Мами, кажете каква музика слушате вие и бебоците ви

  • 2 451
  • 47
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 7 430
Опс...забравих да напиша, че съм Върл Фен на Мадона Heart Eyes

# 16
  • в шоки-land
  • Мнения: 3 765
едно много яко швейцарско радио smile3521, пускат само хитовете...в колата zадължително сме пак с него.... Grinning имам и бг диискове, но рядко ги пускам...а един колега ми беше направил 3 диска с почти всички фолк хитове, голямо слушане падаше в началото, ама сега не Whistling...иначе сутрин "Тройка на раzсъмване" -online.... Grinning

# 17
  • Мнения: 1 465
На моя човек му пускам всякаква музика/без чалга - аз не съм и почитателка, а мъж ми каза че звучала като турска Shocked/.
Обаче той наи-обича Сара Брайтман, френската музика /Джо Дасен, Шарл Азнавур, Мишел Сарду и настояюите тукашни хитове по радиото Mr. Green/, бебешки CD-ta и песничките, които аз си съчинявам за него Crazy по някога даже и той пее с мен - добре че няма свидетели. hahaha

# 18
  • Мнения: 768
и ние с мъжа ми сме рокаджий   Hands Clap  Hands Clap  Hands Clap
беба за сега най се радва на детските песнички, странното ми е че например на руските даже се опитва да пее, и повече подкача и им се радва отколкото на българските  Laughing
Яко чалгии и музики и танци на народите!

Фенка е на руските детски песнички . Последният хит на нея и баща и е Бельie кораблики, но рап вариантът с Карина.
Понеже имаше много припаднали майки, и поне 5 теми се пуснаха за рекламата на Молфикс, си направих труда да сваля клипчето и бебка просто се влюби. Голяма радост, големи писъци като я чуе. Пускаме я поне по 10 пъти. Вече имитира бебетата дори  Grinning

И моите най-харесват руските песнички. Аз като се заслушах в текстовете открих че на руските са най-подходящи за деца. На някои популярни френски песнички текстовете даже са страшнички за голям човек камо ли за малко дете, а на много английски или български направо неподходящи за малки дечица.

# 19
  • Мнения: 6 167
Като имам бебе ще слушаме само лоундж мюзик. Имам вече уникална колекция, увеличава се с размерите на атлантика, таман като имаме бебе ще го облъчвам още докато съм бременна. също така детски песнички български и италиански,  и класика , и малко класически джаз.
чалги и тн  Naughty, агресивна музика ( рок)  също не. 
детенце трябва да е спокойно.
чалгата се възпиема много добре от всички малки деца, ащоот е елементарна, има такт и разни каки полуголи и усмихнати по Пайнера правят впечатление.
Не на моето дете обаче.
Като гледам в България що 2-3 годишни деца тропкат в ритъма на Пайнера направо ми се повръща. но, музиката за това е широка - за всеки има.   bouquet

Последна редакция: вт, 28 мар 2006, 14:57 от lenilaf

# 20
  • пак на Рив Гош
  • Мнения: 2 630
да речем "от всичко по малко". като почем от джаз, минем през филмова музика, детски песнички, класика, рок и лаундж.
когато сме само двете, пускам едно местно радио, Nostalgie, по което вървят стари хитове (от 60-те до 80-те години) или филмова музика (много обичам).
иначе от детските песнички е запомнила доста мелодии, които си тананика на собствен език  Laughing

# 21
  • Мнения: 1 465
Зелена клонка, и ние слушаме "Nostalgie" Heart Eyes

# 22
  • пак на Рив Гош
  • Мнения: 2 630
Зелена клонка, и ние слушаме "Nostalgie" Heart Eyes

ох, успокоих се, че не съм единствената "изостанала", дето слуша Носталгията (колежките вече ме обявиха за динозавър  Mr. Green).  Laughing
аз пък много си го харесвам, даже и пригласям (докато готвя), само дето в този случай Камбанка протестира на висок глас (да не кажа "на висок рев")  Wink

# 23
  • Мнения: 1 465
Хихи и аз го слушам, докато готвя или мия чинии, но това е, защото слушам радио или в кухнята или в колата. Wink

# 24
  • Мнения: 1 216
Като имам бебе ще слушаме само лоундж мюзик. Имам вече уникална колекция, увеличава се с размерите на атлантика, таман като имаме бебе ще го облъчвам още докато съм бременна. също така детски песнички български и италиански,  и класика , и малко класически джаз.
чалги и тн  Naughty, агресивна музика ( рок)  също не. 
детенце трябва да е спокойно.
чалгата се възпиема много добре от всички малки деца, ащоот е елементарна, има такт и разни каки полуголи и усмихнати по Пайнера правят впечатление.
Не на моето дете обаче.
Като гледам в България що 2-3 годишни деца тропкат в ритъма на Пайнера направо ми се повръща. но, музиката за това е широка - за всеки има.   bouquet
lenilaf, чалгии, както съм написала, не значи попфолк и разголени каки и това съвсем не е елементарна музика. Аз към нея причислявам и българската народна музика.
Чалгия значи свирня.
Последната ми мисъл е да бягам от корените си.

# 25
  • Мнения: 7 837
Не знам защо свързвате рока с неспокойност на бебето  newsm78 Изобщо не съм го забелязала такава тенденция нито при Самуил, нито при племенника ми.

Това са митове за мен. Както и твърдението, че Моцарт спомага за умственото развитие в начална възраст.

# 26
  • Мнения: 27 524
Не знам защо свързвате рока с неспокойност на бебето  newsm78 Изобщо не съм го забелязала такава тенденция нито при Самуил, нито при племенника ми.

Това са митове за мен. Както и твърдението, че Моцарт спомага за умственото развитие в начална възраст.

 newsm10

Кажи,Кейс,откъде се сетихте,избрахте и взехте това толкова хубаво,българско и рядко срещано име?Някой от родата ли така се казва?

# 27
  • Мнения: 7 837
Аааа, не е българско  Wink
Иначе е кръстен на онзи цар, който за жалост не мога се похваля, че ми е роднина  Wink

А във връзка с музиката, в момента по Тангра тече песен на Стоунс и като го гледам малкия как тресе дупе  Crazy

# 28
  • Мнения: 27 524
Аааа, не е българско  Wink

 Thinking как така не е?Не е ли?

# 29
  • Мнения: 6 167
Като имам бебе ще слушаме само лоундж мюзик. Имам вече уникална колекция, увеличава се с размерите на атлантика, таман като имаме бебе ще го облъчвам още докато съм бременна. също така детски песнички български и италиански,  и класика , и малко класически джаз.
чалги и тн  Naughty, агресивна музика ( рок)  също не. 
детенце трябва да е спокойно.
чалгата се възпиема много добре от всички малки деца, ащоот е елементарна, има такт и разни каки полуголи и усмихнати по Пайнера правят впечатление.
Не на моето дете обаче.
Като гледам в България що 2-3 годишни деца тропкат в ритъма на Пайнера направо ми се повръща. но, музиката за това е широка - за всеки има.   bouquet
lenilaf, чалгии, както съм написала, не значи попфолк и разголени каки и това съвсем не е елементарна музика. Аз към нея причислявам и българската народна музика.
Чалгия значи свирня.
Последната ми мисъл е да бягам от корените си.




ооо, тая материя какво е чалга, попфолк и тн си признавам, че не я владея! предавам се Peace

нямам нищо против поп фолка, чалгата, рока, класическата музика, джаза и каквото се сетиш стилове, течения в музиката и тн.
както казах - за всекиго има по нещо в тоя свят широк!

въпроса обаче беше каква музика пускаме на бебетата и аз казах моето мнение.
не целя предизвикване на спорове - дали рока е агресивен. на мен ми се струва агресивен, за който не е  - не е.  
за моцарт - не знам, всъщност моцарт е бил чалгаджия за своето време, но това е др. тема. не случайно масите почват да слушат моцарт, а задълбочени композитори на момента духат супата и потъват в забрава.

за мен който пее зло не мисли и на това е важно да се научат и дечицата.
другото са тъпи спорове кой е по по най.


Последна редакция: вт, 28 мар 2006, 21:28 от lenilaf

Общи условия

Активация на акаунт