Бързи въпроси и отговори по темата КЪРМЕНЕ - тема 10

  • 39 243
  • 740
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 4 292
Мерси, mitch! Ще пробвам утре така. С предното дете бяха ми казали да пия фолиева, докато кърмя.
 Относно грамовете и колко качва, мисля че качва малко. Ще продължавам да следя и ще изчакам резултатите.
 Захранването е трагедия Simple Smile Пробвах с оризова каша, Не иска, плюе. Още избутва с езиче, има го този рефлекс и мисля, че явно не е готова.

# 721
  • Мнения: 1 119
мишолинка, мила, и моето бебе не иска от дясната гърда, стои на нея 5 минути и толкова дърпа се и я плюе. На какво може да се дължи?
Аз и 5 минути не успявам да я задържа на дясна гърда, защото тя даже не иска да засуче от нея последните дни. От 2-3 дена май имаме само по едно сучене от нея на 24 часа. Явно вървим към отбиване от тази гърда Cry Жалко, защото гърдата е по-млечната, а и толкова се старах да потръгнат нещата с кърменето Tired

# 722
  • Варна
  • Мнения: 1 185
мишолинка, мила, и моето бебе не иска от дясната гърда, стои на нея 5 минути и толкова дърпа се и я плюе. На какво може да се дължи?
Аз и 5 минути не успявам да я задържа на дясна гърда, защото тя даже не иска да засуче от нея последните дни. От 2-3 дена май имаме само по едно сучене от нея на 24 часа. Явно вървим към отбиване от тази гърда Cry Жалко, защото гърдата е по-млечната, а и толкова се старах да потръгнат нещата с кърменето Tired
Мишолинка , казваш че е по-млечната,тоест пуска повече мляко ли? Не смогва да засуче ли,какво?
 При нас е обратното има по- малко мляко и няма стимул да цока от там .
 Аз да се похваля,че снощи изцедих 160 мл . Чудо невиждано!  Като може би 110 бяха от дясната. Ако се бях понапънала можеше и 180 да ги докарам,но ми се спеше.
 Разделих ги в две пликчета по 80. Според вас как е по-добре да се замразяват? На по- големи,или по-малки порции?
 Вчера бяхме на дълга разходка и й давах от шише. За отрицателно време изцока 120 мл. , обаче много ме съмнява да изяжда по толкова от гърдите.

# 723
  • Мнения: 2 532
Нормално е предпочитаната гърда да пуска повече мляко. Все пак бебето набляга на нея и я стимулира повече Wink Съответно ако отказва тотално една от гърдите и майката не я изцежда, производството там намаля и може да спре направо. Това имах предвид, че някои кърмят от една гърда Wink Единственият недостатък, който се получава, е несъразмерност на гърдите по време на кърменето.

# 724
  • град-държава
  • Мнения: 5 863
Аз замразявам на малки порции - между 60 и 120мл. Но да кажа, че от шише хапват повече и голям зор е когато ти трябват 180-200мл на хранене. От гърда няма начин да изяде толкова. И най-малката дупка на биберон пуска повече и иска по-малко усилия от гърдата. С 1,2 изцеждания на ден, няма начин да се добива литър дневно и повече. Забравете помпите и шишетата, не се подхлъзвайте по тази плоскост.

# 725
  • Варна
  • Мнения: 1 185
Аз давам от шише когато излизаме за по-дълго. Не ни се получава кърменето на друго място освен вкъщи за съжаление.

# 726
  • Мнения: 1 119
При нас мисля, че по-непредпочитаната гърда е по-млечна, но аз я доизцеждах заради стимулация, а от откакто тотално я отказва, изцеждам заради облекчение. Та може и да съм я престимулирала или така да си върви отначало, не знам. Днес имам лек успех с нея - бебка не изпразва гърдата, но поне суче малко от нея. Не съм доизцеждала и с помпата.
Pipppa, аз напълних едно от чекмеджетата на фризера вече. Въобще не съм го искала, но така се получи. Надявам се скоро да оставя помпата. Аз замразявам в пликчета по 100/120/150гр., както дойде.
Докога мислиш да изцеждаш? Да не се получи хиперлактация.

# 727
  • над кукувичето гнездо
  • Мнения: 9 444
При хранене от непредпочитана гърда, която е по-млечна, може причината за нежелание да е заради силна струя. Пробвайте да изцедите малко преди да я предложите, може да помогне.

Зои, не веднъж съм писала, че моят бебок от четиримесечен започнахме да го учим да се изпишква докато го държим на ръце в поза "гърненце". Научи се буквално за дни. На всяка смяна на пеленка го хващах в поза гърненце и го подканях с "пишшшшш, пшшшшшш, пшшш, пшшш", лекинко подухвах към пишлето и той си пишкаше за голямо негово учудване. Може да си помогнете със звук от течаща вода, намокряне на крачета, подухване. Желателно е да няма разсейващи фактори наоколо и ритуалът да се извършва на едно и също място - тоалетна, мивка, сифон, плочки, вестник, ако щете.
Така когато моят стана на 8 месеца и седеше стабилно, му предложих гърне със същите сигнални действия. От тогава си знае за какво служи гърнето и дори се научи да става от него см като приключи с работите. След като проходи нямаше търпение да седи на него и разреди ползването, но не е забравил за какво е...
Извинете за отклонението от темата!

# 728
  • Мнения: 4 292
Всъщност сега ми напомни, че от една лаборатория ми бяха казали да намокря крачетата към бедрата със студена вода.
 Иначе вярвам в твоя метод и, че бебетата са схватливи, но после се губи интерес като проходят и не спомага за отучване от памперс на по-късен етап.

# 729
  • над кукувичето гнездо
  • Мнения: 9 444
Всъщност сега ми напомни, че от една лаборатория ми бяха казали да намокря крачетата към бедрата със студена вода.
 Иначе вярвам в твоя метод и, че бебетата са схватливи, но после се губи интерес като проходят и не спомага за отучване от памперс на по-късен етап.
Но знаят що е то гърне и пишкат като им кажеш "хайде пикай!"  Laughing
Ще използвам този пост, а и за да не е спам, да изразя отново подкрепата си към всички, които имат съмнения в качество, количество и т.н. на кърмата си, както и дали бебето гладува. Момичета, вие най-добре можете да усетите вашето бебче, доверете му се, доверете се на себе си, отпуснете се и се радвайте на дечицата си! Heart Eyes

# 730
  • Мнения: 283
Здравейте, момичета!
И аз от известно време се питам колко качествена е кърмата ми. Вече съм задавала този въпрос на педиатъра ни, той каза, че няма такова нещо като нехранителна кърма. Но до преди 10- на дни бебчо акаше по няколко пъти на ден. И изведнъж започна да ака на 3 дни. Забелязах, че кърмата ми е станала по- водниста. Иначе сме изцяло на кърма, но от шише, не можа да засуче. Дали може кърмата да е причина да не ака?

# 731
  • Мнения: 4 513
Не може кърмата е причина да не ака. Нормално е да започне да ака по-рядко, въпреки че не казваш на колко е бебето.
За нехранителната кърма е невъзможно. Няма такова нещо, твоето тяло произвежда кърма и ще извлече и последните ти градивни елементи, за да произведе качествена кърма, та няма особено значение и с какво се храниш, освен да е пълноценно за теб самата.

# 732
  • Мнения: 2 532
И моята мома пропуска дни. Тези дни обаче е редовна, че се и повтаря,защото майка й попрекалява със сините сливи. Хапвайте и вие, ако имате съмнение за запек. Но при дете само на кърма май е рядко явление.

# 733
  • София
  • Мнения: 8 707
Кърмата има лаксативен ефект и няма как да запече бебето.
При някои бебета се случва след втория-третия месец да имат моменти с пропускане на няколко дни. Не, че е толкова нормално, но се случва.
Добре е да не правите веднага клизми, особено ако бебето си е добре и не показва нещо да го мъчи.Може да се правят масажи, майката да яде повече разхлабващи неща. Вече, ако минат повечко дни и бебето изпуска газове, гърчи се и плаче, може да се направи клизма или да се даде лактулоза.Като клизма се прави с едни специални детски от аптеката, не с термометър, сапун, мушкато или подобни.Те могат да докарат проблеми на бебето.
Иначе, да-кърмата няма как да е нехранителна.Без значение на цвета и колко е прозрачна.Тя си е такава, каквато е.

# 734
  • Мнения: 283
Не може кърмата е причина да не ака. Нормално е да започне да ака по-рядко, въпреки че не казваш на колко е бебето.
За нехранителната кърма е невъзможно. Няма такова нещо, твоето тяло произвежда кърма и ще извлече и последните ти градивни елементи, за да произведе качествена кърма, та няма особено значение и с какво се храниш, освен да е пълноценно за теб самата.
На два месеца е бебчо. Не знам дали е съвпадение, но единия ден заместих две от храненията с АМ и на вечерта се изака.

Общи условия

Активация на акаунт