Добре дошли в Люлин! Тема 29

  • 70 758
  • 748
  •   1
Отговори
# 660
  • Beyond the stars
  • Мнения: 7 886
Само да вметна, че аптеката в Люлин 5 Медея вече не е денонощна, до 21 часа е Peace На вратата има адрес на най-близката - тази срещу поликлиниката  Wink
В мола нямам спомен дали има аптека.  newsm78

# 661
  • София
  • Мнения: 39 894
С/у 26то ДКЦ до скоро денонощните аптеки бяха две. Т.е. наскоро отвориха нова.
Преди нова година ошашках асистентката в новата денонощна - исках инхалатор. Тя не посмя да ми продаде, не знам по каква причина.

# 662
  • София
  • Мнения: 1 641
Деси аз станах мама за първи път миналият януари. Това, което имах като изисквания при избора на лл, се оказа, че няма нищо общо с критериите ми след това.
Първото лл вече е бившо. Сега ходя в друг квартал при лл. Пак имам забележки, но търпя заради други приоритети.

Та, запишете се където ви е най-близо, колкото и да избирате сега, дали ще си паснете ще разберете след това. Т.е. вижте в микрорайона къде има педиатри и питайте приемат ли нови пациенти и как и кога посещават у дома.

Бившето лл дойде два дни след изписването, защото ни изписаха в събота и било почивен ден.

# 663
  • Мнения: 46 600
Само да вметна, че аптеката в Люлин 5 Медея вече не е денонощна, до 21 часа е Peace На вратата има адрес на най-близката - тази срещу поликлиниката  Wink
В мола нямам спомен дали има аптека.  newsm78
Има аптека в Мола. Над Билата горе долу се пада.

Тази на Билата в Люлин 8 е на доста сносни цени.

Има и в сградата на магазин Европа, Люлин 9, както и в блока с/у нея (на ъгъла на блока, в който е Куба Либре).

Денонощна направиха до Булсата в Люлин 9 с/у детска Градина Панорама, на празното място зад светофара.

# 664
  • София
  • Мнения: 5 303
Басейнът на 56-то има Фб страница и тези дни мернах снимми с бебета и родители качени. Надявам се да са ги питали поне  Tired

# 665
  • София
  • Мнения: 909
То там имам чувството, че цял Люлин плува...
Има ли хора? Дъщеря ми плуваше до преди 1-2 г. и като ходеше все беше чисто сама. Затова и се отказа, скучно й беше.

Събота и неделя е ужасно пренаселено.

# 666
  • София
  • Мнения: 3 720
Имаме ли си кинкалерия в Люлин? За шивашки финтифлюшки става въпрос.

На предната страница мернах д-р Горанова от "Св. София"- тя не е ексклузивно педиатър, преглежда от 1 до 101, дет се вика. Поради тази причина при посещение трябва да си пуснете отпуск- чака се много Simple Smile
Не че Груева, която дава часове ги спазва или не гледа лошо, ако отидеш без час.

# 667
  • София
  • Мнения: 1 641
Тя не е, но аз бях при Бенчев по едно време и докато съм чакала съм питала мами от вън, включително и рецепционистките я похвалиха.
По моя ключов критерии обаче не си намерих лекар в Люлин, та отидох чак в Левски да запиша детето.
Обаче ми хареса жената, като я питах за домашните посещения, че каза, че живее на близо и можела да идва бързо. На фона на другата, кояно бях избрала в крайна сметка и я чаках два дена за посещение на новородено, тази е доста по-отзивчива.

А пък според мен, преди да родим дали ще си паснем с лл е малко трудно предвидимо. Ето за една година доста ми се промениха критериите.

Кинкалерия има на пазара на Люлин. Сега чак много джаджафки не знам има ли, но копчета, перделъци, конци, и всякакви от този род има.

# 668
  • Beyond the stars
  • Мнения: 7 886
Имаме ли си кинкалерия в Люлин? За шивашки финтифлюшки става въпрос.

На предната страница мернах д-р Горанова от "Св. София"- тя не е ексклузивно педиатър, преглежда от 1 до 101, дет се вика. Поради тази причина при посещение трябва да си пуснете отпуск- чака се много Simple Smile
Не че Груева, която дава часове ги спазва или не гледа лошо, ако отидеш без час.

Има магазин за платове на пазара - зад спирката на 111 се пада реално ама от вътрешната страна  (ама как го обясних Laughing).

# 669
  • София
  • Мнения: 3 720
Благодаря ви!

# 670
  • Мнения: 46 600
Нашата педиатърка се пенсионира (д-р Антонова "Медива"), преместиха ни служебно при д-р Малина Станчева. Не сме опирали до нещо сериозно, така че не мога да преценя как е като специалист, но когато попитам нещо обясненията й са изпълнени с всевъзможно термини, не на нормален език, което затруднява комуникацията...

Басейнът на 56-то има Фб страница и тези дни мернах снимми с бебета и родители качени. Надявам се да са ги питали поне  Tired
Май за самата реклама са правени, не снимат по принцип.

Събота и неделя е ужасно пренаселено.
Ясно Simple Smile да знаете тогава, че денем в делнични дни няма жив човек, който има възможност да я използа  Peace

# 671
  • София
  • Мнения: 14 826
Кинкалерия има до Софийската баница и Аладин.

# 672
  • Мнения: 18
Аз мога ли да се включа към люлинските мами ? Simple Smile макар, че живея в Модерно предградие съм на един булевард разстояние от люлин 8/9
Септември ми е термина и много се вълнувам. Започнах да се чудя за детски градини, доктори, пък то квартала богат имаме си всичко Simple Smile

# 673
  • Мнения: 46
Благодаря за препоръките и съветите   Hug То е ясно, че няма как да е добър доктора, пред к-та да е празно и да е готов да реагира 24/24. Не, че не ми се иска Laughing Набелязала съм няколко и ще почна да ги посещавам един по един. Само накрая да не стане, както бе в моя случай със смяна на лл. След около 5 месечно проучване и няколко часа висене пред к-ти на доктори, които не приемаха нови пациенти, влязох в първия дето беше празно и се записах Joy За сега не знам дали съм направила добър избор, дано и не ми се налага скоро Joy  

# 674
  • София
  • Мнения: 7 147
Нашата педиатърка се пенсионира (д-р Антонова "Медива"), преместиха ни служебно при д-р Малина Станчева. Не сме опирали до нещо сериозно, така че не мога да преценя как е като специалист, но когато попитам нещо обясненията й са изпълнени с всевъзможно термини, не на нормален език, което затруднява комуникацията...
Човече, и аз така, "наследихме" си я от д-р Антонова. Каква ти комуникация, първият път, който отидох при нея беше, за да взема бележка за малката за два дни отсъствие от градината. Обясних, че детето е хремаво и е кашляло и затова съм я спряла от градина и сега я водя на преглед. Последва дълга тирада изпълнена с медицинска терминология, имаща за цел да ме уведоми, че нямам никакво право да преценявам дали трябва да спирам детето от градина без да съм се допитала до нея  Stop. Приключих с тази лекарка. При нужда ходех при д-р Борисова пак там, но тя си счупи ръката и сега и моите деца всъщност са без педиатър.

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт