КЛАСИЧЕСКА ХОМЕОПАТИЯ - споделяне на опит и знания - 37-а тема

  • 126 709
  • 799
  •   1
Отговори
# 570
  • Варна
  • Мнения: 2 678
Здравейте!
Ако може да ми помогнете със съвет как да постъпя... Малката ми дъщеря е на 1г10м. повече от месец има голям проблем с ходенето по голяма нужда /между другото съотвтетсва на периода с тръгването на ясла/. Стиска с дни, а като и се доходи почва да плаче , да тропа на едно място и казва, че не иска. Изпитва страх. Ходихме при нашата хомеопатичка, по това време малко понакашляше, изписа едно лекарство и каза, че би трябвало проблема да изчезне. Е да, ама не. След седмица и звъннах да кажа, че проблема си стои, правя клизми за да се изходи, а тя ми каза, че нямало нужда от друго. Заведох я на гастроентеролог, изписаха прахчета за разхлабване и пробиотик. Но все си мисля, че един хомеопат със знания и опит би следвало да ни помогне в тази ситуация Sad

# 571
  • Мнения: 8 528
Как се случва прием на ХЛ в остро състояние.
Първо изчаках да имам ясни симптоми, които да опиша на хомеопата. Чухме се, предписа лекарство А и да му се обадя на другия ден. На др.ден - пак лекарство А за два дни и чуване. Чуване - лекарства А намаляващо за следващите два дни. Да, ама на втория усетих различни симптоми. И тъй като беше неделя и състоянието не особено тежко, макар и много неприятно, спрях лекарството. Чуване в понеделник и предписание за лекарство Б.
Бонус в цялата ситуация, че аз самата познавам лекарство А и Б и имам усещане дали да спра А. Както и за сегашното предписание на Б. Бонус и че хомеопатът ме познава и има идея за моите реакции.
Та така се пият две лекарства.

# 572
  • Мнения: 510
Здравейте,
лекувам детето с хомеопатия от 1 година. В момента е болно, 6-ти ден поддържа висока температура (38-39-40С)
Общото състояние не се подобрява, въпреки дадените лекарства. Забелязват се промени в поведението. До колко това е притеснително? И колко още може да поддържа тази висока темп?

# 573
  • Мнения: 3 483
Моля за помощ!бихте ли ми препоръчали хомеопатично за мн силни колики,газове и къркорене та черва на бебе на 20 дни?

В газовете и къркоренето при колики няма нищо индивидуално, всички колики протичат така при бебетата. Трябва да се направи индивидуално предписание от хомеопат спрямо модалностите и съпътстващите симптоми на бебето при колики, поведение, подобрявания, влошавания и т.н.  След като се определи лекарството трябва да се определи и потенцията и едва тогава да се даде лекарство. Със самолечение не става. Ако ще му помагате вие лично, по-добре послушайте личния му лекар.

# 574
  • Мнения: 3 483
Здравейте,
лекувам детето с хомеопатия от 1 година. В момента е болно, 6-ти ден поддържа висока температура (38-39-40С)
Общото състояние не се подобрява, въпреки дадените лекарства. Забелязват се промени в поведението. До колко това е притеснително? И колко още може да поддържа тази висока темп?

Фебрилният период е доста дълъг. Важно е поведението на детето плюс физическото състояние, плюс има ли повръщане, диария, колко течности приема. Също така е важно на какво се дължи тази температура, къде е възпалителния процес, за да се оцени риска. Изобщо... аз бих завела детето си веднага на лекар. Острите състояние при правилно предписание бързо се повлияват от хомеопатия.

# 575
  • Мнения: 3 483
Как се случва прием на ХЛ в остро състояние.
Първо изчаках да имам ясни симптоми, които да опиша на хомеопата. Чухме се, предписа лекарство А и да му се обадя на другия ден. На др.ден - пак лекарство А за два дни и чуване. Чуване - лекарства А намаляващо за следващите два дни. Да, ама на втория усетих различни симптоми. И тъй като беше неделя и състоянието не особено тежко, макар и много неприятно, спрях лекарството. Чуване в понеделник и предписание за лекарство Б.
Бонус в цялата ситуация, че аз самата познавам лекарство А и Б и имам усещане дали да спра А. Както и за сегашното предписание на Б. Бонус и че хомеопатът ме познава и има идея за моите реакции.
Та така се пият две лекарства.
Точно така. В остри състояния симптомите, респективно картината, често бързо се променя, особено при деца и по-възрастни хора, тогава се налага постоянно следене от хомеопата и бърза адекватна реакция. За съжаление това не е често постижимо.

# 576
  • Мнения: 424
Благодаря,Мечка Малинарка

# 577
  • Мнения: 3 483
Здравейте!
Ако може да ми помогнете със съвет как да постъпя... Малката ми дъщеря е на 1г10м. повече от месец има голям проблем с ходенето по голяма нужда /между другото съотвтетсва на периода с тръгването на ясла/. Стиска с дни, а като и се доходи почва да плаче , да тропа на едно място и казва, че не иска. Изпитва страх. Ходихме при нашата хомеопатичка, по това време малко понакашляше, изписа едно лекарство и каза, че би трябвало проблема да изчезне. Е да, ама не. След седмица и звъннах да кажа, че проблема си стои, правя клизми за да се изходи, а тя ми каза, че нямало нужда от друго. Заведох я на гастроентеролог, изписаха прахчета за разхлабване и пробиотик. Но все си мисля, че един хомеопат със знания и опит би следвало да ни помогне в тази ситуация Sad

Проблемът вероятно е психологически по думите ви. Честно да ви кажа, при най-малките тази адаптация с ясли и детски градини, от раз не става... Иска постоянство в хом.лечение, плюс адекватно поведение от страна на родителите. Но детето е прекалено малко, за да разбира всичко, което му се казва.

# 578
  • тук...при моите момчета
  • Мнения: 142
Добър ден!Дали хомеопатично лечение би се повлияло от прием на билки(да го забави или дори да намали значително действието му)?Синът ми не спира да кашля вече 10 дни,лекуваме се с пулсатила и паралелно започнах да приготвям чайчета от подбел и мащерка,но кашлянето отшумява доста бавно.Лекуваме се с кл.хом. от 7 години,но сега съм леко объркана от доста вялото протичане на излекуването.Благодаря!

# 579
  • Мнения: 8 528
Когато ми е изпитвала пулсатила хомеопатичката, е завършвала разговора с това, че тя е по-бавно т.е. да не очаквам много бърз резултат. Но след 10 дена мисля, че е по-добре да се чуете. С правилнота лекарство за ден-два трябва да се усети съществено подобрение. Точно мислех тази сутрин да ви пиша как за ден и половина, чувствително се разредиха жълти гадни лепкави сополи.

# 580
  • тук...при моите момчета
  • Мнения: 142
Благодаря за отговора.Blush Два пъти се чувахме за тези 10 дни,но се бях притеснила,че досега подобряването не се е бавило толкова.В неделя повърна доста слуз,а това е знак,че започва да се чисти,и чак днес отново.Подобряването започва да е все по-видимо,а и се успокоих,че преди малко успяхме да се видим с хомеопата ни.Blush

# 581
  • Варна
  • Мнения: 391
Здравейте, има едно нещо, което ме 'яде' относно темата за класическите хомеопати. Тъй като се лекуваме с кл.х. вече 8 години, минахме през няколко различни такива. Основната разлика в методите им е, че едните лекуват с ниски потенции - 15,30,9, докато другите започват направо с 200 и 1М. Имам предвид при остри състояния. В една и съща ситуация едната ми казва беладона 30, другата 200, че даже и 1М. Истината е, че и в двата случая успяваме да се излекуваме успешно. Но някак си в мен остава едно такова усещане - защо пия 200, като явно ми е достатъчно и 30. 2 години сме се лекували с 30-ки, сега изведнъж с 200 и 1М. Нали уж една е класическата хомеопатия, по едни учебници и правила учат, защо така с тези потенции... Имам някакъв страх от тези високите...Какви са вашите наблюдения?

# 582
  • Мнения: 711
Здравейте, има едно нещо, което ме 'яде' относно темата за класическите хомеопати. Тъй като се лекуваме с кл.х. вече 8 години, минахме през няколко различни такива. Основната разлика в методите им е, че едните лекуват с ниски потенции - 15,30,9, докато другите започват направо с 200 и 1М. Имам предвид при остри състояния. В една и съща ситуация едната ми казва беладона 30, другата 200, че даже и 1М. Истината е, че и в двата случая успяваме да се излекуваме успешно. Но някак си в мен остава едно такова усещане - защо пия 200, като явно ми е достатъчно и 30. 2 години сме се лекували с 30-ки, сега изведнъж с 200 и 1М. Нали уж една е класическата хомеопатия, по едни учебници и правила учат, защо така с тези потенции... Имам някакъв страх от тези високите...Какви са вашите наблюдения?

Много познато ми звучи написаното от Вас! И мен малко ме е страх от високите потенции. Давала съм на дъщеря ми туберколин в 10М по предписание на хомеопат разбира се. Факт е, че успешно повлия на тогавашното боледуване. Щом толкова време се лекувате с хомеопатия, знаете принципа на разрежданията. Понякога организма има нужда от нещо леко, понякога от нещо силно. Чувала бях, че едно хомеопатично лекарство, което се приема за повече кърма в една потенция, се приема за спиране на кърмата в друга потенция. Така че, случайте си лекаря-хомеопат и бъдете здрави!

# 583
  • Мнения: 8 528
Мечка Малинарка, ако има време и желание ще обясни по-подробно от мен. В общи линии и по-потребителски на ХЛ, ниската потенция има по-силно въздействие на малка площ т.е. нещо конкретно възникнало в момента (счупена ръка). По-високите потенции въздействат по-дълбоко в човека и върху много по-голяма площ (хроничен проблем с начало в емоциите ни).
Моето усещане е, че колкото е по-здрав човек, толкова по-добро е въздействието в по-висока потенция.
Теорията на настоящия ми хомеопат, която не знам дали е вярна - организмът помни последната взета потенция на конкретното лекарство и се започва от нея.
През моята хомеопатична история - много добре съм понасяла и ниски, и средни потенции в остро, много лошо ниски при хронично, много добре средни и високи при хронично.

# 584
  • София
  • Мнения: 860
Здравейте! Случвало ли ви се е капките да "парят"? Явно този път в разтвора има повече спирт и бая пари, с голямото дете понасяме някак, малкото доста пищи, добре че е само 3 приема. Хомеопатичката (на която вярвам на 100 процента) каза, че няма проблеми и дори ми обясни как да ги разредя с дестилирана вода (аз не смея да пипам обаче). Пием си ги така, но все пак реших да попитам и тук дали ви се е случвало. Досега си ги пиехме без проблем, децата даже ги обичат.

Общи условия

Активация на акаунт