Забременели след инвитро - тема 19

  • 56 583
  • 740
  •   1
Отговори
# 660
  • Варна
  • Мнения: 361
Здравейте сегашни и бъдещи мами престраших се и аз да се наместя тук въпреки че е рано още но дай Боже да не мръдна от тук до ноември:)
Всъщност побързах да ви изтормозя по един въпрос който ме гложди...Пия медрол 2×1 днес ми е 17 ден от ЕТ и ходих на лекар видя се сакче но пулс нямаше а четох че медрола е мн опасен по време на бременност при моя лекар съм чак на 22.03 да го питам.Ако някоя от вас пие медрол до кога се пие?

# 661
  • Мнения: 403
Аз продължавам да пия медрол Simple Smile от днес почвам да го спирам по схема за 5дни.

# 662
  • Мнения: 347
Опитах с прясно мляко - не помага. Ще питам на ЖК-то при следващия преглед, но той е чак на 16.03. Чудя дали да пробвам Гиваскон: http://apteka.framar.bg/30027432/%D0%B3%D0%B0%D0%B2%D0%B8%D1%81% … B5%D0%BD%D0%B5-16

Пише, че е подходящ за бременни.
Аз се справям с газирана вода, ябълки от тези киселите зелени всеки ден , и ако много зле генеколога ми изписа Талцид.

# 663
  • Мнения: 11 585
Честно казано, и аз споделям казаното от Кити Кати. Не че няма наистина по-шашкащи се от нея, на прима виста поне за две потребителки се сещам, но да, мислите са й в повечко  Laughing Не исках да го казвам, защото хем всички сме в един филм, хем имаме различни истории зад гърба си, които обуславят емоциите ни.
И това докато го публикувам - 12 нови отговора... връщам се да чета  ooooh!

# 664
  • Мнения: 10 758
happy2015 , пила съм Медрол и аз в началото /2х1/, не помня до коя седмица...
Стандартно се изписва май на всички след ин-витро, не се притеснявай  Simple Smile

Исках да попитам за тези плацентарни молекули, които споменавате. Никога не са ми изследвани.
Онзи ден питах моята лекарка в "Щерев" и тя ме погледна така:  Shocked и каза, че няма нужда да се изследват...
Те индикатор за какво са?

# 665
  • Мнения: 3 213
SAB-f На мен Сигридов ми изписа 5 ампули Б12 през 5 дни да си бия и вдигнах нивото на 500 при следващото изследване, а бях на долна граница - около 140. Ташков каза, че е доволен и го спираме засега.

Офелия, И на мен ми препоръча доки газирана вода, но каза преди това да я разгазирвам с малко сол или захар. Само, че грам не ми помага....

Ще пробвам с Гавискон и ще докладвам. Иначе, за храните е права SAB, трябва да се внимава какво ядем, а аз снощи опатках една порция паста със сос болонезе на осмомартенското ни излизане и това ми изяде съня май.... За Талцид Сигридов ми каза, че съдържал някакви съставки дето не били подходящи за бременни. Ще си купя и чай от мента, пък да видим... Явно ще трябва да ги изтрая тези киселини, но липсата на сън ми се отразява зле през деня и това е най-големият ми дерт.  ooooh!

# 666
  • Мнения: 19 733
Всъщност побързах да ви изтормозя по един въпрос който ме гложди...Пия медрол 2×1 днес ми е 17 ден от ЕТ и ходих на лекар видя се сакче но пулс нямаше а четох че медрола е мн опасен по време на бременност при моя лекар съм чак на 22.03 да го питам.Ако някоя от вас пие медрол до кога се пие?
Аз още го пия Simple Smile

Happy Mijjj ツ, изследват се в шеста седмица +, после в 9-10-а се прави контрола при нужда. Тества се протеинът в плацентата и дава (уж) някои диагностични резултати, вследствие на което имунолозите да ти назначат вливки.

# 667
  • Мнения: 2 144
Откриха ми освен ембрионален сак, а и киста 3см в левия яйчник. Не съм си въобразявала...А много ме заболя преди два дни точно вляво. Ето откъде било.

# 668
  • Мнения: 10 758
Благодаря ти за отговора, Кристи Hug

# 669
  • Мнения: 3 213
Честито за сакчето ! Кистата не се ли резорбира сама?


ПП. Замислих се, откъде тая киста при ин витро ? Нали се проследява цикъла и се прави пункция и после на трансфера пак се вижда.

# 670
  • Мнения: 13 974
Happy Mijjj ツ плацентарните молекули са патент на Надежда, в Щерев няма да ти ги изпишат, там се действа по по-стандартни форми на изследвания и лечения  Grinning

Медрола се приема докъм 12-та г.с.

# 671
  • Мнения: 2 144
Майната и на кистата, ще я търпя. Само да знам, че ембрионалния сак си е там! Казаха, че можело да ме заболи, защото може да се спука и течността и да се излее в коремната кухина. Ще трая до дупка, вече ми е по-спокойно.
Благодаря Кити Кати
Съжалявам ако нещо съм издразнила някой с проблемите си
Сега съм в Гинекологията на вливки с Имуновенин и започва голямата скука. Пак ще ми нацепят вените. Особено като видях коя акушерка е на работа. Предния път ме направи на решето. Добре, че не ми пука..

# 672
  • Мнения: 11 585
Шакира, едно сакче ли се оказа? И аз се чудя тази киста отде се е взела.
Миж, плацентарните молекули (уж) предсказват и възможността от прееклампсия. Моите все не са в референтни граници, но не ми изписват вливки, а Утрогестан.

# 673
  • Мнения: 403
Аз пък имам въпрос, грейпфрутите може ли да се хапват от бременни Simple Smile че досега ми развиваха теории, че не били полезни. А Свекървещичка купила 2 мрежи и се чудя какво да ги правя. Мислех на фрешче?

# 674
  • Мнения: 5 060
Не знаех, че не са полезни, почти всеки ден си правя фреш от тях.

Общи условия

Активация на акаунт