Хипоспадия - тема 4

  • 87 215
  • 754
  •   1
Отговори
# 510
  • Мнения: 49
Моля ви не спестявайте мнение,  имам нужда от всякаква информация.Ако искате споделете на лично
Не бих си подложила детето на операция  при д-р Момчилов,за всичко което съм чула и прочела за него.Щом е имал наглостта да каже:" И до 11 операции съм стигал".За какво говорим.Не искам да ви плаша.Но според мен като сте избрали Пирогов,по-добре д-р Пеев или д-р Минова.
Детето ми имаше хидроцеле и херния и д-р Пеев направи операцията.Аз съм доволна от отношението му и от работа му/дори няма белег/.
Относно хипоспадията не мога да кажа - колко е добър,защото се отказахме тук да я правим,както писах в последния ми пост.

# 511
  • Добрич
  • Мнения: 400
Моля ви не спестявайте мнение,  имам нужда от всякаква информация.Ако искате споделете на лично
Имам всички необходими документи за да ги вкарам в затвора - Момчилов, Пандаров и сие! !!Но оставих Господ да ги съди!!!
А защо оставате това на Господ?
Не е ли по-добре да влязат за малко да си починат и да не си осакатяват пациентите?

# 512
  • Мнения: X
Моля ви не спестявайте мнение,  имам нужда от всякаква информация.Ако искате споделете на лично
Имам всички необходими документи за да ги вкарам в затвора - Момчилов, Пандаров и сие! !!Но оставих Господ да ги съди!!!
А защо оставате това на Господ?
Не е ли по-добре да влязат за малко да си починат и да не си осакатяват пациентите?
Това е лично мое решение!!!Ако бяха махнали на синът ми бъбрека щях да направя много неща!!!!Щяха да се молят да са в затвора!!! Аз съм прекалено краен човек - и трябваше да избирам между двете крайности!!!Със сигурност някой трябва да го направи,но няма да съм аз!!!Всичко се връща!!!

# 513
  • Мнения: 4 345
За съжаление наказанието за лекари са далеко от тези,които ни се иска.Преди години ми сложиха медикамент,към който казах,че съм алергична и ме тласнаха в алергичен шок.Тръгнах по трънливия път на наказанието,но се оказа,че възможното е само мъмрене.

# 514
  • Мнения: 69
Ох дано, че ми е много мъчно за детето. Това ще му е 5та операция и 8ма упойка Sad
При него фистулите са 4-5 и отделно има някакво топче в основата на пениса, което се появи 2-3 месеца след операцията.
Здравейте, какво се случи с топчето, за което споменавате? Какво се оказа, че е? Моят син е опериран тук в България, операцията му е успешна, но при него също има такова твърдо топче в основата на пениса. Все се каня да го заведа при д-р Минова, която го оперира, за да каже какво е, но сега покрай празниците ми беше трудно да се свържа с нея.

# 515
  • Мнения: 4 756
Пак има фистула. Топчето и то си е там. Другата седмица ще пиша на доктора.

# 516
  • Мнения: 5 531
А какво е това топче за което пишете?
Йоко съжалявам, че пак има детето фистула. Hug

# 517
  • Мнения: 4 756
И аз не знам как да го обясня. Не знам част от анатомията ли е, но ММ не каза да е.
Последно като бяхме в Белград исках да го покажа на доктора, но тогава никакво го нямаше  Thinking newsm78
Когато сложа детето да легне за да го намажа с йодасепт, нали изправям пишока и така под кожата се вижда една допутина точно в основата на пишока.

# 518
  • Мнения: 69
При нас е доста ясно изразено и твърдо. Не знам дали ми се струва или наистина е така, но като че ли стана по-голямо, отколкото беше в началото. Sad

# 519
  • Мнения: 4 756
Ако успея ще снимам това топче. Днес ще пиша и на доктора за фистулата.

# 520
  • Мнения: 50
Здравейте, мамчета минали през мъките на ТЕЛК , моля за съвет: подадох документи на 11.10.2016 и до ден днешен никакво развитие, само казват да чакаме като отида да проверя. Вече съм много изнервена и ядосана, никакви закони няма в тази държава, не знам към коя институция да се обърна?!? Не стига , че 3  години никои не ти казва на какво имаш право , а и когато разбереш отново нищо!

# 521
  • Мнения: 5 531
Не знам от кой град си.  Но в София писмото пристига до месец от подаване на молбата за явяване.  Ако не дойде на място насочват коя е комисията от където може да се вземе писмото. Датите за явяване са обикновено,  поне нашите, до 2 седмици от получаване на писмото.

Последна редакция: пт, 13 яну 2017, 22:39 от marychery

# 522
  • Мнения: 50
Здравейте на всички. Пиша няколко часа след като се прибрахме от Пирогов след операция на "хипоспадия сан хипоспадия" на 6 годишния ми син от д-р Минова. Ще напиша всичко, което се сещам сега докато още са ми пресни впечатленията. Постът ще е дълъг:)
Операцията ни беше назначена за 11.01, за това на 10 отидохме за консултация с анестезиолог. Дадохме си всичките документи в 101 кабинет и ни пратиха на 6 етаж. После трябваше да върнем документите пак в 101 к. Анестезиологът работи от 13.00 до 14.00. Понеже преди нас имаше друго детенце, а и след консултацията, която продължи около 20 мин. минахме да се видим с д-р Минова, онези от 101 кабинет вече си бяха тръгнали. Работели до 14.00. Документите останаха в мен и ги дадохме на другата сутрин.
На 11.01. ни викнаха в 7.30, гладен, жаден. не трябваше да ял след 24.00 и пил вода след 02.30 през нощта. Докато обработят няшите и документите на още 3 деца, повисяхме пред кабинета. Петър заспа и прекара повече от час спейки на един стол, което пък беше за мое спокойствие. Към 9.00 ни пратиха на 4 етаж в ДУО ( детско урологично отделение) и ни дадоха стая. Бях пожелала вип стая и ни се падна доста прилична. Широка, с две големи легла, тоалетна , тв и хладилник - 40 лв на нощ. Бях взела на Петър таблет с филми, но не се наложи да гледа дълго. В 9.30 го сложиха на едно легло с колела и му дадоха да изпие от спринцовка едно сиропче, което го успа много бързо. Качих се с две санитарки с него до операционната. там вече го внесоха на ръце почти спящ и аз се върнах в стаята. След около два часа ми го върнаха спящ. Сложиха го на една страна и аз седях до него докато се събуди, което стана след около 3 часа. на няколко пъти си отваря очите, дудна нещо и пак заспиваше. Тук е момента да кажа какво точно му е направено. При него нямаше нужда да се гради канал. проблемът беше, че в ерекция пишата му се криви надолу като чешма и леко на ляво. като бебе д-р Такова ни каза, че ако не се криви много няма нужда от операция, но като порасна отклонението ставаше все по-голямо. Д-р Минова ни посъветва да го оперираме, защото може един ден да има болки като прави секс, а и не се знае каква психическа травма може да му донесе това. Та какво е направила тя - обрязан е и кожата е използвала някакси отдолу да оправи това дърпане. По време на операцията е бил с катетър, но ми го донесоха без. Само с превръзка и абокат на ръчичката. Към 16.00 беше съвсем в час, сокоен, доста сериозен. Личеше си, че е минал през някакъв шок. Първо като се ъбуди попита кога ще е операцията. После по едно време с еразплака и каза, " не ми се сърди, но аз плаках, защото ти каза, че няма да почувствам нищо, а аз почувствах една игличка".Отначало реших, че са му слагали катетъра в будно състояние и полудях. Говорих за това с Минова, тя каза, че това е абсурд, че може би са му сложили абоката. Зорът дойде при първото пишкане. Рев, викане. Много беше трудно, защото от болката се стискаше и не искаше да се изпишка. А аз се притесних да не решат да му слагат катетър ако не се изпишка нормално. Слава Богу, прокара малко пико по едно време. Докато легне да спи пишка три пъти по малко, но беше с голям рев.  Въпреки това мисля, че варианта без катетър беше по-добър. На втория ден беше вече много по-весел, а следобяд дори се разлигави. Д-р Минова не му смени превръзката, защото беше чиста сравнително. Общо взето само му слагаха антибиотик през абоката, два пъти обезболяващо и това беше. Зорът беше да се наливаме с вода и да пишка. Днес ни пуснаха да се приберем, но ще ни изпишат в понеделник. Сутринта докторката му смени превръзката, изписа му АБ за пиене да му купя. Вече сме вкъщи и той пишка доста по лесно, успя и да се изака.
като цяло бях подготвена за някакво ужасно прекарване в Пирогов, но не срещнах нищо подобно. Да, санитарки и сестри не са от най-милите хора, но си има начин да говориш с тях и нито една не намери повод да ми се скара за нещо. Бяха внимателни с детето. А от д-р Минова съм толкова очарована, че нямаше миг в който да не се благодаря, че попаднахме на нея. Мила, внимателна, с Петър се държеше много добре и го предразполагаше да се отпусне. Трябва да мине време, за да съм сигурна, че операцията е успешна, но за сега всичко изглежда абсолютно както трябва. Изключително съм й благодарна!!!
Другият човек, на когото съм благодарна е Мария - Marychery. Всичката информация, която имах отивайки в болницата ми даде тя. и продължи да се интересува от Петър докато всичко мина. Мери, съжалявам,ч ене можахме да се видим когато дойде, но пазех Петър да не се събуди от упойката и да падне. Но това може да се поправи. Simple Smile
Ако някой иска да ме пита нещо, ще отговарям на драго сърце 

# 523
  • Мнения: 5 531
Радвам се, че вече сте си у дома.  Hug Момчетата ни са на една възраст така, че време за срещи винаги може да се намери.
Ние също бяхме на преглед при д-е Ми нова на 11. 1. При Михаил нещата се подобряват. Вече няма остатък на урина след пишкане. 

# 524
  • Мнения: 50
Браво, това е чудесна новина!  А направихте ли изследванията на големия вчера? 

Общи условия

Активация на акаунт