04 ОУ "Джон Атанасов"

  • 9 532
  • 20
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • Всички
  • Мнения: 572
Привет.
На есен дъщеря ми ще е 1 ви клас и се двоумя между 150 ОУ "Цар Симеон I" и 04 ОУ "Джон Атанасов"

Много моля за мнение за 04 ОУ.

Като информация имам. Изучават се Англ. ез. Исп. ез. и Руски ез. Руският е от 5ти клас. Имат усилено изучаване на математика.

Това звучи много добре, но все пак ми се иска по лични впечатление от майки на деца които го посещават. bouquet

Между другото В 150 училище започнаха да приемат документи за прием в 1 ви клас
В 04 училище започнаха да приемат документи за прием в 1 ви клас без входящ номер

# 1
  • Once there was a Hushpuppy...
  • Мнения: 12 365
Записвам се да следя за отзивите.
И ние ще сме 1ви клас на есен.
Училището ми е в съседен квартал, но много близо до дома ни. Евентуално, за второ да подам там документи, за всеки случай...Въпреки, че там, където ще подавам ни е район и не би трябвало да има проблем с приема.

# 2
  • Мнения: 572
Записвам се да следя за отзивите.
И ние ще сме 1ви клас на есен.
Училището ми е в съседен квартал, но много близо до дома ни. Евентуално, за второ да подам там документи, за всеки случай...Въпреки, че там, където ще подавам ни е район и не би трябвало да има проблем с приема.


Съветвам да отидете и да си подадете заявление за 1ви клас. Вече приемат Simple Smile Трябва ви само копие акт за раждане. Това не ви обвързва със записваме Simple Smile А до юни има време тогава са записванията

# 3
  • Мнения: 12
Привет  bouquet

И аз ще се радвам на отзиви за училището и учителките които ще поемат 1 клас.
За сега се колебая между 4 ОУ и 108 СОУ  Rolling Eyes

# 4
  • Мнения: 572
Наистина ли от 127 прегледа на темата няма нито един конкретен коментер  newsm78
 ooooh!

Няма родители на деца които посещават това училище??????

Е явно ще трябва да изпробваме на късмет училището.
Единствените лични впечатление са ми
1. Имат униформи
2. Имат усилено изучаване на математика и информационни технологии.
3, От 1ви клас ходят по олимпиади и състезания.
4, По желание от 1ви клас има възможност за втори чужд език Испански.
5, От 5ти клас имат Руски език.
6, Учат само първа смяна.

Надявам се все пак някой да каже по лични впечатления. bouquet

# 5
  • София
  • Мнения: 116
И двете ми деца са в 4 ОУ - 1 и 4 клас. Доволна съм от училището.
Униформи - да, има. За момичетата горната част е червена блуза къс/дълъг ръкав (около 22-23лв всяка), червен летен суичър 33ле, зимен суичър (35-37лв). За момчетата - същото, но в сиво. Долната част от униформата е дънки или дънкена пола за момичетата. Долната част всеки си я купува сам. Децата ми са с летен суичър и през зимата. Там го свалят и остават по блуза - в стаите е топло.

Езици - от първи клас учат английски. Нито при едното, нито при другото имаше възможност за друг език освен английски, нито пък дори се е споменавала възможност за втори език по желание от първи клас. Втори език има от пети клас.

Информационни технологии - поне до четвърти клас такъв предмет не учат.

Олимпиади и състезания - в училището се провеждат състезанията на СБНУ, "Tаралеж" (подобно е на тези на СБНУ, но уж малко по-трудно), Софийски математически турнир, Европейско кенгуру, Лингвистично кенгуру и всички олимпиади от четвърти клас нагоре. Децата ходят, ако искат. Поне учителите на моите деца не ги карат насила да ходят на нито едно състезание. В първи клас ходят по-масово, след това постепенно участниците намаляват значително.

Математика - имат СИП и ЗИП (или едно от двете) математика до четвърти клас. След четвърти клас се провежда приемен изпит за математическа паралелка. Тези, които не са приети или не са кандидатствали изобщо в нея, се разпределят в останалите класове според езика, който искат да учат - английски, испански, руски.

Допълнителни дейности - учениците учат само първа смяна - 8-13. След това обядват в стола. Имат игри до 14.00 часа, когато започва занималнята. Учат до 16.00 часа с едно междучасие. След 16 часа могат да бъдат взети от родител или да посещават някои от дейностите (срещу заплащане) в училището - футбол, карате, айкидо, модерен балет, народни танци, английски език, забавна математика - вероятно има и други. Дейностите се заплащат всеки месец - средно около 30-35лв. Английският се заплаща на няколко вноски. Забавната математика се заплаща на срок.

Всяка година имат по 2 концерта на училището - провеждат се в Културния дом до езерото.

Преди Коледа, Великден и други празници правят базар с предмети, направени от децата.

# 6
  • Мнения: 572
Деси, Благодаря за изчерпателната информация.
Това го копирах от друга тема
Цитат
За 4-то учители за първи клас:

1. Соня Тодорова
2. Ана Костадинова
3. Даниела Манолева
4. Ива Иванова
5. все още не е ясно
Моля ако някой има впечатление да сподели. Ако информацията не е коректна Моля за извинение, само съм я копирала.

П.П.
 и така, за Соня Тодорова - много изисква, препоръчана с високи резултати

 Ива Иванова също добри отзиви

Последна редакция: вт, 12 яну 2016, 15:32 от ˙·٠•●СРАМЕЖЛИВКА●•٠·˙

# 7
  • София
  • Мнения: 116
Голямото ми дете е при Ана Костадинова. Доволна съм. Пак при нея бих го записала, ако трябваше да избирам сега. На приятели децата са при Соня Тодорова. Доколкото зная и те са доволни. За другите две учителки нямам информация.

# 8
  • София
  • Мнения: 1 115
Дъщеря ми е 1 клас в 4 Оу.
За сега като цяло съм доволна.Има някои пропуски.
Информацията ,която получавам е малка.
Възпитаъелката е доста строга,дори на моменти прекалява.

# 9
  • Мнения: 572
Ето линк към група която обсъждане на дружбенските училища
 https://www.facebook.com/groups/473896202751206/

# 10
  • Мнения: 989
Аз да подбутна темата, че сме се насочили към 4-то за другата година. Има ли нова информация?

# 11
  • Мнения: 572
Информация от миналата седмица.

Миналата седмица се обаждах по повод състезанието по математика. Исках да попитам дали приемат външни ученици. Тогава стана на въпрос, че дъщеря ми е в 133 СОУ поради факта, че там се изучава РЕ от 1ви клас. Тогава жената по телефона, която не се представи, ми каза, че в 4то също може да се изучава РЕ от 1ви клас. Аз лично стигнах до извода , че за да може децата да изучават дадено нещо май всеки родител при подаване на заявление за 1ви клас е нужно да напише собственоръчно какво  иска да изучава детето му.

# 12
  • Мнения: 371
Здравейте! Моля за мнение за учителите, които ще поемат първи клас през учебната 2017/2018 година. Разбрах, че ще има 2-3 нови учители, та искам да попитам, ако някой знае - току-що завършили или се преместват от други училища?

# 13
  • София
  • Мнения: 305
Здравейте,

Аз искам да попитам за предучилищната в това училище? Какво представлява,какъв е графика на обучение, занималня и т.н? Видях в сайта им че вече имат и такава преди първи клас.

Благодаря.

# 14
  • Мнения: 312
Здравейте. Има ли родители на деца, които ще са първи клас наесен в това училище? Може ли да препоръчате учителка. Всяка информация ще е полезна. Благодаря предварително.

# 15
  • София
  • Мнения: 1 115
Мариана Василева

# 16
  • Мнения: 312
Благодаря bouquet.
Знае ли някой дали г-жа Антоанета Цанева е още там и ще поема ли първи клас тази година?

# 17
  • София
  • Мнения: 1 115
Благодаря bouquet.
Знае ли някой дали г-жа Антоанета Цанева е още там и ще поема ли първи клас тази година?
Там е и ще  ена 1 клас

# 18
  • Мнения: 312
Само да вметна,че на сайта на 4-то са обявени Цанева, Йосифова и Таня Попова. Мариана Василева липсва.
https://sites.google.com/site/4oubgcom/ucilisen-ekip

# 19
  • Мнения: 989
Просто не са ги качили в сайта. 5 са учителките, на отворените врати ги видяхме.

# 20
  • Мнения: 312
Да благодаря. И аз така разбрах. Които ме интересуват са там. На сайта не са ги качили всичките.

Общи условия

Активация на акаунт