Металокерамика на 3 предни горни зъба

  • 3 915
  • 16
  •   1
Отговори
  • Мнения: 19
Аз съм на 23 години и съм много зле със зъбите. Предните ми три зъба бяха супер криви и доста зле. Затова моята зъболекарка ми ги извади. В понеделник два, днеска още един. Всичко мина добре засега- така си мисля поне. Нямам болка. Каза ми че трябва да минат 3 седмици, за да заздравеят венците и да почнем с поставянето на мост. Аз искам поне временни зъби, защото работя с клиенти всеки ден и говоря зле сега. Тя каза, че докато не ми оздравеят напълно венците няма как да се сложат тези временни зъби. И от днес 25.11 да чакам чак на 14.11 да започнем. Мен много ме е страх за тази процедура, и не знам дали съжалявам, че започнах, но няма връщане назад. Искам съвет от вас, да ми кажете какво ще следва оттук нататък, тези които знаят за какво става въпрос...  newsm78
Най-вече не искам да ходя така до 14.12 без предни зъби, направо си ми е неудобно....

# 1
  • Мнения: 642
Аз съм на 23 години и съм много зле със зъбите. Предните ми три зъба бяха супер криви и доста зле. Затова моята зъболекарка ми ги извади. В понеделник два, днеска още един. Всичко мина добре засега- така си мисля поне. Нямам болка. Каза ми че трябва да минат 3 седмици, за да заздравеят венците и да почнем с поставянето на мост. Аз искам поне временни зъби, защото работя с клиенти всеки ден и говоря зле сега. Тя каза, че докато не ми оздравеят напълно венците няма как да се сложат тези временни зъби. И от днес 25.11 да чакам чак на 14.11 да започнем. Мен много ме е страх за тази процедура, и не знам дали съжалявам, че започнах, но няма връщане назад. Искам съвет от вас, да ми кажете какво ще следва оттук нататък, тези които знаят за какво става въпрос...  newsm78
Най-вече не искам да ходя така до 14.12 без предни зъби, направо си ми е неудобно....

Какво значи зле? Болни,умъртвени? Грануломи, гангрени, кисти. Не са ли лекувани?  За кривината си има методи. Много брутално ми се струва това вадене на зъби. Хората от корен без никаква част отгоре изграждат зъб. Докато и един корен има, даже отгоре нищо да не е останало, има шанс за изграждане.  Млада си. Бори се за всяко зъбче. Ще ти трябват цял живот. Импланти ли ще ти слагат?

# 2
  • Мнения: 19
Еми вече са извадени, не зная какво да правя...

# 3
  • Мнения: 642
Импланти ли ще ти слагат?

# 4
  • Мнения: 19
Знам, че се нарича металокерамика изграждане на мост

# 5
  • Мнения: 2 988
И на мен ми предложиха вадене на един кучешки зъб, защото е много крив, но се колебая. Включвам се да следя мненията. Иначе, зъбът е здрав, но и аз не виждам по какъв начин вече биха могли да се коригират нещата. Sad

# 6
  • Мнения: 642
Знам, че се нарича металокерамика изграждане на мост

Дано ти  направи удобен и хубав мост. Аз нямам мостове, но имам корони. Под тях зъбите обикновено са мъртви. Един такъв мъртъв сега ми създава проблем. Успех в лечението!

# 7
# 8
  • Мнения: 151
Чета и и се кръстя! Как е възможно да си причините това нещо? Моите съболезнования...

# 9
  • Мнения: 17
Чета и и се кръстя! Как е възможно да си причините това нещо? Моите съболезнования...


Докторе, и аз чета и се кръстя, но нека да конкретизираме малко - кой е този зъболекар, който би причинил това на пациента и ако е било наложително, нека се обоснове, защото ваденето на зъб от раз за решаване на проблеми отдавна не е точното решение в повечето случаи.

# 10
  • Мнения: 151
Съгласен съм, до поне корените да се оставят под моста. Сега ще стане огромен дефект на меки и твърди тъкани

# 11
  • София
  • Мнения: 610
Чета и и се кръстя! Как е възможно да си причините това нещо? Моите съболезнования...


Докторе, и аз чета и се кръстя, но нека да конкретизираме малко - кой е този зъболекар, който би причинил това на пациента и ако е било наложително, нека се обоснове, защото ваденето на зъб от раз за решаване на проблеми отдавна не е точното решение в повечето случаи.
Аз се учудвам,но се учудвам и на нещо друго.Стоматологията е услуга,пациента е клиент.Клиента трябва да каже-докторе,какви са плюсовете и минусите на ваденето,какво според вас налага ваденето на тези зъби,няма ли друг вариант да ги запазя тези зъби и да направим нещо друго,дори да няма 100 процента гаранция,че ще е успешно.
Не искам да обвинявам никого или да защитавам.Но-това е България-тук отиваш като клиент в Мтел и подписваш договор,в който има вратички,измами,отиваш и теглиш кредит за 3000 лева и мислиш че ще върнеш 3200,а всъщност се оказва,че дължиш 9000,правят пътища,които след 1 година се разпадат.СЪмнявайте се малко повече и не се доверявайте толкова лесно за такива важни неща.Поискайте да ви се аргументират кое защо се прави.

# 12
  • Мнения: 642
Съгласна съм с thedentist.  Понеже напоследък ми се налага да търся  лекари и зъболекари, искам да кажа, че с всичко е така. За себе си и за децата си търсих  стоматолог, специалист УНГ, ортопед и гинеколог. Ами човек може да се побърка от мнения на специалисти. Когато се случи да са различни, изборът става още по-труден.  Аз съм човек, който винаги се съмнява и винаги търся второ и трето мнение. Направо си става параноя. А да ти извадят два зъба наведнъж ми се струва изтезание. Вярно, че има упойка, но травмата на тъканите си е двойна. Момичето е само на 23 години. Да извадят зъби на някоя 75 годишна баба, която така и така, ще слага скоро протези е едно, но на млад човек?!

# 13
  • Варна
  • Мнения: 6 368
Заболя ме сърцето. Ама наистина ме заболя! Че се е стигнало до вадене на такава възраст.

Все пак зъбите, освен криви, били и доста зле.
Може би е трябвало да се лекуват!

Веднага давам пример с мен, за да не се предавате лесно-имам все още кътници, пораснали от увредени зародиши(с различна липса на короните), но даже живи. Само един загубих още като дете, защото не изчака да порасне, за да го лекуват. По мое време беше така. Друг загубих скоро, заради гранулом. Аз реших да го извадят, защото много ми беше писнало в момента(едновременно разни стоматологични проблеми), а и възпалението беше голямо. Рискът да не успеят да го излекуват беше голям и аз не издържах. Сега там имам имплант и съм много доволна.
Това значи огромни пломби още преди ....100 години(сега съм на 39) и прелекуване през годините. И живи.  Laughing Веднъж и аз да се похваля за нещо тук.



# 14
  • Мнения: 642
Стейси, сподели за импланта. На мен по същия повод ми извадиха зъб наскоро. Грануломът  беше станал киста. И аз като прочетох за продължителното лечение и вероятността за рецидив, направо реших, че е по-добре да го вадят.Сега умувам за имплант.Чувам с операция се поставя.Болезнено ли е? Много време ли отнема?как го чувстваш?

Общи условия

Активация на акаунт