Шофьорска книжка

  • 2 159
  • 15
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • Всички
  • варна
  • Мнения: 1 228
Предстои ми да си извадя шофьорска книжка за първи път ,но имам въпрос ,има глоба на мое име от преди 2 год .може би /понеже колата ни е на мое име.Ще трябва ли първо да я платя и тогава да си вадя книжката?

# 1
  • Другата България
  • Мнения: 37 365
Как имаш глоба без да си имала книжка?

# 2
  • варна
  • Мнения: 1 228
снимка на колата която е на моя име

# 3
  • Другата България
  • Мнения: 37 365
Каква снимка? От видеокамера ли?
Наясно ли си, че актовете се пишат на лице, не на автомобил?

# 4
  • Мнения: 25 757
снимка на колата която е на моя име
Колата ако може да си плати глобата сама, ще е добре за теб. Mr. Green

# 5
  • варна
  • Мнения: 1 228
Явно не говорим на един и същ език ............
Снимка от камера на кола която е на мое име ,следователно глобата е МОЯ.
Задължението до сега не съм го платила ,трябва ли да го направя преди да подам документи за книжка имат ли давност глобите?
Ясен ли ми е въпроса или ...

# 6
  • Другата България
  • Мнения: 37 365
Явно не говорим на един и същ език ............
Снимка от камера на кола която е на мое име ,следователно глобата е МОЯ.
Задължението до сега не съм го платила ,трябва ли да го направя преди да подам документи за книжка имат ли давност глобите?
Ясен ли ми е въпроса или ...
Joy Или какво? Няма да си играеш повече с нас?
От къде следва, че след като колата е на твое име, глобата е твоя? newsm78
Тя с дистанционно ли се управляваше, или все пак имаше задкормилно устройство?
Щото по обясними причини явно не си била ти зад волана.

# 7
  • Мнения: 46 526
Да, трябва да го платиш.
Без значение дали ще си вадиш книжка или не.

# 8
  • варна
  • Мнения: 1 228
Ами на писмото което съм получила от КАТ пише моето  име.

# 9
  • Другата България
  • Мнения: 37 365
Ами на писмото което съм получила от КАТ пише моето  име.
Глобите се получават до 1 месец след заснетото нарушение.  Плащаш до 14 дневен срок и глобата е с 30% намалена. Идва на адреса на собственика, затова си ти - нормално.
Но аз те питах кой е карал, за да иде да си плати той примерно.
Минали са две години, досега да си го оправила. Освен ако не е загубило давност, не знам какъв е периода.
Говори с шофиралия. Иначе ще трябва ти да платиш.

# 10
  • Мнения: 718
момичета, мацката е права. правилно е да пита дали тя следва да плати глобата,защото колата е на нейно име. мой близък приятел го бяха викали в КАТ да си изгледа нарушението, бяха го снимали с камера и сответно трябваше да плати глобата въпреки, че тогава в този случай колата е карана от негов приятел. бил му я дал за малко, моят приятел не е бил с него, но в КАТ извикаха него. но най-добре е ти да отидеш на място да питаш, защото доколкото разбрах си била непълнолетна докато колата е на твоето име и е станало нарушението. може да има някоя вратичка, пробвай. Simple Smile

# 11
  • Другата България
  • Мнения: 37 365
Никой не ѝ каза, че не е права, аз обясних защо я питам кой е карал.
Това чия е колата нали знаеш, че няма значение, тоест фиша се получава на името на собственика, но отива жена му и казва, че е била тя с прегрешението и вече акта е на нейно име. Peace

# 12
  • Мнения: 718
Никой не ѝ каза, че не е права, аз обясних защо я питам кой е карал.
Това чия е колата нали знаеш, че няма значение, тоест фиша се получава на името на собственика, но отива жена му и казва, че е била тя с прегрешението и вече акта е на нейно име. Peace

да, да, разбирам. то с нашта бюрокрация, аман.

# 13
  • варна
  • Мнения: 1 228
Карал я е мъжа ми колата ,не съм била непълнолетна когато е станало нарушението и ми съвсем ясно че а трябва да платя глобата ,просто питах дали имат давност тези глоби, ако може да мина метър ,че нямам сега излишни 100 лв Whistling колкото и нахално да звучи.
Наша е грешката че не сме я платили по рано.
Благодаря за отговерите стана ми ясно ,това кеото ме интересуваше

# 14
  • Мнения: 46 526
Виж това:
"За давността при глоби, фиш, акт от КАТ: Не се образува административнонаказател но производство, ако не е съставен акт за установяване на нарушението /АУАН/ в продължение на три месеца от откриване на нарушителя, или ако е изтекла една година от извършване на нарушението. Т.е. давността е 3 месеца и 1 година."

http://www.kik-info.com/forum/index.php?topic=14987.0

# 15
  • Мнения: 718
Карал я е мъжа ми колата ,не съм била непълнолетна когато е станало нарушението и ми съвсем ясно че а трябва да платя глобата ,просто питах дали имат давност тези глоби, ако може да мина метър ,че нямам сега излишни 100 лв Whistling колкото и нахално да звучи.
Наша е грешката че не сме я платили по рано.
Благодаря за отговерите стана ми ясно ,това кеото ме интересуваше

извинявай нещо не съм разбрала. по-добре си я плати тая глоба, едва ли имат давност.

Общи условия

Активация на акаунт