Холандска тема - 42

  • 119 728
  • 919
  •   1
Отговори
# 270
  • Мнения: 3 726
Какъв е този наем 7500? ShockedКолко хора могат да си го позволят?Пишете още,всичко е интересно.
Телевизионен. Нормален наем в Амстердам за апартамент с 2 спални е 1500 -2000 евро.

# 271
  • Варна,морето,сините вълни...
  • Мнения: 68
Kalinka, много интересни традиции с моркови,сладки, шоколадови букви...и аз много го обичам днешния празник,но някакси по нашенски Simple Smile

Valkenburg, позяпах из нетаа снимки- голяма идилия и емоция!

Малко ме плаши и мен големия град, задръствания, лудницата,емигрантите....Въпреки че в Бг съм от Варна,който не е малък, но сега тук свикнах с малкия град, всичко на ръка разстояние пешком и кола ползваме само уикенда семейно. Въпреки че има доста емигранти и не е много спокойно за децата или по-тъмното.

Как ви се отразява климата? Ако ви кажа,че днес тук беше 15 градуса,слънчево и ботуши трета година не си купувам Wink

Благодаря отново за информацията за децата ,училищата и живота при вас!
Хубава вечер Simple Smile

# 272
  • Мнения: 14 629
Благодаря ви за отговорите.Калинка нямам интерес за по-големите ученици при вас.По-скоро живота като цяло.
Какъв е този наем 7500? ShockedКолко хора могат да си го позволят?Пишете още,всичко е интересно.
Телевизионен. Нормален наем в Амстердам за апартамент с 2 спални е 1500 -2000 евро.
Така разбирам.Ако мин.заплата е 1200-1600,а наем 1500-2000 много трудно се издържа.
titka.banditka кой е този малък град с много емигранти?Имаш предвид тези от последната,голяма вълна ли?
В Амстердам не забелязах такива.И да е имало са се сливали с тълпата.Нямаше  такива на големи групи,каквито са в др.страни и дори до преди 2г.имаше в София.Обикновено се движат в центъра и по гарите.В Амстердам нямаше.Гледах мин.год.преди изборите в Турция,турската общност бесня в Ротердам.Създават ли проблеми,притеснения там?По принцип съм мн.активна в мигрантската тема.Срещу тях съм. Последните въпроси нямат нищо общо с това. PeaceПитам само от интерес към Нидерландия и живота в различни градове.Остава и повече да посетим.Имам желание да отидем  до Ротердам.Мъжа ми иска Айндховен.

# 273
  • Там,където се събуждам щастлива.
  • Мнения: 8 967
При нас, на север, има много малко емигранти от арабския свят и повечето са такива, които здраво се трудят, за да постигнат нещо. Нямат голям шанс за мързелуване, защото това не се толерира (е, има и изключения. Дори сред холандците. Тук работата е по-малко в сравнение с други места и е много важно да се развиваш и работиш здраво.) В момента имам дете ученичка от една от последните вълни емигранти. Невероятна е с какъв хъс се бори и постига страшно много. Дори си викам на ум, че холандчетата могат да взимат пример от нея.

# 274
  • Мнения: 14 629
Ами,браво,че не се толерира мързела.Така трябва и малко хора независимо от националност,и етнос ще лежат на социала,и ще мислят глупости докато опъват тревичка. WinkАз каквито съм виждала е било на работните им места:в магазинчета за сувенири,АХ,пицерия,обществени тоалетни,на летището,гр.транспорт-ватмани,шофьори,и чистотата с камиончета по улиците.
А къде има повече такива мигранти,от БИ?Последно как е с турците в Ротердам,има ли проблеми,no go zone?

# 275
  • Мнения: 2 992


Живея на север, където е друга Холандия. Няма задръствания, наемите са по-ниски, цените на имотите също. Спокойствие голямо. Като ми залипсва лудница и отиваме в Амстердам. Wink

Това, което на мен ми харесва тук е, че съм спокойна и дори да имам някакъв проблем, мога да се обърна към организация, община и т.н за помощ. За съжаление, България ме изнервя.

Rosss, първото предложение е Valkenburg и то по това време на годината. Вчера бяхме там и съм очарована на коледната атмосфера. В друг град на Холандия не съм я изпитвала. В пещерите има коледни базари, улиците са украсени. И през други сезони е хубаво, но сега е романтично. И ако може след залез слънце да се остане малко е невероятно. 





Калинка,
Благодаря за идеята за Valkenbourg! Районът е прекрасен! Не знаех за тези коледни пещери. Няма как да го осъществим т.г., защото от два дни сме в България, но дано през 2019 да успеем🌸🌸🌸🌸🌸🌸🌸🌸🌸

# 276
  • София
  • Мнения: 13 148
Rosss, първото предложение е Valkenburg и то по това време на годината. Вчера бяхме там и съм очарована на коледната атмосфера. В друг град на Холандия не съм я изпитвала. В пещерите има коледни базари, улиците са украсени. И през други сезони е хубаво, но сега е романтично. И ако може след залез слънце да се остане малко е невероятно. 

Калинка,
Благодаря за идеята за Valkenbourg! Районът е прекрасен! Не знаех за тези коледни пещери. Няма как да го осъществим т.г., защото от два дни сме в България, но дано през 2019 да успеем🌸🌸🌸🌸🌸🌸🌸🌸🌸

И аз не знаех за пещерите и някога непременно ще ги посетим. Благодаря!

Явно районът е с някакви меки скали, които лесно се прокопават. Виждам, че и до Маастрихт има интересни пещери. А преди месец и малко бяхме във Форт Ебен Емел. В Белгия е, но е на 10 км от Маастрихт. Фортът изцяло е под земята. Невероятно съоръжение! Строен е през 30-те години на 20 век и е струвал около 1 милиард долара. И накрая е превзет за 20 минути от 80-90 германци, долетели от Кьолн.  Laughing Признавам, че като тематика не ме интересува особено този период от историята, но мъжът ми държеше да го види и се оказа, че е много интересно. Служителите са големи ентусиасти (подозирам, че са доброволци) и допринасят допълнително за интересното преживяване. Препоръчвам в случай, че се мотаете из района. Но има една особеност - работи само 1 уикенд в месеца и трябва да се следи графика. Освен това обиколката е доста дълга и на практика последните групи влизат около 13 часа.

Извинете, че така се намесвам в темата, без да съм живуща в Холандия, но някога бях задала въпрос и от тогава ми излизат известия.  Wink

# 277
  • Deutschland/HE
  • Мнения: 5 421
И мен ми стана много интересно и планирам да го посетим в събота, планът беше Аахен и Маастрихт, но това също е добавено Simple Smile Ще трябва да тръгнем по-раничко (ние живеем в район Лимбург, но в Германия)

Последна редакция: вт, 11 дек 2018, 18:37 от colibri

# 278
  • Там,където се събуждам щастлива.
  • Мнения: 8 967
И мен ми стана много интересно и планирам да го посетим в събота, планът беше Аахен и Маастрихт, но това също е добавено Simple Smile Ще трябва да тръгнем по-раничко (ние живеем в лайон Лимбург, но в Германия)

Не знам как ще успеете и трите неща.

Ето сайта за Valkenburg   https://www.kerststadvalkenburg.nl/?gclid=EAIaIQobChMI04P … _BwE   

# 279
  • Deutschland/HE
  • Мнения: 5 421
Ще трябва да го помислим, но ангажиментите на децата и многото контролни преди Коледа не ни дават възможност за петък-неделя Sad

# 280
  • Мнения: 3 726
Контролни преди Коледа! Уау!! Винаги ми се е струвало,  че не го умеят живота германците ☺. Colibri, кои класове това?

# 281
  • Там,където се събуждам щастлива.
  • Мнения: 8 967
Контролни преди Коледа! Уау!! Винаги ми се е струвало,  че не го умеят живота германците ☺. Colibri, кои класове това?

Ха ха. Аз съм подготвила класни на всичките ми класове другата седмица. Само последния ни час (на всеки клас ) ще им организирам коледни неща.

# 282
  • Deutschland/HE
  • Мнения: 5 421
Голямата е 8 клас, а малкия е 4ти клас. От към 15 ноември е нон стоп контролни, проекти... другата сряда е последния и после 3 седмици ваканция Simple Smile

# 283
  • Там,където се събуждам щастлива.
  • Мнения: 8 967
Голямата е 8 клас, а малкия е 4ти клас. От към 15 ноември е нон стоп контролни, проекти... другата сряда е последния и после 3 седмици ваканция Simple Smile

3? Това им признавам на немците с ваканциите. Кога сте на училище?

# 284
  • Deutschland/HE
  • Мнения: 5 421
Голямата е 8 клас, а малкия е 4ти клас. От към 15 ноември е нон стоп контролни, проекти... другата сряда е последния и после 3 седмици ваканция Simple Smile

3? Това им признавам на немците с ваканциите. Кога сте на училище?

Повечето провинции имат за Коледа 2 седмици и през февруари още една, ние в Хесен имаме 3седмици за Коледа, на 14 януари са на училище Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт