Как обличате бебето през нощта?

  • 27 795
  • 69
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 289
Aз чорапи на спящо бебе не мисля да слагам, в боди, гащеризон-пижама и в чувал ще бъде. Температура около 21-22 градуса. Ще видим как ще е.

# 16
  • have faith and be patient ..
  • Мнения: 4 674
стига бе хора .. това не е ли много ? 1- боди , 2-гащеризон/пижама , 3-чувалче .. много ми се вижда , моята мацка спи с боди с дълъг ръкав, (не много плътна материя ) едни панталонки/долничка ( пак не плътна материя ) , чорапки тънки .. и отгоре с одеялце и тънка олекотена бебешка завивка  , температура 20 градуса .. вечер може и 19 да става  Peace

# 17
  • София
  • Мнения: 39 823
стига бе хора .. това не е ли много ? 1- боди , 2-гащеризон/пижама , 3-чувалче ..
И на мен ми се вижда много.
Сина ми имаше две чувалчета - едното беше с ръкави, а другото - без.
Чувалчето с ръкави беше малко по-отворено отпред и задължително му слагах тънка блузка над бодито. Спеше по боси крака и винаги са му били топли.

# 18
  • Варна
  • Мнения: 469
Бебето си показва дали му е топло.Моята бебка се отвива ако й е топло.А и щом не се изпотява не виждам проблем.Всеки си решава-въпрос на избор Peace

# 19
  • Мнения: 5 259
стига бе хора .. това не е ли много ?
Изобщо не е много. Зависи от дебелината на чувалчето и на пижамката. Има много плътни и дебели има и доста тънички. Ти кой знае какво си представяш.
А и бебетата са различни. Голямата ми дъщеря от бебе реагира на горещината като на болка. Като беше на 2 месеца съм я извеждала само по боди навън в количката, беше ноември. А през декември, съответно на 3 месеца, я водих на Витоша в снега, облечена само с гащеризон, нормален, памучен, без връхна дреха. Аз бях със зимно яке. Просто виждах, че ѝ е топло.
Вчера беше навън по потник с тънки презрамки и днес също поиска така да излезе, но не ѝ позволих. Но тя е много екстремен случай, не съм виждала друго такова дете.

Малката ми дъщеря е на другата крайност. Обича да е дебело облечена и плътно завита. Ако я сложа да спи както ти описа, че спи твоята, ще се събужда, няма да ѝ е комфортно.
Така че важно е да се водим по бебетата.

# 20
  • София
  • Мнения: 2 296
Дъщеря ми спеше до 3,5 г. с чувалче, от раждането буквално. По-удобно нещо за мен не е измислено. Имахме всякакви варианти - супердебели, като космонавт, ватирани с ръкави, без ръкави, много тънки като памучна пеленка за лятото. Обаче от един момент нататък бях принудена да ги прибера - умаляха й, не намирах по-големи, а и махнахме нощния памперс, сътветно я вдигах по няколко пъти да пишка и с чувал беше невъзможно трудно.
За мен беше голям шок да я намирам абсолютно отвита и замръзнала. И досега ми се случва да я завивам по 6 пъти на нощ  Confused

# 21
  • Мнения: 2 289
Аз завивка на новородено няма да сложа, а с чорапи не е ли мъчение?
Ще видим, може да махна бодито ако прегрява, или да държим по-хладно. Надявам се да търпи чувала.

# 22
  • Мнения: 5 259
Аз завивка на новородено няма да сложа
Защо  newsm78

За мен беше голям шок да я намирам абсолютно отвита и замръзнала. И досега ми се случва да я завивам по 6 пъти на нощ  Confused
Върни чувалчето. Има големи по 1.50м. Аз купих такова на моята дъщеря чак като стана на 6г.

# 23
  • Мнения: 532
Откъде купувате по-големи чувалчета - за 2-3 години?

Дъщеря ми изкара до година и половина в чували, първата година от есен до пролет с 2.5 ТОГ, а втората с 1 ТОГ за същия период. Отдолу по боди с дълъг ръкав в преходните сезони, а за зимата слагах и пижама. Нито се е потила, нито е мръзнала - около 20 градуса е в стаята ѝ.

Тази есен не намерих подходящо чувалче и е със завивка - задължително се отвива и сваля пижамата, преди да заспи, после ходя да я обличам и завивам наново. Много ми се иска пак да ѝ взема чувал, да не я мисля като застудее съвсем..

# 24
  • Мнения: 3 841
Мъчение,немъчение аз му слагам чорапи.Постоянно се отвива, а аз понякога се унасям дълбоко и после го намирам отвит и сруден:( Като не могя да подържам пистоянна температура в стаяра ми е много трудно да преценя.Понякога пък се изпотява като е още топлаа стаята,което е още по-лошо.В такъв слъчай трябва преобличане и му развалям съня:(
Другата седмица мисля да купувам чувалче,да видим...

# 25
  • Мнения: 520
стига бе хора .. това не е ли много ? 1- боди , 2-гащеризон/пижама , 3-чувалче .. много ми се вижда , моята мацка спи с боди с дълъг ръкав, (не много плътна материя ) едни панталонки/долничка ( пак не плътна материя ) , чорапки тънки .. и отгоре с одеялце и тънка олекотена бебешка завивка  , температура 20 градуса .. вечер може и 19 да става  Peace

То и две завивки са много,ама ...  Whistling
Цитат на: Happy days




[quote author=Happy days link=topic=887550.msg32083893#msg32083893 date=1448717359
Aз чорапи на спящо бебе не мисля да слагам, в боди, гащеризон-пижама и в чувал ще бъде. Температура около 21-22 градуса. Ще видим как ще е.

Не искам да звучи като заяждане това което ще кажа,но никога не казвай никога .  Peace

# 26
  • Мнения: 7 325
И аз се интересувам къде продават чували размер 150 см.

# 27
  • Мнения: 5 259
Аз го купих от едно малко квартално магазинче. Не съм търсила, но минавайки от там го видях и реших да го взема. Другаде не съм виждала, явно не са нещо често срещано.

# 28
  • Мнения: 683
Може ли да обясните какво е ТОГ Simple Smile начинаеща бъдеща мама съм и нямам никаква представа. А чувалите, които употребявате не покриват ръцете предполагам? Не е ли студено на ръчичките?

# 29
  • have faith and be patient ..
  • Мнения: 4 674
То и две завивки са много,ама ...  Whistling

да , но завивката не е чувалче все пак и по всяко време може да се изрита или изхлузи и т.н.  Peace

Общи условия

Активация на акаунт