Има храни, които “изгарят” мазнините

  • 64 474
  • 106
  •   1
Отговори
# 15
  • Бургас
  • Мнения: 5 920
чувала съм същото и за доматите ..... А пък за лютото съм чела в разни диети точно обратното, че разяжда и за това да се избягва. И ако не е в чипс, печено как да го ядеш. Хич не си представям да `рупам "шипка" като бонбонки  без `ляб

# 16
  • Мнения: 328
За доматите и аз съм чувала,но трябва да са белени.

# 17
  • София
  • Мнения: 1 320
За канелата и аз чувам за първи път! 

Знам, че е хубаво сутрин на гладно да се изпие сок от прясно изцедени лимон, грейпфрут и портокал - изгарят мазнините и спомага за изхвърляне на токсините..... или нещо такова  newsm78
Не съм пробвала и незнам колко е ефикасно и дали има някой отслабнал, който е прилагал това!

# 18
  • Мнения: 8 917
Вижте какво намерих, мисля,че ще ви е полезно

http://www.zdrave.bg/?c=n&id=677

Вярно е Peace

# 19
  • София
  • Мнения: 7 242
И ананас

# 20
  • Мнения: 1 033
Мерси, за жалост тези храни не са много в менюто ми, но ще се опитам да поправя грешката:)

# 21
  • Мнения: 118
Вижте какво намерих, мисля,че ще ви е полезно

http://www.zdrave.bg/?c=n&id=677
Немога да отворя този линк Cry, а ме гризе любопитството Laughing

# 22
  • гр.София
  • Мнения: 269
Специално за mama meg и всички, които не могат да заредят линка Wink
Грейпфрут
Някои изследвания показват, че редовното консумиране на половин грейпфрут или 150 г сок от плода по време на всяко хранене може да намали теглото ни за 2 седмици с до 2 кг. Грейпфрутът понижава нивото на инсулина и това намалява желанието за ядене. Естествено е, че колкото по-малко ни се яде, толкова по-малко калории натрупваме и повече изразходваме натрупаните като по този начин намаляваме и теглото си.
Ако не обичате грейпфрут, можете да смесвате изцеденият от него сок със сок от портокал или лимон, което допълнително ще укрепи вашият имунитет.

Зелен чай
За това растение не само се предполага, че предотвратява образуването на ракови клетки и помага за предотвратяването на сърдечно-съдови заболявания (науката все още търси доказателства за това), но и влияе благоприятно върху метаболизма в организма.
Смята се, че с изпиването на 5 чаши зелен чай могат да бъдат изгорени 70-80 калории.

Пикантната храна

Обичате ли пикантна храна? За вас това може да е новост, но пикантните подправки помагат за стопяването на мазнините, като предизвикват потене и увеличават скоростта на сърцебиене, с което се ускорява метаболизма. Но, ако обичате пикантните чипсове и пикантната печена храна, едва ли ще успеете да се освободите от допълнителните килограми.

Обезмаслени млечни продукти
Тези продукти не само снабдяват нашия организъм с калций, но и увеличават производството на витамин Д, който буквално заставя клетките да изгарят повече мазнини. Задължително включете тези продукти във вашата диета.

Вода
Ако приемате недостатъчно количество вода, ще ви е доста трудно да отслабнете. Недостигът на течности в организма забавя метаболизма, води до намаляване нивото на глюкозата в кръвта, до отпадналост и предизвиква главоболие.

Канела
Изследванията показват, че четвърт чаена лъжичка канела, приемана с храната, помага за по-ефективното усвояване на захарта и намалява нивото на захар в кръвта. Тя може да се използва вместо захар, тъй като има естествен сладък вкус.

Храна, богата на белтъци
Белтъците са необходима основа за образуването на мускулна маса, а както е известно, колкото повече мускулна маса има организма, толкова повече мазнини може да изгори - дори в състояние на покой. Още повече че за усвояването на белтъците ние изхабяваме повече калории, отколкото за усвояването на мазнините и въглехидратите. Най-добрите източници на протеини са бялото пилешко и пуешкото месо, рибата.(а)

# 23
  • Балчик-Сливен
  • Мнения: 1 058
Благодаря за инфото  bouquet
В този дух искам да споделя -една приятелка ми препоръча всеки ден да изцеждам соковете на  1 лимон,1 грейпфрут и един портокал,този сок се прибавя към 1,5 литра  минерална вода и се пие през целия ден.Спомага за разграждане на мазнините и задвижва метаболизма.Е,разбира се не топи 5 пици,пържени картофи и 2 халби бира, Mr. Greenно при разумен режим  помага.

# 24
  • Мнения: X
Не мога да разбера 2 неща newsm78-1во-как ще изпиваш по 5 чаши зелен чай?Това означава да не излезеш от тоалетната Toilet.!И 2ро-на мен от лютото ми идва повече апетит eat.Как тогава ще топи мазнини?

# 25
  • Мнения: 2 818
Само да отбележа, че лютото е по-подходящо за зимата и есента, когато времето е студено. Лютото носи много топлина (абе направо жега) и когато отвътре и отвън е жега, тялото направо....  sweating

# 26
  • Варна
  • Мнения: 4 818
Искам да предупредя за зеления чай, че сваля кръвното и трябва внимателно да се консумира, ако не сте наясно как ви се отразява!
Обезмаслени млечни продукти, съдържащи калций... Обаче ако обезсолявате обезмаслено сирене, забравете за наличие в него на калций.
Канелата е богата на фибри, съответно полеезна диетична подправка.
Това зная аз.
Пийте вода и рибено масло!

# 27
  • Sofia
  • Мнения: 1 121
Благодаря  bouquet

# 28
  • Мнения: 118
Благодаря semiramida   bouquet

# 29
  • Мнения: 2 959
Eve- Nadine, наистина интересна статия, благодаря за линка. Peace Но има още доста други, полезни храни наред с изброените. Но не мисля че начина за отслабване е до намаляване на апетита с някой храни. По скоро е до начина на съчетаване и подбора на храните. За зеленият чай, аз го обожавам и започвам деня си с него като задължително с парченце джинджър. Грейпфрута също е разкошен плод, не толкова от гл. точка за отслабването, колкото до стимулирането на имунната с-ма, същото влияние има и зел.чай и джинджъра. За канелата и аз не го бях срещала, но на овесените ми ядки задължитено си слагам малко. Водата, също я консумирам доста но не с отслабваща цел, а по скоро с пречистваща цел. Най- важното за отслабването е да си в добро разположение на духа и да се харесваш такава каквато си! А природата си знае работата! Hug
Eve- Nadine, откри ли проблемните хлябове Есен и Езекил? newsm78

Общи условия

Активация на акаунт