На море в Турция - тема 44

  • 157 753
  • 787
  •   1
Отговори
# 600
  • Мнения: 9 158
В Турция положението е война! Кой повече трябва да предупреди да не се пътува?! Обаче - не  братко, платили сме си почивките и ще ходим.... Еми малко екстремен туризъм ми се струва и подценяване на обстановката. Да не говорим, че вчера мой близък се върна от там, сериозен мъж, еми каза, че е целувал родна земя и никога не се е молил така на Господ за живота на децата си и своя..  Те тва е.
Те нямат сметка да тормозят туристите и да ги спират, особено с автобуси организирано пътуване. Със самолетите е малко по-сложно , заради сигурността може да е по-бавно или да има отложени полети, но дотам.
Човекът се е притеснявал , но това е било вчера , когато е било най-проблемно.
Все пак скоро втори "метеж" със сигурност няма да има скоро, а всичко ще е на 6 за сигурността поне тези месеци и затегнат контрола според мен. С лични автомобили обаче ми се вижда по-рисковано пътуването, тази фанатизирана тълпа ме ужасява от снимките.
Ние няма да пътуваме и може би нямам право да коментирам, но не сме се отказали да резервираме евентуално при изгодни оферти и възможност за отпуска. То каквото му е писано на човек и докъде му е писано , но и сам да се набутва и предизвиква съдбата не бива. В момента обаче в Турция няма военни действия, има друго но нас това не ни засяга за почивка там. С автобус не вярвам да имате проблеми да пътувате и си починете чудесно. С кола... не бих рискувала поне аз.

# 601
  • Пловдив
  • Мнения: 1 916
Моля някой ,който днес се е върнал от почивката да се включи !!!
Очакваме пресни новини !

# 602
  • Мнения: 3 048
Снощи четох малко в Трипадвайзър - въпроси и отговори от пристигнали и пристигащи през следващите няколко дни. Става въпрос за Анталия, самолет. Някой беше пристигнал вечерта по времето на както и да се нарече това, което се случи - имали нормален трансфер до Белек, други мнения от почиващи в момента - почти не били разбрали.

Ние самите не можем все още да вземем решение - да се отказваме ли, да се надяваме ли, че до нашето пътуване има 2 и 1/2 месеца.... /Друг е въпросът, че това, което сега се случва със саморазправата, от морална гледна точка ми е противно/. Но, след като си планирал отпуски, средства, предварително са направени други разходи, доста от другите дестинации за нашите дати са разпродадени....

А, и нагласата ни беше/е за една от тези качествени почивки, които можеш/е да получиш само там. Особено след една седмица, прекарана в Италия с цел почивка и екскурзии - морето, плажът, хотелът - ОК, но никога през живота си, на организирано пътуване, не съм била толкова гладна - нито имаше количество, нито разнообразие, нито качество на храната. И това при положение, че ние нито ядем много, нито сме особено капризни /държим на храната, но, винаги можеш да направиш някакъв компромис, ако се наложи/.....

И сега, при тази ситуация в Турция - да се откажем и да се запиша някъде със страх, че пак може да получим същото качество, по-точно липса на качество newsm78 А нямам време за самостоятелно търсене и организиране на нова дестинация - билети, хотел...

Много объркана ситуация, за съжаление.

# 603
  • Мнения: 5 459
Аз вече окончателно реших, че тази година няма да рискуваме. Миналата година си бяхме направили застраховка отказ от пътуване и ми беше спокойно. Все пак спокойствието ми не струва 50 лева.

# 604
  • Мнения: 374
Ние също трябва да пътуваме за Кушадасъ на 16.09.16 до 25.09.16 ,аз също съм много притиснена от обстановката в Турция. Ние сме към Турс клуб и смятам да им се обадя и да ги питам дали има много отказали се . Въпреки ,че моят съпруг не иска и да чуе за канцелиране на почивката ни.

E, според теб от Турс клуб ще ти кажат - ама даа, 90% се отказаха, само вие още не сте.  Laughing
И какво би променило като обстановка и ниво на опасност дали Гинка от Грудово си е отменила резервацията или не?


Мен друго ме притеснява - аз на Гинка не разчитам, ама ако повечето Гинки си отменят резервацията, при изискване за минимум 100 почиващи, за да се състои програмата, доста съмнително става нейното осъществяване, а по договор ще ме предизвестят 7 дни преди пътуването за това нещо, планирала съм началото на септември, и идея си нямам, какво ще стане, ако не съберат достатъчно туристи - за България вече ще ми е късно, в Гърция не ми се ходи, е това ме притеснява повече за сега.

Дзвер, ако не се съберат достатъчно туристи, ще ви предложат прехвърляне към друга ТА. Точно това се случи а нас, от Турс клуб ме уведомиха, че полета на Блгария еър за 25.06 се отменя и ми предложиха прехвърляне към Емералд за 28.06 и съответно ми върнаха разликата в цената на пакета. Така, че почивката ни бе през Емералд . Документи и прехвърляне към новата ТА, си оправиха от Турс клуб- не съм се занимавала с нищо.Бяха абсолютно коректни- ме мога да си изкривя душата bouquet.

# 605
  • Мнения: 194
Аз съм със застраховка отказ от пътуване, но като и четох условията важи, ако нещо се случи с мен и в случая, ако реша да се откажа няма да ми донесе нищо, а пък в договора с Емералд пише, че до три дни след датата на записване и плащане на депозит мога да се откажа без да дължа неустойка и общо взето се получава искам не искам трябва да рискувам, защото съм внесъл 500 лева капаро. Почивката е от 04.10.2016 вярно има много време, но те от ден на ден нещата в Турция все по - зле стават.

# 606
  • Пловдив
  • Мнения: 1 916
Аз вече окончателно реших, че тази година няма да рискуваме. Миналата година си бяхме направили застраховка отказ от пътуване и ми беше спокойно. Все пак спокойствието ми не струва 50 лева.
Извинявам се ,но кога си направихте тази застраховка още при резервацията ли ?

# 607
  • Мнения: 7 605
Аз вече окончателно реших, че тази година няма да рискуваме. Миналата година си бяхме направили застраховка отказ от пътуване и ми беше спокойно. Все пак спокойствието ми не струва 50 лева.
Извинявам се ,но кога си направихте тази застраховка още при резервацията ли ?

Прави се при резервацията, но четете хубаво условията! Не съм сигурна че връщат пари ако от страх се отказвате от почивката.

Ние ще летим след 2 седмици.  Sunglasses

# 608
  • Мнения: 35
Татяна,  какво е Вашето мнение, отностно ситуацията в Турция,  Вие и вашето семейство ще се откажете ли от пътуването?

# 609
  • София, България
  • Мнения: 5 609
Мен лично ме притесняваха повече атентатите, отколкото този опит за преврат. В крайна сметка той не е на случаен принцип и не съм чела да има и един турист пострадал. Някой по-горе беше писал, че сега ще затегнат още повече мерките за сигурност и подкрепям това мнение. Според мен поне в следващите месеци ще е спокойно, друг е въпросът колко ще им се срине още туристическия сектор.
ММ работи за Експедия, снощи ми каза, че вече започвали да се обаждат за резервации от Европа, спешно, и обяснявали, че отказали почивки в Турция.

# 610
  • София
  • Мнения: 180
Аз също искам да отменя моята резервация и ако има някой желаещ който иска да се възползва от нея нека ми пише. Става дума за Кушадасъ от 19 август.

# 611
  • Мнения: 7 605
Татяна,  какво е Вашето мнение, отностно ситуацията в Турция,  Вие и вашето семейство ще се откажете ли от пътуването?
Както писах,

Ние ще летим след 2 седмици.  Sunglasses


В началото на годината имахме колебания и те бяха именно заради турската политика, тогава останах с впечатление че никой тук в темата не ме разбра. Ситуацията в Турция все повече ме безпокоява, но не заради мен/семейството ми, а заради жителите на страната. За нас организираните туристи това играе малка роля и не считам че рискът се е повишил покрай последните събития (изключвам екскурзии до Истанбул, говоря за седмица на море в средиземноморски комплекс). Съгласна съм с мнението на Мона Лиза, че рискът от терористичен акт е по-голям - и то навсякъде, не само в Турция, за жалост.

Та, лично за нас отмяна на пътуването не стои на дневен ред. Ако го правим, не само увисваме с няколко хиляди устойка, но и няма да имаме почивка, защото трудно ще намерим нещо в други дестинации в последния момент. Ако, не дай Боже, ситуацията се влошава (което не вярвам) до степен да има предупреждение от външното министерство да не се пътува до Турция, тогава и ние ще анулираме почивката, както тогава ще ни върнат цялата сума. Дано не се стигне до там!  Praynig

Последна редакция: нд, 17 юли 2016, 17:10 от Tatjana

# 612
  • София
  • Мнения: 9 517
И аз имам застраховка "Отмяна на пътуване", но в този случай не върши никаква работа...

# 613
  • Мнения: 152
Струва ми се, че нашите ТА все още не са "стигнали американците", защото ако има т.нар. форсмажорни обстоятелства, те не възстановяват сумата по почивката. Възможностите са описани в договорите- при отказ от пътуване от страна на Потребителя, Туроператорът задържа следните неустойки. Цитирам нашата ТА.
1.До 40 дни преди отпътуване-без неустойка
2.от 39 до 20 дни преди отпътуване - 30% от общата стойност
3.от 19 до 14 дни преди датата на пътуване-50"%от общата стойност
4. по-малко от 14 дни преди датата на отпътуване-100% от общата стойност.
Това го пиша по повод написаното от Татяна,че в Германия нещата стоят по друг начин при "непреодолима сила или събитие".

# 614
  • София
  • Мнения: 180
Струва ми се, че нашите ТА все още не са "стигнали американците", защото ако има т.нар. форсмажорни обстоятелства, те не възстановяват сумата по почивката. Възможностите са описани в договорите- при отказ от пътуване от страна на Потребителя, Туроператорът задържа следните неустойки. Цитирам нашата ТА.
1.До 40 дни преди отпътуване-без неустойка
2.от 39 до 20 дни преди отпътуване - 30% от общата стойност
3.от 19 до 14 дни преди датата на пътуване-50"%от общата стойност
4. по-малко от 14 дни преди датата на отпътуване-100% от общата стойност.
Това го пиша по повод написаното от Татяна,че в Германия нещата стоят по друг начин при "непреодолима сила или събитие".

Аз имам абсолютно същите клаузи за неустойка, като ТА си е вързала гащите и е написала изрично, че при форсмажор не дължат нищо. Отделно грубият тон и  киселите физиономии. Много има докато ги стигнем американците. И как да се довери после човек пак на същата агенция?

Общи условия

Активация на акаунт