Къната, билките и всичко останало - Тема 9

  • 71 277
  • 770
  •   1
Отговори
# 525
  • София
  • Мнения: 10 858
Леми, не, така и не се престраших.  Sunglasses

Доклад и от мен за глоса - новата ми любов  Mr. Green Лейди, благодаря ти, че напомни за него и че обясни как да си го направим, отново (че аз все забравям)  Hug
Та сложих 1 с.л билкова черна боя + 1 с. л индиго, залях с гореща вода и добавих 2 с.л балсам. Стоях 1 час.
Не ми стигна да намажа обилно косата, та наблегнах на корените и там, където имам повечко бели косъмчета. Цвета ми покри доста, даже голяма част от белите косми са покрити, което е голяма изненада за мен. Освен това се засили още повече тъмно - студеният нюанс, който постигнах с билковата черна боя преди няколко дни. В момента косата ми е така добре оцветена, сякаш съм се боядисвала с химическа боя и няма грам топлота в цвета, просто прелест  Heart Eyes
Много съм доволна и май така ще процедирам занапред, с глосчета  Mr. Green Лесно и бързо, а и ефективно. Дори по-ефективно от боядисване с къна и индиго  Heart Eyes

# 526
  • Мнения: 20 221
Вивче, значи си боядиса корените само с глоса?

# 527
  • София
  • Мнения: 10 858
Леми, преди няколко дни си боядисах корените с билковата боя на Хенафокс, черен цвят, но въпреки, че беше добре като оцветяване и останах доста доволна, някои бели косъмчета не се бяха покрили, както и ми се искаше още малко да засиля цвета (на корените).
Та реално видях доста голям ефект от глоса, щом точно тези по-бледи места от косата и белите косми са покрити идеално. Според мен, ако се прави всяка седмица или на две, човек може много успешно да си поддържа цвета  Heart Eyes
Колко е тройно не мога да кажа, за първи път го правя. Но като цяло тези оцветявания не са трайни, та не го и очаквам. Но поне е покривно, лесно и бързо така  Heart Eyes та за мързелани като мен е перфектно  Hug

# 528
  • София
  • Мнения: 44 271
А при глоса чакате ли пак да пуска цвят къната или направо? На балсама нещо става ли му от гореща вода? Embarassed

# 529
  • София
  • Мнения: 10 332
А при глоса чакате ли пак да пуска цвят къната или направо? На балсама нещо става ли му от гореща вода? Embarassed

Глос-а се прави с индиго, за глос с къна не съм чувала  newsm78

# 530
  • гр.Видин
  • Мнения: 292
Е как не си чувала?
Глоса може да се прави с къна, индиго или билкова боя.
Да, къната престоява както при нормално приготвяне. Разликата между къносване и глос е само в количеството на къната.

# 531
  • София
  • Мнения: 44 271
Ани, глос се прави с къна, билкова боя, индиго за засилване/подновяване на цвета, като падне покритието. Разбъркваш билката / или сместа от билки с гореща вода, но по-малко количество, добавяш обикновена маска/балсам и нанасяш на косата за половин-един час. Освежава цвета осезаемо.
Лейди писа къна, за това питам.

R_penkova - мерси Simple Smile

# 532
  • Бургас/Пз
  • Мнения: 8 638
Добро утро, въпреки че си мислех, че изобщо не си личи , че съм правила нещо на косата си, днес два пъти ми казаха, че изглежда много добре.  Flutter
Глосът ще го пробвам още през идващите почивни дни, мисля, че точно една седмица ще е минала от боядисването и ще се получи добре  Peace Ако смеся индиго с билкова боя и добавя балсам, дали има риск много да се потъмни косата??

Имам прах от шикакай, него за какво мога да го ползвам??

# 533
# 534
  • Мнения: 20 221
Вивче, супер, радвам се, че си се справила с нещата.  Simple Smile
Да ви споделя, че светло кестенявата боя на Хена фокс не мирише на трева.

# 535
  • ❌❌❌
  • Мнения: 779
Страхотен цвят! Heart Eyes
Лейди, може ли малко инфо в подробности? Flutter (Не съм се къносвала от години, нищо не помня Twisted Evil)

# 536
  • София
  • Мнения: 44 271
Вивче, супер, радвам се, че си се справила с нещата.  Simple Smile
Да ви споделя, че светло кестенявата боя на Хена фокс не мирише на трева.
хъм, аз докато се правех с нея си ми миришеше на треволяци, колкото  искаш Simple Smile

# 537
  • София
  • Мнения: 10 332
Е как не си чувала?
Глоса може да се прави с къна, индиго или билкова боя.
Да, къната престоява както при нормално приготвяне. Разликата между къносване и глос е само в количеството на къната.


Не съм разбрала.... някак ми е останало, че глосс се прави само с индиго  Mr. Green

# 538
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 440
Страхотен цвят! Heart Eyes
Лейди, може ли малко инфо в подробности? Flutter (Не съм се къносвала от години, нищо не помня Twisted Evil)

Благодаря. Тук съм се правила 50/50 с касия и къна Sahara Tazarine / тя дава доста червено оцветяване / + 50 мл кислородна вода. Първо чаках няколко часа къната и касията заедно да оксидират и добавих кислородната вода. С нея се стои не повече от 2 часа. Идеята за слагането ѝ в сместа е да се получи по-светъл цвят. При мен се получава, но и естествената ми коса е светлокестенява.

# 539
  • София
  • Мнения: 10 332
Аз също бих искала по-светъл цвят, но кислородната вода, дали не уврежда косъма  newsm78

Общи условия

Активация на акаунт