Парфюмни размисли и страсти - 193

  • 100 124
  • 781
  •   1
Отговори
# 750
  • София
  • Мнения: 1 210
Explore more, Мароканската пустиня няма да ти хареса, почти съм сигурна.
Аз разносих една отливка (благодарение на  мила съфорумка). За мен е сух, топъл, подправков, дървесен, не стои като типично и единствено мъжки парфюм на моята кожа.

# 751
  • Мнения: 142
Explore more, Мароканската пустиня няма да ти хареса, почти съм сигурна.
Аз разносих една отливка (благодарение на  мила съфорумка). За мен е сух, топъл, подправков, дървесен, не стои като типично и единствено мъжки парфюм на моята кожа.
от къде знаеш че няма да ми хареса?
Аз съм мъж и до колкото знам парфюма е много близък до chergui
а аз много го харесвам но ми е прекалено слаб.

# 752
  • Germany
  • Мнения: 1 581
Ох, къде е WaltherP99  Thinking Joy

# 753
  • София
  • Мнения: 1 210
Не намирам прилика с Chergui  Thinking

Не знам какво да нося в това време, за зимните ми е рано, летните ми омръзнаха newsm78

# 754
  • гр.Добрич
  • Мнения: 2 522
от къде знаеш че няма да ми хареса?
Аз съм мъж и до колкото знам парфюма е много близък до chergui
а аз много го харесвам но ми е прекалено слаб.


Личи си, че си нов в темата, но ако имаш време прочети я цялата и ще намериш много отзиви за Килиън и много други марки. Между нас има 2-ма господа с много добър вкус и големи познания за парфюмите. Ще са ти в по-голяма полза от дамите.
Chergui и Мароканската пустиня са много различни. Преди няколко страници споделих, че преди 2-3 години много харесах Черги, но все отлагах покупка. Преди месец си го взех от Енцо, но дали е менте или реформулировка, но е абсолютно различен от онова, което помня. Ужасен тамян, а не да не съм влизала в църква. Така, че май вече ще действам на минутата.

# 755
  • Мнения: 516
Като се сетя как обиколих Прага за този Chergui,то само на него нямаше тестер в нито един магазин и накрая го открих в Douglas,забутан,скрит,останали 5 капки...пръснах и потрес...не се сещам вече дори аромата,а беше преди 3-4 месеца,но определено не ми хареса изобщо,но аз и никога не съм харесвала подправки в парфюм,те са за МАНДЖА(лично мнение  ooooh!Mr. Green

# 756
  • Франция
  • Мнения: 898
kovatcheva, не само ще го опиша, но и ода в рими ще му посветя, но ще е някъде през януари, защото още е топло и не съм го носила достатъчно. Тук при мене е златна есен и си нося цветните шипри, а Cuir Beluga ще засияе с пълната си прелест на хрускаво студен въздух.
Едва ли ще му направя голяма реклама, като кажа, че това е най-благородният потомък на Шалимар във обожаемата версия на чист парфюм - взето е всичко най-фино, меко и галещо: пухкава ванилия, гладка кожа и сладък червен портокал, разбито е с щипка алдехиди до кремообразна смес и е варакосано с искряща амбра, да блести  Simple Smile Не съм си представяла по-майсторско генно инженерство. Да вземеш най-хубавото от гените на родителя и да създадеш съвършено потомство.
Каквито и мисли да ти се въртят в главата, купи си го.  Mr. Green Не е възможно да съжаляваш.

# 757
  • Мнения: 31 195
И аз от обожателките на Белугата. Heart Eyes

# 758
  • Мнения: 142
от къде знаеш че няма да ми хареса?
Аз съм мъж и до колкото знам парфюма е много близък до chergui
а аз много го харесвам но ми е прекалено слаб.


Личи си, че си нов в темата, но ако имаш време прочети я цялата и ще намериш много отзиви за Килиън и много други марки. Между нас има 2-ма господа с много добър вкус и големи познания за парфюмите. Ще са ти в по-голяма полза от дамите.
Chergui и Мароканската пустиня са много различни. Преди няколко страници споделих, че преди 2-3 години много харесах Черги, но все отлагах покупка. Преди месец си го взех от Енцо, но дали е менте или реформулировка, но е абсолютно различен от онова, което помня. Ужасен тамян, а не да не съм влизала в църква. Така, че май вече ще действам на минутата.
Не съм нов в темата просто не ползвам сайта и форума, на килиан имам няколко и съм мирисал няколко chergui  е реформулиран и е боклук както и 99,9% от serge lutens всичко 2015 е боклук
както и 90% от парфюмите са реформулирани заради забраната на съставки който причиняват алергии и заради това че е продаден бранда .

# 759
  • Франция
  • Мнения: 898
Дами, не хранете трола  Peace

Атти, чакаме нова тема  Hug bouquet

# 760
  • Мнения: 685
Голям кОпон настанал в темата.  tooth

Някой вече да е пробвал Alien Oud Majestueux? http://www.fragrantica.com/perfume/Thierry-Mugler/Alien-Oud-Majestueux-31602.html

# 761
  • Варна
  • Мнения: 1 916
Като се сетя как обиколих Прага за този Chergui,то само на него нямаше тестер в нито един магазин и накрая го открих в Douglas,забутан,скрит,останали 5 капки...пръснах и потрес...не се сещам вече дори аромата,а беше преди 3-4 месеца,но определено не ми хареса изобщо,но аз и никога не съм харесвала подправки в парфюм,те са за МАНДЖА(лично мнение  ooooh!Mr. Green
Ако си обикаляла Прага за парфюми... дали си открила един сравнително нов магазин за нишови парфюми (миналата година по това време консултантките/продавачките ми казаха , че е от 3 месеца)?!  Та ...магазинът се намира по Вацлавски намести, в горния му край , а именно малко преди Националния музей , ако си с лице към него отляво. От няколко месеца се мъча да се сетя кои брандове мирисах , но... направо ми изскочи от главата. Не съм ценител като вас  Embarassed

# 762
  • София
  • Мнения: 5 656
В тази тема всеки има право да изрази личното си мнение. Дори не само, че има право, ами е направо задължително да го прави Simple Smile Но каквото и да е мнението, винаги сме намирали начин това да става по възпитан начин, с културен език, понякога с намигване, често с чувство за хумор, без грубости и обиди. Дори светило в парфюмната критика като Лука Тюрин не си позволява никога пошли изрази и улични категоризации въпреки съсипващите си мнения за някои изключително популярни парфюми. С две думи - има и други начини човек да изрази неудовлетвореността си от определени аромати, Explore more, и ти предлагам да се държиш като джентълмен, поне в тази тема. Благодаря.

Ще пусна новата тема утре следобед, а дотогава се надявам Бубанка да прояви търпение и да не хлопва кепенците  Hug

# 763
  • Мнения: 516

Ако си обикаляла Прага за парфюми... дали си открила един сравнително нов магазин за нишови парфюми (миналата година по това време консултантките/продавачките ми казаха , че е от 3 месеца)?!  Та ...магазинът се намира по Вацлавски намести, в горния му край , а именно малко преди Националния музей , ако си с лице към него отляво. От няколко месеца се мъча да се сетя кои брандове мирисах , но... направо ми изскочи от главата. Не съм ценител като вас  Embarassed
[/quote]
Почти съм сигурна,че този магазин го няма(или аз не съм го видяла),но бях месец в Прага и всеки ден на Вацлавски намести...то там конкуренцията от 2 Douglas и един Debehmans(всички на един площад), е убийствена,при положение,че предлагат и TF и Serge Lutens и какво ли още не...Обаче във Виена какви магазини за парфюми има(предполагам,който е посещавам града знае)...останаха ми очите,отнесоха се с мен супер,но и аз ги впечатлих с парфюмни познания,тогава се влюбих в аромат,който още не притежавам Oud Save The Queen Atkinsons...някой може ли да сподели повече впечатления за него,още помня аромата,а на блотер беше поне седмица и нещо траен,ако не и повече  Heart Eyes

# 764
  • Варна
  • Мнения: 1 916
Имаше го миналата година. 1000% се намира там където описах, ако вървиш към музея отляво един от последните 5-7 магазина. Продавачките млади, красиви рускини с отличен английски. (проговориха помежду си на руски, та разбрах) Даже от съседния магазин си купих ръкавици и чанта - не особено скъпи.
Повечето шишета на  парфюмите приличаха на тези на Serge Lutens високи, правоъгълни. Нишова парфюмерия със сигурност. Цените бяха 100-200 евро, милилитите в повечето случаи 100.
Както и да е - поне някой ако ходи натам, по-бързо да се ориентира Simple Smile
Малко след Прага и аз бях във Виена, но там най-малко съм гледала за парфюми. Все пак открих един май Дъглас беше и май по Кертнерщрасе с ексклузивите на Шанел, където 2-3 подред тествах върху себе си Beige, Coromandel  и другия не се сещам ... Консултанта - момченце все ни черпеше с пунш и със сладки собствено производство.

Общи условия

Активация на акаунт