Испания

  • 66 306
  • 803
  •   1
Отговори
# 750
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 600
Не мисля, че има ДМ.

# 751
  • Шумен
  • Мнения: 330
ДМ тук няма,но памперсите Додот са си тези на Памперс с друго име,а те мегат да се купят от всеки магазин 🙂,моя син беше на 5 месеца,когато дойдохме тук и в БГ ползвах Молфикс,тук не намерих и ползвах Додот,останах доволна 🙂

Последна редакция: сб, 26 ное 2016, 11:31 от Мимчето7

# 752
  • ES
  • Мнения: 2 172
Angela61  моят мъж преди 2 години ходи на курсове (формасион професиональ) ,за там му искаха да докаже определен вид образование ... с преведена и заверена диплома стана .. от там нататък никои не му е потърсвал образованието . Simple Smile (т.е. наеман е без да ги интересува дипломата му). ... така 4е аз мисля 4е е както винаги в испания ..от според зависи  Sunglasses. преди време мисля 4е МиниМаус беше писала 4е ве4е не е нужно омологизиране , може и да съм се объркала .
Легализиране не, но омологиране да. Като е писала Самайли, даже и да няма нужда да полагаш изпити, трябва испански орган да я приравни.
Хора, почнах работа! Много съм доволна, че е това, което исках. Пък каквото сабя покаже....  Laughing
Защо не пишат "старите" момичета: Лунна самодива, Вал... То и темата стана за сменяне

# 753
  • Euskal Herria
  • Мнения: 28 917
 gery_to, честито!
Със "старите" момичета се виждаме във фейса. Винаги ще съм благодарна на тях ( gery_to - и теб причислявам към тях  Simple Smile ) - толкова много помощ и съвети получих, когато започнах да пиша във форума. А тогава все още си бях в България. Помня и срещите, които организирахте, снимките, които сте показвали.

П.П. Ако някой има възможност и желание, да пусне нова тема. Но все си мисля, че списъкът с "испанските" момичета май трябва да се коригира.

# 754
  • Мнения: 12

Ако имаш въпроси, пиши, Маринаки. Наблизо сме, надявам се като се установите да се запознаем наживо!

Голямо благодаря! Ще се радвам да се запознаем защото почти никой не познавам. В началото на декември пътуваме. Ще пиша как е минало всичко... Сега съм в дилема дали да взема котарака с нас или не. Той от 5 години е с нас, от бебе си го гледаме. Трудно и по-скоро ще ми отнеме време и пари да го чипирам, ваксинирам и т.н. за да минава границите с кола безпроблемно. Някой има ли опит?

# 755
  • Euskal Herria
  • Мнения: 28 917
Ние пътуваме с кучето (с кола). Не знам какво точно те интересува.

# 756
  • Мнения: 12
Вчера му сложиха чип, ваксина за бяс и годишната ваксина. Паспорта е готов, остана само преди пътуването външното и вътр. обезпаразитяване. Искат ли ви паспорта при проверки, заяждат ли се за животното? Чух че сърбите и французите създават проблеми, но ако е ок с всички ваксини и паспорта дали ще имам някакви грижи?

# 757
  • Euskal Herria
  • Мнения: 28 917
Досега на нито един граничен пункт не са отразявали, че имаме животно в колата. Единствено това лято, когато се прибирахме от България, на хърватска граница една служителка поиска паспорт и искаше да ни връща в някакъв град за изследвания. Учудих се на думите й "Били сте в Сърбия" - та ние само преминаваме през Сърбия, не живеем там. Накрая още веднъж прелисти всичко, върна паспорта и ми каза "Моля ти се, като се приберете, направи това изследване". "Това" изследване беше за бяс. Не съм го правила, има всички ваксини, всяка година слагаме и тази за бяс, която за нашия комунидад е по желание. Предполагам, че самата служителка се стресна, просто се наведе рязко през прозореца, кучето се стресна и се разлая. И едва тогава тя поиска документите му.
Наскоро се рових в разпоредбите на ЕС за превоз на домашни любимци. Изискванията са за валиден европейски паспорт, чип и задължителната ваксина за бяс. Не помня дали имаше изискване за срока на поставяне на ваксината. Ето това е:
http://eur-lex.europa.eu/legal-content/BG/TXT/?qid=1429255132496 … =URISERV:300203_2

Ако пътувате през стандартния маршрут, влезете ли в Словения, след това никъде няма проверки. Освен ако не извършите нарушения по пътя, няма кой да ви спре.

# 758
  • Мнения: 12
Благодаря. Мисля, че покриваме всички нормативи... Остава да издържи дългото пътуване...

# 759
  • Euskal Herria
  • Мнения: 28 917
Уморително е, спор няма. Но пък пътищата са добри, има всички условия за почивка покрай тях. Спираме често, почиваме, раздвижваме се. Кучето геройски понася всичко.
Ако мога да съм полезна с още нещо, пиши. Последните години пътуваме само с колата.

П.П. Отбивките с места за почиване - винаги сме се смяли с имената им. В страните от бившата юго република са почивалище, отморище, одморище. Във Франция са айре.

# 760
  • Мнения: 12
Друго е с куче. Спираш, раздвижва се, върши си работите, хапва, пие водичка и отново в колата. С котарака и с пулна догоре кола предполагам ще е по-различно. Но ще го измислим и все някак издържим... Тръгвайки от България можем да направим едно приспиване в Монпелие, Франция и да продължим, за да не е много натоварващо. Вие спирате ли за спане или на един дъх взимате разстоянието? Ще бъдем само с мъжа ми в колата (и котарака). И двамата шофираме, така че ще можем да се сменяме.

# 761
  • Мнения: 7 325
Внимавайте къде и кога спирате из Франция. Имам чувството, че е събрала всичкият боклук на света. Като тръгнем да я минаваме на мъжът ми му се ще да прелети.

# 762
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 600
Маринаки, а децата как ще пътуват?

# 763
  • Euskal Herria
  • Мнения: 28 917
Спираме да дремнем някъде по пътя. Досега не сме имали проблеми никъде, дано така да е и занапред. И във Франция сме спали, и в Германия, и в други държави.

I.Hr, защо така за Франция? Там пък най-  сме доволни от пътищата и местата за почивка. Вярно, навсякъде ползваме платените пътища, магистралите и националните. Ще е полезно да знам за следващото пътуване. Последно минавахме през нея в края на юли.

# 764
  • Мнения: 7 325
Защото се краде много, а полицията им за нищо друго освен за събиране на глоби не става. Мъжът ми прекарва половината си седмица там от години и нищо хубаво не казва. Престъпността расте с дни и най-лошото е, че е необезпокоявана. Това е. Който иска да вярва и да се пази, който е смел .... дано не го среща *мечка*.

Общи условия

Активация на акаунт