На каква възраст сте дали първия антибиотик?

  • 5 216
  • 97
  •   1
Отговори
  • Мнения: 254
Здравейте,
ами не е хубава тази темичка като за понеделник...но няма начин.
Моля мамите да споделят кога сте дали първия антибиотик (като не броя в родилния дом)?

# 1
  • Стара Загора
  • Мнения: 671
На баткото на 1година и 7 месеца като тръгна на ясла на дребният на 6 месеца . Повече не са и пили .Лекувам ги с хомеопатия Grinning

# 2
  • Мнения: 695
за голямо съжаление на 2 месеца и половина Weary много се разтроих тогава когато ми казаха,че ще трябва да пие антибиотик(даже си поплаках) newsm45 ,но това беше за предпочитане пред инжекции

# 3
  • Мнения: 967
На 1год и 5мес. - след тръгването на ясла  Sad

# 4
  • Мнения: 8 917
Здравейте,
ами не е хубава тази темичка като за понеделник...но няма начин.
Моля мамите да споделят кога сте дали първия антибиотик (като не броя в родилния дом)?


Точно на първият си рожден ден моето момиченце бе с ангина - така, че тогава беше. Cry

# 5
  • Русе
  • Мнения: 785
На 10 месеца - лепна някакъв вирус баш по Коледа  Cry

# 6
  • Sofia
  • Мнения: 1 437
На 1 год и 8 месеца - разболя се в яслата от пневмония и нямаше как Cry

# 7
  • Мнения: 4 406
на 8 месеца , за мое съжаление

# 8
  • Мнения: 1 446
На 1г. и три седмици. Първо боледуване с висока температура и много повръщане.

# 9
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
За съжаление и при двамата на 3-4мес.

# 10
  • Magrathea
  • Мнения: 2 771
На година и половина  Cry

# 11
  • Мнения: 388
На 1 година и 2 месеца-просто нямаше начин да го подминем антиботика.Тогава за пръв път се разболя,от както се беше родила.

# 12
  • Мнения: 254
Благодаря на отговорилите мами..
За съжаление трябва да кажа, че явно ще си свикваме децата от рано с химия..може би вече и инфекциите са други..по сериозни и разнообразни.

# 13
  • Мнения: 2 332
На 3г. и 3 месеца - малко преди да направи бронхопневмония, за съжаление тръгнахме със "слаб" АБ - Оспамокс, и се задълбочиха нещата, минахме след това на Клацид и Зинат... Това всичко - след започване на детската градина.

# 14
  • София
  • Мнения: 2 271
2 седмици, преди да навърши 1 годинка му дадох първия антибиотик (Аугментин) - направи ларингит и беше неизбежно, но поне го излекува.

# 15
  • София
  • Мнения: 9 878
Досега не съм давала. Simple Smile

# 16
  • Мнения: 46 557
Още не е стигала до там.

# 17
  • Все още в къщи, но скоро може и в лудницата
  • Мнения: 8 231
До момента не се е налагало  /да чукна на дърво/ да даваме антибиотик. Единствено миналата година и мазахме лицето с антибиотична паста, защото имаше възпалени пъпки

# 18
  • Пловдив
  • Мнения: 1 405
За мое огромно съжаление Ани пи антибиотик на 20 дни - и така доста често до преди 6 месеца, от когато не е пила /Славо Богу!/
А на Ели все още, да чукна на дърво, не се е налагало да даваме.

# 19
  • Мнения: 2 237

 На една годинка и две седмици...Разболя се за пръв път от както се е родила и то доста сериозно Cry   И се наложи,няма как..... За в бъдеще мисля да я лекувам с хомеопатия,чувам добри отзиви

# 20
  • София
  • Мнения: 39 814
Малко преди 2г, Дияна беше болна от ангина.

# 21
  • Мнения: 4 915
Още не съм давала.
Не се е разболявала сериозно, а и педиатърката ни не бърза с предписването на антибиотици.

# 22
  • Мнения: 549
Не сме пили антибиотик до сега 1г 4м, само с хомеопатия за проблеми със зъбките и 1 хрема, за друго не е имало нужда да чукам на дърво Simple Smile

# 23
  • Мнения: 269
На 2 г. и 2 м. Тъкмо тръгна на ясла и започна да се сополиви, оттам се възпалиха и ушите и въпреки моето нежелание и ужас /склонна е към алергии/ се наложи антибиотик. Помня, че се казваше Цефзил. Помогна ни, но определено не ми се ще да й давам такива неща ако не е съвсем наложително.
Иначе, беше на 40 дни кърмаче като ми вдигна лека температура 37,5 и имаше разстройство. Обадих се на педито и тя ми препоръча да започна да й давам Оспамокс и това без въобще да я е видяла newsm61, а беше лято и много топло newsm78. Аз не й дадох и бебата се оправи, но оттогава като каже джипката "антибиотик" търся и второ, че и трето мнение! #Cussing out Naughty

# 24
  • Мнения: 1 489
На 4 месеца.

# 25
  • Букурещ
  • Мнения: 7 837
на 3г и 4мес.

# 26
  • Мнения: 2 332
ОФФ: Лио, четох за вашия случай в "Нашите деца" - да ти кажа, че е аналогичен на нашия. Simple Smile

# 27
  • София
  • Мнения: 726
На 8 месеца. Оттогава се лекуваме с хомеопатия.

# 28
  • Мнения: 2 109
на 1 г и 4 м

# 29
  • София
  • Мнения: 7 071
На 6 месеца - АУГМЕНТИН, имаше някакъв вирус.

# 30
  • Мнения: 3 042
На щерката на 1г 6м , а на малкият за съжаление на 2,5м /и то Оспамокс за 3 дни без ефект и след това Клацид/.

# 31
  • Мнения: 1 866
Все още не съм давала. Боледувала е, но лекувам дъщеря си от раждането само с хомеопатия.

# 32
  • Варна
  • Мнения: 4 969
Za съжаление нямаше и месец когато го дадох, но беше доста наложително, именно тогава и спрях да кърмя Confused

# 33
  • Мнения: 1 416
Първият антиботик дадох на Маргарита още преди да стане на 3 месеца...  Cry

# 34
  • Мнения: 513
На 8 месеца  Sad

# 35
  • Мнения: X
Още не съм давала.

# 36
  • Мнения: 953
 На 1г. и 4м. след като тръгна на яслата

# 37
  • Мнения: 5 790
На 3 месеца като беше.

# 38
  • Мнения: 3 334
за съжаление на 4м. изкара бронхиолит и бе наложително!

# 39
  • Мнения: 23 096
11м.имахме гнойна ангина и 40 градуса температура.

# 40
  • Мнения: 607
На 9 месеца

# 41
  • Мнения: 2 083
Миналата седмица - приеха я в болница дехидратирана - след 2 дни повръщане, разстройство и висока температура - вливаха й глюкоза и антибиотик. Само за 24 часа детето се оправи. И аз съм против антибиотиците, но понякога се налага.

# 42
  • Мнения: 7 430
На 11 месеца - за отит и ето сега отново, пак за отит Sad

# 43
  • Мнения: 46
За съжаление 10 дни след изписването ни.Не можеше да диша с нослето а с устата не се сещаше и се задушаваше.Със свекърва ми и майка ми се редувахме да бодуваме за да не се задуши.Слава на бога няма последици. Против антибиотиците съм но понякога се налага. newsm11

# 44
  • Мнения: 768
Малко след годинката и после се е налагало пак неведнъж. Тук много рядко предписват, ама каката имаше 2 пъти и след това скарлатина. Четох по нагоре че при бронхиолит се давало антибиотик. малката имаше като беше на 1 месец, но не и предписаха и слава богу и мина.

# 45
  • Мнения: 1 059
За мое съжаление на 5 месеца и половина

# 46
  • на село
  • Мнения: 3 964
Голямата беше около 4 годишна когато направи отит и тогава беше първия и последен антибиотик - инжекции пеницилин.
Малката на 8 месеца беше с темп.и разтройство  и изписаха първия АБ.
Двете си деца уж ги гледам по един и същ начин, обаче ... ето малката пак е с АБ заради ларингит.

# 47
  • Мнения: 168
Малко след 2г., когато тръгна на градина и се започнаха болестите.
Беше на 4 месеца, когато за пръв път се разболя от грип. Повръщаше, обезводни се и вдигна Т. Предписаха ни тукашна глюкоза-" Пидия Лайт", която давах 3 дена. Само с нея се я хранех през това време, не давах мляко.

# 48
  • Мнения: 727
на 3м беше
 Cry

# 49
  • Варна
  • Мнения: 10 493
На 6 месеца и се оказа,че е бил напълно излишен,а педката се била презастраховала #Cussing out

# 50
Sina mi izpi purviq si antibiotik na 1 mesec.A za sajalenie du6terq mi pi antibioti na 7 si den,no hvana nqkakuv virus.

# 51
  • Мнения: 2 550
3 месеца

# 52
  • Мнения: 2 959
За съжаление първият път за Дана беше на 1мес- имаше ушна инфекция. Аз още не мога да си го простя! Моля се само да не се наложи втори път засега. Praynig

# 53
  • Мнения: 637
Това може да е много полезна анкета. Удивителни резултати ще се получат.

За протокола - на моите деца за първи и единствен път - на 5 г. и 6 месеца и на 7 години (заради скарлатина, еднократна доза бензацилин).

# 54
  • Мнения: 104
досега не съм давала
дано не ми се наложи

# 55
  • Варна
  • Мнения: 11 340
На 6 месеца. За съжаление се случи да попаднем на ДжиПка-антибиотиколюбителка  #Cussing out. Вече не сме при нея!

# 56
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
На Дени - на 6м. /пръв от многото/. Но от повече от година не е пила АБ
На Васи - 1г10м./пръв и единствен засега/

# 57
  • Мнения: 3 932
На 5 месеца + последвала алергична реакция към пеницилин...

# 58
  • Мнения: 1 370
Все още не съм давала антибиотик, на 19 месеца е синът ми. Но скоро тръгва на градина и не знам, какво ни предстои. Дано не се налага Praynig

# 59
  • Мнения: 11 555
На баткото на 1мес -направо на инжекции в болницата smile3518.А на Бебка се надявам да не е скоро Praynig

# 60
  • софия
  • Мнения: 181
На 2г.6м-сина ми направи ангина и се наложи да пие Аугментин,а бебето още не е пило.

# 61
  • sofia
  • Мнения: 769
Ами на сина на 2 години (понеже все още безрезервно вярвах на доктори), но от2 години насам не е пил, а дъщерята още не е пила. Лекуваме се с хомеопатия, китайска медицина и фитотерапии.

# 62
  • Мнения: 2 381
На 42-ия ден, заради стафилококус ауреус Cry

# 63
  • Мнения: 2 700
На около година.

# 64
  • Мнения: 131
Като беше на два месеца меото дете пи за първи път антибиотик,защото имаше пневмония, и даже не му мина ,защото беше слаб-оспексин ,и дори лежахме в болница,за да се оправи

# 65
  • Мнения: 5 254
 За мое най-голямо съжаление, ден след като написах предния си постинг се наложи малкия да пие антибиотик Sad  Значи за първи път на 1 г. 8 м.

Последна редакция: вт, 18 апр 2006, 14:25 от Radina

# 66
на 1 г и 10м като запо4на с яслата.от тогава пие много често.реших да почнем с хомеопатия.......дано не пием вече

# 67
  • Мнения: 318
На 1 година и 9 месеца, заради отит, пи Цефзил. Естествено, това съвпадна с тръгването й на ясла.

# 68
  • Мнения: 1 072
Големия на 2,5 год, почти 2 години след като тръгна на ясла (понеже гледам доста майки го поясняват). Това е и единствения засега, който е пил.
Малкия ходи на ясла от 3 месечен, още не е пил антибиотик.

# 69
моето детенце на 1,2 г.
Понеже аз съм абсолютно против антибиотиците и много се инатя, преди да давам, и този въпрос живо ме интересува, объсих го  с приятеля си, който работи в болница в Норвегия. Та той, за моя изненада, вместо да анатемоса антибиотиците ми каза, че новите били толкова пречистени, че били безвредни и че единствения проблем възниквал с унищожаването на флората в стомаха, която обаче се възстановявала за 3 - 4 дни след края на антибиотика. Та той всеки път , когато джипито предпише антибиотик, ме убеждава, че антибиотикът е много по-добро решение от усложенията, които могат да възникнат от болестта. Аз обаче не съм на това мнение, смятам, че здравият организъм на детето може да се справи с почти всички болести, а химията,   с която го гощаваме, предизвиква мутации на вируси и бактерии и нарушава работата на имунната му система. Но не съм медицинско лице все пак.
Вие мами давате ли антибиотиците винаги, когато ги предпишат? Колко време изчаквате?

# 70
  • Мнения: 723
За първи път дадох антибиотик вчера,след като дъщеря ми (на 1 година и почти 7 месеца),три нощи вдигаше температура. Иначе и аз съм против антибиотиците,и чакам колкото е възможно,това разбира се зависи от състоянието и температурата, но около 3 дни.Досега за толкова време всичко беше минавало (то и само веднъж е била болна преди това).Но си има първи път и за антибиотиците Cry.Добре,че го направих,че след като започнахме антибиотика,Алекса вдигна 40 градуса и явно не е толкова безобидна настинка,както мислехме...

# 71
  • Мнения: 1 586
Наистина, защо не пуснеш една анкета за по-лесно обобщаване на резултатите. Но и с просто око се вижда, че преобладават децата, пили антибиотик преди годинката...

Дъщеря ми не е пила антибиотик (на 2г. и 4м е в момента).

# 72
  • Мнения: 2 125
На 1 г. и 10 мес., заради полипи в гърлото:(

# 73
  • Мнения: 23
На 9 мес. и то защото вдигна за първи път температура, а беше неделя и не знаех дали няма да се влоши до понеделник, когато можех ме да отидем при нашия педиатър.

# 74
  • Мнения: 2 332
На 9 мес. и то защото вдигна за първи път температура, а беше неделя и не знаех дали няма да се влоши до понеделник, когато можех ме да отидем при нашия педиатър.
Но не си го изписала ти, нали?

# 75
  • Мнения: 1 645
На 10 месеца.
И то 2 антибиотика един след друг.
Първият път имаше възпаление и на двете уши,а вторият път имаше някакво възпаление на носа,което беше по страшно от ушите.
От тогава не е боледувал.

# 76
  • София
  • Мнения: 529
На 4 месеца  #Cussing out за първи път. Заради Т, хрема и кашлица. Още съжалявам, че го дадох!!!!
Миналата седмица (на 8 месеца сме) пак ни изписаха за същите симптоми - този път не го дадох, а се лекуваме с хомеопатия. Засега много успешно.

# 77
  • Мнения: 1 072
Та той, за моя изненада, вместо да анатемоса антибиотиците ми каза, че новите били толкова пречистени, че били безвредни и че единствения проблем възниквал с унищожаването на флората в стомаха, която обаче се възстановявала за 3 - 4 дни след края на антибиотика.
...което на мен не ми прилича на малка вреда, така че "единствената", не я прави незначителна.

Вие мами давате ли антибиотиците винаги, когато ги предпишат? Колко време изчаквате?
Този тип въпроси ме учудват. Естествено, че ще давам, нали доктор ми е казал. Коя съм аз, че да взимам решение да или не. Защо да изчаквам? Ако трябва да се изчаква докторът ще каже "Ще изчакаме още един ден и ако еди какво си - ще дадем антибиотик". Но аз сама да реша...

# 78
  • Мнения: 2 556
Ами аз ако трбваше да давам всички изписани на сина ми антибиотици, значи повече от 10 пъти щеше да е пил досега. А той е пил общо 3 пъти (две гнойни ангини и скарлатина). Първия път беше на 3 год. - лепна първата ангина като започна на ходи на градина. Иначе първия АБ му го изписаха като бебе на 4 месеца, купих го, но не го дадох. Права съм била, както се оказа. Но аз съм склонна да върша такива неща на своя глава (не подтиквам никого към това, просто аз така действам Simple Smile). Е, при сериозни случаи нямам колебания и съмнения, това е.

# 79
  • Мнения: 817
Оф ,за огромно мое съжалени ние ще сме първенци в класацията май.
Големия на 20тия ден разви пневмония  ,която много бързо се усложни.Беше на два венозни антибиотика и един през остата като опашка на другите два.Около 1 месец миличкия ги пи.Добре ,че наша много близка позната е завеждаща на детска гръдна хирургия и със сто оговорки не ни остави в болница.Ами я водихме по два пъти на ден в нас да му поставя антибиотика.......На всичкото отгоре от притеснение  ли или и аз не знам от какво кърматат ми почти беше спряла......... направо не ми се припомня онзи период.
Сега с второто толкова съм трепира , такъв страх да не се повторят нещатат.......И тя милатат на 40 тия ден развистефилокова инфекция , която прерастна в бронихиалит.Но слава на бога се оправи бързо.
Какво им има ,че са такива болнави мойте - незнам. Thinking

# 80
  • Мнения: 5 393
За мое най-голямо съжаление-на 5месеца Sad

# 81
  • Мнения: 6 472
Все още не съм давала нито на едната, нито на другата Praynig Hug

# 82
  • Мнения: 2 609
На 5 месеца Rolling Eyes.
След това, малко преди да стане на годинка, започна да се разболява всеки месец и педито лекуваше постоянно с АБ Close, затова и минахме на хомеопатия Peace.

# 83
  • Мнения: 142
На 11 месеца. Ужасен грип.

# 84
  • Мнения: 1 237
На 5 мес. Weary

# 85
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 459
НА 5 месеца пи Аугментин...
После за два месеца изпи цели 3 АБ...

# 86
  • Мнения: 1 883
Каката беше на 4месеца , а Алекс на 1г и то се оказа , че е можело да мине и без него  #Cussing out
От месец съм се ориентирала към хомеопат  newsm78 пък ще видим

# 87
  • Мнения: 5 500
Никога.
От раждането само с хомеопатия.
Не, че е боледувал кой знае колко де, даже скарлатината с хомеопатия.
Тако нещо като: амиии тоз път без АБ няма да стане не мога да приема!!!

# 88
  • София
  • Мнения: 13 211
Година и 2-3 седмици... Не е ходила на ясла тогава! До това време дори Т не беше вдигала  Wink

# 89
  • Мнения: 2 255
Големия - на 3 мес.  #Crazy той миличкия много боледуваше до към 3 год. заради гадни стафилококови бактерии в носоглътката  Rolling Eyes после ги преборихме

Малкия - на 1г.4м. .. пръв и засега последен ... надявам се след тръгването ни днес на ясла да не "овапцаме" положението  newsm78

# 90
  • Мнения: 5 539
Да живее хомеопатията Peace

# 91
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Месечни са били и двамата...

# 92
  • Мнения: 5 713
Ами не съм. Да 4укам на дърво Маги е здраво дете, поне досега. Но ако се слу4и да боледува пак няма да дам, ще се обърна към хомеопатията.

# 93
  • Мнения: 1 938
Баткото - на 1 г. 3м.
Малката - на 3 м. - Ceftriaxon - i. v.

# 94
  • С питане до Цариград, стига се, но с ... отзад!
  • Мнения: 6 406
На 1,7 г. след неколкократно повтарящ се и прехвърлящ се от него на баща ми и обратното грип. Просто не се повлия от други средства, слезе към гърдите и двамата с баща ми минаха на антибиотик. Иначе имам късмета педиатърката да предпочита хомеопатията.

# 95
  • Мнения: 4 414
На 10 месеца - лепна някакъв вирус баш по Коледа  Cry
и ние така...тогава пихме 2 антибиотика за 3 месеца. Sad сега си мисля, че нямаше нужда от втория, ама...
следващия антибиотик пихме малко преди на навърши 2. смятам да е и последния/дано!/ - минахме на хомеопатия

# 96
  • там от където съм
  • Мнения: 1 073
на 1.5м беше с зачерервено гърло и така сега на 2г беше с плевмония ,много боледува мисля и аз да пробвам с хомеопатия

# 97
  • Мнения: 1 520
Беше на 1 г. и 2 мес.

Общи условия

Активация на акаунт