Арабско или турско име за момченце с буквата Р идеи

  • 4 657
  • 17
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • Всички
  • Мнения: 110
Здравейте Мамии! От много време се ровичкам из нета за име на моето бебоче.Дано тук да се отзоват повече мами и да ми дадат идея.Аз съм с мюсюлмански произход,съпруга ми също и следователно и детето ни трябва да носи такова име както повеляват традициите при нас.Искаме името да започва с буква Р на свекъра ми,а това ми е голям проблем защото не откривам име което наистина да ми харесва и да е с интернационално значение. Много много ще съм ви благодарна,ако ми помогнете с избора защото нямам никакво време Simple Smile  bouquet

Последна редакция: нд, 18 окт 2015, 15:54 от emii.b

# 1
  • Мнения: X
Рафи, Раед, Риад

# 2
  • Мнения: 598
Виж този списък (огромен е) с арабски имена. Дано все някое ти хареса. http://www.muslimnames.info/baby-boys/r/muslims-names-r-1/

# 3
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 293
Раис или Райан.
Не съм много сигурна дали  така се пишат. Thinking

# 4
  • Мнения: X
Рия

Има много хубаво и специално интернационално значение.

(Желание совершать благие деяния напоказ в арабском языке называется рия. Оно бывает явным и скрытым.)

Последна редакция: нд, 18 окт 2015, 16:07 от Анонимен

# 5
  • Мнения: X
Руян (виждащ - от арабски, според Киряк Цонев)
В списъка с имена има и преводи, доста от тях имат много хубави значения  Heart Eyes.

# 6
# 7
  • Мнения: 212
Рафат
Рахим
Рахал
Рахман
Раиян
Рамадан
Разам
Реихан
Разхад/Рашид

Как се казва свекъра? Защо не му дадете неговото име, щом на него ще е кръстено?

# 8
  • Мнения: 110
Свекъра ми се казва Реджеп,на мен това име никак не ми харесва бих искала да е нещо по различно Simple Smile

# 9
  • Мнения: 212
Свекъра ми се казва Реджеп,на мен това име никак не ми харесва бих искала да е нещо по различно Simple Smile

В такъв случай, не виждам смисъл да се мъчите с тази буква щом не можете да си харесате име с нея. Има ли някой друг на когото да го кръстите (с име което ви харесва)? На свекървата?

Последна редакция: нд, 18 окт 2015, 23:28 от Лалена

# 10
  • Мнения: 110
Свекъра ми се казва Реджеп,на мен това име никак не ми харесва бих искала да е нещо по различно Simple Smile

В такъв случай, не виждам смисъл да се мъчите с тази буква щом не можете да си харесате име с нея. Има ли някой друг на когото да го кръстите (с име което ви харесва)? На свекървата?
Не знам.Ще се поровичкам още малко и ако не намеря нещо подходящо и да ми харесва ще помислим за друго име.
А какво ще кажете за името Рейджан ?   newsm78

# 11
  • Мнения: 212
Свекъра ми се казва Реджеп,на мен това име никак не ми харесва бих искала да е нещо по различно Simple Smile

В такъв случай, не виждам смисъл да се мъчите с тази буква щом не можете да си харесате име с нея. Има ли някой друг на когото да го кръстите (с име което ви харесва)? На свекървата?
Не знам.Ще се поровичкам още малко и ако не намеря нещо подходящо и да ми харесва ще помислим за друго име.
А какво ще кажете за името Рейджан ?   newsm78

Не е зле. Има известна прилика с Реджеп, но няма интернационалния облик които търсиш. Всъщност, зависи какво имаш предвид под "интернациолнално."

# 12
  • Мнения: 110
Свекъра ми се казва Реджеп,на мен това име никак не ми харесва бих искала да е нещо по различно Simple Smile

В такъв случай, не виждам смисъл да се мъчите с тази буква щом не можете да си харесате име с нея. Има ли някой друг на когото да го кръстите (с име което ви харесва)? На свекървата?
Не знам.Ще се поровичкам още малко и ако не намеря нещо подходящо и да ми харесва ще помислим за друго име.
А какво ще кажете за името Рейджан ?   newsm78

Не е зле. Има известна прилика с Реджеп, но няма интернационалния облик които търсиш. Всъщност, зависи какво имаш предвид под "интернациолнално."
Така е  Confused Ще се откажа няма да се мъча повече с тази буква.
На мен много ми харесват имената - Берк ,Джем,Бенай и Раиан (Раян) ми харесва обаче как точно се пише и произнася не знам  newsm78

# 13
  • Мнения: 212
Свекъра ми се казва Реджеп,на мен това име никак не ми харесва бих искала да е нещо по различно Simple Smile

В такъв случай, не виждам смисъл да се мъчите с тази буква щом не можете да си харесате име с нея. Има ли някой друг на когото да го кръстите (с име което ви харесва)? На свекървата?
Не знам.Ще се поровичкам още малко и ако не намеря нещо подходящо и да ми харесва ще помислим за друго име.
А какво ще кажете за името Рейджан ?   newsm78

Не е зле. Има известна прилика с Реджеп, но няма интернационалния облик които търсиш. Всъщност, зависи какво имаш предвид под "интернациолнално."
Така е  Confused Ще се откажа няма да се мъча повече с тази буква.
На мен много ми харесват имената - Берк ,Джем,Бенай и Раиан (Раян) ми харесва обаче как точно се пише и произнася не знам  newsm78

И на мен ми се струва че Раиян най-много се доближава до това което търсиш. До колкото знам би трябвало да се произнася като Рай-ян, а как ще се пише вече зависи от теб.

# 14
  • Nice
  • Мнения: 946
Раиф
Рифат
Имам приятел който се казва Рафет, но му казват Рафи
Реда го срещам много често в чужбина
Рамиз
Ремзи

# 15
  • Мнения: X
Гледах по телевизията човек с името Раян Реджеп. Ми, много хубаво звучи името.
И ако се живее в чужбина също има такова име.

# 16
# 17
  • Nice
  • Мнения: 946
Признавам си, че не знам и след като се посъветвах с чичко google разбрах, че името означава нещо като ''символ'', ''символичен''.

http://www.behindthename.com/name/remzi/submitted

Познавам две момчета които се казват така.

Общи условия

Активация на акаунт