Вигантол

  • 4 072
  • 53
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 6 260
Държа Вигантола в хладилника по съвет на фармацевти. В повечето аптеки също е в хладилник.

# 31
  • Мнения: 1 427
Държах го на нощното шкафче до кошарата на детето.Ама да си призная, много го забравях EmbarassedСега откакто сме навън по цял ден изобщо и не го давам.Мисля, че си набавя достатъчно по естествен път.

# 32
  • Мнения: 247
Давам му по две капки директно в устата Grinning

# 33
  • Мнения: 992
и аз го давам директно в устата по две капки

# 34
  • София-там нейде в западната част
  • Мнения: 2 050
доколкото знам лекарства е добре да се съхраняват на тъмно място в кутията ...иначе и аз давам в лъжичка с кърма защото така по-добре се абсорбира от организма защото е масторазтворим витамин ...като ме домързи и аз капя директно в устата  Mr. Green

# 35
  • Мнения: 1 564
Здрасти!
Аз давам по 2-3 капки по препоръка на педито, че растем "бурно" както казва тя.
Та, всички лекарства, който са в тъмни шишета - задължително се съхраняват в кутия недостъпни за светлината. По-добре го изхвърли и иди да вземеш др. - ново шише и го съхранявай на тъмно.  Wink Laughing
Peace

# 36
  • Мнения: 1 555
Едва ли се е развалил.Защо не и го сипваш директно в устата.Моето педи ми беше казала, че Вигантола се дава на гладно.Като го преобличах сутрин му отварях устата, капвах една капка и приключвахме.

Аз точно така правя  Peace досега давах по 2 капки, както си пише в листовката, а и лекарите така казватр но сега мисля да мина на 1, а през лятото да го спра

# 37
  • Мнения: 748
аз пък ще взема да отговоря на въпроса  Wink

Давам на Лора 1 капка Вигантол дневно, разтворена в кърма. Изхвърлила съм и кутията, и листовката.
Та от няколко дни тя взе да го плюе, мръщи се и не го гълта.
Дали пък не се е развалил, може би не го съхранявам както трябва...не е в кутия, на светло е, на стайна температура...
Каква може да е причината?

вигантола е горчив на вкус и сигурно за това се мръщи и го плюе. и на моята до скоро не й правеше впечатление, но забелязвам, че вече обръша внимание на вкуса и също се мръщи.

за срока на годност - пише го на етикета на шишето. на моя пише, че е до 2010г., предполагам, че и твоя е с поне толкова годност, така че не се притеснявай.

на листовката НЕ пише да се съхранява на тъмно или студено, или в кутията, така че явно това не е необходимо. иначе щяха да го напишат.
в "допълнителни указания" пише и това: "под влияние на студа, разтворът може да е станал мътен и да се е втвърдил, затова потопете шишето в топла вода и разтворът ще стане отново течен и бистър.". което ми говори, че едва ли е препоръчително да се държи в хладилник.

# 38
  • Мнения: 817
Да и аз сега погледнах,ами наистина ако става тъмен и мътем,то значи небива да се държи в хладилник!!

# 39
  • Мнения: 2 910
Вигантола го давах сутрин преди сутрешното хранене, по 2 капки направо в устата.
Съхранявах го в кутийката, на видно място.

# 40
  • Мнения: 1 427
Приема на Вигантол е важен. Давай го на детето стриктно всеки ден според указанията на педиатъра.Аз го капя директно в устата.Другия вариант е в лъжичка с мляко или кърма на гладно.Важно е първо да сипеш мляко и след това капката.Аз правех обратното и се оказа, че изобщо не съм давала Вигантол.Резултата беше Рахит.
Приема на Вигантол не е толкова важен!Аз например съм давала около месец само(капех го директно в устата).Достатъчно е детето да се излага всекидневно на слънце по няколко минути и Вигантола става излишен.Да не говорим,че по света го отричат.Само ние си държим на него!

# 41
  • Мнения: 411
Приема на Вигантол е важен. Давай го на детето стриктно всеки ден според указанията на педиатъра.Аз го капя директно в устата.Другия вариант е в лъжичка с мляко или кърма на гладно.Важно е първо да сипеш мляко и след това капката.Аз правех обратното и се оказа, че изобщо не съм давала Вигантол.Резултата беше Рахит.
Приема на Вигантол не е толкова важен!Аз например съм давала около месец само(капех го директно в устата).Достатъчно е детето да се излага всекидневно на слънце по няколко минути и Вигантола става излишен.Да не говорим,че по света го отричат.Само ние си държим на него!

 newsm10

# 42
  • Мнения: 2 381
Давам по 2 капки смесени с малко кърма в лъжичка непосредствено преди сутрешното хранене.
Въпреки, че първо капвам кърма, а после Вигантол-а, лъжичката остава мазна Thinking

# 43
  • там край реката
  • Мнения: 153
Давам по 2 капки смесени с малко кърма в лъжичка непосредствено преди сутрешното хранене.
Въпреки, че първо капвам кърма, а после Вигантол-а, лъжичката остава мазна Thinking

Аз го давам с лъжичка с малко Ам и лъжичката остава мазна.Напоследък слагам повечко АМ и отгоре капките.Така ги изпива и вече не остава мазно.Те май не могат да се разтворят в млякото newsm78

# 44
  • Мнения: 1 101
Давам му всеки ден по 2 капки (понякога забравям), директно в устата, сутрин. На него дори му е кеф и отваря уста и се хили, докато му капя Laughing

Общи условия

Активация на акаунт