Как избрахте името на своето дете?

  • 6 297
  • 157
  •   1
Отговори
# 45
  • С питане до Цариград, стига се, но с ... отзад!
  • Мнения: 6 406
Кръстих го Георги на двамата дядовци, а и защото името много ми харесва.

# 46
  • София
  • Мнения: 3 787
Калоян,на дядо си Костадин.Така е наречен,но иначе си е май повече на нас с баща му.Тати е Калин,а аз-Камелия Grinning

# 47
  • Мнения: 1 666
Моят син е Станимир - на баща си. Идеята за това беше моя. А бащата (мъжът ми) искаше да е на неговия баща. И така и не се бяхме разбрали как ще е ... И след като родих ме пита сестрата - "как ще се казва бебето", а аз й викам - "незнам, дайте ми телефона да се обадя и тогава ще кажа"(все пак исках и одобрението на мъжа ми). И останах много изненадана, когато мъжа ми каза, че иска да го запишем Станимир. И така си е Станимир.

# 48
  • Бургас
  • Мнения: 404
Може би 2-3 години преди да се роди, чух името за първи път. Толкова ми хареса, че казах на таткото "Искаш ли, ако си имаме момиченце да се казва Инес?" И на него му хареса... и така все за "Инеската" си говорехме.... Накрая и тя се появи!!! newsm32
Не е кръстена на никой, то и си личи. Не съм против традицията да се кръщава на бабите или дядовците, стига името да се харесва на родителите, а не за да не се сърди някой. Името на човек му е за цял живот, а се избира един път!

# 49
  • Мнения: 1 059
Бяхме си решили ако е монче да е на мен,а ако е момиче на татко си. Е момче излеза и е с моята буква, значи на мен Wink

# 50
  • ПАЗАРДЖИК
  • Мнения: 651
В анкетата има само 1 възможен отговор, а аз имах 2 - за двете деца.

Първото ни дете - Валентин, решихме как ще се казва още като бяхме на 17 години с мъжо и още бяхме далеч от сватби и бебеправене. Решихме, че ще го кръстим на празника на влюбените и така й направихме. Никога не съм имала колебание за името му. Ако беше момиче, щеше да е Валентина Laughing

За второто - Виляна - ми беше много трудно да избера. През цялата ми бременност не бях убедена, а мислехме да е Александър/Александра, но някак не ми беше на сърце. Точно 2 дни преди да се роди, реших, че свекърва ми, която много ни помага, заслужава и много ще се радва да я кръстим на нея. Тя се казва Величка, но ми се струва много грубо, а и всички й казваме Вили. И така измислих Виляна. Laughing

# 51
  • Пловдив
  • Мнения: 709
За баткото - кръстен е на чичо си Георги.
За малката - няма такава точка в анкетата. Две години преди да се роди си мислехме, че ако си имаме дъщеричка можем да я кръстим и на двете си баби - Йорданка+Ана= ЙОАНА. Така и стана.

# 52
  • Мнения: 137
Ние много се чудихме newsm78.Гледахме в интернет.....,дали на дядовците...и накарая за да не се сърди никой--каквото ни хареса на двамата Hug.А.... ,също правихме и списък с имена по азбучен ред....Голяма главоблъсканица беше.... ooooh!

# 53
  • Мнения: 234
Опция 3-решили сме да не го кръщаваме на никой-избрали сме случайно име,което ни харесва и на двамата.

# 54
  • София
  • Мнения: 3 679
С таткото се бяхме спряли на Калоян и Валентин- не че Калоян не ми харесва...но като ме попита след като родих как ще се казва -казах Валентин
Сега като се замисля- май е кръстен на нас двамана- Венета и Цветелин - Валентин, а и с таткото оповестихме скритата си връзка точно на Св.Валентин

# 55
  • Wonderland
  • Мнения: 702
Кръстихме  го  на  свекърва  ми,  понеже  ни  подариха  апартамент  и  трябваше  да  им  се  отблагодарим.Двуомях  се  до  последно  между  Пламен  и  Пресиян,  но  накрая  Пламен  надделя.

# 56
  • Плевен
  • Мнения: 239
Кръстихме го на свекъра-Любомир,та от там Любослав.Все пак реших,че трябва да има малка промяна Laughing

# 57
  • Мнения: 1 410
Името на дъщеря ми няма нищо общо с имената на роднини. Просто това име ми харесва. Бяхме се разбрали с таткото ако е момиче аз избирам името, а ако е момче той. Така аз изблах името - Никол.

# 58
  • Мнения: 2 255
Важното беше да ни харесват на мен и таткото  Wink и да не са на никой близък  Rolling Eyes Надяваме се един ден и те да си харесват имената  Grinning всъщнност за баткото е ясно вече, ще видим по натам малкия  newsm78

# 59
  • Мнения: 125
Дъщеря ми се казва Румяна на баща си Румен е кръстена!!!!! thumbsup

Общи условия

Активация на акаунт