Няма Матерна по аптеките!

  • 3 802
  • 41
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 639
Момичета, по същия принцип не трябва да се пие и Фолиева киселина тогава...

 Миличка , фолиевата киселина за мен е от жизненоважно значение , защото имам Анемия(таласемия минор) и само с нея се регулира хемоглубина  Wink Плюс това фолиевата е вит Б9 , водорастворим......няма начин да си навредя с нея  Grinning
 Докато за Матерната не е точно така . Confused
 И фактът ,че е отречена в Европа не е за подценяване.  Peace

# 16
  • Мнения: 2 332
Момичета, по същия принцип не трябва да се пие и Фолиева киселина тогава...

 Миличка , фолиевата киселина за мен е от жизненоважно значение , защото имам Анемия(таласемия минор) и само с нея се регулира хемоглубина  Wink Плюс това фолиевата е вит Б9 , водорастворим......няма начин да си навредя с нея  Grinning
 Докато за Матерната не е точно така . Confused
 И фактът ,че е отречена в Европа не е за подценяване.  Peace
Говоря за това, че и тя, направена по този начин, е химия... Всъщност В9 също се съдържа в плодове/зеленчуци, нали така? Говорех за принципа "това е химия, нашите баби навремето все витамини са пили, по-добре да си ги осигурявате с храната"... нищо лично  Peace.

# 17
  • Мнения: 35 961
 И все пак като я отхвърляте, бихте ли ми казали нейн заместител?

аз пия Пренатал заради кърменето, но не много редовно

# 18
  • Мнения: 5 103
Аз пия Матерна през бремеността, но не непрекъснато когато се сетя, мерси за информацията, че я спират, но аз така и така вече няма за кога да я купувам Hug

# 19
  • Мнения: 46 511
Спрели са вноса за България, единствения вариант е някой познат да ти я донесе от чужбина. Аз съм много доволна от нея  Peace

# 20
  • Мнения: 1 210
Изчезна Матерната, снабдете се ако откриете някъде.

Миналата седмица си купих от аптека Ремедиум на ул. Аксаков - за 12лв и нещо. Провери и в другите от по-големите вериги.

# 21
  • София
  • Мнения: 1 936
аз пия Пренатал заради кърменето, но не много редовно
докато бях бременна, не пих Матерна
Какво съдържа Прентал-а?

# 22
# 23
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
В аптеката на Лечител в Халите съм виждала някакви таблетки с естествени витамини........Не били синтетични, а естествени......Незнам за какво става въпрос, можете да идете и да ги разгледате........Продавачката ми обяснява нещо, но аз съм разсеяна и не помня какво беше

# 24
  • Мнения: 639
Лекарят,който ми водеше консултацията ми каза да ги пия 3 месеца,но като видя,че качвам много килограми ме накара да ги спра.Наистина спрях да качвам.Е,понамалих и сладкото Wink.Обаче като бях във втория месец се чувсвах по- добре като ги пиех.
Може спокойно да се заменят с Центрум,а това какво правят в Европа вече ми омръзна да го слушам и чета .Разни школи,разни методи,ако не вярваме на нашите лекари,защо тогава си ги избираме и се натискаме да плащаме? Thinking

# 25
  • Мнения: 498
ама защо пиете матерна- много по-добре е да приемате с храната всички необходими витамини и т. н.- процента, който се усвоява е много по-голям....
аз като бях бременна наблягах на плодовете, зеленчуците, ядките, млечните продукти и не съм имала никакви проблеми Hug
а докато имаше череши хемоглубина ми беше много висок, вярно е че така  излиза по-скъпо, но е много по-полезно и за вас и за бебето Grinning

Последна редакция: сб, 15 апр 2006, 19:57 от be4ka

# 26
  • София
  • Мнения: 2 708
Аз също пиех Маретна миналата бременност и нямаше никакви признаци на предварително вкостяване или голямо бебе - 3.200 кг, 49 см. Общо бях качила 14 кг, което не е болка за умиране, бързо ги свалих. Не искам нито да защитавам, нито да опровергавам някои, но всеки си има лекар и си го слуша, не е ли така  Wink Спор няма че естествените витамини са най - добри, ама аз например не мога да ям такива в момента, а се насилвам. А и да ви кажа че в Канада се предписва точно Матерна на жени, които искат да забременеят, освен фолиевата киселина, ама там и без това ядат сандвичи и чипс главно  Laughing

# 27
Аз съм много доволна от Матерна. Бебето се роди перфектно тегло! Продължих да я пия и почти през целия период на кърмене. Peace

# 28
  • Мнения: 2 022
Матерната не е само витамини, а и минерали в балансиран състав. Как да си набавим йод например, магнезий, калций ... Някоя от вас консултирала ли се е с доктора си с какво може да се замени?

# 29
  • Мнения: 8 462
Матерната не е само витамини, а и минерали в балансиран състав. Как да си набавим йод например, магнезий, калций ... Някоя от вас консултирала ли се е с доктора си с какво може да се замени?

ПРЕНАТАЛ!Заменя напълно Матерната и е от естествен произход!


Общи условия

Активация на акаунт