Курсове за бременни

  • 11 939
  • 27
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • Всички
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 828
Посещавахте (посещавате ли, или възнамерявате да посещавате) ли курсове за бременни по време на бременността си?
Аз ходих и бях много доволна, макар и важни неща като кърменето да не бяха много добре представени.
Моля гласувайте, анкетата ще е активна 7 дена.

# 1
  • Sofia
  • Мнения: 4 226
Аз ходих и съм много доволна!
И сега много ми се ходи, но просто нямам кога, тъй като няма на кой да оставям малкият.

# 2
  • Мнения: 421
Grinning Аз посещавах курса на сп."9 месеца". Един път седмично в продължение на 31/2 месеца. Всеки път имаше различна тема по която лектори / доктори, психолози и т.н./ ни обясняваха, задавахме въпроси, имаше рекламни промоции, правиха ни снимки. Беше много приятно, а и така се запознах с други бременни. Курса ми беше в полза, особено в дните след раждане. В болницата не винаги/а понякога и изобщо/ никой не те съветва какво и как да го правиш. Така, че препоръчвам на  бъдещите майки, ако имат възможност да посещават подобни курсове, било то и платени. Wink  Wink

# 3
  • Мнения: 5 251
Za sega ne hodq na nikakvi takiva kursove.A i da si priznaq ne sam mnogo naqsno ,kade vav Varna se provejdat takiva kursove  Embarassed No ako razbera nqma da imam nishto protiv da gi poseshtavam  Simple Smile

# 4
  • Варна
  • Мнения: 5 538
Аз исках да ходя, но когато бях бремена и потърсих такъв курс се оказа, че не мога да си го позволя в момента. Така че карах без курс,.

# 5
  • Мнения: 8 769
Подобно на Деспина, твърдя че във Варна това животно е рядко срещано и скъпо. Така че аз карах "самообучение" и "самоподготовка" с книжки в ръка! Confused

# 6
здравейте!
аз се записах на курс в майчин дом. смятам, че е хубаво. продължителност една седмица, Аг консултации, беседа с психолог и педиатър.  в интернет намерих в шейново има лекция веднъж в месеца. В тина Киркова курс с продължителност 3 дни.
поздрави

# 7
  • Варна
  • Мнения: 11 340
Разбрах за един курс, който е едномесечен - по един път седмично. Струва 20 лв. Води го една психоложка, заедно с акушерка и медицинска сестра. Смятам като изляза в отпуск за бременност и раждане да се запиша. Сега не мога, тъй като той се провежда само през работни дни. Мисля, че ще е много полезно!

# 8
  • Мнения: 4 324
Когато ми се случи това щастие бременността обещавам да посещавам таква курсове  Grinning  Simple Smile  Wink

# 9
chokolina дали би могла да дадеш координати за този курс?

# 10
  • Мнения: 5 500
Аз не можах да ходя, щото бях много работна, но обещавам другият път Laughing  Embarassed  Rolling Eyes  Laughing живот и здраве, ще посетя задължително.

# 11
  • Мнения: 1 793
do sega ne sym hodila na kurs, za6toto vse propuskah datite Embarassed no sledva6tata sriada otivam, dori i byde6tia tatko 6te doide, za6toto i na nego mu e interesno Simple Smile tova, koeto znam zasega e, 4e 6te se iznasiat lekcii na razli4ni temi, kasae6ti bremennostta i si mislia, 4e 6te e ot polza.

# 12
  • Мнения: 364
az hodia na takav kurs edin pat sedmichno i sam neveroiatno dovolna.pravim gimnastika za bremenni,uprajniavame dishaneto i ni se obiasniava vsichko podrobno kak shte se razviva po vreme na rajdaneto.sashto taka ni pokazvat kak se kape beb4eto kak nai-pravilno se karmi,kak se smeniat pampersi i tn.pokazaha ni i rodilnite zali ,pokazaha ni i kade se rajda normalno ,kade sekcio i kade vav vana i ni raziasniha vsichko po vaprosa.spored men edin takav kurs e super polezen za vsiaka badeshta mama

# 13
  • София
  • Мнения: 1 228
Аз ходих в Шейново и бях доволна. То един курс не може да изчерпе всичко, но най - малкото виждаш колко много други бъдещи мами има със сходни проблеми  Simple Smile

# 14
  • Мнения: 488
Смятам да ходя, но искам да попитам вече посещавалите такива курсове - от кога е добре да се започне? Аз в момента съм в 4 месец, мисля, че е рано...

# 15
  • Варна
  • Мнения: 11 340
Yiory, курсът се провежда в ІІІ-та поликлиника (не знам ти откъде си, това, което съм написала е за Бургас). Другата седмица ще мога да ти дам и някакви телефони за връзка.

# 16
  • Мнения: 4 414
Цитат на: yiory
здравейте!
аз се записах на курс в майчин дом.

yiory, mozhe mi malko informacia za kursa: kak stava zapisvaneto, telefoni, koga se provezhda i kolko struva...mnogo ti blagodaria predvaritelno Simple Smile
usmivki ot men Grinning  Laughing  Wink

# 17
Цитат на: agneshka
Цитат на: yiory
здравейте!
аз се записах на курс в майчин дом.

yiory, mozhe mi malko informacia za kursa: kak stava zapisvaneto, telefoni, koga se provezhda i kolko struva...mnogo ti blagodaria predvaritelno Simple Smile
usmivki ot men Grinning  Laughing  Wink

Здавей Агнешка!
много полско твоето име Simple Smile)))
значи за курса: тел. 9172247  от 11:00 каб. 171 струва 30 лв. Предлагат АГ коннсултации, консултации с психолог и педиатър. Пускат филм със заснето истинско раждане и има ЛФК (лечебна бизкултура).
Надявам се да съм била полезна. много усмивки и поздрави

# 18
  • Мнения: 4 414
Цитат на: yiory

Здавей Агнешка!
много полско твоето име Simple Smile)))
значи за курса: тел. 9172247  от 11:00 каб. 171 струва 30 лв. Предлагат АГ коннсултации, консултации с психолог и педиатър. Пускат филм със заснето истинско раждане и има ЛФК (лечебна бизкултура).
Надявам се да съм била полезна. много усмивки и поздрави

Mnogo ti blagodaria:)))
ne znam zashto sym si haresala tova polsko ime:))) inache i moeto ne e mnogo bylgarsko - valentina:)))
blagodaria ti oshte vednyzh i vsichno nai-hubavo ti zhelaya:))

# 19
  • На планетата Земя
  • Мнения: 6 327
Аз също още не съм ходила на такъв курс, но мисля, че ще е хубаво да си намеря. Сега съм 19 г.с.
Кой курс ще ми предложите, че идея си нямам? Дали има инфо за тях в сайта? Grinning

# 20
  • Мнения: 6 323
Цитат на: Mileto
Аз също още не съм ходила на такъв курс, но мисля, че ще е хубаво да си намеря. Сега съм 19 г.с.
Кой курс ще ми предложите, че идея си нямам? Дали има инфо за тях в сайта? Grinning


БГ-Мамма >> Бременност >> Курсове за бъдещи родители

http://www.bg-mamma.com/categories.php?category_no=23

# 21
  • На планетата Земя
  • Мнения: 6 327
Много ти благодаря, Мамма!
Винаги си толкова внимателна!  Grinning

# 22
  • Бургас
  • Мнения: 290
chockolina можеш ли да ми кажеш къде се провежда този курс и как мога да се запиша на него?

# 23
  • Мнения: 1 425
Цитат на: Туфи
Подобно на Деспина, твърдя че във Варна това животно е рядко срещано и скъпо. Така че аз карах "самообучение" и "самоподготовка" с книжки в ръка! Confused


Здравей Туфи и всички вие мамчета от Варна. Искам да ви кажа, че във Варна има курс за бъдещи родители и е напълно БЕЗПЛАТЕН!!!! Намира се в АГ болница и се провежда всяка сряда от 15:00 часа. Води го главната акушерка, която е мила и много отзивчива. Аз го посещавам вече почти 2 месеца и съм много доволна, научих доста неща от там, които ще са ми от полза. Освен това има и гимнастика за бременни, която е в четвъртък от 13:00, много полезна особено за самото раждане! Ако ви интересува повече инфо питайте  Laughing  Laughing  Laughing
ЦВЕТЕ

# 24
И аз ходих в Шейново. Доволна съм. Все се научава нещо а и можах да попитам това което ме интересува и да ми отговори все пак прфесионалист, защото има много заблуди в разбиранията за гледане на дете. Имено това невежество доведе до ако не ме лъже паметта смърта на 7-ем новородени до сега, защото са ги натъркали със сол. Не, че майките са искали да си уморят децата, ама като не знаят какво да правят и като се натресе някоя баба - експерт в гледането на деца се стига до това. За това съм твърдо за курсовете! Посещавйте ги няма да съжалявате, не само защото ще научите нещо, ами и защото ще се срещнете със себеподобни и ще се успокойте, че не сте единствената бременна, дебела и изнервена на света! Stuck Out Tongue  Stuck Out Tongue  Stuck Out Tongue !

# 25
  • в гората
  • Мнения: 1 486
Аз посещавах такъв курс (един от тези,  чиито адреси има тук в сайта) и мога да кажа, че съм мнооооого доволна.  Аз доста се двоумях дали да ходя или не, но накрая ако трябва да съм честна - майка ми ме нави и не съжалявам. Още не съм родила, така че не мога да ви кажа какъв е резултатът на практика, но психологически ме подготви много добре и сега съм доста по-наясно с това, което ме очаква. Посещавах го в края на осмия и началото на деветия месец - мисля, че бяха около 10 часа общо. От тези 10 - половината са свързани с раждането, това което ни очаква в болницата и т.н, а останалите с отглеждането на бебето. Мисля, че е добре да се отиде към края на бремеността, защото аз доста забравям и ако го бях карала преди няколко месеца - не знам дали щеше нещо да ми остане в главата досега:) Wink

# 26
  • Мнения: 1 417
Здравейте, мамчета! Аз съм мама на 15 дневно бебче.Не съм посещавала такива курсове през бременноста, защото и аз бях много работна. Интересува ме дали има такива курсове за след раждане, имам нужда от съвети за отглеждане на бебето. Ако някой има координати моля да ми ги изпрати!Благодаря Ви предварително!

# 27
mi6i този курс в училище "МА-МА" е от две части, втората е за бебето , обади се и ги питай, може би ще са ти полезни, не знам ..

Общи условия

Активация на акаунт