чували ли сте подобна ужасия?

  • 3 112
  • 50
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 7 640
защото може да върнеш храна неволево, да я вдишаш и да се задушиш, грубо обяснено, а вече са ти отговорили

Да де, но нали се слага местна упойка, каква е причината да  се давиш , не разбирам...то по принцип винаги можеш да си се задавиш......
абе за местна няма противопоказания, за пълна не може, ако в рамките на два часа преди това си ял и пил. И не е задавяне, а аспириране дълбоко в дроба на материя от стомаха, когато човек е упоен, не може да контролира рефлексите на закашляне.
И нещо да попитам оффтопик- Ванилаайс, шашкаш ме с твойте теми, много активно и все такива странни ги пускаш. Sunglasses

# 16
  • Мнения: 7 186
миналата седмица направх спонтанен аборт. Следбяда изкървях и вечерта ми нправиха кюретаж в 9,30. Бях яла в 3 часа и пих вода в 7,30, но не им казах. От упойката неможах да изляза 1 час и 50 минути, а лекарката ми каза, че се излизло за около 15 минути. Дали има нещо общо с яденето?

Нищо общо няма с яденето. Зависи от упойката, която са ти сложили. И от дозировката.
И никога не крийте от анестезиолозите, че сте яли и пили, това не е шега работа. Naughty Защото ако екипа ако е информиран и случая не търпи отлагане ще се вземат превантивни мерки да се избегне евентуален инцидент по време на анестезия.

# 17
  • Мнения: 177
Права си че трябва да знаят, но аз все съм инат, пък и ме беше страх да ме "дерат" на живо, така че премълчах. А иначе излизането от упойка беше най - кошмарното ми преживяване в живота, по - кошмарно и от раждането.

# 18
  • Мнения: 8 769
Да, чували сме - две мои познати (от приятелски семейства) го преживяха - спонтанни аборти. Кошмарно е, ужасно е, никому не го пожелават. При всяка от тях психическите последствия бяха различни.

# 19
  • Мнения: 5 391

И нещо да попитам оффтопик- Ванилаайс, шашкаш ме с твойте теми, много активно и все такива странни ги пускаш. Sunglasses
Изпревари ме Peace

# 20
  • Варна
  • Мнения: 4 969
миналата седмица направх спонтанен аборт. Следбяда изкървях и вечерта ми нправиха кюретаж в 9,30. Бях яла в 3 часа и пих вода в 7,30, но не им казах. От упойката неможах да изляза 1 час и 50 минути, а лекарката ми каза, че се излизло за около 15 минути. Дали има нещо общо с яденето?

Нищо общо няма с яденето. Зависи от упойката, която са ти сложили. И от дозировката.
И никога не крийте от анестезиолозите, че сте яли и пили, това не е шега работа. Naughty Защото ако екипа ако е информиран и случая не търпи отлагане ще се вземат превантивни мерки да се избегне евентуален инцидент по време на анестезия.
Подкрепям! Аз също скрих, че си пийвах вода при такава манипулация, и доктора после ми каза, че съм спряла да дишам за няколко минути.Незнам дали има връзка де, но все пак Rolling Eyes

# 21
  • София - Младост 1А
  • Мнения: 2 384
Преди 3 години... боже... преди 6 месеца моя позната мама я кюртираха без упойка в една софийска болница. И то не защото е яла... и аз не знам защо... скапана работа

# 22
  • Мнения: 168
Права си че трябва да знаят, но аз все съм инат, пък и ме беше страх да ме "дерат" на живо, така че премълчах. А иначе излизането от упойка беше най - кошмарното ми преживяване в живота, по - кошмарно и от раждането.
Хм, значи не всеки път лекарите са толкова виновни, колкото ги плюем. Blush
 И аз съм чувала за аборти без упойка, но то беше по време на кризата 90-та г. Лично не съм патила и дано не ми се случва. Момичето сподели, че като станало след процедурата и паднало на земята.

# 23
  • На погрешната планета
  • Мнения: 2 762
Извинявам се за невежествота  си Embarassed,но защо не могат да ти сложат упойка,ако не си ял?

упойка не може ако СИ ял.А не ако не си. И това е защото ако си с пълен стомах, по време на упойката можеш да повърнеш и да аспирираш стомашното съдържимо, което може да доведе до задушаване или аспирационна пневмония най-малкото!  Rolling Eyes

Аз лично обаче не мога да си представя колко ли травматично е да преживееш кюртаж без упойка!  Shocked

БУБА,мерси.И аз имах в предвид,ако си ял,ама съм се объркала,като съм писала   bouquet
А,уж чета преди да публикувам Blush

# 24
  • Мнения: 1 181
когато мен ме кюртираха бях закусвала сутринта, но никой не ме пита дали съм яла, а  пък аз в цялата си паника забравих да им кажа. Е, не се случи нищо кой знае какво, с изключение на това, че много трудно излязох от упойката.

И аз съм чувала за аборти без упойка, но то беше по време на кризата 90-та г. Лично не съм патила и дано не ми се случва. Момичето сподели, че като станало след процедурата и паднало на земята.
Точно по това време един път отидох на гинеколог на преглед, но на частен прием. Беше към 19 ч и в чакалнята имаше само едно момче, което познавах. Той ми каза, че в кабинета била приятелката му и сестра му и приятелката му й правили кюртаж в момента (на черно както се казва).  Shocked А вътре беше само доктора, нямаше даже и сестра, да не говорим за анестезиолог. Е, не мога да си обясня как може такива лекари да поемат такива рискове.

# 25
  • Мнения: 565
A, ако не дай боже,  се наложи спешно секцио и си ял newsm78 И тогава ли на живо, бре??? #CrazyТук нещо логиката не ми се връзва хич Laughing

# 26
  • Мнения: 468
И аз съм чувала и "виждала" през открехнатата врата - лежах дъкго в болница с втората си бременност и често имаше такива касапства, а моята стая беше точно до манипулационната ooooh!
Ужас!!!!!!! #2gunfire

# 27
  • Мнения: 1 059
Да и аз съм чувала за такива работи

# 28
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
A, ако не дай боже,  се наложи спешно секцио и си ял newsm78 И тогава ли на живо, бре??? #CrazyТук нещо логиката не ми се връзва хич Laughing

Тогава със сонда ти изсмукват стомашното съдържимо /пфу,каква дума/. Така се процедира и при извънматочна бременност - ако се получи кръвоизлив и трябва да се оперира спешно.

# 29
  • Мнения: 565
vania68, точно това имах предвид, че има начин да ти поставят упойка и на пълен стомах.

Общи условия

Активация на акаунт