Защо всъщност взимате бебетата с вас на море?

  • 3 024
  • 45
  •   1
Отговори
  • Мнения: 27 524
Питам,защото обмислям лятото дали да го вземем или не?Вие защо ги водите - за да са с вас,защото е хубаво за тях,защото няма на кого да ги оставите,не можете да се разделите,да си има снимки като бебе на море?
Не питам вече за пораснали дечица,а за бебоците  Simple Smile
От една страна ми се иска да го вземем,ще е на 10 месеца.От друга  newsm78 ,ако го оставя на бабите,аз ще си почина по-добре,ще си правим каквото си искаме,а с бебо неминуемо ще се съобразяваме нон стоп.Но сигурно ще ми липсва и постоянно ще го мисля...знам ли аз?Кажете вие,защо ги водите?

# 1
  • София
  • Мнения: 4 867
защото обичаме да сме заедно с децата си. водим ги с нас не само на море, а навсякъде, където не е абсолютно противопоказно за тях.
и на двамата със съпруга ми ни е много приятно да прекарваме време с двете фръцли. а пък когато не сме уморени от работа, прекараното с децата време е още по-хубаво.

# 2
Бебето като беше на 2 месеца не го взехме-оставихме го на баба му, най-вече ни се искаше да обърнем малко внимание на каката. Но оттогава сме си заедно навсякъде - иначе не ни е приятно без децата.

# 3
  • Мнения: 6 390
Ами ти сама си си отговорила защо се взимат бебетата на море, не виждам какво да допълня...
Освен че без бебето не е сигурно дали няма да съжаляваш че си отишла... 10.месеца си е доста голямо бебето, много ще му хареса, и вярвай ми че това ще те направи много щастлива Wink

# 4
  • Мнения: 27 524
Ами ти сама си си отговорила защо се взимат бебетата на море, не виждам какво да допълня...
Освен че без бебето не е сигурно дали няма да съжаляваш че си отишла... 10.месеца си е доста голямо бебето, много ще му хареса, и вярвай ми че това ще те направи много щастлива Wink

 Heart Eyes

# 5
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Блонди - разбирам те прекрасно... Hug

И аз винаги съм се чудела, защо бебета са на морето, а не на прохлада при някоя баба да речем за 10-ина дни, където ще е не по-малко щастливо и добре гледано.

И най-вече: няма да рискува да го хване някое разстройство (или друга болест да не дава Бог  Praynig) и да се чудите с какво да го храните и при кого да го водите на консулт...  Stop

# 6
  • Sofia
  • Мнения: 6 918
Ние миналата година не я водихме,беше на 7месеца и не бих завела бебе на море.После ще ходи цял живот,не ми е зор да има снимки от морето преди 1 годинка.Първо беше ми мъчно да,но аз си починах страхотно,защото се бях изнервила.Вниманието ми е било насочено към нещо различно от пампи и пюрета.Второ Виктория е с много бяла и чувствителна кожа,което означаваше почти да не стъпя на плажа,а все пак отивам на море.Трето бабите дотогава не бяха я гледали за повече от 2 часа и им беше страшно хубаво да се грижат за нея по-дълго време.Това са мойте причини.Тази година естествено ще я водиме с нас живот и здраве.

# 7
  • Мнения: 3 537
Ние за по-лесно си взехме бабата с нас,тази година пак ще си я вземем. Laughing Joy Laughing

# 8
  • Мнения: 9 990
Защото така съм си представяла , че ще е -всички заедно.Дреме ми за почивката...ама аз обожавах да сменям памперси и да давам пюрета CrazyИ сме си почивали идеално всички заедно/то па като си по майчинство-голямото натоварване.../Само да кажа-аз на море не ходя, за да лежа на плажа.Това е последното, което се сещаме да направим.Няма да си оставя детето на баби-аз какво ще правя?И на плажа е спяла естествено , когато сме били , и разстройство не е хващала и е била щастливо и добре гледано дете.Веселба.Пътешествие, изживяно от всички заедно.Само да уточня и това,че ние не се съобразяваме кой знае колко с каквото и да било, че да ми натежи да си взема детето с мен.Излизаме вечер, прибираме се късно, спим до късно, ходим на плажа когато ни скимне-там се спи ако трабва...или в колата...или хапва нещо от нашето ядене.Все пак ваканцията предполага и по-либерален режим за всички-голяма работа,че е пропуснала спане или нещо друго...

# 9
  • София
  • Мнения: 39 761
Мен мама ме е водила на море, за да съм дишала йодни изпарения, след изкарана двойна бронхопневмония.
Дияна я водя 1во, защото искам да сме заедно и 2ро, за да топне дупе в морето и да се поплацикаме Simple Smile
Преди морето ходим за по седмица на Костенец.

# 10
  • Мнения: 3 777
Защото сме семейство и винаги сме заедно.
Никой не е длъжен да ми гледа децата, за да ходя на море.

Йодните изпарения от водата са полезни за бебето. Плацикането във вода също.
Не ходим на море преди 5 часа вечерта, така че не виждам грам вреда.
И ни е супер приятно да сме трима.

# 11
  • София
  • Мнения: 2 530
Защото не искаме да се разделяме. А и защото не мога да си представя, че ще си правя кефа без детето. А колкото до разстройството не е вярно. При една добра организация и обмисляне на режима на детето няма страшно. Ние го водим откакто стана на четири месеца и никога не е имал разстройство.

# 12
  • Мнения: 7 474
Аз пък заведох детето на море на 3г. Изобщо не съжалявам, защото това са последните години  в които сме сами на море. не се притеснявам да я оставям на майка ми и затова почивахме спокойно. Естествено, че детето ще ти липсва, но не е болка за умиране. Това лято вече на 3г,8мес. макар че е голяма пак не можахме да починем. Тя не яде по кръчмите, добре ще имаше стол, нямаше компания, в крайна сметка на 10 ден я закарахме при баба и  и се върнахме да почиваме за още 5 дни.
 Друг момент с бебетата е багажа , който трябва да помъкнеш Whistling
Всички си обичаме децата и това не може да е довод за това дали да го водиш на море или не.
Просто прецени дали искаш да почиваш или да гледаш бебе в неудобни и непривични условия, защото бебетата реагират много различна на смяната на обстановката.
Седнете с мъжа ти и преценете на спокойствие, претеглете + и - ! Peace

# 13
  • Мнения: 9 990
А какъв багаж носите за бебе толкова много?Освен количката и дрехите, ако е на биберони и АМ...друго...не се заяждам-просто питам.Ние защото само с количката сме тръгвали и няколко дрешки...ама то и в София като сме ходили някъде-в парка например и там това сме взимали.Нищо по-различно.

# 14
  • Мнения: 3 537
Както писах по-горе ,взехме майка с нас.Пробвайте,чудесно е.Вечер ще можете да излизате ,ако на детето не му се стои повече на плаж, бабата го разхождаше в морската градина. А отделен е въпроса, че малката хвана една кашлица там, започнаха да и пробиват първите кътници и стана тя една...

# 15
  • някъде ... тук ...
  • Мнения: 8 182
Миналото лято за първи път таткото и големия ходиха сами на море, но бебо беше на 2 месеца. Това ни е разделянето. Тази година всички сме на морето, а и се кърмим Sunglasses
защото обичаме да сме заедно с децата си. водим ги с нас не само на море, а навсякъде, където не е абсолютно противопоказно за тях.
и на двамата със съпруга ми ни е много приятно да прекарваме време с двете фръцли. а пък когато не сме уморени от работа, прекараното с децата време е още по-хубаво.
newsm10

# 16
  • Мнения: 7 474
А какъв багаж носите за бебе толкова много?Освен количката и дрехите, ако е на биберони и АМ...друго...не се заяждам-просто питам.Ние защото само с количката сме тръгвали и няколко дрешки...ама то и в София като сме ходили някъде-в парка например и там това сме взимали.Нищо по-различно.

Носим(бихме носили) кошара за спане, защото на 10 мес. не може да се гъчка в количката.
Също така не яде само АМ, а пюрета и т.н., които трябва да се стоплят по някакъв начин(ел.уред), млякото също не се разтваря в студена вода.
Памперси, буркани с ядене, една кутия с лекарства за всеки случай.
Другото, което ме е спирало е режима на спане на моето дете, което спеше три пъти през деня, което означава да не излизаме от стаята.
Затова всеки сам си преценява, аз говоря за себе си.

# 17
  • Мнения: 9 990
Да, естествено-аз затова попитах, всеки сам си преценява.Ти за себе си си знаеш.Моля те-не си се обидила, нали?
Искам да дам и моя вариант обаче.Кошара не съм носила-спеше на легло там.Пюрета-от там съм купувала и там се продават/аз вкъщи не съм ги топлила/.Вода за млякото-от термокана.Памперси- и там се продават.Лекарствата-и там има аптеки за нещо спешно-иначе така или иначе взимаме и за нас най-необходимото.
В тази връзка-когато тръгнете не забравяйте здравните си книжки!

# 18
  • някъде ... тук ...
  • Мнения: 8 182
Да, естествено-аз затова попитах, всеки сам си преценява.Ти за себе си си знаеш.Моля те-не си се обидила, нали?
Искам да дам и моя вариант обаче.Кошара не съм носила-спеше на легло там.Пюрета-от там съм купувала и там се продават/аз вкъщи не съм ги топлила/.Вода за млякото-от термокана.Памперси- и там се продават.Лекарствата-и там има аптеки за нещо спешно-иначе така или иначе взимаме и за нас най-необходимото.
В тази връзка-когато тръгнете не забравяйте здравните си книжки!

И аз така!
Ние често пътуваме на някъде, така че обикновено стягам набързо багажа и потегляме. Дали ще е за море или планина - няма значение Peace

# 19
  • Мнения: 7 474
Изобщо не се обиждам, просто си водим конструктивен разговор, споделяме опит и мисли. Всяко нещо има две страни,  аз просто не посмях да я водя, а и не исках честно казано, почиваше ми се от бебе, хранене, будене,памперси. Не знам как сте вие, но аз отвреме навреме имам нужда да се откъсна от детето . Сега вече я водим с нас и тя поне разбира . Peace
Предполагам, че ако се престрашиш един път да го вземеш после е по-лесно.

# 20
  • София
  • Мнения: 6 559
Защото сме семейство и винаги сме заедно.
Никой не е длъжен да ми гледа децата, за да ходя на море.

Йодните изпарения от водата са полезни за бебето. Плацикането във вода също.
Не ходим на море преди 5 часа вечерта, така че не виждам грам вреда.
И ни е супер приятно да сме трима.
нямам каква да добавя, освен че може би на морето ми е даже малко по-лесно гледането отколкото в къщи

# 21
  • Пловдив
  • Мнения: 563
Аз мисля, че е страхотно с малко човече на море, но ние си водихме не само бабата, но и дядото. Беше може би най-хубавото море. Дори сутрин рано ходихме на плажа всички, кой да тича, кой да гледа малката. Аз лично не можех да си представя да отидем без нея. Следобед тя си спеше в количката на плажа. Ние носихме и количка, и сгъваемо легло, още не ми е ясно как се побрахме четири човека, бебе, столче и все багаж в колата, при положение, че когато сме ходили някъде с мъжа ми и за два дена, сме тръгвали с ужасно много багаж и претъпкана кола. Желанието е важно според мен, а на малката човечка морето се отрази прекрасно и беше много щастлива през цялото време, макар и само на 1 г., т.е твърде малка, за да разбира. Всички чакаме с нетърпение септември, живот и здраве, да ходим пак.

# 22
  • Мнения: 3 491
Ходили сме и без бебе, и с бебе на море - вторият път беше по-хубаво! С първото бебе ходихме на море в България като то беше на 1 годинка, оставихме го за около седмица при майка ми (това ни беше първото разделяне с него). Макар че имахме кола под наем и не лежахме захлупени по цял ден на плажа, беше пусто. На бебчо също му беше скучно и мъчно за нас. Вторият път ходихме на почивка на море тук с дете на 2 годинки и бебе на 6 месеца, нямаше на кого да ги оставим, и беше супер! Бяхме заедно, говорихме си, помагахме си, като отпаднат разни рутинни домакински задължения като готвене и чистене, човек наистина си почива. Нашият татко пък беше много щастлив, че прекара цели 10 дни плътно до бебето и един вид се "запознаха".  Grinning

# 23
  • Мнения: 6 323
Хм... В интерес на истината - никога не съм се запитвала "Защо"
Просто дойде лято, отидохме на море.
И двамата съм ги водила като бебета.

1. Може би защото сме си заедно, едно семейство
2. Защото считам, че е полезно за децата
3. При първото и да съм имала някакви притеснения, то с второто вече нямах никакви, тъй като не съм имала никакви проблеми на морето, когато каката беше малка.

В интерес на истината, единствените ми притеснения и двата пъти, когато съм ходила с бебе на море (щото нали за порасналите вече не става дума) са били свързани с пътя и как ще го понесат.
Но... и това не беше проблем, защото тръгвахме през нощта, децата спяха в колата и пристигахме на морето преди големите жеги.

# 24
  • Мнения: 4 668
Защото не искаме да се разделяме с него , защото смятам че за него ще е добре и не искам да го оставям , за да ходя да си почивам . Никаква почивка няма да е без детето ни .

# 25
  • Мнения: 1 059
Защото сме семейство и винаги сме заедно.
Никой не е длъжен да ми гледа децата, за да ходя на море.

Йодните изпарения от водата са полезни за бебето. Плацикането във вода също.
Не ходим на море преди 5 часа вечерта, така че не виждам грам вреда.
И ни е супер приятно да сме трима.
И аз съм на това мнение с разликата че ние ходехме на плаж сутрин до 11 и по рядко след 16часа. 2 години по ред го водихме и изобщо не съжаляваме -беше си голям купон. Живот и здраве и тази година ще го заведем

# 26
  • Мнения: 385
Мен са ме учили, че човек трябва да сменя въздуха поне 2 пъти годишно : на планина и на море  Peace . Не ми е и хрумвало, че мога да го оставя  Thinking . Ние го заведохме на 3 месеца, но беше края на септември и си бяхме само ние в Приморско Simple Smile . Е взехме си и една баба за всеки случай, но не сме я ползвали много, много  Mr. Green
Предполагам, че сезона е по-кофти Thinking . Макар, че и по прашните улици в София надали е по-добре. Нещо се отплеснах. Та отговора ми е, че хем не ми липсва и сме заедно, хем си имаме свобода да правиме каквото си искаме (зареди бабата Simple Smile ). Тази година сме решили ако имаме възможност да отидеме 2 пъти: веднъж с и веднъж без бебе Simple Smile
За нещата, които носехме ... ами бяхме препълнили колата! То не бяха легени, тенджери (за варене на вода, за стерилизация) , ел.кана .. абе цялата къща. Сега вече сме много по-компактни, защото понатрупахме опит  Laughing Simple Smile.

# 27
  • Мнения: 2 768
И аз бях с 7 месечно бебе на почивка миналата година. Беше много приятно, никакви неудобства не изпитах от това! Още повече пътувахме 1300км с кола! Багажа не беше много, защото в хотела предлагаха сгъваеми кошари. Количка, дрешки (нямаше много нужда, ходеше гола по памперс), памперси, храна, мляко, шишета, уред за затопляне. Намерих няколко торбички на Авент за млякото и отпадна миенето на шишета. А храната в хотела беше много разнообразна и понякога бебка я предпочиташе пред пюретата. Май като си спомня най ни пречеше жегата.

# 28
  • на кой му пука, майна
  • Мнения: 5 367
Не съм го водила като бебе на море, но ако бяхме решили да ходим, нямаше да го оставя на никоя от бабите  Naughty, първо защото няма да ми спазват указанията за гледане и хранене и второ, че за мен това няма да е почивка а тормоз, все да го мисля това дете, как е, храни ли се и т.н

# 29
  • На черешата
  • Мнения: 8 393
Защото сме семейство и винаги сме заедно.
Никой не е длъжен да ми гледа децата, за да ходя на море.

Йодните изпарения от водата са полезни за бебето. Плацикането във вода също.
Не ходим на море преди 5 часа вечерта, така че не виждам грам вреда.
И ни е супер приятно да сме трима.
нямам каква да добавя, освен че може би на морето ми е даже малко по-лесно гледането отколкото в къщи
  И за да бъда честна ще кажа,че миналата година първо ходихме сами за една седмица ,та да си обърнем малко внимание.После нищо не ни попречи да минем всичкия път за да се върнем за тях и да отидем и с дечковци за седмица.Според мен е полезно за дечицата.Малката беше на 2 месеца,когато я отведохме за първи път!

# 30
  • Мнения: 3 034
Нашето дете беше на 10 месеца, когато отидохме / а доколкото прочетох, и твоето ще е на толкова / и освен всички останали положителни неща, които са изброили другите майки, имаше още едно - тя проходи на пясъка много неусетно, без да стоя с часове с превит гръб и без никакъв страх от падане... Laughing
А иначе отидохме за 1 седмица и останахме 1 месец на морето... Sunglasses

# 31
  • София
  • Мнения: 3 663
За да сме си заедно, защото мисля, че е полезно, за да има снимки за спомен. Освен това с бебе в количка е много по-лесно отколкото с проходило дете.

# 32
  • Мнения: 2 255
И аз мисля, че сама си отговорила на въпроса си  Wink, но за мен лично е :
1. НИКОГА не съм ходила на почивка без децата и не мога да си го помисля поне за сега Rolling Eyes
2. за тях е хубаво да сменят климат, обстановка.. и те се нуждаят от разнообразие и нови забавления
3. по-весело ми е с тях
4. не смятам, че мога да ги оставя на някой да ги гледа и аз да си почивам спокойно  no

# 33
  • Мнения: 763
Тая тема ми звучи като - Защо въобще искате деца?

# 34
  • Мнения: 2 142
Еми я водих на почивка за първи път на Велинград на 3 1/2 м. само двете за 10дни, като уикендите и тати беше с нас. Исках да съм само с нея, но и да се разсея и променя малко обстановката, имах нужда от промяна, след това я заведохме на море за почти един месец (август, когато беше на 5м) причината поради която я взехме е че искахме да сме с нея тримата, сматхме че е добре за нея, освен това я кърмех. Сега новото бебе също, ако всичко е наред ще го заведем на море, когато е на 3м. Поради същите причини.

# 35
  • Мнения: 27 524
Тая тема ми звучи като - Защо въобще искате деца?

Колко оригинално  Rolling Eyes

# 36
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
Нашето дете беше на 10 месеца, когато отидохме / а доколкото прочетох, и твоето ще е на толкова / и освен всички останали положителни неща, които са изброили другите майки, имаше още едно - тя проходи на пясъка много неусетно, без да стоя с часове с превит гръб и без никакъв страх от падане... Laughing
А иначе отидохме за 1 седмица и останахме 1 месец на морето... Sunglasses
 
Да, да, да. И Васи там проходи, и ние останахме 15 дни да се плацикаме.sport027
А Дени беше на 2г3м, когато я заведохме за първи път. Голяма патка съм била.

Последна редакция: чт, 30 мар 2006, 15:09 от vanya68

# 37
  • Мнения: 1 645
Защото сме едно семейство,и ще ми е много мъчно без него Cry
Защото са полезни йонните изпарения на водата
Защото почивката му се отрази много добре,беше невероятно щастлив а най много се радваше на водата
И не на последно място  -  отиваме заедно на море,заради детенце,а не заради себе си.

# 38
  • Мнения: 790
Защото сме семейство и винаги сме заедно.
Никой не е длъжен да ми гледа децата, за да ходя на море.

Йодните изпарения от водата са полезни за бебето. Плацикането във вода също.
Не ходим на море преди 5 часа вечерта, така че не виждам грам вреда.
И ни е супер приятно да сме трима.
нямам каква да добавя, освен че може би на морето ми е даже малко по-лесно гледането отколкото в къщи
Подкрепям всичко казано, особено за гледането  Laughing

# 39
  • Sofia
  • Мнения: 1 263
Ние заведохме беба на море когато беше на 4.5 месеца. Изкарахме страхотно! Ето снимки! Laughing
http://bgphoto.net/Photos.aspx?UserId=6536&AlbumId=40785
  Аз не мога да си опредставя, че ще я оставим, където и да ходим...Тя си е част от нашето семейство! А и е толкова забавно-направо да се чудиш как сме живяли без детенце Laughing Никога не ни е пречила...

# 40
  • Мнения: 928
Защото го кърмех. Беше на 8 месеца. Тази година мислех да не го вземаме, да се видим и ние с тати  Wink, но като прочетох темата, май ще ходим 2 пъти - с него и без него   bouquet

# 41
  • Sofia
  • Мнения: 6 918
Защото го кърмех. Беше на 8 месеца. Тази година мислех да не го вземаме, да се видим и ние с тати  Wink, но като прочетох темата, май ще ходим 2 пъти - с него и без него   bouquet
Няма да те върнат и без бебе да си Wink.Що трябва да се водиш по акъла на хората?Тази тема е като тази с кухнята.Ще се сравняваме кой е по-семейство от другите.

# 42
  • Мнения: 27 524
Защото го кърмех. Беше на 8 месеца. Тази година мислех да не го вземаме, да се видим и ние с тати  Wink, но като прочетох темата, май ще ходим 2 пъти - с него и без него   bouquet
Няма да те върнат и без бебе да си Wink.Що трябва да се водиш по акъла на хората?Тази тема е като тази с кухнята.Ще се сравняваме кой е по-семейство от другите.

 newsm10

# 43
  • Мнения: 928
Защото го кърмех. Беше на 8 месеца. Тази година мислех да не го вземаме, да се видим и ние с тати  Wink, но като прочетох темата, май ще ходим 2 пъти - с него и без него   bouquet
Няма да те върнат и без бебе да си Wink.Що трябва да се водиш по акъла на хората?Тази тема е като тази с кухнята.Ще се сравняваме кой е по-семейство от другите.

 newsm10

Blondi, ти пална фитилчето и сега се забавляваш  newsm08
Аз се замислих, не може ли втория път вместо с дете, да отида с някоя приятелка  newsm78
Леле, кви еретични мисли ми минават, ама ей тази тема е виновна http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=85240.0

# 44
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 825
Заведохме я на 1г 1м, защото изобщо не съм си го представяла другояче. Бяхме тримата, заедно, на първа почивка съвместна. Детето много се радваше на морето, ровеше се в пясъка, играеше си, изобщо - беше приключение и забавление, изобщо не съжалявам, че не съм й отказала такова преживяване.
Освен радостта от споделените мигове:

- Никой не е длъжен да ми гледа детето
- Може да се разболее остро както на морето, така и в ръцете на паникьосващи се баби
- С малко разум в главата мисля, че всеки родител би могъл да води детето си на плаж, без непременно да го препича до червено, докато хване хрупкава коричка. Да не говорим, че съм чувала (а дали е истина?), че слънцето печало еднакво силно както на морския бряг, така и във вътрешността на страната ни...не знам, обаче, дали е вярно Thinking

Blondi, няма да съжалиш, ако го вземеш. Багажът ще е малко повече, отколкото ако сте само двама, но преживяването си струва.

# 45
  • Мнения: 27 524
Ще го взема  Peace
След толкова споделени положителни емоции..  Heart Eyes

Общи условия

Активация на акаунт