Голямата тема за малките масла - 13

  • 86 952
  • 738
  •   1
Отговори
# 510
  • Мнения: 3 420
До сега всяка зима ползвах за лице маско от вечерна Иглика. Искам да разнообразя. Предложете масло за мазна, акнеична кожа(по-скоро склонна към комедони, пъпки нямам).
В зоя пише, че масло от китайски босилек е такова, но изобщо не ми хареса.
Моля за предложения.

# 511
  • Мнения: 1 324
От конопени семена пробвала ли си?

# 512
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 442
РуСа-Мамма , може би от Японска камелия, От семки на пъпеш или семки на краставица  newsm78

# 513
  • Мнения: 3 420
Летс Гоу, Лейди, не съм използвала тези, които изброявате. Направо не знам Sad

# 514
  • Мнения: 1 324
Конопеното има специфична и не на всички приятна миризма. Краставичевото има съвсем лек свеж, тревист аромат. Японската камелия няма мирис или поне аз не усещам такъв. И трите са ок за запушващи се пори. Сякаш фаворит ми е маслото от краставица. Освежава, хидратира чудесно и е една идея по-леко от конопа и камелията.
Пъпеш не съм ползвала.

# 515
  • Мнения: 4 390
РуСа-Мамма, за твоята кожа биха били подходящи маслата, които имат естествено съдържание на салицилова киселина. Ето няколко, които според мен биха ти се отразили благоприятно: масло от семена на пореч, алое вера инфузия, годжи бери инфузия, билково олио от жълт кантарион, маслен екстракт от корени на джинджифил, маслен екстракт от семена на магданоз, масло от семки на краставица.

Последна редакция: ср, 16 дек 2015, 22:26 от Дивиана

# 516
  • Мнения: 5 317
РуСа-Мамма, за твоята кожа биха били подходящи маслата, които имат естествено съдържание на салицилова киселина. Ето няколко, които според мен биха ти се отразили благоприятно: масло от семена на пореч, алое вера инфузия, годжи бери инфузия, билково олио от жълт кантарион, маслен екстракт от корени на джинджифил, маслен екстракт от семена на магданоз, масло от семки на краставица.

Тези,които си посочила,трябва ли да се смесват с други или може директно на кожата да се използват.Доволна ли си от тази марка масла?Ако може повече информация.

Последна редакция: ср, 16 дек 2015, 22:19 от Бри*

# 517
  • Мнения: 4 390
Не, не е необходимо да се смесват, могат да се използват директно върху кожата.
Доволна съм от маслата, да.
От изброените не съм пробвала само пореча, но в момента имам отворени над 20 масла и се налага да чака ред. Crazy

# 518
  • Мнения: 5 317
Благодаря,ще се поръчва значи.А идея,кое е подходящо за около очите освен шипково

# 519
  • Мнения: 3 420
РуСа-Мамма, за твоята кожа биха били подходящи маслата, които имат естествено съдържание на салицилова киселина. Ето няколко, които според мен биха ти се отразили благоприятно: масло от семена на пореч, алое вера инфузия, годжи бери инфузия, билково олио от жълт кантарион, маслен екстракт от корени на джинджифил, маслен екстракт от семена на магданоз, масло от семки на краставица.

Благодаря ти!

# 520
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 783
Moмичета  bouquet,  кое масло бихте ми препоръчали за почистване на лицето.Миналата цяла зима ползвах жожоба и бях много доволна, чудя се дали да разнообразя с нещо друго или да заложа на сигурното  Thinking

# 521
  • на последния етаж
  • Мнения: 8 840
И тук да питам Lady Brinne, ако би могла да сравни маслото от шипка и това от японска камелия. Благодаря!

# 522
  • Мнения: 398
Момичета, аз имам голяма драма с косата - цяло лято бях руса, сега я потъмних, но е доста суха и изтощена. Правя и редовно маски с кокосово масло, но с измиването му с шампоан, пак става една кошница и след това гълта много балсам /а косата ми е супер къса!/. Направо не знам какво да правя и с кое друго масло да комбинирам кокоса Confused

И още едно въпросче, кое базово масло е подходящо за хора, имащи себорея Confused

# 523
  • Мнения: 49
До сега всяка зима ползвах за лице маско от вечерна Иглика. Искам да разнообразя. Предложете масло за мазна, акнеична кожа(по-скоро склонна към комедони, пъпки нямам).
В зоя пише, че масло от китайски босилек е такова, но изобщо не ми хареса.
Моля за предложения.

И моята кожа е подобна. За себе си отдавна съм установила, че каритето ми се отразява добре нощем. Последното ми откритие е маслото от японска камелия. Попива чудесно почти веднага (това е разликата с маслото от карите), мирише приятно, а на сутринта кожата е чудна.  bouquet

# 524
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 442
И тук да питам Lady Brinne, ако би могла да сравни маслото от шипка и това от японска камелия. Благодаря!

От Японската камелия на мен повече ми допада - попива ми по-бързо и кожата ми изглежда някак освежена. Шипковото също е добре, но по-скоро в комбинация с някакъв нощен крем, т.е. върху крема капвам 3-4 капки от маслото и така нанасям - попива ми по-добре.

Момичета, аз имам голяма драма с косата - цяло лято бях руса, сега я потъмних, но е доста суха и изтощена. Правя и редовно маски с кокосово масло, но с измиването му с шампоан, пак става една кошница и след това гълта много балсам /а косата ми е супер къса!/. Направо не знам какво да правя и с кое друго масло да комбинирам кокоса Confused

И още едно въпросче, кое базово масло е подходящо за хора, имащи себорея Confused


Вероятно косата страда от липсата на протеин / може би някой професионален протеинов продукт - лично аз съм доволна от 2-минутния реконструктор на Афоджий / или/и има нужда от хидратация. За кокосовото масло мога да кажа, че е най-добре да се остави по-дълго време на косата - да кажем 5-6 часа, за да попие по-добре. При отмиването може да се сложи първо балсам, а след него шампоан - по лесно става така.

Естествен метод за хидратация на косата е добавка на пчелен мед в маската с маслата, а естествен протеин - жълтък. От опит мога да кажа, че и двете имат положителен ефект върху косата, а и моята е боядисана и леко изсветлена.


Общи условия

Активация на акаунт