Уред за сушене на плодове и зеленчуци - 2

  • 148 073
  • 763
  •   1
Отговори
# 90
  • Добрич
  • Мнения: 5 463
Здравейте!Аз също имам мерак да се сдобия с такъв уред и загледах тези, които продават в Кауфланд.Виждам обаче ,че другаде продават и такива с регулиране на термпературата.Та,въпроса ми е, има ли смисъл от това регулиране или просто увеличавате времето за сушене при тези уреди,които нямат тази функция?

Относно температурата - на по-ниска температура се запазват веществата в продуктите и съответно се увеличава времето за сушенето.

Скрит текст:
Моята сушилня е Зелмер и няма регулатор за температурата, а възможност за избор на две степени/мощности. Опитвала съм да измеря температурата и мисля, че при по-ниската степен/мощност поддържа оптимална температура.

# 91
  • Китна Тракия
  • Мнения: 180
Здравейте, и аз се сдобих с уред за сушене и ето че изсуших малко круши и сливи, Суших ги на резенчета, 11 часа, но как да разбера достатъчно ли е newsm78 и сега още по голямото чудене как да съхраня?! Четох, четох в старата тема и не мога да взема решение.  В обикновен винтов буркан става ли? Да го сложа на хладно и тъмно в шкаф или в хладилник?!

# 92
  • Мнения: 34
И аз изчетох доста и гледах разни клипове в ютуб. Някои съхраняват в хартиени торби, други в платнени, едни в буркани, едни в буркани в хладилник, в торбички и във фризера...  Crazy За мен най-удачният вариант е да ги сложа в буркани и в хладилник - там където е чекмеджето за зеленчуци. Така или иначе си стои празно, поне да го оползотворя  Rolling Eyes Въпреки че суша почти до трошливост всичко, освен доматите, някакси не ми се рискува да си оставя продукцията навън на прицел на молци и други гадинки....

# 93
  • Добрич
  • Мнения: 5 463
Тези, които се притесняват да съхраняват на стайна температура, могат да опитата с малко количество в плътно затворени буркани. Хем да не "рискуват", хем да пробват. За следващата година няма да имат това питане, ако всичко е изсушено добре.

Моите буркани заемат доста място и не виждам как бих побрала всичко във фризера, а и не виждам смисъл. После ще правят конденз, а ние обичаме да хапваме сушени плодове с ядки.

# 94
  • Мнения: 25
Аз съхраням в стъклени буркани - от тези с металната закопчалка и гумен уплътнител, вътре слагам пакетче с ориз. Уж да обира влагата и да не мухлясат. При нас не се задържат много, та не знам дали има ефект. Като ми свършат бурканите слагам в хартиени пликове, хубаво затворени без ориз. Всичко това прибрано в кашон и на хладно.
Само доматите не смея така да ги съхранявам и те са със зехтин и босилек в хладилника.

# 95
  • Мнения: 316
И аз от тази пролет се сдобих с такъв уред. Изкушила съм малко череши, ябълки и тиквички. В неделя сложих смокини и праскови, но май много ги суших и станаха като чипс. Моля който е сушил смукини  и праскови да сподели опит. Може би трябваше да ги суша по-малко та да станат като тези дето ги продават по магазините.

# 96
  • Sofia
  • Мнения: 26 514
Тиквичките за колко часа ги суши,приятни ли са на вкус като чипс?

# 97
  • Добрич
  • Мнения: 5 463
Праскови купени сушени не съм виждала. Моите не са трошливи както при чипс, но са доста сухи и много вкусни.

Тиквичките у дома се харесват с подправки.

# 98
  • Sofia
  • Мнения: 26 514
Аз съм виждала да продават сушени праскови,дори съм си купувала,дебелички са,сочни и много вкусни.
Ще направя чипс от тиквички,но на есен,че в тази жега не ми се пуска сушилната.

# 99
  • Добрич
  • Мнения: 5 463
Според мен купените сухи плодове са
Цитат
"сочни"
, защото не са натурални. Ако искаме да ги съхраним в натурално състояние и са "сочни", предполагам, че ще се развалят.

# 100
  • Sofia
  • Мнения: 26 514
Имах предвид ,че са мекички,не сдървени. Ако сте си взимали сушен пъпеш или круша,подобна плътност има и прасковата.

# 101
  • Мнения: 6 810
Здравейте! Досега само ви следях, но вече се присъединявам към вас със сушилня Клатроник и първите изсушени ябълки. Нарязан ги на тънки резени, на 2-рия час размених мястото на тавичките, суших още 2ч. и изключих, че стана късно, сутринта включих за още 2 ч. Мисля, че станаха.
За тънки резени ябълки 6ч. сушене, достатъчни ли са? Благодаря!

Цели чушки за пълнене как сушите (за колко часа)? Благодаря предварително!

# 102
  • Добрич
  • Мнения: 5 463
Ябълките на тънки резени действително стават много бързо, но чак за 6 часа.  newsm78 На висока температура ли са сушени?

Цели пиперки не съм сушила и си мисля, че няма да се изсушат равномерно, дори да се надупчат. Иначе сушеният червен пипер има невероятен аромат и няма нищо общо с този, който продават в магазините за скъпи и "качествени" подправки.

# 103
  • Мнения: 6 810
Не знам на каква Т, тя е зададена фабрично, на уреда пише от 35 до 70 градуса, не знам какво означава това. Как да разбера дали са готови? Приличат на купешките. Стара се да ги режа на много тънко.
Ние сушим нарязан пипер на слънце и после го мелим. Една от идеите да купя сушилня е да суша нарязан пипер. Peace

# 104
  • Мнения: 34
Аз суших нарязан пипер за универсална подправка. Но ако някой има опит в сушенето на цели, моля да сподели дали си заслужава чакането в продължение на поне 12 часа...

Общи условия

Активация на акаунт