иМА лИ зАБРАнени храни за 1годиШните?

  • 7 710
  • 49
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 7 640
не бих давала ядки, ягоди, какао

# 16
  • Варна
  • Мнения: 4 969
Защо кивито?От както стана на година ву давам всякакви цитруси всеки ден и нищо му няма.Прясно мляко също въведах тогава, яйцето го давам от 6-ия месец.Всяка майка сама преценява за тези продукти.
Подкрепям.Давах му сок от киви преди годинката, също мед , прясното мляко от както започна да ходи на кухня /6 месеца/. не е имал никакви проблеми

# 17
  • Paradise
  • Мнения: 3 103

на една от срещите на сп. "Моето бебе и аз" се обсъждаше темата за храненето на деца до 3 години и точно там гостуващата педиатърка обясни, че кивито не се препоръчва да се дава на деца до 3 години, защото е силен алерген, както медът и фъстъците.

# 18
  • София
  • Мнения: 1 457
Освен всичко изброено, аз смятам, че е добре да се въздържаме и от даване на шоколад

# 19
  • Мнения: 967
Не е препоръчително да се дават:
белтък - 1год. и половина
ядки - до 3 години
ягоди, малини и т.н. - до 2 год.
шоколад - до 2год.
прясно зеле, патладжан - до 3год.
вътрешности (дробчета, бъбречета и т.н.) - до 3год.
Пържено и тежки подправки
солено, много сладко
Изкуствени ароматизатори, консерванти, подсладители и др. химийки
Ако детето е с фамилна обремененост от алергии границата се вдига с по още една година.

# 20
  • Мнения: 142
Ами за сокчетата Теди някой ще каже ли нещо?

# 21
  • София
  • Мнения: 15 219
на една от срещите на сп. "Моето бебе и аз" се обсъждаше темата за храненето на деца до 3 години и точно там гостуващата педиатърка обясни, че кивито не се препоръчва да се дава на деца до 3 години, защото е силен алерген, както медът и фъстъците.

Да не би гостуващата педиатърка да е била Валя Гергинова .....  Laughing
В списание "Моето бебе и аз" има една рубрика "Въпроси и отговори", в която отговаря д-р Валя Гергинова-предполагам, че повечето майки са я чели. В брой 14/2004г. има въпрос за кивито. Майката е попитала: "Синът ми е на 7 месеца. Бих искала да попитам дали мога да му давам киви.". Д-р Гергинова е отговорила: "Може да давате киви."

# 22
  • Paradise
  • Мнения: 3 103
на една от срещите на сп. "Моето бебе и аз" се обсъждаше темата за храненето на деца до 3 години и точно там гостуващата педиатърка обясни, че кивито не се препоръчва да се дава на деца до 3 години, защото е силен алерген, както медът и фъстъците.

Да не би гостуващата педиатърка да е била Валя Гергинова .....  Laughing
В списание "Моето бебе и аз" има една рубрика "Въпроси и отговори", в която отговаря д-р Валя Гергинова-предполагам, че повечето майки са я чели. В брой 14/2004г. има въпрос за кивито. Майката е попитала: "Синът ми е на 7 месеца. Бих искала да попитам дали мога да му давам киви.". Д-р Гергинова е отговорила: "Може да давате киви."



хахахаха, ама че излагация, точно тя беше  #Crazy #Crazy #Crazy
Внимателно я слушахме, като обясняваше за кивито, всички останаха много изумени, като каза, че не трябва да се дава киви
Еее, аматова на нищо не прилича ooooh! (сори за офф-а)

# 23
  • Мнения: 153
В тази статия http://www.bg-mamma.com/site/content/view/906/51/ пише за храните алергени и кога да се въвеждат.

# 24
  • Мнения: 655
Боби опитва от всичко, което поиска - ягоди и малини му дадох още като беше на 3 месеца. Хапва и сладко (кроасани, бисквити, вафли). Слагам сол в манджите му. Абе, общо взето яде всичко.

# 25
  • Мнения: 2 028
киви се въвежда късно, както и ягодите, тъй като са силен алерген. алергиите към тези два плода са ужасни и за малко дете може да е дооооста неприятно

аз лично имам алергия към киви, знам какво е  Sick, уверявам ви, съвсем не е само пъпки, така че аз ще изчаквам с въвеждането им

# 26
  • Мнения: 46 513
... ягоди и малини му дадох още като беше на 3 месеца ...

Каква беше причината да дадеш тогава?

# 27
  • София
  • Мнения: 6 743
Аз киви още не съм давала, защото поледният път като ядох ми се "изприщи " езика и не посмях.Имах чувство, че са с нитрати или нещо такова  Rolling Eyes
Инак не знам какво е забранено, но още доста неща не съм давала.Има време.
Домат и краставица също не съм.Може в края на лятото от домашните при мама да дам  Hug

# 28
  • София
  • Мнения: 6 999
... ягоди и малини му дадох още като беше на 3 месеца ...

Каква беше причината да дадеш тогава?

Ако искаш аз мога да ти я кажа, но на лична, че да не ме трият модераторите после.

А най ми е 'смешно' като прочета - "дадох му и нищо му няма" значи давайте и вие.
А бе, момичета и майка ми ме е захранила със супи на 4 месеца и си е мислила, че нищо ми няма, но сега да я видите колко е за късното захранване, щото аз само към въздуха дето нямам алергия /при двама неалергични родители и 2 неалергични сестри/ - та не бързайте със смелите изявления толкова.

# 29
  • Мнения: 14 654
някой попита за сокчетата теди,аз съм ги давала на моя син още преди да стане на 1 годинка.не ги произвеждам лично за знам какво точно има в тях,но мисля че са хубави

Общи условия

Активация на акаунт