Мами в Италия 3

  • 15 341
  • 308
  •   1
Отговори
# 240
  • Мнения: 2 379
newsm23 Между другото, Лени, до къде стигна с италианския? Научи ли го?
Защо още питаш за линкове на английски? newsm66

# 241
  • Мнения: 6 167
 Cry
доста неща вече знам.
но не уча сериозно пиколина.. няма какво да лъжа.

искам тая работа да свърши ( на 1 юни) и плана ми е от заплатите сега да поспестя някое и др. евро, за да имам 3-4 месеца основни средства и за курс летен,  така, че да уча повече, и да имам време да търся работа. сега това е .. несериозно. меко казано.
говоря все едно съм девойка с консумация.

момичета! получих прозрение!!! за плешката и бута.
на 32 г не бях истински осъзнала разликата между плешка и бут.
наистина, елементарно е, но като не си се замислял....

а котлетите какво са?! newsm78

# 242
  • Мнения: 2 379
момичета! получих прозрение!!! за плешката и бута.
на 32 г не бях истински осъзнала разликата между плешка и бут.
наистина, елементарно е, но като не си се замислял....

а котлетите какво са?! newsm78

 Joy

котлет = costoletta
costola = ребро
 Wink

# 243
  • Мнения: 6 167
Затва значи на пържолите им викат вратни, котлети...

# 244
  • Italia
  • Мнения: 4 492
котлет не е ли пържола с кокал  newsm78

# 245
  • Мнения: 1 545
Бре на какви теми го ударихме, месарски... Ако щете ми вярвайте, така и не се научих какво е напр. Лочена, и ми е много трудно в Мачелериите да се оправям. Ама я докарвам някакси. Много ми е трудно обаче да удовлетворявам поръчките на майка ми. Тя ми каже месо за кебап например, ама иди че разбери кое от всичките предлагани става за кебап?!?

# 246
  • Italia
  • Мнения: 4 492
Бре на какви теми го ударихме, месарски... Ако щете ми вярвайте, така и не се научих какво е напр. Лочена, и ми е много трудно в Мачелериите да се оправям. Ама я докарвам някакси. Много ми е трудно обаче да удовлетворявам поръчките на майка ми. Тя ми каже месо за кебап например, ама иди че разбери кое от всичките предлагани става за кебап?!?

Деска,кебап нали са тези дребните пар4енца/хапки месо ( като за винен кебап ) newsm78
Ако е това се казва bocconcini di vitello (ако е телеШко ) Има и оЩе една дума ама неЩо мозъка ми зацикли в момента и не ми идва на ум ( утре Ще ти я пиШа ) Wink

# 247
  • Italia
  • Мнения: 4 492
Сетих се: spezzatino  Peace

# 248
  • Italia
  • Мнения: 4 492
Деси4,какво е ло4ена ( на бг или на италиански е  newsm78Embarassed

# 249
  • Мнения: 1 545
Деси4,какво е ло4ена ( на бг или на италиански е  newsm78Embarassed
И аз бих искала да знам /на италиански е, Locena/

# 250
  • временно във Пицеландия
  • Мнения: 594
да и на мен ми е интересно,какво е Лочена?големи приготовления правите вече за празника ,браве рагаце
моя мъж се самопокани у Зайченце за Великия ден  Mr. Green нали си ми е срамежлив,даже магазин с евтино месо намерил  Wink
иначе яйца мисля чак за нашия да боядисам,сега не
Италина а може ли да кажеш твоята схема на захранване,ние сме захранени де,ама нищо да съм информирана за следващото,пък нали 3 сме замислили  Grinning
ето ти козунак в замяна  Grinning изпитана от мен рецепта и мноог лесна,понеже няма това умопомрачително месене като при традиционните
 Козунак с миксер :
продукти:6 яйца,350гр. захар,150гр. олио,половин литър прясно мляко,
                 30гр. мая,кората на един лимон и килограм и 200 брашно

приготовление: в половината затоплено прясно мляко се разтваря маята,прибавят се щипка сол,суп. лъжица захар,едно яйце,малко брашно и се оставя да престои.
 разбиват се яйцата и към тях се прибавя мазнината,добавя се разтворената в останалото мляко захар.към това се прибавя втасалата мая и брашното.после всичко се бърка с миксер.целта е да се получи меко тесто.от него се оформя по желание вече-на плитки правя обикновено и се оставя да втаса,после се пече
мнооооооого е вскусно
иначе има доста рецепти и в кулинарния форум ако ти се разглежда

# 251
  • Мнения: 2 379
Деси4,какво е ло4ена ( на бг или на италиански е  newsm78Embarassed
И аз бих искала да знам /на италиански е, Locena/

google

VOCABOLI IN NAPOLETANO ANTICO

Locena
          ha due significati:
       * Il primo lo si usa solo per indicare ai macellai la parte di taglio della vacca che va dalla punta del petto alla spalla.
       * L'altro  indica  la "bagascia, donnaccia".

# 252
  • Мнения: 714
стига месо де! сега се връщам вкъщи, умряла от глад, няма нищо в хадилника освен една гадна супа от барбабиеттола (така ли се казваше това чудо  newsm78 ), даже и хляб нямам, а вие месо та месо  #2gunfire  Wink

Айде от мен да мине, мятам ви малко снимки от сватбата, ма не тия официалните ами тия дето са ги направили наши приятели. Официалните за срамотиите не съм намерила време вече 3 години да ги сканирам  newsm78
http://pg.photos.yahoo.com/ph/valia2108/album?.dir=/65e6

Само някой да каже че не сме убави ша ви убивам  Wink  Wink  Wink  Wink

# 253
  • Мнения: 714
и още нещо  Wink
ако познаете по обстановката къде сме се оженили и в кое населено място получава почти веднагическа яка почерпка у нас!!!!

# 254
  • Мнения: 1 545
Piccolina, благодаря, че ме светна! Все се чудех какво точно е това пусто месо! Че ти е на наполетано антико било.
mamma italiana, ми то мноооого сте готини бре! А по българския трикольор личи, че е в България, ти доколкото знам си от София.... Ми не мога да гадая повече.

Общи условия

Активация на акаунт