Първи клас 143 ОУ 2016/2017 Подуяне и други училища в региона

  • 16 612
  • 55
  •   1
Отговори
  • Мнения: 6
Здравейте,
Синът ми ще е първи клас догодина и много бих се радвала да получа информация от първа ръка за училищата в района на Подуяне и приемливо близки.
За момента май клоним към 143 ОУ, което ни е най-близко като дестинация и най-препоръчвано за момента. Ако има мами с дечица в четвърти клас ще съм много благодарна да споделите впечатления от учителите, които догодина ще поемат първокласниците. Е, и разбира се всичко, което считате за +/- на училището:)
Други спрягани училища са 38 ОУ (за което май приема е много труден), 129 ОУ и 112 ОУ.

Предварително благодаря за отговорите!

# 1
  • Мнения: 6
Явно нещо съм объркала толкова време да няма нито един отговор... Simple Smile

Искаше ми се все пак някой да изкаже лични впечатление от учителите, които поемат първи клас догодина: за мен учителят е толкова важен, колкото и самото училище. Доколко се занимават с децата, как се държат с тях и т.н.

Ето и учителите, които водят сега 4ти клас и предполагам догодина ще са с първолаци. Току виж някой се сетил.

143 ОУ: Д. Иванова; Е. Петрова; М. Борисова; В. Боянова.

112 ОУ: Мария Сарийска; Теменужка Войнова; Ели Пещерска; Иванина Петранова; Татяна Игнатова

38 ОУ: Рускова; Николова; Пенчева; Влайкова.

За 129 ОУ не можах да ги издиря Sad

# 2
  • София-Велинград
  • Мнения: 1 310
Здравей дано съм ти от полза Simple Smile.Големият ми син учеше в 143,сега е студент минало е време от както той беше ученик там.Но все пак мога да ти кажа,че подготовката до 7 клас е много добра,дори отлична.Училището е основно,което също е добре,тъй като нямат достъп до гимназията ,всички учители от 4 до 7 клас ,са учители които държат на знанията,и дават добра подготовка за външното оценяване след 7 клас,което е важно.Ако трябваше да избирам( вече не живеем в София),и за другите си две деца пак бих избрала това училище.

# 3
  • Мнения: 2 140
До кое училище живееш в близост ?

# 4
  • Мнения: 6
Благодаря за отговорите.
Доколкото прегледах статистиките от външно оценяване, наистина 143ОУ има доста добри резултати. Затова и засега ми е фаворит, пък и от изброените ми е най-близо. Но и в най-доброто училище може да попаднеш на не толкова добър учител, ако пък има и лошо отношение към децата...
Иначе най-близките училища са 24то ( Mr. Green) и 95то, и двете не ми харесват.

# 5
  • Мнения: 2 140
Правилно сте се насочили към  143 у-ще !
42 у-ще също не е за пренебрегване.
От 1 до 4 клас се търси учител, изключително важно за детето.

# 6
  • София
  • Мнения: 260
Здравейте! Ще следя темата! Ще имам близначки първокласнички. Вълнуват ме абсолютно същите училища. 143 е районирано и сме на 500 м извън границите на района Cry За другите да не говорим..но ще пробваме в същите 4 училища. Моля мамите с четвъртокласници да кажат нещичко за учителите..ВЪПРЕКИ че никъде не можеш да си избираш учителя.

# 7
  • София
  • Мнения: 3 611
Детето ми е в 143 то- 3ти клас и определено не попадна на учител, имам предвид такъв на какъвто се надявах, но това не омаловажава предимствата на училището Peace
Има доста неща , които не са за пренебрегване. Да добавя, че не ни е район( с доста повече от няколкостотин метра), но ни приеха  Simple Smile
Ако трябва сега да избирам, пак бих избрала него Peace

# 8
  • Мнения: 17
А кой е този преподавател, че аз след 2г, имам първолак и съм се насочила към това училище?

# 9
  • Мнения: 1
Явно нещо съм объркала толкова време да няма нито един отговор... Simple Smile

Искаше ми се все пак някой да изкаже лични впечатление от учителите, които поемат първи клас догодина: за мен учителят е толкова важен, колкото и самото училище. Доколко се занимават с децата, как се държат с тях и т.н.

Ето и учителите, които водят сега 4ти клас и предполагам догодина ще са с първолаци. Току виж някой се сетил.

143 ОУ: Д. Иванова; Е. Петрова; М. Борисова; В. Боянова.

112 ОУ: Мария Сарийска; Теменужка Войнова; Ели Пещерска; Иванина Петранова; Татяна Игнатова

38 ОУ: Рускова; Николова; Пенчева; Влайкова.

За 129 ОУ не можах да ги издиря Sad

Мария Сарийска ми беше първата учителка от 1ви до 3ти клас през 1999-2002 година. Дълбоко я уважавам и само хубаво помня от нея Simple Smile Специално заради това се регистрирах тук - ако имате нейн контакт - моля ви пратете ми го на л.с.

# 10
  • Мнения: 445
Здравейте!
Извинявам се, че нахлувам така в темата, но и на нас ни предстои записване. По принцип на една крачка ни е 42-ро, но днес след събиране с представители на трите училища в района разбрахме, че занималнята им е до 17.30, което е доста смущаващо за нас, тъй като сме на работа до 18.00. А и приемам препоръки и за госпожи....Добро впечатление ми направиха представителите и на 95-то СОУ newsm78 Много ми е сложно...а времето летиии....ще се радвам някой да сподели мнение!

# 11
  • София
  • Мнения: 260
И при нас идваха от училищата, но не и 143... а според новото  им райониране сме се отдалечили на 2 км Thinking
LIANI благодаря ти! Вдъхваш ми надежда, че може и да имаме късмет.
Чувала съм, че занималнята е до 18,00ч? Вярно или не? Какви смени учат. Хайде момичета дайте малко инфо. Мерси!! bouquet

# 12
  • София
  • Мнения: 3 611
За занималнята не знам, защото ние не ползваме. Подозирам, че това е една от причините да ни приемат, защото бяхме заявили без занималня, а повечето искат целодневна форма на обучение.  Simple Smile Смените се редуват първа и втора от втори клас, в първи клас са само сутрин. Имат добра организация на учебния процес, имат отделна преподавателка по физическо, която е сериозна и ги занимава. За 3 години не са ни взели 1ст. за "подобряване на учебния процес и консумативи" , каквито неизменно присъстваха в училищата на по- голямото ми дете и такива подобни неща Peace
Естествено има и неща, които не ми харесват, но къде ли няма, а и не са от първостепенна важност Wink

# 13
  • Мнения: 445
Това за 143-то ли е?

# 14
  • София
  • Мнения: 260
Мерси lIANI! Т.е нямат занималня за всички класове и правят сборни?А какви езици са застъпени и от кога ги изучават?
ASIGAK А за 129 ОУ са Петрова и Георгиева...ако съм разбрала правилно от сайта..

# 15
  • Мнения: 62
Здравейте, а къде гледате резултатите от външното оценяване, че в сайта не го намирам? Само проценти приети в гимназия...

# 16
  • Мнения: 6
Ето тук гледам класацията:
http://www.danybon.com/obrazovanie/klasacia-durjavni-uchilista-n … -sofia-2012-2015/

На сайта има и други класации, мисля че и в сайта на МОН се изнасят резулататите.

# 17
  • Мнения: 62
Ето тук гледам класацията:
http://www.danybon.com/obrazovanie/klasacia-durjavni-uchilista-n … -sofia-2012-2015/

На сайта има и други класации, мисля че и в сайта на МОН се изнасят резулататите.

Да, тази я видях, също и тази http://alekdimitrov.com/uchilishte/rezultati-NVO.asp гледам, само търся нещо по-институционално и легитимно. На сайта на мон само "верните отговори" намерих...

А се интересувам и конкретно за резултатите след 4 клас. Само 129-то досега видях да си ги е публикувало на сайта по паралелки...

# 18
  • Мнения: 6
Здравейте ,
Извинявам се,че нахлувам в темата  - имам въпрос за 199то , вчера имахме родителска среща и ми допадна информацията за него, а ни е съвсем наблизо .
Другото , което ми харесва е 112то .

Ще се радвам, ако чуя и други мнения , благодаря !

# 19
  • Sofia
  • Мнения: 1 484
Здравейте!
И аз се интересувам от 129-то - кои учители поемат първи клас и кого бихте препоръчали
Безкрайно благодарна ще съм и да споделите актуални впечатления от училището.
Благодаря предварително!  Hug

# 20
  • София
  • Мнения: 260
Подадохме документи за 143. Първият ден! Отидох в 8,30ч и сме с номера 45 и 46 #2gunfire не че има значение....Казаха да подадем и в други, защото шанса ни е мнооого малък...
т.е. в кварталното у-ще ще влезем трудно newsm78
Успех на всички!

# 21
  • Мнения: 1
bubara защо са ви казали че шансът ви е малък...нали е кварталното ви  училище?
 В критериите за приемане в първи клас за това училище пише - "  Всички кандидати, отговарящи на един от посочените критерии, ще бъдат приети за ученици в първи клас в 143 ОУ.  "

# 22
  • София
  • Мнения: 260
mmaneva Живеем на същата улица, на която е училището, НО според новите критерии от тази година сме извън района! Да, на нас ни е кварталното училище, но за училището - не сме неговите ученици..
Ще видим на 3-ти юни  какво ще стане. За всеки случай послушахме съвета им и подадохме документи и в други училища.

# 23
  • Sofia
  • Мнения: 157
Здравейте, дали имаме шанс да ни приемат, ако живеем в близост, но не влизаме в точните граници на района на училището? Как точно става класирането на децата?

# 24
  • Мнения: 3
   143 е добро ,имам деца на познати, но май са се сменили учителите на 4-ти клас миналата година и нещо не е било сполучливо. За 38 -мо имам  добри впечатления и сега учителките били много добри . Най -много споменават Рускова и Влайкова , но там има добра дисциплина , така че където и да попаднете -става. Занималнята е до 18 часа/поне така беше досега / и много се занимават с децата.

# 25
  • Sofia
  • Мнения: 157
Здравейте,след като са излезли списъците за приетите първокласници в 143 ОУ ,споделете дали има приети деца,които живеят извън района на училището, но на територията на същата община.
PS Bubara, вие дали сте приети?

Последна редакция: нд, 12 юни 2016, 16:10 от sunshine through the rain

# 26
  • София
  • Мнения: 260
Не, не сме приети! Но сме приети в друго училище, където полагаха изпит децата и съм много доволна!
Успех на всички деца!

# 27
  • Мнения: 988
Здравейте!
Ще побутна малко темата с молба за информация за начални учители в 143то ОУ, които в момента са в трети клас. Има ли някой с детенце в трети клас в момента и какви са впечатленията от учителите му!? Моето дете ще кандидатсва там за първи клас през 2018та.
Благодаря предварително!

# 28
  • Мнения: 70
Здравейте,

И аз се интересувам от учителите, които водят четвърти клас и догодина ще поемат първи.
По списък виждам, че това са

- Дронева, Бадарова, Николова и Нешева.

Някой да има някакви отзиви за тях?
Благодаря

# 29
  • Сред обкръжението
  • Мнения: 45
Здравейте! И аз да се включа в темата  Grinning
Има ли някой с впечатления от учителите в 143-то, които тази година ще поемат първокласниците.
И с молба за информация от приема миналата година - има ли приети ученици извън района.

# 30
  • Мнения: 6
Здравейте,
В 143 ОУ доста трудно приемат извън района. От познати ми прави впечатление, че приоритет явно имат и децата от близката детска градина Слънчице.
129 ОУ е аналогичен случай.
Приеха сина ми в 112 ОУ, за където имахме препоръки и за учител, и за сега съм доволна.
Най-изненадващо го приеха и в 38-мо, но от там се отказахме, защото нямахме никаква информация за учителите.
Така че.... явно по-трудно е да те приемат в кварталните училища  newsm78

Успех!

# 31
  • Мнения: 17
Здравейте, мами,
дайте малко инфо за госпожите в 4-ти клас, бъдещи на първи през септември в 143-то ОУ, 44-то Соу и 49-то. На есен имам първолак и ми предстои тази лудост.
Предварително благодаря!

# 32
  • София
  • Мнения: 313
Здравейте  bouquet
И аз в кюпа на първолашките майки от септември  Crazy
Подали сме заявления в 143-то, 49-то и 95-то и ще съм безкрайно благодарна, ако някой даде отзиви за... абе за всичко  ooooh!
За 143-то попадаме в прилежащата територия, но само толкова, т.е. 43 точки. Допълнителни точки няма откъде да измъкнем и се чудя дали ще ни стигнат...
В 49-то ми допадна, че имат басейн, но нямам никаква информация за учителите, които ще поемат първолаците наесен.
Сложно е... Много...  Confused

# 33
  • Мнения: 6
Здравейте,
Не Ви препоръчвам 95то. Родители се оплакват от дисциплината, особено в занималнята (имам предвид завършващите първи клас сега).

# 34
  • София
  • Мнения: 313
Благодаря!
Вчера бяхме на ден на отворените врати в 49-то. Така или иначе мислехме там да запишем младежа (живот и здраве да го приемат!), и сякаш ни се затвъдиха намеренията Simple Smile
Допадна ми това, че първокласниците са отделени от останалите ученици. Предупредиха ни, че се съблюдава доста строга дисциплина, да го имаме предвид. Учителката с която разговаряхме ни направи много добро впечатление и сега се надяваме да ни се падне тя.  Praynig

# 35
  • Мнения: 151
Ще Ви кажа само да не се колебаете изобщо за 143 у-ще, записвайте детето там, няма да сбъркате.

# 36
  • Мнения: 988
Ще Ви кажа само да не се колебаете изобщо за 143 у-ще, записвайте детето там, няма да сбъркате.
Magdalena70, много те моля да споделиш мнение за учителите от випуска на детенцето ти. Доколкото разбрах е третокласник и точно учителите на този випуск ме интересува. Ще бъда наистина много, много благодарна:)
Благодаря за хубавите думи, окуражаваш ме:)

# 37
  • Мнения: 151
Ще Ви кажа само да не се колебаете изобщо за 143 у-ще, записвайте детето там, няма да сбъркате.
Magdalena70, много те моля да споделиш мнение за учителите от випуска на детенцето ти. Доколкото разбрах е третокласник и точно учителите на този випуск ме интересува. Ще бъда наистина много, много благодарна:)
Благодаря за хубавите думи, окуражаваш ме:)

Не, синът ми е 7-ми клас и учи в друго у-ще, но имам приятелки, чиито деца учат вече 6 години в това у-ще и мога да кажа, че са много доволни...от подготовка, дисциплина и всичко...ако имате възможност детето да учи там - запишете го. Бих могла да попитам за нещо по-конкретно, ако искате.

# 38
  • Мнения: 988
Много благодаря, Магдалена! И това за сега е достатъчно. Просто нямам никаква представа за учителите в началния курс и ми беше инъересно да науча малко повече:-) момчето ни ще е първокласник през 2018та и живеем в блок до училището, та общо взето към него сме се насочили:-)

# 39
  • Sofia
  • Мнения: 157
Здравейте,има ли мами на дечица приети първи клас в 143 ОУ ? Може ли да споделите с колко точки приемаха  т.е. имаше ли деца с 43т да не са приети?

# 40
  • Sofia
  • Мнения: 157
Няма ли приети в това училище? Някой да сподели мнение.

# 41
  • София
  • Мнения: 313
Синът ми е приет с 43т.

# 42
  • Мнения: 988
Синът ми е приет с 43т.
Таря, благодаря много за полезната информация. Ще се радвам много да споделиш по-късно и впечатления за учителите и въобще за целия учебен процес. Успех ви пожелавам!

# 43
  • Sofia
  • Мнения: 157
Синът ми е приет с 43т.
Благодаря,за споделената информация. Имаше ли интервю с децата както практикуват в други училища? 143 ОУ не публикуват списъци с приетите на сайта си и не е ясно с колко точки минимум са приемали деца? Ако знаете , моля да споделите.

# 44
  • Мнения: 70
Нас ни приеха в 143 -то само по местоживеене, тоест 43 точки.

Има ли някой записан при Теменужка Георгиева - 1В клас? Ще се радвам за някакъв контакт, тъй като ние пропуснахме и първата родителска среща. Simple Smile


# 45
  • Мнения: 181
Здравейте,записвам се и аз да следя темата тъй като ще имам първокласник 2017-2018 г и съм в района на 143оу

# 46
  • Sofia
  • Мнения: 157
Здравейте, може ли да споделите мнение ,ако има сред вас родители на деца 3-ти клас в 143 ОУ, 49 ОУ и 44 СУ относно учителите , които им преподават в начален етап. И като цяло за условията в училищата?

# 47
  • Мнения: 5
Здравейте,някаква информация за учителите ,които поемат през септември 2018г  първи клас в 143 ОУ?!

# 48
  • София
  • Мнения: 79
I а клас

Р. Вартабедян

Iб клас

Ст. Иванова

I в клас

К. Йорданова

I г клас

Е. Георгиева

Най-добри отзиви има за Йорданова, както и за Георгиева. И доколкото разбрах двете са сестри. Това е информацията, която аз успях са открия

# 49
  • Мнения: 5
Благодаря,аз също разбрах ,че две от тях са сестри ,но нямам информация за тях...една от четирите паралелки ще е без занималня.

# 50
  • Мнения: 124
Благодаря,аз също разбрах ,че две от тях са сестри ,но нямам информация за тях...една от четирите паралелки ще е без занималня.

Здравейте,тази година дъщеря ми завършва 4 в при г-жа К.Йорданова. Доволни сме,малко е строга изисква много,но е и внимателна с децата. За сестра й също чувам хубави неща. Обикновенно А клас са без занималня. Но от септември не знам дали пак ще е така! Успех:)

# 51
  • Мнения: 988
Triksi, много благодаря! Всяка информация ни е изключително ценна за родителите на бъдещите първолаци:)

# 52
  • Мнения: 181
за г-жа Иванова мнение?!

# 53
  • Мнения: 124
Triksi, много благодаря! Всяка информация ни е изключително ценна за родителите на бъдещите първолаци:)

Моля, преди време когато аз търсих инфо,нямаше кой да се включи,и ви разбирам:) Успех!

# 54
  • Мнения: 5
Аз все още не съм подавала документи,но други родители споделиха,че нямаш право на избор на учител...

# 55
  • Мнения: 17
Здравейте, ако правилно смятам първолаците 2018 сега са 4 клас.
Може ли вече да споделите опит от първа ръка, понеже сега е наш ред за първи клас. Колебая се между 49, 44, 143, а може и някое, за което не съм се сетила. В 143 не знам дали ще ни приемат и без това, не ми е по район. И не откривам информация дали имат изобщо занималня. Всяко инфо би ми било от полза - препоръчана учителка най-вече! Благодаря предварително

Общи условия

Активация на акаунт