намерих кокалче в купешко пюре :(

  • 2 253
  • 52
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 737
Говорих с майката - обадила се е на телефона, който стои по етикитите на Хип, е не е представителство, а е вносител "Авенди", което не прави проблема по-малък. В рамките на 2 месеца 3 издънки с Хипски продукти са ми достатъчни да си направя извода за тази марка храни, а като гледам горните изказвания, че майките си прявят подобен извод само от 1 случай на Ганчев например. Темата е такава - обсъждаме издънки с бебешки храни, някой споделят по 1, аз споделих 3, 2 от които на форумки, които могат да ги потвърдят, а всеки си прави какъвто си прецени извод. Нито Ганчев ще си купя, нито Хип.
За Семпер и Гербер никога не съм чула подобни неща, за сега към тях съм се насочила - в случаите, когато 1-2 пъти месечно изобщо купувам готова бебешка храна. Wink

# 16
  • Мнения: 2 957
Ами,не знам...Аз и двете си деца съм хранила с Ганчев,но никога нищо не съм намирала,напротив-много ги харесваха.Не мога да си позволя скъпи пюрета,а и винаги съм предпочитала българските неща. Peace


И аз храня бебо само с пюрета на Ганчев и до момента не съм намирала нищо.А и бебо много ги харесва.
 newsm78

# 17
  • София
  • Мнения: 2 298
Говорих с майката - обадила се е на телефона, който стои по етикитите на Хип, е не е представителство, а е вносител "Авенди", което не прави проблема по-малък. В рамките на 2 месеца 3 издънки с Хипски продукти са ми достатъчни да си направя извода за тази марка храни, а като гледам горните изказвания, че майките си прявят подобен извод само от 1 случай на Ганчев например. Темата е такава - обсъждаме издънки с бебешки храни, някой споделят по 1, аз споделих 3, 2 от които на форумки, които могат да ги потвърдят, а всеки си прави какъвто си прецени извод. Нито Ганчев ще си купя, нито Хип.
За Семпер и Гербер никога не съм чула подобни неща, за сега към тях съм се насочила - в случаите, когато 1-2 пъти месечно изобщо купувам готова бебешка храна. Wink

ОК, така си и мислех, разликата между Хип и Авенди е огромна, Хип със сигурност дори не са разбрали за случая. В Метро имаше миналата седмица от плодовите дуети на Хип със срок на годност 6 април т.г., който си е купил на едро без да погледне, рискува да даде на детето си от тях след изтичане на срока на годност. Кой тогава ще е виновен - Хип, Метро или родителя, който не е видял срока на годност? 
А това, че попадаш на един случай с пюре Ганчев, не значи, че е единствен, той е поредния, регистриран в последните дни. Иначе са много случаите, но на Ганчев проблема не е само в качеството, а в съдържанието. Но както казахме, всяка майка си решава. За мене беше важо да давам на бебето:
1. био-производство и да го предпазя в началото от всякакви нитрати, пестициди и какво ли още не;
2. да не му давам с пюретата сол и захар и продукти, несъобразени с неговата възраст
3. Да съм сигурна в контрола на храната
Хип отговаряше на тези изисквания.

# 18
  • Мнения: 5 370
Aз само искам да добавя за протокола нещичко относно трайността на детските пюрета.
Познавам се лично с вносители на марка за България.....та те са ми казвали, че дори и 6 месеца да минат след датата краен срок, то пюрето си е годно-става за ядене.
друг е въпросът обаче, че не е желателно да се дава на малко човече.
Относно Ганчев-вкусът на някои техни пюрета на МЕН ми е бивал отвратителен, да ме прощавате. Инвестирах предимно в АЛЕТЕ И ХИПП-признавам, не са малко пари, но-издънки никога не съм имала. Naughty Освен това си имат специални А серии-за деца със склонност към алергии, а при Ганчев всичко е "на пангара"-давай вътре глутен, краве масло....един куп нещица. Sick

# 19
  • София
  • Мнения: 2 298
....... а при Ганчев всичко е "на пангара"-давай вътре глутен, краве масло....един куп нещица. Sick
солчица и захар също така, като много важни и полезни за бебешкия организъм, както и доматки, че най-малките бебета без салатка също не могат ...

Абе хората си произвеждат, всеки си решава какво да купува !!!

# 20
  • Мнения: 2 957
....... а при Ганчев всичко е "на пангара"-давай вътре глутен, краве масло....един куп нещица. Sick
солчица и захар също така, като много важни и полезни за бебешкия организъм, както и доматки, че най-малките бебета без салатка също не могат ...

Абе хората си произвеждат, всеки си решава какво да купува !!!

Както сама си казала по-нагоре всяка майка сама  решава какво да дава на детето си.Темата май е за издънките в пюретата...или забрави?!На всички ни стана пределно ясно какво мислиш по въпроса,с какво си хранила бебето си и с какво не.Хайде стига вече ...ок?!

# 21
  • Мнения: 178
Мили майчета,иска ми  се да вярвам,че този форум е за да си помагаме и споделяме натрупания опит и знания,относно отглеждането на нашите малки съкровища,но това е поредната тема в която чета критики.На много майки им се иска да си хранят децата с най-доброто,но нямат финансовата възможност и търсят аналог сред българските производители.За това мисля,че трябва да се съобразявате преди да критикувате някой,че си храни детето с Ганчев, а не с Хип.Не искам да засегна никой,просто така стоят нещата.Аз предпочитам да приготвям на малката домашни пюрета,така съм сигурна в качеството на това което предлагам(използвам домашни продукти).Поздрави! Hug

Последна редакция: сб, 08 апр 2006, 19:06 от izmini77

# 22
  • Мнения: 2 028
абе що и на мен ми се струва, че аз излязох виновна, че съм дала на детето си Ганчев  newsm78

# 23
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
AQ 
 
, би ли си припомнила дали случайно детенцето на Ассинка не се оказа алергично newsm78
 Чак толкова случаи от хип около теб Simple Smile, 1,5г. храня детето си с тях и нямам оплаквания.Никои не са безгрешни, ама хайде да не казваме на черното бяло!

# 24
  • Мнения: 6 472
Понеже всяка майка си преценява, аз прецених, че от сол, захар, домати, нишесте и масло за сега нямаме нужда. След като си извадих това умозключение, се разтърсих за пюренца и установих, че нито едно на Ганчев не отговаря на тези критерии. Между впрочем голяма част от тези на Хип също.  Ако купувам нещо, взимам на Семпер, Гербер и Сънвал, но с малки изключения храната за бебо се приготвя в къщи. Интересното е че покрай бебето и каката реши, че иска плодови пюренца и за да е по- евтинко реших да и взимам на Ганчев и Ам-Ам. Е мойто уважения към Ганчев, но им е занижен контрола Crossing Arms В пюре с ябълки на 2 пъти намираме семки от ябълки и веднъж  семка от шипка в пюре шипка. Наистина не са боклуци и не представляват заплаха за 7 годишната ми дъщеря, но все си мисля, че такива неща не би трябвало да се намират в храна за бебета над 3 месеца примерно #2gunfire

# 25
  • София
  • Мнения: 2 298
Мили майчета,иска ми  се да вярвам,че този форум е за да си помагаме и споделяме натрупания опит и знания,относно отглеждането на нашите малки съкровища,но това е поредната тема в която чета критики.На много майки им се иска да си хранят децата с най-доброто,но нямат финансовата възможност и търсят аналог сред българските производители.За това мисля,че трябва да се съобразявате преди да критикувате някой,че си храни детето с Ганчев, а не с Хип.Не искам да засегна никой,просто така стоят нещата.Аз предпочитам да приготвям на малката домашни пюрета,така съм сигурна в качеството на това което предлагам(използвам домашни продукти).Поздрави! Hug

Никой никого не критикува защо си храни детето с този или онзи продукт. Споделя мнение. И ако видите първия ми постинг по темата, ще разберете, че съм единствената, която е взела отношение по въпроса за качеството на Ганчевите пюрета без да сподели с какво храни собственото си бебе.
Предизвика ме една мама, която изведнъж се вклини в темата с крайна оценка за качеството на Хип, без въобще да ползва тези продукти. Оценка, базирана на случаи, за които не е ясно за какво точно става въпрос и подкрепена с фантасмагории, че някой от Хип шета из София разнасяйки торба с продукти за компенсация за лошо качество. Поне установихме, че Авенди не са Хип ...

Що не я нападнахте нея например за безпочвената и без аргументи пропаганда срещу Хип?
 
Нападнахте мене,  за очевидна истина за пюретата на Ганчев - сол и захар в бебешки пюрета...защо? за да бъдат вкусни и децата да ги харесват и да ги купуват майките? Това не са полезни съставки поне за първите месеци на бебето, но колко майки, които нямат възможността да влизат в Интернет и не са чели нищо го знаят това? Не по-малко опасни са глутена и доматите .... но по-добре да не продължавам.
То и Хип слагат захар в някои пюрета за след 4 месеца, но аз просто от тях не съм взимала.

Не всички, аз включително, имат възможност да ползват домашни продукти, и за да мога да купувам нещо по-качествено за детето, се върнах на работа когато беба навърши 3.5 месеца.
Всеки избира между алтернативите, които има, търсейки най-доброто за детето си.
Поздрави!


Както сама си казала по-нагоре всяка майка сама  решава какво да дава на детето си.Темата май е за издънките в пюретата...или забрави?!На всички ни стана пределно ясно какво мислиш по въпроса,с какво си хранила бебето си и с какво не.Хайде стига вече ...ок?!

Никъде "по-нагоре" не съм загубила връзката с темата и грешиш, ако смяташ, че я използвам за да се хваля с какво си храня детето - нямам нужда от това. На мене като не ми харесва нещо не го чета, но не си позволявам да раздавам съвети кой да пише или да спре да пише тук.  Извинявай, виждам, че ти като ползвателка на Ганчев си се засегнала лично. Извинявай, не съм целяла това.
 

# 26
  • Мнения: 178
nati nat,искрено съжалявам ако си се почувствала нападната от моя страна,много от нещата които си написала съм чела и са ми били полезни.Аз също съм работеща майка,но както вече написах съм намерила най-подходящия за мен и малката вариант,но истината е ,че много майки работят и въпреки това цените на най-качествените за децата им храни са непосилни за тях.Извинявам се,че се отклоних от темата!  bouquet

# 27
  • Мнения: 5 370
Нека ми прости авторката, ама бих искала да и ползвам темичката за едно странично въпросче.
Някой, давал пюрета на СЕМПЕР, ползвал ли е едно пюре-за над 1 година-в което има и гъбки?? newsm78 Води се някаква зеленчукова яхния ли, какво беше.....достраша ме да го взема вчера. споделете опит. Peace

# 28
  • Мнения: 1 190
Никога не съм купувала на Ганчев Whistling, но много хора ги купуват заради цената Confused

# 29
  • София
  • Мнения: 2 298
nati nat,искрено съжалявам ако си се почувствала нападната от моя страна,много от нещата които си написала съм чела и са ми били полезни.Аз също съм работеща майка,но както вече написах съм намерила най-подходящия за мен и малката вариант,но истината е ,че много майки работят и въпреки това цените на най-качествените за децата им храни са непосилни за тях.Извинявам се,че се отклоних от темата!  bouquet
Не, не от тебе, но предпочетох да "разговарям с тебе" както се казва. Тук не става въпрос за цени и финансови възможности, винаги ще има хора с различни доходи. Става въпрос за качество, а аз много се паля на тема здравословно хранене (не, че ние с бащата на беба ядем здравословно), но много болсти идват точно от нездравословно хранене. Току-що пуснах една преводна статия на тема "Хранителни алергии", сигурно и за нея някой ще ми скочи, но какво да се прави ... хора и хора ...
И аз се извинявам за отклонението ....

Общи условия

Активация на акаунт