Препоръчайте ми добра лаборатория за кръвни изследвания?

  • 31 905
  • 60
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 165
Мами, след 2 дни ще правя пак кръвни изследвания за холестерол, триглицериди и чернодробни ензими. Моля ви, м
препоръчайте добра лаборатория в София, където като се направи пробата сутрин до следобяд да са излезнали резултатите?
Правила съм в Цибалаб и Кандиларов досега, но тук прочетох не добри отзиви за тези две лаборатории . Ще чакам отзиви Simple Smile)

# 1
  • Мнения: 5 885
Неотдавна ми препоръчаха Bodimed, там правих доста неща. Peace Да, резултатите мисля, че излизат няколко часа по-късно. От CibaLab също съм доволна, обаче. Peace

# 2
  • Мнения: 4 642


   Негативните отзиви за Ciba Lab са с отдавнашна дата. Аз отново се върнах към тази лаборатория и съм много доволна. Те дават и код, с който можеш да си видиш резултатите и в интернет , ако не ти се ходи до лабораторията. Ползвала съм им услугите на  улици "Люлин планина"  и  една близо до 20-то ДКЦ.

# 3
  • Мнения: 2 165
А резултатите до колко часа излизат? Ще отида към 9 за пробата и до 15-16ч ще ми трябват да са готови. В Цибалаб май излизаха към 16-17ч или греша? Simple Smile

# 4
  • Мнения: 4 642


    Да, казват за толкова часа, което и ти спомена. Но излизат и по-рано. Отиди и ти малко по-рано и им кажи, че ти трябват за 15-16 часа. Намери им телефон и ги попитай първо и по телефона. Не мисля, че някой друг ще може за по-бързо. Освен ако се предлага бърза /но платена услуга/. Но тук не мога да ти бъда полезна, защото не съм искала такива бързи услуги. 

# 5
  • София
  • Мнения: 632
В Лора съм пускала, доволна съм за сега.

# 6
  • Мнения: 2 480
"Синево". Вече втора година сме при тях и сме изключително доволни. Наши близки-също. Те май са най-новите за страната. Нямат такса, пипат нежно, вежливи са. Ако сме без направление цените им не са високи. Резултатите им излизат след около час. Могат да ни ги изпратят на мейла или да си ги видим с парола. Въпрос на личен избор. Имат и карти за отстъпка от цените 10%, но на кое появяване ги дават, не зная. Можете да попитате.
С тяхна помощ преодолях извънредно неприятното си чувство от вземане на кръв. Ако вените са проблемни, внимателно оглеждат и опипват и дупчат само веднъж, а не 2-3 или дори 5пъти! Имат и използват най-тънките и щадящи игли, наречени "бътерфлайки". На доста места те липсвали. 

http://www.credoweb.bg/meditsinska-laboratoriya-sinevo-balgariya … MgCFYWfGwodzTEN-w

http://www.synevo.bg/%D0%BB%D0%B0%D0%B1%D0%BE%D1%80%D0%B0%D1%82% … 1%80%D0%B8%D0%B8/

http://www.credoweb.bg/sinevo-v-snimki-gallery-61874.html

Последна редакция: нд, 01 ное 2015, 23:15 от vl

# 7
  • Мнения: 2 165
Благодаря. Цибалаб, Бодимед, Синево, значи никъде няма да сбъркам Simple Smile

# 8
  • Мнения: 4
Здравейте,

аз лично съм много доволна от тази в "София мед"

# 9
  • Мнения: 4 642


   Нели, сподели впечатления като приключиш с изследванията.

# 10
  • Мнения: 2 165


   Нели, сподели впечатления като приключиш с изследванията.
Непременно Simple Smile

# 11
  • Мнения: 2 165
Цибалаб Simple Smile
Зад Исул в лабораторията ходих, много мило и добро обслужване, доволна съм Simple Smile Нищо, че ни вдигнаха колата  и малко ми излезнаха златни тези изследвания, но моя вина Simple Smile

# 12
  • Мнения: 18 567
За съжаление лаборатория ми се налага да ползвам обикновено в почивни дни, защото обикновено в петък вечер или през празнични почивни дни детето вдига някаква зверска t. И понеже при нея това е знак за нещо сериозно, първата ми работа преди да отидем на лекар, е да пуснем кръвни изследвания, за да избегнем донякъде налучкването на лечение. Лаборатория, която работи в почивни дни - Рамус на Сточна гара. Доволна съм. Учтиви лаборанти, бързо излизат изследванията (около час отнема за всичко без CRP и до още 1-2 часа излиза и то). Обаче преди две седмици позлвах в работен ден техен клон, който наскоро откриха до нас. Пуснахме кръв сутринта (кръвна картина, CRP, утайка, диференциално броене на левкоцити),  излезнаха чак към 7 вечерта част от резултатите. CRP- то не знам кога, някъде към 8 се отказах да го чакам. Безумно дълго чакане за такова изследване. Явно в централата им нещата се случват много по-бързо или в почивен ден нямат толкова работа.

# 13
  • София
  • Мнения: 9 937
Коя лаборатория ще препоръчате? Става дума за серологични тестове (евентуално и микробиология).
Само в Цибалаб видях пакет "Спокойствие", цената е добра (48лв), но не знам дали това е достатъчно, за да сме спокойни  Blush
Хвърлил съм око на Бодимед, но там са разделени.

# 14
  • Мнения: 2 480
Аз вече си казах думата-"Синево". И обясних защо. Можете да сравните цените като вземете предвид и това, че там няма такси.

# 15
  • София
  • Мнения: 3 176
Аз съм много доволна от Цибалаб с/у Окръжна болница в София. Там пусках почти всички изследвания откакто съм бременна.
В Рамус в Младост 3 отношението /и боцкането/ също са ОК, но имах проблем с медицинското за брак.
Последно посетих Рамус на Сточна гара, трябваше ми специфично изследване в събота, кошмар. Не съм доволна нито от отношението, нито от професионализма.

# 16
  • София
  • Мнения: 9 937
Цибалаб ще е.
Някой бил ли е в тези:

ул. "Люлин планина" № 31


ул. "Дамян Груев" № 8А, ДКЦ 16, ет.3
До Министерство на земеделието.

 
 

Последна редакция: пт, 05 фев 2016, 18:07 от Starrydream

# 17
  • Мнения: 2 480
Точно от "Люлин планина" избягах преди няколко години. Тоест тръгнах си съвсем неочаквано, след като се подписах и платих такса 4,70лв. въпреки направлението от личната. Лаборантката никак не ми хареса от пръв поглед. И на всичко отгоре ме попита какъв бил проблемът!? Не и казах, че тя е проблем....Моята половинка веднъж си изпати точно от нея. Те се учудиха на решението ми и обмислиха как да ми върнат парите и да оправят документите. Върнаха ги, а аз върнах направлението на личната като и се извиних.

Последна редакция: сб, 06 фев 2016, 01:45 от vl

# 18
  • Мнения: 50
За съжаление лаборатория ми се налага да ползвам обикновено в почивни дни, защото обикновено в петък вечер или през празнични почивни дни детето вдига някаква зверска t. И понеже при нея това е знак за нещо сериозно, първата ми работа преди да отидем на лекар, е да пуснем кръвни изследвания, за да избегнем донякъде налучкването на лечение. Лаборатория, която работи в почивни дни - Рамус на Сточна гара. Доволна съм. Учтиви лаборанти, бързо излизат изследванията (около час отнема за всичко без CRP и до още 1-2 часа излиза и то). Обаче преди две седмици позлвах в работен ден техен клон, който наскоро откриха до нас. Пуснахме кръв сутринта (кръвна картина, CRP, утайка, диференциално броене на левкоцити),  излезнаха чак към 7 вечерта част от резултатите. CRP- то не знам кога, някъде към 8 се отказах да го чакам. Безумно дълго чакане за такова изследване. Явно в централата им нещата се случват много по-бързо или в почивен ден нямат толкова работа.

В почивен ден ми се е налагало да си водя детето и съм ползвала централата на Цибалаб, защото работи в неделя през целия ден.
Във връцка с цялата тема - за микробиология ми се е налагало да ползвам Синево, но не останах никак доволна, защото доста пари дадохме за изследването и накрая нямаше никакъв резултат.

# 19
  • Мнения: 2 480
Мъгляво сте го написали. Пишете по-ясно, за да се знае. Както и коя от всичките "Синево" е била.

# 20
  • Мнения: 1
Мами, всички други лаборатории са песен пред Медико-диагностична лаборатория "Св. Мария Магдалена" до ИСУЛ! Бягайте от нея максимално далече!
Днес си пуснах изследвания там, уж за по-близо... Поканиха ме в някакъв кабинет, нямаше никой отвън, а там, някаква служителка, без униформа седеше пред компютъра, толкова объркана и неадекватна...  не приличаше на лекарка, ама хич... Показах листа с изследванията, които са ми необходими и питах колко ще ми струва. А тя: ... оффф. тук е лудница днес......Ами то аз не знам кое колко струва... тук са ми на кодове... 
Как не си тръгнах тогава...  Ама като има глава да пати... Подадох и листа, и тя какво чука какво избира там определено нямаше как да видя, а и определено не знаеше какво да прави...
После взе телефона си и извика някаква сестра, и я пита кое как да направи та... заедно уж ми избраха всичко от листа и ми казаха, че струва 34 лв. Абе много скъпо, за няколкото неща... да не говорим, че имало и такса, 3,89лв, макар, че не бях с направление, а като частен клиент... Както и да е... Взеха ми кръв, и си тръгнах, но се сетих, че имам и урина да дам, а те и двете: аууууу ама вярно, извинете, забравихме... Ужас... Shocked  Тръгнах си с огромни съмнения и на излизане изразих това, като казах, че случилото се, много ме тревожи, защото все пак става дума за здравето ми, а не за семки и бонбонки...  И онази от компютъра каза: " - ... о, не се безпокойте, извинете ни...то и ние сме пациенти понякога и знаем..."   Хора... не мога да повярвам, че когато отворих резултатите си, се оказа, че има неща, които изобщо ги няма на бележката от лекарката ми, а тези които са най- важни за мен като холестерол HDL и LDL, ги няма...  Като сравних цените на Цибалаб, се оказа, че са ми взели с около 10 лв. повече... На всичкото отгоре, не ми дадоха и касов бон...  Бясна съм!  #Cussing out Това е безумие!  #2gunfire Утре ще им спретна такъв скандал! БОЖЕЕЕ ДО КОГА ЩЕ ТЪРПИМ ТОВА БЕЗОБРАЗИЕ??? ooooh!

# 21
  • Мнения: 181
Мога само да ти кажа, че съм изключително разочарована от лаборатория Лина. Няма такава подигравка. Объркали са ми датата на изследванията и ги чакам, чакам, а не излизат, иначе трябваше да са готови до няколко часа. Досега такова чакане не ми се е случвало.

# 22
  • Мнения: 1
Здравейте на всички! Исках да споделя и моето мнение относно най-добрите лаборатории за изследвания в София. Минах през какви ли не лаборатории (не искам да споменавам имена) и изключително добро впечатление ми направи  Медико-диагностична лаборатория "Св. Мария Магдалена".Имат професионален екип и резултатите ни бяха много точни. Силно ви я препоръчвам, особено при взимане на кръв на деца.Лаборантката която беше на смяна беше много вежлива и бързо и безпроблемно се справи с взимането на кръв-едно от предизвикателствата на работата с малки деца. На същото място работи и др Крумов-уролога, един от най-добрите лекари, които съм срещала.Изключително мил човек, който блестящо се справи с диагнозата на съпруга ми и много му помогна с лечението. Надявам се да съм била от полза, успех!

# 23
  • Мнения: 2 480
А, напротив! Трябва да споменавате имена! Не ги крийте! Иначе прилича само на някаква хвалба.

# 24
  • Мнения: 48 009
Много съм доволна от лабораторията в Токуда като отношение, стерилност, материали и т.н. Взимат кръв без никакви проблеми и на деца. Резултатите излизат бързо онлайн и можеш да си видиш цялата история на изследванията, вкл диаграма, с един единствен код, което при хронични проблеми е много много удобно.
Всички изследвания без специализирани имунологични правим там
Събота и неделя работят платено

Другата лаборатория, която ползвахме напоследък поради работно време ( и неделя) и местоположение, е централната на Цибалаб. Административно е добре уредено, не се чака много за плащане и дават код за онлайн резултат. Бременни и деца са с предимство. Извършват всякакви изследвания, цените са добри. Изследванията излизат сравнително бързо. Но първо- кода е еднократен. За всяко изследване- нов код. И второ- ами вехти столове и много некачествени материали и/или лаборантки. Посинени ходихме и аз , и щерката, поне по седмица след взимане на кръв...миии отказах се след десетина пъти. Всеки един път, при различни хора, резултата е един и същ- болка и синки.

За специализирани имунологични изследвания само и единствено вече лабораторията в болница  Иван Рилски. Правили сме в Александровкса , Токуда и Цибалаб, но всъщност само в Иван Рилски има имунолог, който извършва и може да коментира изследването, а това е важно. На същото място правят доста изгодно и други изследвания, но е малко мудно като организация и има много хора, така че по принцип няма да посещаваме клиничната им лаборатория. Отделен въпрос че лаборантката взимаше кръв на всички с едни и същи ръкавици и аз лично няма повече да ги посетя( лаборантката на клинична лаборатория, да уточня, не на имунологична) . Дават код за резултати и излизат бързо, кода и системата е като при Цибалаб, 1:1

Извинявам се за дългия пост, дано е бил полезен и изчерпателен

# 25
  • Мнения: 1 109
А в Цибалаб, София Мед и всички други лаборатории правят ли и фекални изследвания освен кръвната картина? Коя препоръчвате?
Всъщност за София Мед не видях да става дума, имате ли впечатления?
Мерси!

# 26
  • Мнения: 48 009
В Цибалаб съм правила.

# 27
  • Мнения: 796
Здравейте, моят ендокринолог държи на цибалаб. Става въпрос заСч София? Имате ли добри отзиви от конкретна лаборатория от веригата?

# 28
  • Мнения: 2 480
Цибалаб и Бодимед са хранилките на личните. А дали са хранилки и на други, не зная.

# 29
  • София
  • Мнения: 248
Доверявам се на "Синево"! Simple Smile

# 30
  • Мнения: 2 480
Доверявам се на "Синево"! Simple Smile

И ние семейно вече 6г. сме при тях. Доволни сме на 99%! Добре, че тогава ми ги посочи ендокриноложката. Личната говори с благоговение за Бодимед и Цибалаб.....Но няма куража да ни разпореди да ходим там........

Последна редакция: вт, 21 яну 2020, 01:09 от vl

# 31
  • Мнения: 964
Аз да питам,какво значи "доволни"
Доволни от обслужването или от получения резултат ?
За последните 5 месеца съм  постояно па лаборатории Sad
И ще дам пример за един туморен маркер който ме побърка СА19-9
В  лаборатория Токуда е 120 , на другия ден в лаборатория
СВ Екатерина е 55
На още по следващия ден във Вита 77 , а в Кандиларов 51 ...
Еее кажете ми на коя лаборатория да вярвам ???

# 32
  • Мнения: 48 009
Имунология Иван Рилски, хормони Бодимед, за туморни нека кажат къде са добри и специалистите се доверяват, не съм запозната
Като отношения от Бодимед не съм доволна, но казват, че били първите и най добри за хормони

# 33
  • Мнения: 796
Здравейте, можете ли да дадете препоръки за лаборатория в Пловдив с обслужване на ниво и точност на резултатите?

# 34
  • Мнения: 73
Гласувах за Синево.

# 35
  • Мнения: 2 480
Аз да питам,какво значи "доволни"
Доволни от обслужването или от получения резултат ?
За последните 5 месеца съм  постояно па лаборатории Sad
И ще дам пример за един туморен маркер който ме побърка СА19-9
В  лаборатория Токуда е 120 , на другия ден в лаборатория
СВ Екатерина е 55
На още по следващия ден във Вита 77 , а в Кандиларов 51 ...
Еее кажете ми на коя лаборатория да вярвам ???

От всичко-обслужването, старанието и особено точността на резултатите. Какви са ориентирите? Напр. кр. ми захар идеално отразява поведението ми по отношение на сладките храни и злоупотребата понякога с тях. Не казвам на Синево какво и кога върша, но резултатите говорят красноречиво. Холестеролът също. Ако спрем хапчетата за него, той се повишава според резултатите на Синево. Ако отслабнем или напълнеем, триглицеридите се променят. Тоест Синево не пише резултати наизуст, близки до предишните, а мери добросъвестно. Шведска фирма са с авторитет в много европейски държави. Работят по немски стандарти и с модерна и точно измерваща апаратура. Дори моя глюкомер го носих при тях 2пъти да мерим заедно и да сравняваме резултатите. Личните не са на хранилка при тях и даже не обичат да ги назовават!

Последна редакция: пн, 27 юли 2020, 00:33 от vl

# 36
  • Мнения: 3 717
В Цибалаб бактерия, в Кандиларов след 5 дена без бактериален растеж. През това време пих само Дио Ренал Детокс, който ме успокоява. Не е възможно за 5 дена от тези хапчета, които са хранителна добавка да ми изчезне бактерия, която се лекува с антибиотик. Утре съм на лекар да обсъдим резултатите. Сигурно ще ме накара да си пусна нови, в 3та лаборатория, но не знам коя. В коя имате най-голямо доверие? Възможно ли е да претендирам за грешни резултати. Писна ми некадърни лаборатории и лекари. Само ти взимат парите и няма рекламация за това!!!

# 37
  • Мнения: 2 480
В Цибалаб бактерия, в Кандиларов след 5 дена без бактериален растеж. През това време пих само Дио Ренал Детокс, който ме успокоява. Не е възможно за 5 дена от тези хапчета, които са хранителна добавка да ми изчезне бактерия, която се лекува с антибиотик. Утре съм на лекар да обсъдим резултатите. Сигурно ще ме накара да си пусна нови, в 3та лаборатория, но не знам коя. В коя имате най-голямо доверие? Възможно ли е да претендирам за грешни резултати. Писна ми некадърни лаборатории и лекари. Само ти взимат парите и няма рекламация за това!!!

Вече похвалих "Синево" и не зная на какво още се чудите. Ако във вашия град няма "Синево", допитайте се до приятели и познати от коя друга са доволни.

# 38
  • София
  • Мнения: 3 176
Аз бих имала повече доверие на Цибалаб, но наистина е най-добре в трета да повториш изследването.

# 39
  • София
  • Мнения: 9 937
Скрит текст:
В Цибалаб бактерия, в Кандиларов след 5 дена без бактериален растеж. През това време пих само Дио Ренал Детокс, който ме успокоява. Не е възможно за 5 дена от тези хапчета, които са хранителна добавка да ми изчезне бактерия, която се лекува с антибиотик. Утре съм на лекар да обсъдим резултатите. Сигурно ще ме накара да си пусна нови, в 3та лаборатория, но не знам коя. В коя имате най-голямо доверие? Възможно ли е да претендирам за грешни резултати. Писна ми некадърни лаборатории и лекари. Само ти взимат парите и няма рекламация за това!!!

Вече похвалих "Синево" и не зная на какво още се чудите. Ако във вашия град няма "Синево", допитайте се до приятели и познати от коя друга са доволни.
В Синево имат ли нещо в което да не са специализирани? Отдавна не съм се изследвал и мисля да пусна повече неща (и хормони). Дори мисля и за хранителна непоносимост.
Мисля засега там според коментарите, може би цените са им по-високи, но търся достовореност.
Има ли смисъл при липса на сериозни оплаквания да ходя до личния лекар за насочване?
PS: Vit D в Синево е 50лв, а в Бодимед = 30лв?

Последна редакция: нд, 18 апр 2021, 18:00 от Starrydream

# 40
  • Мнения: 964
Тези лаболатории и техните неточности объркват хората.

# 41
  • Мнения: 2 480
Скрит текст:
В Цибалаб бактерия, в Кандиларов след 5 дена без бактериален растеж. През това време пих само Дио Ренал Детокс, който ме успокоява. Не е възможно за 5 дена от тези хапчета, които са хранителна добавка да ми изчезне бактерия, която се лекува с антибиотик. Утре съм на лекар да обсъдим резултатите. Сигурно ще ме накара да си пусна нови, в 3та лаборатория, но не знам коя. В коя имате най-голямо доверие? Възможно ли е да претендирам за грешни резултати. Писна ми некадърни лаборатории и лекари. Само ти взимат парите и няма рекламация за това!!!

Вече похвалих "Синево" и не зная на какво още се чудите. Ако във вашия град няма "Синево", допитайте се до приятели и познати от коя друга са доволни.
В Синево имат ли нещо в което да не са специализирани? Отдавна не съм се изследвал и мисля да пусна повече неща (и хормони). Дори мисля и за хранителна непоносимост.
Мисля засега там според коментарите, може би цените са им по-високи, но търся достовореност.
Има ли смисъл при липса на сериозни оплаквания да ходя до личния лекар за насочване?
PS: Vit D в Синево е 50лв, а в Бодимед = 30лв?

Само за някои изследвания цените на "Синево" са по-високи. А на "Бодимед" допълнителните такси са по-високи и нито обслужването е по-добро, нито резултатите са по-точни. И на доста от изследванията техните цени са по-високи, отколкото на "Синево". Можете да ги сравните към днешния момент. Не разбрах въпроса ви. Личният може да ви пусне по каса куп изследвания, а останалите да ги доплатите. Понякога свалят драстично цената на вит."Д", както и на др. изследвания, но за определен период от време. Цената на всички изследвания можете да си я намалите, ако ви извадят карта за 10% отстъпка, която е семейна. Тоест всеки член на вашето семейство може да я ползва.

https://www.synevo.bg/izsledvaniya-i-tseni/

Последна редакция: пн, 19 апр 2021, 00:44 от vl

# 42
  • Мнения: 87
Здравейте, днес сутринта / събота / оставих стерилна урина в лаб Бодимед - централата. Казаха ми обаче, че рез не се работи събота и неделя, а чак в понеделник. Въпроса ми е това забавяне няма ли да компрометира рез по някакъв начин, според вас?

# 43
  • София
  • Мнения: 9 937
Синево нямат особено добра организация. два пъти ми забравят да изследват нещо, сега ще се мъча да си върна парите, и да търся друга лаб--я ...
Бодимед как са, като достоверност? и хормони пак ще пускам.

# 44
  • Мнения: 2 480
Синево нямат особено добра организация. два пъти ми забравят да изследват нещо, сега ще се мъча да си върна парите, и да търся друга лаб--я ...


Това в една и съща лаборатория ли се случва и с едни и същи лаборантки ли?

При нас такова нещо никога не е имало. Вече 7,5г. семейно сме техни редовни клиенти и сме изключително доволни.

# 45
  • София
  • Мнения: 9 937
Синево нямат особено добра организация. два пъти ми забравят да изследват нещо, сега ще се мъча да си върна парите, и да търся друга лаб--я ...


Това в една и съща лаборатория ли се случва и с едни и същи лаборантки ли?

При нас такова нещо никога не е имало. Вече 7,5г. семейно сме техни редовни клиенти и сме изключително доволни.
първото беше в една и съща.
 Второто след месец... и реших да доплатя в друга лаборатория на същия ден още два полазателя- там ми висят с 50лв.

# 46
  • София
  • Мнения: 9 937
Спрях се на Бодимед , но докторката ми препоръча в Ситилаб да пусна /доста неща/. Как ви се струва? Честно казано не ми се скача от лаборатория на лаб-я/

ПП: Генетичен билирубин само в Геника ли има?

# 47
  • Мнения: 2 480
За Бодимед чувам само лоши неща, а другите, които споменавате не са ми известни.

Ние семейно вече 8г. сме изключително доволни от Синево.

# 48
  • София
  • Мнения: 9 937
Аз пък след два опита в Синево ги отписах.

# 49
  • Мнения: 2 480
Аз пък след два опита в Синево ги отписах.

Остава да напишете точно в кои техни клонове сте ходили, за да се знае.

# 50
  • София
  • Мнения: 9 937
Аз пък след два опита в Синево ги отписах.

Остава да напишете точно в кои техни клонове сте ходили, за да се знае.
централният в Мотописта

# 51
  • Мнения: 2 480
На бул. "България"?

Ние семейно ходим в б-ца "Сердика".

# 52
  • Мнения: 7
От години (4-5г.) ходя само в Bodimed, където изследвам TSH, но началото на тази година резултата беше странно завишен - TSH беше 8.94, при което ендокринолога ми ме посъветва да повторя изследването в друга лаборатория. Отидох в Кандиларов и там TSH беше 3.45... Август месец отидох отново на проверка за хормона в Bodimed и TSH беше 16.44, след два дни отидох в Цибалаб и там TSH беше 10.88. Честно казано съм вече доста отчаяна и не знам на коя лаборатория мога да се доверя, тъй като разбрах, че при евентуално забременяване стойността на хормона се следи доста стриктно.

Последна редакция: пт, 07 окт 2022, 10:00 от v.valenti

# 53
  • София
  • Мнения: 9 937
Защо не потърсите съдействие от контролиращ орган?

# 54
  • Мнения: 2 480
От години (4-5г.) ходя само в Bodimed, където изследвам TSH, но началото на тази година резултата беше странно завишен - TSH беше 8.94, при което ендокринолога ми ме посъветва да повторя изследването в друга лаборатория. Отидох в Кандиларов и там TSH беше 3.45... Август месец отидох отново на проверка за хормона в Bodimed и TSH беше 16.44, след два дни отидох в Цибалаб и там TSH беше 10.88. Честно казано съм вече доста отчаяна и не знам на коя лаборатория мога да се доверя, тъй като разбрах, че при евентуално забременяване стойността на хормона се следи доста стриктно.

Ние семейно вече 8,5г. сме се доверили на шведското качество на Синево и не сме сгрешили. Резултатите от кр. захар, гликирания хемоглобин, холестерола, триглицеридите идеално показват нашето поведение-дали сме прекалявали със сладките неща, дали сме си вземали редовно хапчетата за холестерола, дали сме намалявали теглото или обратното.....Доста рядко сме измервали при тях  TSH, но предполагаме, че и той е бил измерен точно.

# 55
  • Мнения: 5 885
От години (4-5г.) ходя само в Bodimed, където изследвам TSH, но началото на тази година резултата беше странно завишен - TSH беше 8.94, при което ендокринолога ми ме посъветва да повторя изследването в друга лаборатория. Отидох в Кандиларов и там TSH беше 3.45... Август месец отидох отново на проверка за хормона в Bodimed и TSH беше 16.44, след два дни отидох в Цибалаб и там TSH беше 10.88. Честно казано съм вече доста отчаяна и не знам на коя лаборатория мога да се доверя, тъй като разбрах, че при евентуално забременяване стойността на хормона се следи доста стриктно.

Да ти кажа, която и стойност да хванеш от изредените, все е зле. За забременяване - TSH трябва да е 1 - 1.5, или хайде - до 2.
Освен това, TSH никога не се тества самостоятелно, а винаги заедно с FT4 и FT3.
Ако действително следиш TSH от няколко години насам, не си обяснявам как стойността му е толкова висока. Не пиеш ли хормон?! Би трябвало да ти е изписан много отдавна.
Аз също винаги пускам хормоналните си изследвания в "Bodimed", но досега не съм регистрирала отклонения.

# 56
  • Мнения: 7
От години (4-5г.) ходя само в Bodimed, където изследвам TSH, но началото на тази година резултата беше странно завишен - TSH беше 8.94, при което ендокринолога ми ме посъветва да повторя изследването в друга лаборатория. Отидох в Кандиларов и там TSH беше 3.45... Август месец отидох отново на проверка за хормона в Bodimed и TSH беше 16.44, след два дни отидох в Цибалаб и там TSH беше 10.88. Честно казано съм вече доста отчаяна и не знам на коя лаборатория мога да се доверя, тъй като разбрах, че при евентуално забременяване стойността на хормона се следи доста стриктно.

Да ти кажа, която и стойност да хванеш от изредените, все е зле. За забременяване - TSH трябва да е 1 - 1.5, или хайде - до 2.
Освен това, TSH никога не се тества самостоятелно, а винаги заедно с FT4 и FT3.
Ако действително следиш TSH от няколко години насам, не си обяснявам как стойността му е толкова висока. Не пиеш ли хормон?! Би трябвало да ти е изписан много отдавна.
Аз също винаги пускам хормоналните си изследвания в "Bodimed", но досега не съм регистрирала отклонения.

Разбира се, че пия хормона от години, това че стойността, поради незнайна причина, постоянно варира е отделна тема. Мисълта ми беше как мога да имам доверие на някоя лаборатория при забременяване например, след като три отделни лаборатории ми дават три различни, с по 6-7 единици разлика, резултата? Иначе FT4 понякога също тествам, докато за FT3 досега никой ендокринолог нищо не ми е казвал, не че за FT4 много са ми обяснявали де.

# 57
  • Мнения: 48 009
Референтните им стойности еднакви ли са

# 58
  • София
  • Мнения: 9 937
Като чуя "шведското качество..." ама в клета България - на цени като останалите....не ми се мисли.

# 59
  • Мнения: 2 480
Като чуя "шведското качество..." ама в клета България - на цени като останалите....не ми се мисли.

Доволни сме и няма смисъл отново да го повтарям. И не ме вълнува кой какво е чул. Споделям нашите семейни впечатления. Някои от цените им никак не са ниски. Напр. вит.Д.

Но за заплатите им още преди няколко години чувах, че са ниски. И го чувах от самия персонал-огромна натовареност и ниски заплати. Поради това доста от тях напускат. Моите фаворитки, които ми харесаха преди 8,5г.  напуснаха преди 6г. Но за щастие ги заместиха други способни и старателни.

Ако някой не знае, Цибалаб и Бодимед са хранилките на джипитата. Нашата винаги говори за тях с широка усмивка, а никога не произнася Синево. Но няма кураж да ни командва къде да ходим за изследвания, за разлика от други джипита.

Последна редакция: сб, 08 окт 2022, 01:02 от vl

# 60
  • Мнения: 7
Референтните им стойности еднакви ли са

Да, еднакви са

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт