Диган-какво е това знаете ли?

  • 9 903
  • 30
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Варна
  • Мнения: 439
Инжекция Диган ще слага на беба педи ако не спре да повръща. Дали е уда4но за малко бебе? Вярвам на лекарката, но ако някой го е ползвал и знае нещо..моля отговорете. Детето е с вирус повръща на фонтан по-много. Давам само кърма и лайка, но вси4ко излиза засега. Изписаха Вомитухсил свещи4ки и Фосфатум 9СН.

# 1
  • Мнения: 9 990
Давала съм деган на детето-но ампула, за инжекция-незнам.Около вашата възраст-имаше някакъв грип тогава с повръщане и тя го прихвана, но още с първата ампула се оправи.

# 2
  • Мнения: 7 640
правилното е Деган- мисля, че може да се ползва и за много малки деца.
Но каква е причината за повръщането, трявба да уточните дали е от вируса само.

# 3
  • Мнения: 1 113
На дъщеря ми са й слагали деган, но беше по-голяма от твоето дете. Предполагам, че лекарят ще си изчисли необходимото количество според възрастта и теглото.

# 4
  • Мнения: 46 516
Аз съм пила "Деган", пишеше на листовката, че е подходящо и за деца.
Бях хванала някакъв вирус преди време и повръщах 3 дена, нямах сили да стана, след като изпих това чудо, само след 30 мин. бях на крака, не само спря повръщането, но и като цяло се чувствах добре, много е ефикасно  Peace
Мисля, че след като всичко е контролирано от лекар, а не го даваш на своя глава, няма проблем!
Бързо оздравяване   bouquet

# 5
  • София
  • Мнения: 337
на сина ми му слагаха, когато беше на 2 годинки. не се притеснявай от Дегана, по-опасно е ако бебето се обезводни.
Лошото е, че при нас не помогна и трябваше да лежим и двамата в болница.
Стискам палци да не стигате до там.
спокойно давай Деган.

# 6
  • Мнения: 3 042
Но каква е причината за повръщането, трявба да уточните дали е от вируса само.
Peace

Преди това случвало ли се е да повръща на фонтан детенцето?
Ако и преди се е случвало да повръща на фонтан и то голямо количество храна може да става дума и за ГЕР.

Желая бързо оздравяване на бебчо.

# 7
  • ГОре на черешата...
  • Мнения: 11 511
Деган,Церукал и Вомитусхил са препарати против повръщане. За Церукал е малко още,но за Дегана съм съгласна с другите момичета. Не се притеснявай,ще му подейства много бързо.Аз съм страшно доволна от Вомитусхил-капки-само след един-два приема спира да повръща,а интересното е че никога не повръща самите капки.Внимавай после със захранването.Извинявай,не обърнах внимание колко сте големи,но питай лекаря-той ще ти обясни.Скорошно оздравяване!!!  bouquet

# 8
  • Мнения: 7 640
Деган,Церукал и Вомитусхил са препарати против повръщане. За Церукал е малко още,но за Дегана съм съгласна с другите момичета. Не се притеснявай,ще му подейства много бързо.Аз съм страшно доволна от Вомитусхил-капки-само след един-два приема спира да повръща,а интересното е че никога не повръща самите капки.Внимавай после със захранването.Извинявай,не обърнах внимание колко сте големи,но питай лекаря-той ще ти обясни.Скорошно оздравяване!!!  bouquet
Деган и Церукал са едно и също лекарство на различни фирми- активна съставка метоклопрамид Wink

# 9
  • Мнения: 599
Деган и Церукал са едно и също лекарство на различни фирми- активна съставка метоклопрамид Wink
И Реглан да добавя, да не се обърка някой, че трябва да се внимава с дозировките!

# 10
  • Варна
  • Мнения: 439
Днес е повръщала 3 пъти на фонтан и доки каза 4е няма още нужда от Деган. Явно много и е раздразнено стомах4ето и бавно ше се успокои. Племенникът ми беше така преди 4 дни явно сме хванали от него.
Благодаря ви за отговорите  bouquet

# 11
  • Мнения: 207
Деган съм пила като бременна дълго време,че бях на легло и много повръщах.Щом при бременни може значи и при деца също може  Rolling Eyes

# 12
  • Мнения: 1 237
Аз също съм пила "Деган"  и съм много доволна.Използвала съм и Вомитусхил -свещички.Когато малката беше на 3 мес. с мъжа ми ни хвана някакъв вирус с повръщане и с тези свещички се оправихме тогава.

# 13
  • Мнения: 468
Опитай КАПКИ Вомитусхил.

# 14
imim svetovartej ot niakolko mesetca kakvo li ne probvah i pak sam taka

# 15
  • Мнения: 2 271
Деган и Церукал са едно и също лекарство на различни фирми- активна съставка метоклопрамид Wink
Абсолютно вярно.Щях да го напиша същото,но Поларфокс ме е изпреварила!

# 16
  • Пловдив
  • Мнения: 709
Дъщеря ми беше на същата възраст, когато с баткото бяха хванали някакъв вирус с повръщане и през 2 седмици даже ги повтори. И в двата случая им биха Деган като доктора определя колоко да инжектира - според кг на детенце.
Не се притеснявай от Дегана. Както са ти казали вече, по-добре да ви бият Деган и да се захраните, отколкото всичко да повръщате и да се обезводни детенце.
Бързо възстановяване ви пожелавам   bouquet

# 17
  • София
  • Мнения: 39 761
Дияна като много малко бебе повръщаше доста. Но до Деган почти никога не е стигала.
По-миналата пролет повръща от 9 вечерта до 4 сутринта, нон стоп. Повръщаше даже и вода. Оказа се раздразнен стомах, тогава и изписаха едни капки.

Бързо оздравяване.

# 18
  • Варна
  • Мнения: 80
Деган е противоповръщателно / подтиска центъра на повръщането в мозъка/ и няма нищо опасно. Не се притеснявай действа много добре. Аз съм ветеринарен лекар и с успех го използваме и при животните newsm10 въпреки че е хуманен препарат. разликата с повечето от другите препарати е, че действа директно на центъра на повръщането като го подтиска а другите препарати действат на местно ниво. По този начин при повръщане което не се повлиява от другите препарати за да се избегне дехидратацията/ обезводняването/ се използват препарати като деган....

# 19
  • Мнения: 353
Не е вярно,че е безобиден за деца(виж за животни бива) Wink.
Имам спомен,че не се дава на деца под 14 години(опастност от гърч),камо ли на бебе Shocked.
Деган,Церукал,Риметин,Реглан=Метоклопрамид.Забелязала съм,че го изписват на 10год деца понякога,но на бебе ми се струва прекалено.
Ако повръща много,Вомитусхил и цитрат няма да помогнат.

# 20
  • Мнения: 9 990
Козльо, има си детски има си и за възрастни за всичко- от витамин Ц до Деган Peace

# 21
  • Мнения: 353
Залагам си единия долен крайник,че няма лекарствена форма на Деган за деца,по простата причина,че той не трябва да се използва като антиеметик в детска възраст Wink.

# 22
  • Мнения: 9 990
Козльо, извинявай, ама вместо да залагаш крайници-дай инфо.Аз се доверявам на педиатъра на детето, очевидно се предписва от педиатри, не го даваме на своя глава това.Предписва се и на бременни.Вместо да споменаваш само колко е лошо и опасно да се дава и да залагаш крака-обоснови се, иначе губи смисъл всичко казано. Peace

# 23
  • Варна
  • Мнения: 439
Благодаря за отговорите! До Диган не се стигна. Ве4е папкаме без да повръщаме.
  bouquet

# 24
  • Мнения: 3 042
Имам спомен,че не се дава на деца под 14 години

Дава се!

# 25
  • Мнения: 3 042
Козльо, има си детски има си и за възрастни за всичко- от витамин Ц до Деган Peace

Деганът е един - няма детски, няма за възрастни. Има на таблети и на ампули.

# 26
  • Мнения: 9 990
Така, само си подхвърляме реплики и никакво инфо полезно... Whistling
На мен  от лекар ми е казано за деган -ампули-за деца.Аз затова се позовах на това.Хайде, според който е вредно-да каже защо и кога е вредно, че да знаем, без значение детски или не е ...моля, важно ми е все пак, при положение,че съм го давала на детето си-да знам.
Не съм фармацефт и определено нямам представа.Моля, дайте информация, който знае.

# 27
  • Мнения: 353
В лекарственият справочник пише(сега си направих труда да погледна),че не е желателно да се дава на деца като антиеметик,само при диагностични процедури.За ГЕР има по-нови гастрокинетици без ЦНС ефекти.Децата са по-чувствителни на метоклопрамид и страничните ефекти(екстрапирамидна симптоматика,акинезия) се явяват с по-голяма честота(има централнонервно действие),има по-голяма вероятност от предозиране.За кърмачета е относително противопоказан.Изписват го и за повишаване на лактацията.
И аз да добавя,че съм виждала дете с гърч от Церукал и не бих дала на моето с лека ръка,както й не бих изписала.

# 28
  • Мнения: 599
В лекарственият справочник пише(сега си направих труда да погледна),че не е желателно да се дава на деца като антиеметик,само при диагностични процедури.За ГЕР има по-нови гастрокинетици без ЦНС ефекти.Децата са по-чувствителни на метоклопрамид и страничните ефекти(екстрапирамидна симптоматика,акинезия) се явяват с по-голяма честота(има централнонервно действие),има по-голяма вероятност от предозиране.За кърмачета е относително противопоказан.Изписват го и за повишаване на лактацията.
И аз да добавя,че съм виждала дете с гърч от Церукал и не бих дала на моето с лека ръка,както й не бих изписала.

Точно така е! Аз затова по-напред писах, че ако се използва, трябва внимателна дозировка, именно поради описаните странични ефекти.

# 29
  • Мнения: 40
Внимаваи да не се обезводни детето.Не се страхувайте може да се дава на деца в зависимост от кг.

# 30
  • Мнения: 9 990
В лекарственият справочник пише(сега си направих труда да погледна),че не е желателно да се дава на деца като антиеметик,само при диагностични процедури.За ГЕР има по-нови гастрокинетици без ЦНС ефекти.Децата са по-чувствителни на метоклопрамид и страничните ефекти(екстрапирамидна симптоматика,акинезия) се явяват с по-голяма честота(има централнонервно действие),има по-голяма вероятност от предозиране.За кърмачета е относително противопоказан.Изписват го и за повишаване на лактацията.
И аз да добавя,че съм виждала дете с гърч от Церукал и не бих дала на моето с лека ръка,както й не бих изписала.

Точно така е! Аз затова по-напред писах, че ако се използва, трябва внимателна дозировка, именно поради описаните странични ефекти.

Чудесно-с това трябваше да започнете, иначе подхвърлено само-вредно е или не е вредно-нищо не помагаше, благодаря.

Общи условия

Активация на акаунт