Лек за зачервено разранено дупе

  • 4 899
  • 140
  •   1
Отговори
  • Мнения: 200
Мами помогнете - едно време имаше страшен бърко4 - правеха го в аптеките с ланолин (ов4а мас)по рецепта а сега на мога да намеря нищо подхадящо Cry Макар и пампарса да го сменям 4есто... newsm78

# 1
  • Somewhere...over the rainbow - where troubles melt like lemon drops
  • Мнения: 2 668
Не, просто мястото - въпросът ти е за "Майки......."
Иначе "Бейби Тан" наистина е много добър, ако е подсечено, веднага минава.

# 2
  • София
  • Мнения: 84
На нас само кремовете на Mustela ни помагат, ползвала съм всякакви от Здраве до chicco,но не ни помагаха преди месец го купих и забравих за червено дупе.

# 3
  • Мнения: 442
Мами помогнете - едно време имаше страшен бърко4 - правеха го в аптеките с ланолин (ов4а мас)по рецепта а сега на мога да намеря нищо подхадящо Cry Макар и пампарса да го сменям 4есто... newsm78

аз точно този ползвам - тук все още го приготвят  Laughing

бтв: никът ти е, като името на малката ми дъщеря

# 4
  • Мнения: 1 629
За дупето на бебето: преди Линола Фет, сега на Нивеа.

# 5
  • Мнения: 1 327
Мами помогнете - едно време имаше страшен бърко4 - правеха го в аптеките с ланолин (ов4а мас)по рецепта а сега на мога да намеря нищо подхадящо Cry Макар и пампарса да го сменям 4есто... newsm78

аз точно този ползвам - тук все още го приготвят  Laughing


и аз! и аз

# 6
  • Paradise
  • Мнения: 3 103
"Павлодерм"

# 7
  • София
  • Мнения: 3 663
Нивея

# 8
  • Мнения: 271
bubchen-много съм доволна

# 9
  • Мнения: 3 153
Тъкмо да напиша, че се препоръчва възелин и видях, че темата не от "тия"... Embarassed Embarassed
Иначе по темата-ползвам квото ми падне, най-вече Чико и Нивеа.

# 10
# 11
  • Мнения: 1 938
"Бочко". Peace

# 12
  • Майничка
  • Мнения: 12 582
Бочко

# 13
  • Мнения: 432
"Бочко".

# 14
  • София
  • Мнения: 2 271
Penaten и Здраве

# 15
# 16
  • Мнения: 345
Мустела или Джонсън

# 17
  • Мнения: 2 957
Бюбхен и Бочко.Честно казано от Бочко съм по-доволна.

# 18
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Penaten и Цинци/със съдържание на цинк за бебета/

# 19
  • София
  • Мнения: 726
Бюбхен (плътния, нощния)- нямам никакви оплаквания. От всичко друго се подсичаше.

# 20
  • Петрич
  • Мнения: 321
Бочко и Нивея

# 21
  • Мнения: 302
Аз съм повече от доволна от Павлодерм thumbsup. Ползвам го от 2-3 месеца и няма помен от зачервено дупе, да не говорим за подсечено. Преди това мажех с Бочко, Пенатен или Мустела и се зачервяваше доста често.  yes

# 22
  • Мнения: 28
Вubchen-и никога не е имал зачервено дупе.Крема е невероятен,струва си.

# 23
  • София
  • Мнения: 2 958
Нивеа.Страшно съм доволна.

# 24
  • На небето
  • Мнения: 5 530
На моя син това правеното кремче не му помогна, но му изписаха едно кремче ДИПРОГЕНТА, което е много ефикасно, от 1 намазване изчезва зачервяването.

# 25
  • Мнения: 1 427
Здраве!

# 26
  • Мнения: 1 446
Penaten и Цинци/със съдържание на цинк за бебета/
С тази разлика вместо Пантен , ползвам Нивеа.

# 27
  • Пловдив
  • Мнения: 1 405
Здраве - и съм страшно доволна!

# 28
  • Мнения: 2 381
Бочко- в зелената опаковка Peace

# 29
  • София
  • Мнения: 203
Ползвала съм на Мустела, Нивея, Бебе Тан и Бочко, най-добре подейства Бочко. И аз се учудих, но явно все още правим хубави неща. А памперсите, разбира се, че ги сменям често. Макар че свекърва ми ми приказваше, че на лошо съм и свиквала дупето - дрън - дрън. Тя що не седи с мръсно дупе  #Cussing out

# 30
  • Бургас
  • Мнения: 10 821
Бюбхен-само парите му много,а иначе ни помага Бочко и Бейби Тан.

# 31
  • Мнения: 2 849
За бебешкото дупе -бюбхен и мустела . Mr. Green

# 32
  • Мнения: 513
Бочко и Мустела  Peace

# 33
# 34
  • Мнения: 1 645
Мустела  Peace

# 35
  • Мнения: 2 040
И ние сме на тая вълна в момента ... 1 месец не може да й мине, кожичката се подсече чак до там където я реже памперса и стана на мазолчета, направо изкрейзих ... Всяка вечер я подмивах със сварена смрадлика, мазах с Бочко, Нивеа, Бейби тан - нищо, цял един месец ...  newsm78
Вчера взех Пенатен и крем за подсичане Бебино с масло от смрадлика -- и днес вече изчезна всичко, като мазах и от двата, та незнам от кой й мина, но важен е крайния резултат, че детето го сърбеше и болеше и бях откачила от притеснение ..   Wink

# 36
  • Мнения: 3 760
Аз си ползвам Бюбхен. За бебка е идеален.

# 37
  • на кой му пука, майна
  • Мнения: 5 367
Бюбхен

# 38
  • Мнения: 3 334
 и аз ти препоръчвам "Бейби Тан"!Много е добър!

# 39
  • Мнения: 977
Извинявайте, че пускам нова тема, но има няколко неща които ме притесняват и искам да си ги изясня. А като отделна тема е по-подредено.

От няколко дни сме със зачервено дупе. Не само това, ами вече и раничка отстрани на дупето си имаме - мн. силно зачервена, до кръв направо. От вчера го мажа с крем Здраве. От едната страна на бузката червеното изчезна, но от другата, където е раничката, все още я има и със сигурност го боли.
Плюс това сгънките, които са отпред на крачетата, силно са се подсекли. Установих го снощи. Вината е моя, защото не отмивах всеки път кремчето /нали трудно се мие и мислех, че не пречи да стои/. Sad Занапред ще го отмивам при всяко къпане. Засега го маха с крем Здраве, но не съм сигурна колко ефикасно е.

Моля ви, посъветвайте ме как да оправя кожичката на детенцето си!

# 40
# 41
  • София
  • Мнения: 7 097
Бейби Тан е най-ефикасното от всичко, което съм ползвала, но не сме стигали до раничка и не знам дали да не се консултираш с лекар.

# 42
  • Мнения: 977
аз точно този ползвам - тук все още го приготвят

Къде е това тук и какво точно е това кремче? Може ли и без рецепта?

# 43
  • Мнения: 3 089
нивея или бюбхен

# 44
  • Резерват "Северозапад"
  • Мнения: 2 366
И аз!

# 45
  • Мнения: 8 917
Пробвах всичко възможно- пудра и крем за подсичане на Пенатен, крем за подсичане на Себамед - медицинска козметика еквивалентна на Мустела, но по-малко известна поради рекламата й, крем за подсичане на Бюбхен, Бочко, Бейби Тан, крем за подсичане на Чико, Тридерм - лекрство кокстероид, олио на Бюбхен, Клотримазол....и всичко в началото действаше и после - отново подсичане с обрив ooooh! най-накрая слава Богу открихме балсамчето на д-р Тайс - е, от него съм направо възхитена и го препоръчвам с две ръце! Peace

# 46
  • Мнения: 8 917
Ще пейстна от предната тема:

Пробвах всичко възможно- пудра и крем за подсичане на Пенатен, крем за подсичане на Себамед - медицинска козметика еквивалентна на Мустела, но по-малко известна поради рекламата й, крем за подсичане на Бюбхен, Бочко, Бейби Тан, крем за подсичане на Чико, Тридерм - лекрство кокстероид, олио на Бюбхен, Клотримазол....и всичко в началото действаше и после - отново подсичане с обрив  най-накрая слава Богу открихме балсамчето на д-р Тайс - е, от него съм направо възхитена и го препоръчвам с две ръце!


Бебка така се бе разранила, че крещеше от Бейби Тан - не знам какво има вътре, но преди от него винаги й бе минавало. Затова ако е толкова зле  - препоръчвам балсамчето на Д-р. Тайс

# 47
  • Мнения: 56
"Бочко" имаше най-добър ефект,когато бебо се подсече.Препоръчвам ти го!

# 48
  • Мнения: 177
Я пробвай с най-обикновеното и евтино нещо-ХУМА. Продава се в аптеките и струва едно левче.Моето бебе е на 7 месеца,никога не е било подсечено досега.Винаги при смяна на памперса го измивам и го мажа само с хума. Но не тази,която е в пликчета,защото тя има някакви песъчинки,а една бяла и много финна на "Талодерма"ООД Варна. Гаранция,че за два-три дни детето ще се оправи.Остави тия скъпи кремове,не всички са ефикасни.

# 49
  • София
  • Мнения: 39 761
Ползвала съм цинкова паста и пиоктанин.

# 50
Аз използвах "Универтан" от аптеката.

# 51
  • Мнения: 2 494
балсамчето на Д-р. Тайс
Подкрепям с две ръце!!!Страхотно е!

# 52
  • Мнения: 129
САМО ПРЕВАРЕН ЗЕХТИН. МАЖЕш ОБИЛНО И МНОГО ДОБРЕ ЗАщИТАВА КОЖАТА ОТ ПРОТРИВАНЕ,
АЗ ВЕчЕ 7 МЕСЕЦА ГО ПОЛЗВАМ ЗА НИКИ И СЪМ СТРАшНО ДОВОЛНА newsm10

Последна редакция: чт, 30 мар 2006, 01:48 от Аурелия

# 53
  • Мнения: 649
цинкова паста и да оставяш бебо по голо дупе, за да може кожичката да диша

# 54
  • Мнения: 125
EXCIPIAL Мandelölsalbe - има го по аптеките, кажи че става въпрос за подсичане при бебе. За 1 ден ще му мине с това мазило! И на моя дечко му беше дупето точно така след като го изписаха от родилното и се оправи точно с това мехлемче. Силно го препоръчвам! newsm10 smile3521

# 55
  • Мнения: 1 272
Мустела - обикновения и Стелактив

# 56
  • Мнения: 1 440
БОЧКО!
Сега сме с Пенатен,че тати такъв ни купи последния път.
Доволна съм и от двата!

# 57
  • Мнения: 3 447
Бюбхен - много съм доволна. Мажа превантивно като видя, че се е позачервило, и нямаме проблеми Peace

# 58
  • Мнения: 332
На bubchen - много е хубав   Wink
 
 

# 59
  • Русе
  • Мнения: 659
Бочко - лекарката каза да ползваме крем , в който има смрадлика. Едиидва пати сам я мазала с Бюбехн, доволна съм и от него  Grinning

# 60
  • Мнения: 160
имам правено от аптеката (от което съм по доволна) и на бюбхен Simple Smile

# 61
  • Мнения: 2 407
Бюбхен, ако е много подсечено Линола Фет!

# 62
  • Мнения: 670
Крема с ланолин, вазелин и витамини все още го правят в аптеките. Аз също мажа дупето на Ния с такъв. Невероятен е. Помага и за разранени зърна. Качих рецептата за крема в bgphoto.net, ако искаш принтирай си я и отиди в някоя аптека да ти я изпълнят
http://bgphoto.net/Photos.aspx?UserId=15243&AlbumId=43494&PhotoId=1926390

# 63
  • Варна
  • Мнения: 4 969
Мами помогнете - едно време имаше страшен бърко4 - правеха го в аптеките с ланолин (ов4а мас)по рецепта а сега на мога да намеря нищо подхадящо Cry Макар и пампарса да го сменям 4есто... newsm78

аз точно този ползвам - тук все още го приготвят  Laughing


и аз! и аз

I az  ползвам от него- перфектен.От Бейби тан много му щипеше на дупето и режеше много

# 64
  • Мнения: 218
Бочко, а за подсечено дупе Vitassin. На другия ден нищо от подсеченото не е останало.

# 65
  • Мнения: 271
има един много ефикасен мехлем.казва се дактакорт крем,но се използва само когато е по-сериозно нещо,защото е лекарство и не е за ежедневна употреба

# 66
  • София
  • Мнения: 44 103
бюбхен - не бих го сменила за друг, много е добър.

# 67
  • Мнения: 5 103
Aз мисля Бюбхен.

# 68
  • у нас
  • Мнения: 660
Сирийското кремче Бейби Тан е вълшебно.Купувала сък и от най-скъпите,които не ни помагаха, а с въпросното кремче за няколко часа дупето на малката се оправяше,все едно че нищо не е имало(да отбележа,че тя е с много бяла и нежна кожа)

# 69
  • там където ме зове сърцето!!!
  • Мнения: 2 092
Ползвам Бочко и Бейби тан и  бебчо никога не е имал подсечено дупе.

# 70
  • Мнения: 1 464
Бюбхен,ако е много подсечено един мехлем с невен

# 71
  • на село
  • Мнения: 3 916
Сирийското кремче Бейби Тан е вълшебно.Купувала сък и от най-скъпите,които не ни помагаха, а с въпросното кремче за няколко часа дупето на малката се оправяше,все едно че нищо не е имало(да отбележа,че тя е с много бяла и нежна кожа)

На същото мнение съм  newsm10!
Изредих сумати кремове, но този при Ради действа най -добре и наистина подсеченото се оправя бързо.

# 72
  • Мнения: 1 771
цинкова паста и да оставяш бебо по голо дупе, за да може кожичката да диша

Това е много важно, особено в предстоящите горещини.
Колкото можеш го оставяй без памперс.

# 73
  • Мнения: 2 553
При дъщеря ми много помага Фуксин 1% - маже се по 2 пъти на ден сутрин и вечер, а моя добавка е при всяка смяна на памперс - преварен зехтин.Много помага и дупето й е добре Peace

Зехтина помага за всички гънки - аз я мажа цялата, особено наблягам на гънките при крачетата и на гушката, защото и те бяха почервенели  Crazy

# 74
  • Мнения: 4 668
Мустела , серията Стелатопиа имат специален крем за силно подсечено и разранено дупе . От мои приятелки , които са го ползвали знам , че прави чудеса.  bouquet

# 75
  • Мнения: 1 059
Ние и сега сме си на здраве. А по едно време му миехме дупето с калиев перманганат и не сме имали никакви проблеми.

# 76
  • Мнения: 1 059
Здраве

# 77
  • Мнения: 1 382
кремчето на Мустела за смяна на пелените е наистина ефикасно.След като се подсече един път го взехме и от тогава не сме имали проблем с това  Peace

# 78
# 79
  • Мнения: 1 382
Витамин бариерния на Мустела,но мъжът ми е взел и някакъв за ранички на бюбхен.Като свърша единия почвам другия  Peace

# 80
  • Мнения: 271
и ние имахме този проблем.направо му се беше олющила кожичката.педито каза да мия дупенцето при всяка смяна на памперсите и ми изписа дактакорт крем.маже се 3 пъти дневно-10 дни даже и да мине.а иначе минава след няколко мазания.супер е

# 81
  • Мнения: 414
Аз при мойте бебета установих, че когато са новородени се подсичат докато им свикнат дупетата с пампата. Тогава мажех с крем "Бочко", съвсем евтин и ефикасен е, още до вечерта се оправяха. Не съм го отмивала старателно като съм ги миела, а клепах богато.

След това като поотраснаха и подсеченото ставаше от някоя определена храна дето е в акото, тогава минаваше веднага с един най-обикновен сирийски вазелин (на него пише Pure Petroleum Oil)от аптеката (има ги почти навсякъде), един безцветен и безмирисен е, в пластмасови правоъгълни кутийки, струва стотинки. Между другото за този вазелин съвсем случайно прочетох в един американски форум, една майка беше писала че подсечено дупе минавало веднага от Петролиум Оил и аз взех че намерих такова вазелинче и тук Simple Smile С това вазелинче също клепам богато и до няколко часа дупето е като ново Simple Smile

# 82
  • Мнения: 4 668
кремчето на Мустела за смяна на пелените е наистина ефикасно.След като се подсече един път го взехме и от тогава не сме имали проблем с това  Peace
Да , обаче аз имам предвид крема не който е против подсичане , а този за вече подсечено дупе . Помага и при доста тежки случаи .

# 83
  • Мнения: 468
И на нас ни е болна тема дупето. Разполагаме с: Бейби Тан /зверски се обрива от него/, крем за дупе Джонсън, Павлодерм, на Мустела и двата за дупе, Здраве, Бочко, някакъв правен в аптека, балсама на др. Тайс, Бюбхен - крема за дупе и друго мисля нямаме newsm78. При нас май е от това, че сме алергични към почти всички памперси, а тези които понася честичко се изчерпват от търговската мрежа. Оправя се с Тридерм - кортикостероид+клотримазол/противогъбично/+антибиотик, пробвали сме и други лекарства, но без успех. След като се пооправи най-добър за поддържане се оказа Бочко, но това е само за моето дете...
Бързо да се оправяте!

# 84
  • Мнения: 2 959
В началото използвах Пенатен, а сега майка ми ми донесе Здраве и съм много доволна от него. Освен това понякога слагам на дупето и на свивките малко Вазелин.

# 85
  • Мнения: 2 498
Павлодерм  newsm10

# 86
  • Мнения: 1 645
Много съм доволна от Цикалфата на Avene.
Онзи ден се беше подсякъл,и след 2 - 3 дни мазане му мина.
До сега винаги ни е помагал  Peace

# 87
  • Мнения: 1 190
Дупето на Вили също беше много зачервено - няма да разказвам историята, пробвах какво ли не... помогна ми само и единствено домашно приготвен крем от мас и невен Peace

# 88
  • Мнения: 214
Nivea и Бочко. Всичко дето има цинк в него би трябвало да свърши работа.

# 89
  • Мнения: 2 271
Мажа и до сега със Здраве превантивно на всяка смяна на памперса.Един път се подсече и ми препоръчаха Бейби тан.Намазах я,а тя запищя от болка.30 минути не можах да я успокоя.Но дупето не се промени.Мина и от Здравето за няколко дни.

# 90
  • Мнения: 1 910
Основно "Кремче за дупето на снаха ми", което бъркат в аптека в Младост-1 (Сф.).  yes

# 91
  • Мнения: 8 769
Мами помогнете - едно време имаше страшен бърко4 - правеха го в аптеките с ланолин (ов4а мас)по рецепта а сега на мога да намеря нищо подхадящо Cry Макар и пампарса да го сменям 4есто... newsm78
Тук също го правят. Педиатърката ни го предписа и съм много доволна. Освен всичко е и евтин. Преди няколко седмици дупето на синът ми така се разрани, че и Мустела-та не помогна. А кремчето се справи прекрасно!

# 92
  • Мнения: 8 769
Кремчето с ланолин, за което се говори тук Крем4е за дупе-какво ползвате?????? ще ти свърши прекрасна работа.
В същност там има посочени и други добри кремчета. Ще слея темите след един -два дни. Абсолютно се припокриват.

# 93
  • Мнения: 1 910
Ами аз бих мазала с ланолин...като му се пооправи смес от вазелин и ланолин. Или крем на тази основа с разни други нещица, който забъркват в някои аптеки.

# 94
аз съм ползвала всичко от изброените по горе неща но полза нямах дупето и все повече се зачервябаше и пускаше кръв но моята педиатърка ми изписа някакъв итаминозен крем които се приготвя в аптека и за два дни се оправихме Joy :

Последна редакция: чт, 30 мар 2006, 12:12 от Аурелия

# 95
  • Балчик-Сливен
  • Мнения: 1 058
Мажеш Крем здраве и после хума  на "талодерма" Peace

# 96
  • Мнения: 91
Когато ние имахме подобен проблем, много ни помогна кремчето на "Мустела" за силно раздразнена кожа и Пиоктанин. Вие, обаче, сте много мънички и аз бих посъветвала поне по телефона да се консултирате с доктор. Особено ако решиш да ползваш някакъв лекарствен препарат.

# 97
# 98
  • във фурната
  • Мнения: 596
Докато е зачервено дупето,мий с отвара от смрадлика-успокоява сърбежа и ускорява заздравяването.После мажи напр.с крем на Mustela .

# 99
  • Мнения: 326
Защо не опиташ с хомеопатия?
Имай предвид, че кожа не се маже. Защото проблема влиза навътре.
Знам, че сега всички майки ще викнат срещу мен, но ако искаш мога да пиша подробно по въпроса.

# 100
  • у нас
  • Мнения: 660
Бейби Тан при нас действаше въшебно.Дъщеря ми е с много бяла и тънка кожа и често се подсичаше.Пробвала съм и от скъпите кремчета,но Бейби Тан я успокояваше само за няколко часа.Снаха ми е фармацефт и тогава се допитах до нея.Тя ми каза,че най-много се търси и купува въпросното кремче,нищо че е не по-скъпо от 2 лв,но е супер PeaceУспех

# 101
  • Мнения: 8 505
Ползвам такива,които се забъркват в аптеките.По-доволна не съм била от никой друг крем.

# 102
  • Няма такава държава!
  • Мнения: 1 308
Бейби тан и Бочко

# 103
  • Мнения: 1 416
Ползвали сме от "Пенатен" до "Бочко", но най-добре й понася доброто старо "Здраве"...  Grinning

# 104
  • Мнения: 330
На Бюбхен сме изцяло Heart Eyes

# 105
  • sofia
  • Мнения: 171
Мустела,Пенатен или Бочко.Според ситуациата

# 106
  • София
  • Мнения: 6 743
Аз ползвам ПЕНАТЕН и съм МНОГО доволна  Hug

# 107
  • Мнения: 356
Когато Криси беше бебе я намазах с гел на джонсън.Ако знаете как се обрина милата..........И след това си купих зехтин,преварих го и започнах да я мажа с него.Кожичката и веднага се успокои.Доста дълго я мазах така.Дупето го мажех с крем Бочко.Много съм доволна от него.Сега след бяня я мажа с лосион за тяло на Бюбхен и  я къпя с душ гел за коса и тяло на същата фирма.Малко са по-скъпички, но са толкова хубави, че не бих ги сменила.Пробвайте ги и няма да съжалявате Simple Smile

# 108
  • Пловдив
  • Мнения: 203
Мустела,Пенатен или Бочко.Според ситуациата
(
 и аз  така, в момента най-много с Бочко.

# 109
  • Мнения: 177
Мен ако питаш най - добре е с домашна мас. Нито се подсича, нито нищо.

# 110
  • Мнения: 330
Мен ако питаш най - добре е с домашна мас. Нито се подсича, нито нищо.

Маста и соленето на бебето са отречени от медицината преди повече от 15г #Crazy

# 111
  • Мнения: 577
Аз ползвам само Бочко а мажа цялото телце със зехтин

# 112
  • Мнения: 177
Защо не опиташ с хомеопатия?
Имай предвид, че кожа не се маже. Защото проблема влиза навътре.
Знам, че сега всички майки ще викнат срещу мен, но ако искаш мога да пиша подробно по въпроса.
Напълно съм съгласна с теб. Отакто я подсекох преди няколко месеца с тия кремове, само тоя метод прилагам и нямам проблеми, но иначе се оправи с Кортимицин, защото беше много зле.

# 113
  • Мнения: 554
Mustela засега и съм супер доволна, нямаме никакви проблеми да чукна на дърво. Имам и Пенатен, който ми е подарък, но още не съм го ползвала, ама като гледам са доволни мамите и от него

# 114
  • Мнения: 326
Няма значение дали ще опитате хомеопатията или не (това е въпрос на личен избор), само внимавайте с кортикостеродите. Четнете за страничните им ефекти.

# 115
  • Мнения: 292
като ни изписаха от родилния дом тук ни изписаха някакво кремче за дупе Mitosyl от което дупето на Дани си оставаше червено. Майка ми като дойде донесе ЗДРАВЕ и от тогава вече 6 месеца нито веднъж не се е зачервило или подсякло. Мажа го при всяка смяна на памперса.

# 116
  • Мнения: 2 242
Единствено и само Бочко - 100% ефикасен в рамките на 24 ч  Wink

# 117
  • Мнения: 282
Аз съм за Пенатен!!! Laughing Laughing Laughing

# 118
  • София
  • Мнения: 1 936
Ние ползваме Бюбхен, от този в тубичката, който е по-течен. Иначе имам и в кутия, по-мазен и гъст, но от него не съм доволна

# 119
  • Мнения: 929
бочко, бейби тан,здраве, медико идеал(той е с цинк и екстракт от роза)

# 120
  • Мнения: 11 546
Бебка никога не е имала подсечено или червено дупе. GrinningИзползвам "Бочко"или "Бебино"

# 121
  • Мнения: 208
Използвам на Клоран, Бочко го използвам по-често. 

# 122
  • Мнения: 1 878
Изписаха ни от болницата ужасно подсечени и каквото и да ползвах не се повлияваше и ставаше още по зле дупето................докато открих Мустела, лечебното кремче за остро подсечено и ...........и ни се оправи дупата за 2 дена до розово  Hug

# 123
  • Мнения: 959
И аз , не съм имала никакъв проблем.

# 124
  • Мнения: 680
и аз съм за правените.ние също имахме голям проблем с дупето но след като педито предписа тоя  нямаме проблеми и веднага се оправи

# 125
  • Мнения: 516
Бочко или Здраве Peace

# 126
  • Мнения: 5 140
Бейби Тан  Peace, адски съм доволна.

# 127
  • Мнения: 467
но само защото мъж ми като го пратих за Бочко в аптеката му го набутали.Обаче съм много доволна. Иначе въпросния бъркоч го правят в една аптека на "Раковска" близо до "Васил Левски"

# 128
  • Smolyan
  • Мнения: 1 400
Интенцивния крем на Нивеа  Peace ако обаче са зачерви дупето /случи се два пъти на двете зъбчета/, ползвам мехлема Универтан - страхотен е и е униврсален  Simple Smile

# 129
  • Мнения: 124
Я пробвай с най-обикновеното и евтино нещо-ХУМА. Продава се в аптеките и струва едно левче.Моето бебе е на 7 месеца,никога не е било подсечено досега.Винаги при смяна на памперса го измивам и го мажа само с хума. Но не тази,която е в пликчета,защото тя има някакви песъчинки,а една бяла и много финна на "Талодерма"ООД Варна. Гаранция,че за два-три дни детето ще се оправи.Остави тия скъпи кремове,не всички са ефикасни.
sweet baby, как точно става това с хумата? Опиши ми, моля те, какво и как го правиш, бих искала да пробвам.

# 130
  • Варна
  • Мнения: 2 317
Ами аз точно този бъркоч ползвам. Предписа но ги педиатърката. За сега нямаме проблеми. Peace

# 131
  • Мнения: 1 849
от Бочко се обрина още повече сина ми, от Здраве му се смъкна кожата. Мажех със Фуксин и после с пудра. Това обаче не минава при дъщеря ми оправи я правено кремче но лекаря написа рецептата толкова красиво че не се чете. Сега я мажа с тоалетно мляко Па-Па, аз много им харесвам и шампоана.

# 132
  • Мнения: 527
И ние имаме същия проблем, с много чувствителна кожа е моя бебо. В момента и зъбки му излизат и е направо ужас. Не съм забелязала нито Бочко, нито Бейби Тан, ното Бюбхен да му помага. Помага му единствено едно Израелско кремче, но съм си казала, че като ми свърши ще пробвам някакъв на Мустела и без това останалата козметика ни е такава, само това за дупе не сме пробвали.

# 133
# 134
  • София
  • Мнения: 1 055
Перфектно е кремчето, направено в аптека от ланолин, вазелин и витаминчета.Ако има интерес ще изровя и рецептата от някое чекмедже.

# 135
  • Мнения: 34
бочко е супер.

# 136
  • Мнения: 2 761
Според мен открии причината и я премахни,а не експериментирай върху детето си с разни мазила.Виж дали не се дължи на мокрите кърпи,защото и там е пълно с химии.
Моля да  не скачате по мен,че изразих по-различно мнение.

# 137
  • Мнения: 527
Според мен открии причината и я премахни,а не експериментирай върху детето си с разни мазила.Виж дали не се дължи на мокрите кърпи,защото и там е пълно с химии.
Моля да  не скачате по мен,че изразих по-различно мнение.
Причината я знам, кожата ни е атопична и е супер чувствителна, малко да постои наакан или да е повече начишкан и веднага е червен, а в комбинация с вадене на зъбки и по-често акане, направо е ужас. Но си права за установяване на причината, много често се и оказва някаква бактериална инфекция.
Перфектно е кремчето, направено в аптека от ланолин, вазелин и витаминчета.Ако има интерес ще изровя и рецептата от някое чекмедже.
Мда аз например се интерисувам, вече се побърках да купувам какво ли не и да няма никакъв ефект, та не пречи да пробвам.

# 138
  • Мнения: 977
Перфектно е кремчето, направено в аптека от ланолин, вазелин и витаминчета.Ако има интерес ще изровя и рецептата от някое чекмедже.

Ако не те затруднява - аз се интересувам. 10х!

# 139
  • Мнения: 2 761
Ами тогава сменяй памперса  веднага след като се наака(освен в случаите,когато няма възможност),измивай често на течаща вода(само вода)  и го оставяй известно време (примерно 10 мин. и повече) без памперс.

# 140
  • Мнения: 1 410
Когато дъщеря ми беше по-малка много често и се зачервяваше дупето и имах чувството, че колкото повече мажа, тълкова по-зле става. Някой ми каза да спра да я мажа и да я мия с вода след смяната на всеки пампер и да я оставям гола. Так се спасихме. Сега не мажа с абсолютно нищо, даже рядко ползвам и кърпички (когато няма как иначе). От месеци нямаме никакъв проблем.

Моята рецепта - въздух и вода.

Общи условия

Активация на акаунт