На море в Турция - тема 43

  • 134 500
  • 774
  •   1
Отговори
# 480
  • Beyond the Frontiers
  • Мнения: 4 837
Здравейте!Ние пътуваме на 03.06 за Кушадъсъ.За първи път ще сме на море в Турция.Притеснява ме обаче прогнозата за времето, която хич не е като за море.Дали има шанс да се оправи?Други години през юни в Турция е разкошно, а точно сега за нас лош късмет. Cry
А кой казва, че е лошо времето? АЗ летя утре за Анталия и ще пиша как е от първа ръка. Дори се надявам да се къпя в морето. Ще бъда в хотел Амара долче вита луксъри в Текирова. Няма ли накой, който ще пътува също натам?

Един от инфотуровете са точно там в момента. Според публикуваното във фейсбук групите - времето е чудесно, хората си се къпят в морето, а хотелът работи под пълна пара  Sunglasses Приятно изкарване.

# 481
  • в кукувиче гнездо
  • Мнения: 3 187
Ехааа супер!! А някой дали знае има ли някакъв транспорт до Кемер от хотела?

# 482
  • Мнения: 569
В момента приятели са в Дидим и са на плажа на морето--изпуквали от жега.
по телефона  се чухме

# 483
  • софия
  • Мнения: 112
Попаднах на новият Rixus land ot legends в Белек. Много интересен, но е налична една снимка на предварителен план, не е на брега на морето. Като пързалки и атракциони е супер. Не е ясна колко е голяма територията и на тази единствена снимка не се виждат и местата за настаняване на почиващите. Да не е замислен само като атракцион? Някой може ли да сподели информация?
И за тези инфотурове, как става организацията, от туристическа агенция ли пак за няколко дни, само за обиколка?

# 484
  • Beyond the Frontiers
  • Мнения: 4 837
Попаднах на новият Rixus land ot legends в Белек. Много интересен, но е налична една снимка на предварителен план, не е на брега на морето. Като пързалки и атракциони е супер. Не е ясна колко е голяма територията и на тази единствена снимка не се виждат и местата за настаняване на почиващите. Да не е замислен само като атракцион? Някой може ли да сподели информация?
И за тези инфотурове, как става организацията, от туристическа агенция ли пак за няколко дни, само за обиколка?

Инфотуровете са за служители в агенции. Идеята е за 8 дни да се обиколят и разгледат максимално хотели. Не е почивка.

# 485
  • Мнения: 138
Хайде пак зацикли темата!  Naughty Да променя малко насоката - може ли малко информация за делфинариума в Мармарис. Чудя се дали си заслужава посещението след като прочетох един коментар в Трипадвайзър. В крайна сметка има ли представление с делфините както във Варна или не?

Имаш предвид за делфинариума на GRAND YAZICI MARES HOTEL DOLPHIN PARK SPA?
Ако да, там нямам спомен да има същото шоу като във Варна, по-скоро е плуване с делфини, терапия на деца с увреждания и подобни.

ето линк към сайта: http://swimming-dolphins.org/meet-swim-dive-with-dolphins/
Да, за този делфинариум става въпрос. Много жалко. Благодаря за информацията.

# 486
  • Мнения: 7 605
Попаднах на новият Rixus land ot legends в Белек. Много интересен, но е налична една снимка на предварителен план, не е на брега на морето. Като пързалки и атракциони е супер. Не е ясна колко е голяма територията и на тази единствена снимка не се виждат и местата за настаняване на почиващите. Да не е замислен само като атракцион? Някой може ли да сподели информация?
И за тези инфотурове, как става организацията, от туристическа агенция ли пак за няколко дни, само за обиколка?

Увеселителен парк е, не е хотел.

Инфотуровете се организират от туроператорите за тур. агенти, за да ги запознаят с продуктите йм (хотелите в даден регион), за да могат да ги продават по-добре.

# 487
  • Мнения: 2 701
Ехааа супер!! А някой дали знае има ли някакъв транспорт до Кемер от хотела?
А стига сте подпитвали , това как е ,онова иначе ли е !!! Ние да не сме врачки да знаем кое как е . Като отидете на място се оправяте . newsm78

# 488
  • Мнения: 2 701
Здравейте, аз чета наред и малко по малко почна да ми се изяснява картинката. Бих искала да попитам, при положение, че отиваме на почивка с туроператор, каква е вероятността екскурзията да не се състои, заради това, че не са се събрали необходимиия брой хора (нали имат изискване за минимум участници)? Та дали е възможно за нашата почивка да не се съберат достатъчно хора, какво става тогава? В Анталия (където сме се насочили) има много хотели, които се предлагат от агенции и не знам дали за всеки един се събират по 70 човека (мисля, че толкова видях като брой хора).

Също, си избрах някои хотели, на база цена/дата/пързалки/самолет от Варна, и ако може да изкажете мнение в полза на някой-ще съм ви много благодарна: Crystal Waterworld Resort&Spa; Club Hotel Turan Prince World; Crystal Paraiso verde resort; Kervansaray Kundu Beach; Paloma Grida Vilage; Spice&Spa.....
 bouquet

Нашата почивка с автобус до Анталия се отложи поради недостатъчен брой хора и ни предложиха гарантиран вариант със самолет без да доплащаме нищо ,
Нашата почивка за Анталия ,също се провали точно по тази причина , не можели да съберат достатъчно брой хора. Така ,че тази ТА с прехвалено име просто я забравям . Когато търсиш почивка за района на Анталия се ориентирай към тур.агенция стабилна която основно продава тези пакети почивки . Едни са силни за Егейска  Турция , Кушадасъ , Дидим Бодрум и Мармарис а други за района на Анталия. Въпреки всичко пак ще бъдем след няколко дни в Анталия.

# 489
  • в кукувиче гнездо
  • Мнения: 3 187
Ехааа супер!! А някой дали знае има ли някакъв транспорт до Кемер от хотела?
А стига сте подпитвали , това как е ,онова иначе ли е !!! Ние да не сме врачки да знаем кое как е . Като отидете на място се оправяте . newsm78
То това е така за всеки един въпрос в тази тема.  Peace

# 490
  • Мнения: 2 701
Ехааа супер!! А някой дали знае има ли някакъв транспорт до Кемер от хотела?
А стига сте подпитвали , това как е ,онова иначе ли е !!! Ние да не сме врачки да знаем кое как е . Като отидете на място се оправяте . newsm78
То това е така за всеки един въпрос в тази тема.  Peace
По принцип е така , но  нека въпросите да са за смислени неща, а не за неща където като отидеш с пристигането на рецепцията ще ти го кажат или руско говорящите хора около теб. Да не кажа българи които си тръгват може да разпиташ /обикновенно се засичаме с тези които си тръгват/ и информацията се предава от смяна на смяна.

# 491
  • Мнения: 3 286
Здравейте!Ние пътуваме на 03.06 за Кушадъсъ.За първи път ще сме на море в Турция.Притеснява ме обаче прогнозата за времето, която хич не е като за море.Дали има шанс да се оправи?Други години през юни в Турция е разкошно, а точно сега за нас лош късмет. Cry
Миналата година също беше така.Ние бяхме от 5.06 .Изкарахме едно чудесно море.Нямаме един ден без плаж /въпреки прогнозите/

# 492
  • Пловдив
  • Мнения: 73
Времето го гледам от този сайт и там пише, че се разваля.Моля се да не е вярно.
http://www.accuweather.com/bg/tr/kusadasi/317049/daily-weather-f … ast/317049?day=21

# 493
  • София
  • Мнения: 434
Ехааа супер!! А някой дали знае има ли някакъв транспорт до Кемер от хотела?
А стига сте подпитвали , това как е ,онова иначе ли е !!! Ние да не сме врачки да знаем кое как е . Като отидете на място се оправяте . newsm78

Аз пък не виждам нищо лошо хората да питат, темата е за това. Ако не знаеш отговора, просто не отговаряй. Може да искат предварителна информация и да си вземат рент-а-кар, примерно, което е много по-изгодно, ако се резервира по-рано. Peace

Здравейте!Ние пътуваме на 03.06 за Кушадъсъ.За първи път ще сме на море в Турция.Притеснява ме обаче прогнозата за времето, която хич не е като за море.Дали има шанс да се оправи?Други години през юни в Турция е разкошно, а точно сега за нас лош късмет. Cry

Изобщо не се притеснявай, дългосрочните прогнози са крайно неточни. Особено по това време на годината. Има си средни месечни температури - и да има изключения, те са за кратко  Wink

Относно ферибота от Текирдаг до Бандирма - не ти го препоръчвам. Има само по 2 на ден - в 17ч и в 21ч. Лятно време пускат и един в 19ч, но кога, защо и как - не знам. В обратната посока - от Бандирма към Такирдаг часовете са 23:30 и 2:30ч. По-добре не разчитай на този час. Ферибота се използва главно от тирове и отнема 4 - 5 часа да стигне от единия бряг до другия. Това е страшно много загубено време. И това в случай, че тръне навреме. Цената е някъде около 120 турски лири.

# 494
  • Beyond the Frontiers
  • Мнения: 4 837
Включване от Турция:

"Здравейте, на всички в Родината. От седмица съм по обиколка на хотели в Анталия и районите й. Да успокоя абсолютно всички относно времето и атмосферата тук. Много топло по всички райони, в момента сме в Амара Долче Вита Текирова/Кемер/. Живака удря 31 гр. Водата е добра за плуване в морето, но не и за продължителен престой. В басейните е ок. Единият басейн даже се подгрява и в момента и е рай температурата. Хотелът е изключителна класа, който почива тук ще е в Рая буквално. Много екстри и силна анимация. Довечера джаз формация от Бг. Като цяло почвайки от Алания до Кемер всичко е спокойно, нормално и без напрежение. Експо 2016 е феноменален комплекс на над 400 дка но има вход от порядъка на 35 евро за възрастен. Спокойно правете планове за почивка, Турция няма аналог с тези условия, които предлага. Благодаря на Galaktik която съдейства това да стигне до Вас. В неделя ще пиша с повече подробности вече от родната територия. Хубави емоции на всички и добри почивки занапред.  До скоро. Иво"

Общи условия

Активация на акаунт