща дори за дивачета с неизчерпаема физическа енергия. Друго предимство е че не е на оживена улица, така че при евентуално измъкване през оградата .....

# 13
  • София
  • Мнения: 2 530
Разбира се, че е минус липсата на медицински контрол на вратата. А в двора всяка група си има място и пясъчник, на които седят. Освен това липсва и куклен театър.

# 14
  • Мнения: 2 722
Е, като е изкарана на дневен ред темата да добавя и големия брой деца в една ясленска група, въпреки че май не е редно точно аз да критикувам този показател, при положение че си промъкнах детето по никое време като извънредна бройка Simple Smile

# 15
  • Мнения: 2 242
а малките изкарват ли ги навън? Ние ходим в яслата там от февруари и до сега май нито веднъж не са изкарани.

Mama_Galia_66 за коя яслена група говориш, звучиш сякаш имаш вътрешна информация – би ли споделила – какви са тия занимания в яслата newsm78?
Аз като си взимам щерката имам време да задам 2-3 въпроса – Яла ли е, Спала ли е…. и съответно получавам отговорите ‘Да’ ‘Да’, което естествено почти винаги не е точно така Wink. Един път успях да питам дали контактува с другите деца и има ли проблеми и ми казаха ‘Ами вижте сами’ – погледнах и Зори си играеше с момиченце….  Чудя се с всички ли са толкова пестеливи на информация newsm78

Колкото до задължителните сополи – за мен е много важно да ходя на работа преди да изляза по майчинство - за 2.5м имам общо 3 седмици на работа – другото са отпуски и болнични, при това вече почнахме да викаме бабата (живее на 200км че и работи жената, но какво да направим Sad)

Напоследък хубаво впечатление ми прави менюто - примерно имат всеки ден плод.

# 16
  • София
  • Мнения: 2 530
Всяка градина има всеки ден плод. И НЕ, не изкарват яслените групи на вън.

# 17
  • Мнения: 2 242
Всяка градина има всеки ден плод. И НЕ, не изкарват яслените групи на вън.
newsm78 чак пък всяка  Mr. Green
в тази тема доста мами са снимали седмичните менюта - и статистиката е точно обратната Нездравословната храна в детските ясли, градини

Не изкарват в смисъл - няма да ги изкарват (докато не преминат в градината Mr. Green) или не са ги изкарвали до сега?

# 18
  • Мнения: 2 722
Slavi ние ходим там от януари, та информацията ми е от собствени наблюдения - ние сме в група черешка на долния етаж. По принцип аз знам че децата не се извеждат навън от яслата, но през март два пъти ги бяха разходили на чист въздух през топлите дни, което е похвално.
Плодовете са факт, като цяло почти винаги изнесения списък с храна отговаря на това което се дава, естествено има изключения, но това е нормално. Аз лично не одобрявам разните маргарини и подобни, обаче в крайна сметка никой не ми е вързал детето да стои там - сама съм си го дала.
До преди месец заниманията им - игри на балона се надува и учене на песнички бяха факт, както и някоя и друга рисунка, но като набъбна много групата явно някак не се получава.
Щом и вие сте там може да сме се засичали по входа.

# 19
  • Мнения: 2 242
Щом и вие сте там може да сме се засичали по входа.
Ми то аз рядко се мяркам hahaha – повече се гледаме у дома май  newsm78Но няма как да ме пропуснеш – заемам цялата врата в анфас Mr. Green pregnant. Таткото я оставя сутрин, а аз чат пат я взимам следобед -  ако ме видиш свиркай, ще се радвам да се запознаем  (тъкмо да те доразпитам Whistling)

От моите колежки знам че в техните ясли (държавни) отдавна ги изкарват почти всеки ден навън. А имам и позната в 86 (Люлин 10) и казва че и там са навън според времето – даже предупреждават родителите сутрин дали да оставят децата по чорапогащник или чорапи (т.е. дали ще излизат навън). Мисля че това с извеждането си е доста индивидуално и изцяло зависи от персонала на градината, та се чудех някой дали знае нещо повече за 73 – понеже има ясли в които даже и лятото много рядко малките излизат навън.

Последна редакция: вт, 17 апр 2007, 22:21 от Slavi

# 20
  • Мнения: 416
виждам темата е стара, но да я побутна - може някой да се включи с нови мнения Praynig.
Аз се колебая между 86 и 73ОДЗ Сега, както изискват да се подава завление само към една градина, голямо чудене ще падне. Моля споделете впечатления Praynig

И аз се колебаех между тези две.Записах малкия в 86-то ОДЗ и съм много доволна newsm10 newsm10 newsm10!Там също има басейн.Отношението към детето ми е страхотно - в момента е в яслата и нямам абсолютно никакви връзки!Госпожите ни имат страхотен подход smile3501 и съм очарована от начина по който се справят с всеки проблем(детето ми не е от най-лесните).При хубаво време извеждат групата навън и сутрин и следобяд 1swing.Всяко дете си има комплект за игра.Всеки ден групата се посещава от педагожка,с която рисуват,учат стихчета,песни и т.н. familyПари не са ни искали,освен първоначално събраната сума от по 20лв.Имат плуване,английски,народни танци и спорт(не помня точно какъв),но това от догодина - в градината.И дават плод всеки ден - е,редуват ябълка с морков,но и това е нещо - детето ми не се оплаква,даже и у дома иска да яде суров морков!При рожден ден правят подарък на рожденника baloni - при нас беше книжка и малка играчка,но по важно е вниманието!

# 21
  • Мнения: 5 468
Зори, кажи ми, моля ти се, като има басейн в градината ви, колко часа на месец имат в него и заплаща ли се като допълнително занимание? И колко?

# 22
  • София
  • Мнения: 2 530
Води се допълнително занимание. Плаща се 12лв на месец.

# 23
  • Мнения: 5 468
Че то много тънко излиза плуването, щом е 12 лв. на месец. Мммм... супер!

# 24

Общи условия

Активация на акаунт