Мами, кажете каква музика слушате вие и бебоците ви

  • 2 456
  • 47
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 6 167
Аааа, не е българско  Wink

 Thinking как така не е?Не е ли?


не е, идва от Самуел, което е древно еврейско име

 Peace

# 31
  • Мнения: 7 837
Идеята ми беше, че не е нужно ние да определяме какво да слушат децата ми. От моя скромен опит, детето, като му пуснеш 1-2 пъти определен стил музика, то само си показва, дали го харесва или не  Wink


# 32
  • Мнения: 6 167
Идеята ми беше, че не е нужно ние да определяме какво да слушат децата ми. От моя скромен опит, детето, като му пуснеш 1-2 пъти определен стил музика, то само си показва, дали го харесва или не  Wink


Кейси, съжалявам, изобщо не съм съгласна.
Вкус и стил се възпитава.
 Peace

# 33
  • Мнения: 7 837
Да, донякъде  Wink Макар че нашето поколение, което си залита по т.нар. попфолк напр., не е закърмено с него.
Признавам си, аз никога не бих пуснала на детето си върла чалга от типа на Планета ТВ и подобни. Тук съм твърда и непреклонна  Laughing

Обаче той засега не харесва и дисковете с класическа музика. Не мога, заради едната култура да му ги натрапвам.

# 34
  • Мнения: 1 216
ооо, тая материя какво е чалга, попфолк и тн си признавам, че не я владея! предавам се Peace

нямам нищо против поп фолка, чалгата, рока, класическата музика, джаза и каквото се сетиш стилове, течения в музиката и тн. аз съм за свободния избор.
както казах - за всекиго има по нещо в тоя свят широк!

въпроса обаче беше каква музика пускаме на бебетата и аз казах моето мнение.
не целя предизвикване на спорове - дали рока е агресивен. на мен ми се струва агресивен, за който не е  - не е. 
за моцарт - не знам, всъщност моцарт е бил чалгаджия за своето време, но това е др. тема. не случайно масите почват да слушат моцарт, а задълбочени композитори на момента духат супата и потъват в забрава.

за мен който пее зло не мисли и на това е важно да се научат и дечицата.
другото са тъпи спорове кой е по по най.

lenilaf, харесва ми как си го казала!  Thinking

В твоя чест сега ще изтанцувам един страстен кючек. Ще използвам за фон едни миксове на Шакира и кака Бийонсе, не че нямам нещо по- подходящо, разбира се! Но да не разваляме съвсем темата  Mr. Green
Страхотно упражнение е това за кръшна фигура!

# 35
  • Spain
  • Мнения: 3 750
какво е това молфикс и от къде да си го сваля? пак  съм пропуснала ей зна4и Simple Smile

# 36
  • Чехия
  • Мнения: 1 071
здравейте ,само това намерих в нета - рекламата на бебешки пелени Молфикс - две бебета пеят песен на Азис -ххахахаха .
Интересно защо чалгата винаги кара хората да заемат крайно мнение, и да се почват спорове, ако наистина тази музика не струваше,най - верятно нямаше да се дискутира или слуша. Не че съм за защитничка на чалгата ама тука (Чехия) имам колежки дето като им пуснах DVD с нешенските голи каки и луднаха   newsm35  newsm35  newsm35 само искат да им им превеждам песните или пък да им записвам CD с фолк музика и най-итереното ,че колко са по - живи песните толко повече ги харесват...... moresmile yesyes Колкото до темата  на мене тука като ми домъчнее само чалгата може да ме отърве от носталгията  ,иначе имам толкова класическа музика ,че ако наистина е толкова полезно да слушат бебоците, то ще има да слущаме  Flowers Bouquet хахахаха като му дойде времето   passifier callme

Последна редакция: ср, 29 мар 2006, 14:15 от ivalex

# 37
  • Мнения: 6 167
ми хората почват да се обясняват защото едните си мислят, че са обвинени в простотия, а другите си мислят, че са обвинени в снобария. 

а това лично мен изобщо не ме интересува. най -малко ме интересува хората кога си друсат кючеците или настройват цигулките.

за всяка музика си има време и място! поп фолка сега е на мода, има много фенове, има страшен ефект, ако си на маса,  ако си с приятели, ако си тъжен, ако си носталгичен, както казваш.

въпроса беше за бебетата.
лоундж музиката създава много приятна и спокойна атмосфера , това е което ми харесва и затова смятам, че е подходящо. също така сместването на различни стилове, култури, вкарването на етно мотиви смятам  полезно, създава вкус към разнообразието, разбиране към различното и тн ( това не за бебчета, естествено).

детските песнички пък карат детето да се включва , да вниква в елементарни, но съдържателни текстове, които са подходящи за възрастта му.
а не да припява на някоя кака , която пее за шампанско, сълзи, коли,  маси, мъже, и тн.
въпреки, че по мое време беше голям хит като малък фастък  да те карат да имитираш Лили Иванова.

молфикс са памперси до колкото знам турски, но не съм сигурна.

  bouquet

# 38
  • Мнения: 418
ми хората почват да се обясняват защото едните си мислят, че са обвинени в простотия, а другите си мислят, че са обвинени в снобария. 

а това лично мен изобщо не ме интересува. най -малко ме интересува хората кога си друсат кючеците или настройват цигулките.

за всяка музика си има време и място! поп фолка сега е на мода, има много фенове, има страшен ефект, ако си на маса,  ако си с приятели, ако си тъжен, ако си носталгичен, както казваш.

въпроса беше за бебетата.
лоундж музиката създава много приятна и спокойна атмосфера , това е което ми харесва и затова смятам, че е подходящо. също така сместването на различни стилове, култури, вкарването на етно мотиви смятам  полезно, създава вкус към разнообразието, разбиране към различното и тн ( това не за бебчета, естествено).

детските песнички пък карат детето да се включва , да вниква в елементарни, но съдържателни текстове, които са подходящи за възрастта му.
а не да припява на някоя кака , която пее за шампанско, сълзи, коли,  маси, мъже, и тн.
въпреки, че по мое време беше голям хит като малък фастък  да те карат да имитираш Лили Иванова.

молфикс са памперси до колкото знам турски, но не съм сигурна.

  bouquet




Привет мами Wink ОЛЕ Simple Smile


Значи само да поясня: Молфих СА турски пелени , върл конкурент на Памперс Прима в Турция. И рекламата е Турска: те я даваха в Турция ошет миналата година по това време, и песента на която децата пеят не е на АЗИС, а оригинала е на Абидин- едно момче деtо спечели как се казваше ... star Acedemy ли там каквото беше тyй предаване... Но чисто по БГ начин всяка мелодичан песен от Турски, Гратски, Сръбски, Арабски произход намира превода си и на БГ:) няма лошо ..само дето малко песните се разBалят.. но както и да е.. това е др. тема...


а за това какво обича моята бебка(вече почти на 3г)... ми тя харесва всичко: от чалга(Анелия, Преслава, Глория - е чак някоя хищна пантера няма да и пусна, но мелодични , хубави песни от попфолка и/ми/ни повдигат настроението ) до класика, през Prodigy, какичката : така казва на Шакира, леличката с газето е Мадона от песенат дето е като цлип към Флаш dance, през Don't CHA... до бг хора ot Pirisnkija kraj (Jovano Jovanke, Katerino mome, etc... до детски песнички na BG, English i Turski, do и Тоника CB i Signal...

I sahsto sam mnogo saglasna ,che koito pee zlo ne misli Simple Smile taj che pejte i se veselete koi na kakvato muzika iska Simple SmileSimple SmileSimple Smile    bouquet Hug Peace


ps: po posledna moda peem (tja , a az priglasjam) reportoar v tozi red: ELA ELA na Slavi Trifonov, MARIA na Tonika, i zavarshvame sas Mila moja mamo ....Simple Smile goljam kef  kato gledma kak se vjivjava v rolite na "geroite" ot pesnite.. ta takiva miti raboti ....

# 39
  • Мнения: 345
слушам си испансака музика-харесвам я,слушам и чалга не мога да отрека,че съм върла члагаджиика  yesyes,слушам и италиянска музика,малката си има нейни песни,който когато чуе става и почва да денса яко,а де ноговорим,че когато чуе "Влак за нещастници" и "Ах,тези пари" на Ивана няма спирка тръска дупето nuts

# 40
  • в Tara
  • Мнения: 3 287
аз въобще нямам представа чия песен се пънат да изпеят бебешките глави от молфикс, но не им отива  Crossing Armsзатова не ми харесва, някак си пошла ми стои...

# 41
  • Мнения: 3 367
Вкус и стил се възпитава.
 Peace

  absoliutno suglasna! i ne samo za muzika a za knigi,povedenie, sport i pr..
(nqma mi kredora,sorry)

# 42
  • Мнения: 6 390
малко офф  Wink
http://www.djtacho.com/list/index.php?dir=mp3_download/
вижте какъв сайт с бг музика намерих  Wink
има за всеки по нещо  Grinning

# 43
  • Мнения: 1 370
Ние сме на тема Baby einstein

# 44
  • Мнения: 86
Аз харесвам разнообразна музика според момента и настроението-от МТV, етно, 70те,80те,90те...
Бебока още се колебае между бълг. ,руски, английски и т.н. детски песни4ки и засега се е оставила в мои ръце Laughing

Общи условия

Активация на акаунт