Неапол (Кампания) и Бари (Пулия) – Красивата Южна Италия – 2

  • 109 591
  • 746
  •   1
Отговори
# 510
  • Мнения: 2 465
Алберобело ми хареса, но Монополи - в пъти повече! Разгледахме Бари точно за един следобед и един предиобед. С удоволствие бих посетила Бари пак!

# 511
  • София (Възраждане)
  • Мнения: 2 299
Билети на гарата се купуват, и билетите и влаковете са малко ретро, но си е съвсем ок пътуването.
В Арбелобело не е нужно кой знае колко време. Не помня колко точно останахме ние там, беше лятото и съм забравила вече. Имахме 3 нощувки в Бари /т.е. три пълни дни съобразно полетите на УИЗЗ събота-вторник/. Движили сме се само с градски транспорт, между градовете само с влак. Успяхме да посетим Лече, Монополи, Полиняно и Арбелобело през първите два дни. Третия ден отделихме за разходка из Бари, което е повече от достатъчно и ако не беше зверска жега и не се налагаше да мъкнем багажи, щяхме да се метнем до Матера. Аз съм свикнала да препопускам и така ми е комфортно.

# 512
  • Мнения: 328
Благодаря ви за отзивите Simple Smile

# 513
  • Мнения: 37
Благодаря за бързия отговор.До колкото виждам се купува от туристическия център на гарата,смятам първото ми ползване да е на влака за Помпей .Как става валидирането на картата имали някакви машинки на гарата или взимам билет с нея?

# 514
  • София
  • Мнения: 93
Тъй като вече няколко години подред сама организирам пътувания на семейството ни в чужбина, предимно Италия Simple SmileSimple Smile и познавам отлично трудностите по търсене на евтини и добре позиционирани нощувки, да препоръчам на ходещите в НЕАПОЛ две частни квартири, един собственик ги държи: https://www.viabracco45.com/
От airbnb го намерих и взех личните му координати за после, три години го ползвах, голяма скица е, а и мястото е супер. Преди години работил в България и много ни се радваше Simple SmileSimple Smile Ако някой нещо го интересува, да пише на лични, че да не стане като реклама Simple Smile
И последно, още едно удобство, единият път ни взе от летището и ни организира екскурзия до Капри Simple SmileSimple Smile Абе, гъвкаво мислене има човечецът Simple Smile

# 515
  • София
  • Мнения: 721
Здравейте! Върнахме се благополучно от Неапол и реших да изкажа и аз мнение  Joy
Следвах съветите тук и на още един блог (едно момиче добре пише в него) и всички беше наред. Спазих си графика и забележителностите  Heart Eyes
От летището много експедитивно взехме Алибус и слязохме на пристанището. Проблем за мен се оказа че хората много слабо говорят английски, но все пак намерихме хотелчето. Чудесен хост имахме- много подпомагащ пътуването ни.
Разгледахме старият град (дори обядвахме в най-старата пицария на Неапол)- за наш късмет просто към 12 часа минавахме от там и моя мъж се сети , че ни е препоръчана от домакина ни. Като излазохме от пицарията видяхме километрична опашка хора, които чакат ред за да влязат ?!  bowuu
Отидохме и до Помпей- метрото него ден едната му линия не работеше , но все пак пък видяхме непозната част от града- където навръщане пак се разходихме, обядвахме в типична тратория и тн.
Като дойде време за нашето прибиране се оказа, че Алибус стачкуват (пред Общината видяхме и други стачкуващи хора, нашия апартамент беше до нея)- но късмета е с нас и един таксиджия ни взе за 20 евро до летището Simple Smile, иначе на автобуса щяхме да дадем 15 Simple Smile
Та така- спокоен град, много въроъжена полиция, бях подготвена , че много се краде- нямаше такова нещо, чудесни храни с морски дарове, не толкова добро червено вино  chef. С две думи ако не го обикнеш от пръв поглед този град, винаги ще си с усещането, че не е твоето място  Heart Eyes Харесах го- въпреки олюпените сгради в Античния Цетър, въпреки слабото познаване на английския, въпреки упорството им че лазанята не е локално ястие и за това не се предлага - с изключение на дните в които има карнавал  Joy

# 516
  • Мнения: 2 031
Коя е тази най-стара пицария на Неапол?

# 517
  • София
  • Мнения: 721
Едната е При Микеле (където е сниман и Яж моли се и обичай), а другата по-вкусна за нас беше Pizzeria Antonio e Gigi Sorbillo- основана в далечната 1935. Препоръчвам! http://www.pizzeria-sorbillo.it/

# 518
  • Мнения: 328
Здравейте, полета София-Бари-София на Уиз Еър позволява ли да не е разпечатана бордната карта, а да се ползва само от мобилно устройство? Благодаря.

# 519
# 520
  • Мнения: 328
Благодаря Simple Smile

# 521
  • София
  • Мнения: 151
Здравейте! Някой изкачвал ли е пътеката над Позитано - Sentiero degli dei? Ще се радвам да споделите впечатления!

# 522
  • Мнения: 1 070
Дали може да ми помогнете със съвет?
В 20.30 кацаме в Неапол, трябва да стигнем до жп гара Casoria-Afragola от летището.
Не намирам директен превоз.
Кое е най-доброто решение за две жени с едно дете да стигнем евтино и  безопасно до жп гарата?
Наплаших се с истории за тъмен Неапол...
Ако таксито е решението за безопасност, то как да различим читавите таксита и каква би била нормалната цена за ориентир?

Не виждам и разписание на автобуси, ако примерно от летището стигнем до Гарибалди и от там да хванем друг автобус /влак?

Втори въпрос.
От жп гарата хващаме влак до Бари със смяна 16 минути в Казерта. Гледам малка гара минсе вижда Казерта, дали ще успеем за 16 минути да се прехвърлим?
В нета четох, че билетите за влака трябвало да се валидират след покупката им. Трябва ли да го правя и как, билетите закупих онлайн, на тях пише, че мога да ги покажа на кондуктора през приложението на телефона ми.
Важно ми е да е организирано всичко добре, гоним час при лекар в Бари.
 Благодаря предварително, приемам всякакви съвети!

# 523
  • Мнения: 743
Едната е При Микеле (където е сниман и Яж моли се и обичай), а другата по-вкусна за нас беше Pizzeria Antonio e Gigi Sorbillo- основана в далечната 1935. Препоръчвам! http://www.pizzeria-sorbillo.it/

оттук всеки минава поне веднъж , действително страхотна пица ,нищо общо със псевдопицерии по света с италиански имена

# 524
  • София (Възраждане)
  • Мнения: 2 299
Втори въпрос.
От жп гарата хващаме влак до Бари със смяна 16 минути в Казерта. Гледам малка гара минсе вижда Казерта, дали ще успеем за 16 минути да се прехвърлим?
В нета четох, че билетите за влака трябвало да се валидират след покупката им. Трябва ли да го правя и как, билетите закупих онлайн, на тях пише, че мога да ги покажа на кондуктора през приложението на телефона ми.
Важно ми е да е организирано всичко добре, гоним час при лекар в Бари.
 Благодаря предварително, приемам всякакви съвети!

Със сигурност има и директен автобус от Неапол до Бари. При първо ровене в нета намирам http://www.marinobus.it/. Виждам, че директна линия има и https://www.flixbus.com


Няма проблем да се прекачите за 16 минути, даже и на по-голяма гара е възможно.

Онлайн билети не се валидират, само купените на гише. То и няма как разпечатката да я вкараш в автомата.

Общи условия

Активация на акаунт